EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1735168
Dobra ludziska. Polska jeden z największych rynków EIN, na pewno największy w którym nie ma ani poważnych stowarzyszeń branżowych, ani stowarzyszenia użytkowników. Nawet Finlandia która na waperskiej mapie świata praktycznie nie istnieje ma swoje przedstawicielstwo w INNCO. Przeczytałem dzisiejszy wpis Chemika i szlag mnie trafił. Z SUEP były problemy komunikacyjne od początku, był to powód dla którego ja i Hunka nie dołączyliśmy tam jako członkowie założyciele, ale liczyłem że może kiedyś nieco się rozbudzą i bardziej otworzą na społeczność którą powinni reprezentować. Widać nie ma na to szansy. Dlatego wychodzę z propozycją założenia stowarzyszenia waperów, które wejdzie do INNCO zbieram na start 20 osób (tak 20 nie 7). Wymagania:
1. Waper,
2. Woli działać niż pierdzielić smuty,
3. Jak będzie trzeba coś zrobić to to zrobi, zamiast czekać na innych,
4. Jak będzie trzeba dorzuci się do puli (piwo, paluszki, prawnicy, takie tam drobnostki).

Fajnie było by zebrać reprezentacje z całego kraju, będzie to pomocne gdy pojawią się działania terenowe.

Znam przebieg wszystkich poprzednich dyskusji na ten sam temat dlatego od raz odpowiem na pytania:

P: Mam dużo pomysłów ale nie chcę dołączać do stowarzyszenie bo pewnie będzie trzeba zapłacić parę PLN składki, a to zrujnuje mój budżet (zakupiłem już w tym miesiącu 4 zasilania i 2 parowniki), czy mogę podpowiadać? Mam naprawdę świetne pomysły!
O: Tak, będziesz mógł zgłosić sugestię nawet jak nie jesteś członkiem. Ale nie musi być ona brana pod uwagę więc nie bij piany jak stowarzyszenie Cię oleje.

P: Czym będzie się zajmować stowarzyszenie?
O: Będzie próbować ocalić resztki rynku EIN w Polsce. Może nawet wprowadzić jakieś zmiany do "ustawki".

P: Jak o ma działać?
O: Na dzień dobry 20 osób spotyka się na zamkniętym forum, z dala od malkontentów aby ustalić podstawy. Każdy czyta ustawę o stowarzyszeniach (http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 9890200104) i ustalamy ramy statutu. Potem wybieramy zarząd nieformalny oraz kancelarię która przygotuje nam gotowy statut. Załatwiamy formalności (potrzebne spotkanie ale damy radę to załatwić inaczej) rejestrujemy w wybranym miejscu i bierzemy się do działania. Stowarzyszenie będzie miało tutaj dwa pod fora, publiczne (przyjmowanie sugestii, informacja o realizacji zadań, uczestnictwo w gównoburzach) i prywatne (tylko dla członków, coś jak klub AA tylko można pić).

P: Czy w stowarzyszeniu będą sprzedawcy albo pracownicy sklepów z EIN?
O: Każdy jest zaproszony nawet wójt, ksiądz i [ciach] (jako że nie widzicie co napisałem to chodzi mi o panią lekkich obyczajów). Chcesz działać wbijaj.

P: Ale jak to? Sprzedawcy ze sklepów w stowarzyszeniu? To straszne!
O: Oj, zamknij się!

Jedna zasada: nie pomagasz nie, truj dupy (nie wiem czy to się wyświetla więc wyjaśnię, że chodzi o miejsce gdzie już skończyły się plecy, a jeszcze nie zaczęły nogi)!
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1735181
Zgłaszam chęć.
Argument o klubie AA, w którym można pić mnie przekonał. :D

Sugeruję Ci jednak LogerM dokładnie sprawdzać osoby wstępujące. Nie chcę być w jednym stowarzyszeniu z kablami z najlepszej firmy e-smoking world.
Awatar użytkownika
By Deimond
#1735221
Zgłaszam się.
Awatar użytkownika
By aiji
#1735228
Jak zwykle lasu rąk nie widać, jeśli będę umiał to pomogę, jak nie, to się nauczę ;).
Zgłaszam się.

Wysłane z mojego SM-N910C
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1735230
@aiji Spokojnie. Jest piątek wieczór. Co prawda sprawdziłem wyjątkowo kto tam jest online i zobaczyłem znane osoby. Z pewnością zastanawiają się. Trzeba być dobrej myśli.
Awatar użytkownika
By tunajerzy
#1735247
Jako że mierzi mnie moja bezradność jako pojedynczej jednostki, zgłaszam swój akces. Za wiele nie pomogę, z racji tego że przez ponad połowę mojego życia szwendam się po morzach i oceanach, ale zawsze coś.
Awatar użytkownika
By bofh
#1735286
Profilaktycznie przespałem się z tematem i się melduję ja 8) Uć pozdrawia wszystkich wapujących *SMOKE*
Awatar użytkownika
By LogerM
#1735341
7 no szału póki co nie ma. Zgłaszającym się bardzo dziękuję, dobrze wiedzieć, że w dobie wszędobylskiego "jakoś to będzie" oraz "niech się tym zajmie ktoś inny" są osoby które potrafią dać coś od siebie. Czekamy na kolejnych chętnych.
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1735347
Mało czasu (dużo roboty zarobkowej) ale poproszę, czyli zgłaszam się.

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By krisIs
#1735348
A uj tam, czasu wolnego jak na lekarstwo, ale zawsze nowe doświadczenie. Zapiszta i mnie.
Byle składka nie wyniosła średniej krajowej, no chyba, że potem to przepijemy :)
Awatar użytkownika
By LogerM
#1735356
Składkę będziemy starać się ustalić na możliwie jak najniższym poziomie 5-10 PLN miesięcznie. Liczę bowiem, że poza członkami których zbieramy obecnie (założycielami) uda nam się zebrać kilkadziesiąt-kilkaset członków zwykłych którzy pomogą w utrzymywaniu stowarzyszenia (stowarzyszenie musi mieć adres, musimy wykupić serwer i domenę, pojawią się na pewno też większe koszta gdy zaczniemy działania, wysłanie jednego przedstawiciela na zagraniczną konferencję czy spotkanie grupy [np. w ramach INNCO] to 2-4 tyś PLN), cicho liczę również na to, że obok składek członkowskich pojawią się również wpłaty dobrowolne. Nie ma co spodziewać się kokosów i stowarzyszenie na pewno stale będzie borykać się z brakiem środków, ale mam wielką nadzieję, że nie skończy się to wyciąganiem pieniędzy z kieszeni działających czynnie członków bo wówczas całe przedsięwzięcie i tak nie będzie miało sensu i skończymy jak poprzednicy.
Awatar użytkownika
By krisIs
#1735363
Serwer i domenę mogę pokryć, bo jeśli nie musi być w koszta stowarzyszenia wrzucone, to nie ma problemu. Akurat prowadzę DG w tym temacie, tak więc to nie problem. $5 więcej miesięcznie to żadna kwota (używam DigitalOcean).
Jeśli trzeba, to i stronę klepnę.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1735365
Lepiej jeśli stowarzyszenie takie koszty pokrywa samo (potem i tak to trzeba w księgach rozliczyć), to akurat problem nie jest dla nas w ogóle. Opłaty są tak małe że bez problemu to pokryjemy, tym bardziej że po opłaceniu domeny strona może leżeć na którymś z moich serwerów przez czas bliżej nie określony, a że serwery mam opłacone na kilka lat do przodu nie będzie problemu z ich działaniem.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1735371
Uwaga! W zakładce "Społeczność" pojawił się nowy dział "Stowarzyszenie" widoczny tylko dla osób które wyraziły chęć współtworzenia stowarzyszenia, proszę wszystkich którzy się zgłosili o sprawdzenie czy dział widzą i zaznaczenie swojej obecności w przygotowanym do tego temacie, w razie problemów pisać na PW.
Awatar użytkownika
By matatiti
#1735377
LogerM pisze:7 no szału póki co nie ma. Zgłaszającym się bardzo dziękuję, dobrze wiedzieć, że w dobie wszędobylskiego "jakoś to będzie" oraz "niech się tym zajmie ktoś inny" są osoby które potrafią dać coś od siebie. Czekamy na kolejnych chętnych.


Wiesz, że zawsze możesz na mnie liczyć :beer:
Miło mi będzie dołączyć do tak zacnego grona i podziałać coś wspólnie ponad podziałami. Nie może mnie tu zabraknąć.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1735382
Mati z racji uprawnień forumowych dostęp do podforum i tak już masz ale dopisz się do tematu ;)
Awatar użytkownika
By gemino
#1735407
Jeśli braknie Wam do 20, to zgłaszam swój udział, choć przyznam się szczerze, nie wiem jak działają stowarzyszenia i nie wiem, czy się nadaję (nie jestem raczej typem społecznika, który biega po urzędach, by załatwić jakąś sprawę, dla dobra ogółu). Nie lubię zebrań, ale siła wyższa, jeśli nie ma chętnych, to ja się zgłąszam
Awatar użytkownika
By LogerM
#1735418
Poczekamy do końca tygodnia. Każdy musi sobie to przemyśleć. Jeśli w okolicach wtorku nadal nie bezie zakładanego wcześniej komplety wesprzemy się jeszcze FB, wiele osób tutaj zagląda rzadziej niż tam, a jak już zaglądają to maszerują prosto do wybranych działów. Czekamy na kolejnych chętnych. Co prawda mamy już dość osób aby stowarzyszenie powołać do życia, ale chcę uniknąć sytuacji gdy choroba czy praca 2-3 członków całkowicie sparaliżują działanie stowarzyszenia.

@gemino na tę chwilę mamy już dość osób aby stowarzyszenie do życia powołać, potrzebne są osoby które będą działać, nie koniecznie szwendając się po urzędach bo działania będą na pewno szersze. Prześpij się z tematem i jeśli postanowisz że jednak możesz się przydać i chcesz wesprzeć stowarzyszenie swoją pracą zapraszamy.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1735424
@gemino Ja od dawna działam w pewnym stowarzyszeniu (z innej bajki zupełnie) jako szeregowy członek. Czynnie uczestniczę w pracach. Mam właściwie stałe zadania raz na miesiąc i 2 razy w roku grubsze akcje. I powiem tak. Napewno trochę czasu trzeba będzie wygospodarować. Składki no niestety trzeba będzie opłacać. Nie obędzie się też pewno bez wyjazdów. Ale głowa do góry. Życia Ci to nie zabierze a satysfakcja z działań i efektów gwarantowana. Bo efekty muszą być! :) W stowarzyszeniu do którego należę efekty prac można było zobaczyć po paru latach działań. Tak więc cierpliwości. Kropla drąży skałę.
Awatar użytkownika
By gemino
#1735443
Ja prawdę mówiąc, wolałbym na początek, zostać zwykłym członkiem i najwyżej się wprowadzać, a z biegiem czasu, to kto wie (tymbardziej, że moja sytuacja finansowo-mieszkaniowa jest daleka od ideału, co skutkuje, na razie, brakiem czasu na co inne niż praca). @SzamanDM Ty masz jakieś doświadczenie, które pewnie nowemu stowarzyszeniu się przyda, ja muszę się najpierw nauczyć i dopiero później myśleć o szerszym działaniu. Na pewno wspierał was będę na tyle ile będę mógł
By skaecik
#1735500
po glebszej mojej analizie sytuacji rynku, w ogole pozycji wapowania, podejscia do niego, aktualnych przepisow, mojej frustracji obecnymi przepisami itp...

Loger, zglaszam sie.

Jako szeregowy czlonek stowarzyszenia.

Odtad moj profil na FB bedzie pelny wzmianek o eop, ich korzysciach itp. Mam dosc panujacego systemu, chce cos zrobic, poniose koszty, wchodze w to.
Sprobuje kolejny raz zainteresowac tyskie media tematem ep. Oby tym razem z pozytywnym skutkiem.


Niniejszym prosze o ustanowienie mnie czlonkiem Stowarzyszenia, dopisanie do listy, i dostepu do poddzialu forum.


P.S.
Krasnal, w Tychach jest nas dwoch, musimy we dwoch uderzac.
Awatar użytkownika
By minimaluser
#1735522
Robota mnie bardzo goni, w lutym/marcu szykuje się obrona inżyniera, ale Panowie... Chcę *BOR* Będę starał się w miarę możliwości poświęcić jak najwięcej czasu, jako najmłodszy :shock: z członków.

W ten oto sposób, @skaecik i @Krasnal45 zwiększamy śląską siłę.

Loger, wiesz co ze mną zrobić ;)
Ostatnio zmieniony 20 lis 2016, 12:01 przez minimaluser, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By bofh
#1735588
@Milky Jak na pierwszy post na forum po ponad roku biernej obecności to śmiała i odważna deklaracja ;) Może przedstawisz choć ogólnie swoją skromną osobę, bo skoro chciałbyś reprezentować krajowe środowisko waperskie to miło by było poznać Cię jednak trochę bardziej :D Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1735628
Zgłaszam się ! Piękna inicjatywa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By LogerM
#1735652
@skaecik, @minimaluser, @pawel_aa, @kuuubicki znajdźcie odpowiedni dział i się dopiszcie.
@StaryChemik miałem do Ciebie w tej kwestii pisać kolejną wiadomość, ale dzięki temu że sam się zgłosiłeś zaoszczędzę na znaczku mailowym ;)
@Milky jak pisałem wcześniej nie będziemy dostawcom odmawiać prawa brania czynnego udziału w stowarzyszeniu (tak sprawdziłem kto zacz). Ale nie może to wyglądać tak, że wyskakujesz tutaj z nowym kontem z partyzanta. Stowarzyszenie musi być transparentne.
Awatar użytkownika
By Moower
#1735695
Witam. Tutaj nie udzielam się prawie wcale niestety. Jakiś czas temu udzielałem się dość obficie na niebieskim forum, obecnie siedzę głównie na reddicie , forum FT oraz FB. Osoby, które również tam od czasu do czasu zaglądają, może mnie znają (może to być sporym atutem, bo mam duży zasięg postów ze względu na to ile się udzielam). Kim jestem? Wapuję od nieco ponad 3 lat, od 2 pracuję w branży (sieć sklepów na S), od Kwietnia tego roku współtworzę również linię płynów na D w niebieskich i czarnych szklanych butelkach. Pomagać będę tyle ile będę w stanie (np. tak jak dotychczas zachęcałem ludzi po grupach do wysyłania wniosków itd np w zamian za moda do wygrania spośród uczestników). Kwestie prawne związane z dyrektywą kojarzę dość dobrze, z pozostałymi jakie będą mogły nas dotyczyć (stowarzyszenia, wyjazdy, zebrania itd) już trochę mniej, ale o ile ktoś mnie nakieruje na odpowiedni tor chętnie wspomogę.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1735704
Napisałem parę słów u siebie na blogu - może to przyciągnie też ludzi, którzy nie czytają trawnika.
Gdyby zgłosił się 1 promil chmurzących, byłoby 1500 ludzi ;)
By Ozik
#1735718
Witam,
Zgłaszam swój akces do stowarzyszenia. Jeśli się oczywiście przydam.

Mieszkam w Łodzi, chmurzę już kilka lat. Od dłuższego czasu narasta we mnie wkór....ienie na to co się dzieje w tym temacie. Chętnie powalczę aby coś zmienić.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2016, 20:30 przez Ozik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By AdwokatkaDiabla
#1735724
Zastanawiałam sie kiedy to nastąpi , i kto będzie miał na tyle jaj, by zaproponować...
Merytorycznie jestem doopa ,a nie przygotowana do takiej pracy , zaplecze finansowe również zdecydowanie nie jest na właściwym poziomie , jednak mam całkiem spory zapas energii , która można by przekuć w coś pożytecznego. Stowarzyszenie oczywiście ma również pełne wsparcie z mojej strony .
Ostatnio zmieniony 20 lis 2016, 20:34 przez AdwokatkaDiabla, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1735731
No K.. W końcu. Zwarty i gotowy zgłaszam się!

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By LogerM
#1735752
Grupa robocza zostaje tym samym zamknięta aby nie robić tłoku. Jutro zostanie utworzone dodatkowe pod forum dla osób które chcą już teraz zgłosić się do stowarzyszenia, z pośród nich będziemy z całą pewnością powoływać dodatkowe osoby do grupy roboczej zgodnie z bieżącymi potrzebami. Na pewno potrzebni będą prawnicy (lub zawody pokrewne), osoby obyte z działalnością stowarzyszeń, lekarze, chemicy, technolodzy żywienia (póki co mamy informatyków jak "mrówków" i jednego lekarza i zero prawników co nie stanowi właściwe proporcji). Grupa robocza to nie władze przyszłego stowarzyszenia, te wyłonimy później. Na razie jest to grupa która ma za zadanie postawić to cholerstwo na nogi tak szybko jak się da.

Wszystkie osoby które zgłosiły chęć przystąpienia (no niemal wszystkie) powinny już posiadać dostęp do odpowiedniego działu.
Awatar użytkownika
By foggy
#1735755
Do stowarzyszenia jako tako jako "reprezentant" nie dołączę, jednak z wielką chęcią 20 papierów NBP miesięcznie mogę przekazywać (na więcej raczej budżet nie pozwoli :/ Ale to się zobaczy). Nie czytałem całego wątku prócz pierwszej strony, jest taka opcja?

edit: niestety najzwyczajniej kompletny brak czasu :(
Ostatnio zmieniony 20 lis 2016, 21:20 przez foggy, łącznie zmieniany 1 raz.
By strat1
#1735758
Ja też chętnie się dołączę.
Trochę o mnie, Vapuję od 2 lat, sytuacja jaka zaczyna panować w kraju coraz bardziej mnie drażni (oczywiście jestem za zakazem przed 18), na forum mało się udzielam ale wolę działać. Mam trochę znajomości (prawnicy, telewizja itp.) i w razie potrzeby oraz możliwości chętnie pomogę. Nie za często odwiedzam forum (często jestem w Polsce) ale spotkania w "realu" jak najbardziej.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By LogerM
#1735759
@foggy Oczywiście. Stowarzyszenie utrzymywać będzie się ze składek członkowskich oraz dobrowolnych wpłat. Musi posiadać bowiem zaplecze finansowe aby np. wysłać kogoś na konferencję, spotkanie grupy roboczej, czy choćby opłacić podstawowe potrzeby (np. adres - nawet jeśli wirtualny). Członkowie mogą czynnie uczestniczyć w działaniach stowarzyszenia lub być biernym jego członkiem wpłacając tylko składkę członkowską. Obecność w stowarzyszeniu nie oznacza bezpośrednio konieczności pracy w nim to należy zostawić chętnym. Zachęcać będziemy jednak wszystkich do wstępowania w jego szeregi zamiast wpłacania po prostu kwot pieniężnych, siłą stowarzyszenia są bowiem jego członkowie. Raz są to 4 bogate firmy, innym razem jest to 1000 wkurzonych ludzi, a nasyzm celem powinno być zebranie co najmniej tego tysiąca. Stowarzyszenie posiadające odpowiednią liczbę członków ma odpowiednią siłę przebicia.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1735797
Potrzebowałem trochę czasu by to przemyśleć i rozwiać pewne wątpliwości :D
Proszę o wciągnięcie mnie na listę.
Awatar użytkownika
By Yureyone
#1735805
I ja, i redakcyjny kumpel z redakcji którą przez to bzdurne prawo trafił praktycznie semi-szlag najprawdopodobniej będziemy zainteresowani.
Co prawda kasy nie mam w stertach, toteż składki raczej w moim wypadku odpadną, natomiast jako że też jestem z tych Informatycznych mogę dopomóc ze stronką, domenę zawsze można załatwić darmową tudzież z tych najtańszych promocji, systemy elektroniczno-informatyczne to nie problem.

Chcę znowu E-palaczy takich jakimi byli, dopóki dyrektywa nie spowodowała że wszystko legło w hibernacji. Aktywni czytelnicy, artykuły pisane z przyjemnością...
Stare dobre czasy jeszcze sprzed tej cholernej katastrofy. Jeżeli nikt nie powstrzyma tego dna, to ono będzie szło dalej, dalej i dalej dopóki nie zniszczy wszystkiego. Skończymy chowając się po jakichś piwnicach żeby nas policja nie łapała za to że nie chcemy pachnieć jak wydech malucha i wyglądać jak częściowo przegnici, nie tędy droga.

Pod ręką mam statuty kilku stowarzyszeń do których należą znajomi i tak dalej, mogę spróbować takie cuś dostarczyć, może to w jakiś sposób pomoże.
Macie mój łuk, topory i miecze już się powoli zbierają. Bądźmy dobrej myśli.
By darwroc
#1735810
Z wielką przyjemnością dołożę się finansowo. Niestety nie wykonuję żadnego "pożądanego" zawodu , ale wstyd było by nie uczestniczyć w tej inicjatywie po sześciu latach wapowania.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.