EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By aiji
#1735048
Tylko laboratorium ... ;)
Awatar użytkownika
By stacho
#1735053
Będą sprawdzać po opakowaniu. :lol:
Zacytuje wam @Tommy Black z innego miejsca:
W dzisiejszej ( 17.11) Gazecie Prawnej ukazał się mini artykuł Renaty Majek pt. "Papierosy elektroniczne bez nikotyny są dozwolone"
Wszystko to co w artykule już doskonale znamy, ale przytoczę jeden fragment:

Jak wyjaśnia Ministerstwo Zdrowia, jeśli elektroniczne papierosy nie zawierają nikotyny- i taka informacja widnieje na opakowaniu- ich palacze mogą być spokojni.Urzędnicy z ministerstwa powołują się na art2 ustawy o przeciwdziałaniu...

- oczywiście tej ustawy z 22 lipca br.
Chodzi oczywiście o palenie w miejscach gdzie obowiązuje zakaz.
Czyli dowiedzieliśmy się jak urzędnicy będą ten zakaz kontrolować...masz opakowanie i tam jest napisane " Nikotyna 0%" może sobie chmurzyć.
Jeśli będzie napisane "Nikotyna 12%" na przykład, to popełniasz wykroczenie.


p.s. Nie wolno kupować w BAT, ESW, i innych jurczyńskich bo oni na opakowaniach zawsze piszą, że nikotyna jest - nawet jak jej niema. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By aiji
#1735054
Taa, na parowniku czy zasilaniu, którego używasz masz napisane?:palm

Wysłane z mojego SM-N910C
Awatar użytkownika
By zarthos
#1735063
@aiji

Nawet na ładowarce od egona z ESW jest napis "produkt zawiera nikotynę" :lol:
Awatar użytkownika
By aiji
#1735064
@zarhos
Słyszałem o tym , ale mówimy o osobie wapującej w określonym miejscu...

Wysłane z mojego SM-N910C
Awatar użytkownika
By szoferek
#1735067
Czyli nosisz ze sobą flaszkę z opisem 0 mg i w knajpie mogą Ci naskakać generalnie. No i najlepiej wydrukować sobie ten artykuł, zalaminować i nosić przy :dupa w razie kontroli. Loger tu opisywał niedawno swoje spotkanie ze SM i on nosi zawsze cała ustawę *LOL*
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1735082
Pytanie czy ręcznie opisana flaszka samogonu 0mg przekona kontrolującego?
Tak czy inaczej chmurzymy dalej. Spoty i inne takie nadal legalne. :)
Wydrukuję sobie to. Przyda sie jak pójdę do knajpy.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1735091
Już widzę te ogłoszenia na alle… Ba! Na FT ;)
Awatar użytkownika
By LogerM
#1735130
To samo w odpowiedzi na interpelację 6626. To samo wykorzystałem podczas spotkania z panami z SM - działa. Do póki nie wyposażą policji i SM w nikotesty to nie mamy się raczej czym przejmować. Pamiętajcie jednak, że na rynku są dostępne nikotestery moczu (dość ustrojstwo popularne w firmach gdzie pracownicy dostają np. premię za niepalenie), oznacza to, że taki tester do liquidu jest jak najbardziej do opracowania.
Awatar użytkownika
By bofh
#1735138
A mi się bardzo podoba fragment artykułu
Nikotyna może być dodana – od 0 proc. do 3,6 proc. – ale nie musi.

Więc jak? Dodałem 0% nikotyny, czy jej nie dodałem? Więc jeśli dodałem zero procent to nie mogę wapczyć, ale jeżeli nie dodałem wcale to już oki? ;) Taki mały kwiatek co do zrozumienia przez newsmistrza własnych wypocin :mrgreen: Chociaż przy ładowarkach zwierających nikotynę to się naprawdę czepiam szczegółów :roll:
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1735144
Można zawsze nosić drugi zestaw z 0 mg. w razie kontroli. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1735156
LogerM pisze:To samo w odpowiedzi na interpelację 6626. To samo wykorzystałem podczas spotkania z panami z SM - działa. Do póki nie wyposażą policji i SM w nikotesty to nie mamy się raczej czym przejmować. Pamiętajcie jednak, że na rynku są dostępne nikotestery moczu (dość ustrojstwo popularne w firmach gdzie pracownicy dostają np. premię za niepalenie), oznacza to, że taki tester do liquidu jest jak najbardziej do opracowania.


Pewnie jest do opracowania i możliwe, ze to zrobią. Jednak tak jak było w Twoim przypadku, sprawdzili by 0mg i o to chodzi :D
Tak jak napisał @STRUNA trzeba zawsze mieć przy sobie, 2 zestaw z zeróweczką *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1735203
Bareja w grobie się przewraca ze śmiechu. Straż miejska teraz będzie z nikotestami biegać?
Badanie moczu nic nie da. Przecież zawsze mogłeś sobie wcześniej zapalić smierdziucha w miejscu niepublicznym.
Klania się tez kwestia rekwirowania sprzętu do analizy. Czy prawo na to pozwala?
By szmaszmo
#1735209
Serio? To się już wszystko robi żałosne. Zostaliśmy sprowadzeni na jakiś margines społeczny. Normalne bandziory z nas. Prawda jest taka, ze w jakimkolwiek przypadku trafisz na policjanta/strażnika mendę to nie popuści. Myśle ze w końcu albo pozmieniają te przepisy tak, ze w ogóle nam nie dadzą żyć, albo po prostu strażnicy teksasu przestana sobie nami dupy zawracać jak trafia na 5 takich Logerow pod rząd ;) i stwierdza ze gra nie warta świeczki.
By Angumon
#1735217
Niestety, poszła gruba kasa ze strony koncernów tytoniowych i tak to wygląda. Nie znam nikogo komu dymek z e-fajki by przeszkadzał na otwartym powietrzu.
Awatar użytkownika
By Deimond
#1735296
SzamanDM pisze:Bareja w grobie się przewraca ze śmiechu. Straż miejska teraz będzie z nikotestami biegać?
Badanie moczu nic nie da. Przecież zawsze mogłeś sobie wcześniej zapalić smierdziucha w miejscu niepublicznym.
Klania się tez kwestia rekwirowania sprzętu do analizy. Czy prawo na to pozwala?

No ale my tu mówimy o sprawdzaniu płynu z parownika a nie moczu ;)
Awatar użytkownika
By JanKowalskiHobbysta
#1735327
bulit73 pisze:
LogerM pisze:To samo w odpowiedzi na interpelację 6626. To samo wykorzystałem podczas spotkania z panami z SM - działa.

Czy można prosić o wskazówkę, gdzie to spotkanie było opisane
Awatar użytkownika
By LogerM
#1735334
JanKowalskiHobbysta pisze:Czy można prosić o wskazówkę, gdzie to spotkanie było opisane

Spotkanie: post1731507.html#p1731507
Interpelacja na stronach sejmu.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.