EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1735168
Dobra ludziska. Polska jeden z największych rynków EIN, na pewno największy w którym nie ma ani poważnych stowarzyszeń branżowych, ani stowarzyszenia użytkowników. Nawet Finlandia która na waperskiej mapie świata praktycznie nie istnieje ma swoje przedstawicielstwo w INNCO. Przeczytałem dzisiejszy wpis Chemika i szlag mnie trafił. Z SUEP były problemy komunikacyjne od początku, był to powód dla którego ja i Hunka nie dołączyliśmy tam jako członkowie założyciele, ale liczyłem że może kiedyś nieco się rozbudzą i bardziej otworzą na społeczność którą powinni reprezentować. Widać nie ma na to szansy. Dlatego wychodzę z propozycją założenia stowarzyszenia waperów, które wejdzie do INNCO zbieram na start 20 osób (tak 20 nie 7). Wymagania:
1. Waper,
2. Woli działać niż pierdzielić smuty,
3. Jak będzie trzeba coś zrobić to to zrobi, zamiast czekać na innych,
4. Jak będzie trzeba dorzuci się do puli (piwo, paluszki, prawnicy, takie tam drobnostki).

Fajnie było by zebrać reprezentacje z całego kraju, będzie to pomocne gdy pojawią się działania terenowe.

Znam przebieg wszystkich poprzednich dyskusji na ten sam temat dlatego od raz odpowiem na pytania:

P: Mam dużo pomysłów ale nie chcę dołączać do stowarzyszenie bo pewnie będzie trzeba zapłacić parę PLN składki, a to zrujnuje mój budżet (zakupiłem już w tym miesiącu 4 zasilania i 2 parowniki), czy mogę podpowiadać? Mam naprawdę świetne pomysły!
O: Tak, będziesz mógł zgłosić sugestię nawet jak nie jesteś członkiem. Ale nie musi być ona brana pod uwagę więc nie bij piany jak stowarzyszenie Cię oleje.

P: Czym będzie się zajmować stowarzyszenie?
O: Będzie próbować ocalić resztki rynku EIN w Polsce. Może nawet wprowadzić jakieś zmiany do "ustawki".

P: Jak o ma działać?
O: Na dzień dobry 20 osób spotyka się na zamkniętym forum, z dala od malkontentów aby ustalić podstawy. Każdy czyta ustawę o stowarzyszeniach (http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 9890200104) i ustalamy ramy statutu. Potem wybieramy zarząd nieformalny oraz kancelarię która przygotuje nam gotowy statut. Załatwiamy formalności (potrzebne spotkanie ale damy radę to załatwić inaczej) rejestrujemy w wybranym miejscu i bierzemy się do działania. Stowarzyszenie będzie miało tutaj dwa pod fora, publiczne (przyjmowanie sugestii, informacja o realizacji zadań, uczestnictwo w gównoburzach) i prywatne (tylko dla członków, coś jak klub AA tylko można pić).

P: Czy w stowarzyszeniu będą sprzedawcy albo pracownicy sklepów z EIN?
O: Każdy jest zaproszony nawet wójt, ksiądz i [ciach] (jako że nie widzicie co napisałem to chodzi mi o panią lekkich obyczajów). Chcesz działać wbijaj.

P: Ale jak to? Sprzedawcy ze sklepów w stowarzyszeniu? To straszne!
O: Oj, zamknij się!

Jedna zasada: nie pomagasz nie, truj dupy (nie wiem czy to się wyświetla więc wyjaśnię, że chodzi o miejsce gdzie już skończyły się plecy, a jeszcze nie zaczęły nogi)!
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1735181
Zgłaszam chęć.
Argument o klubie AA, w którym można pić mnie przekonał. :D

Sugeruję Ci jednak LogerM dokładnie sprawdzać osoby wstępujące. Nie chcę być w jednym stowarzyszeniu z kablami z najlepszej firmy e-smoking world.
Awatar użytkownika
By Deimond
#1735221
Zgłaszam się.
Awatar użytkownika
By aiji
#1735228
Jak zwykle lasu rąk nie widać, jeśli będę umiał to pomogę, jak nie, to się nauczę ;).
Zgłaszam się.

Wysłane z mojego SM-N910C
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1735230
@aiji Spokojnie. Jest piątek wieczór. Co prawda sprawdziłem wyjątkowo kto tam jest online i zobaczyłem znane osoby. Z pewnością zastanawiają się. Trzeba być dobrej myśli.
Awatar użytkownika
By tunajerzy
#1735247
Jako że mierzi mnie moja bezradność jako pojedynczej jednostki, zgłaszam swój akces. Za wiele nie pomogę, z racji tego że przez ponad połowę mojego życia szwendam się po morzach i oceanach, ale zawsze coś.
Awatar użytkownika
By bofh
#1735286
Profilaktycznie przespałem się z tematem i się melduję ja 8) Uć pozdrawia wszystkich wapujących *SMOKE*
Awatar użytkownika
By LogerM
#1735341
7 no szału póki co nie ma. Zgłaszającym się bardzo dziękuję, dobrze wiedzieć, że w dobie wszędobylskiego "jakoś to będzie" oraz "niech się tym zajmie ktoś inny" są osoby które potrafią dać coś od siebie. Czekamy na kolejnych chętnych.
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1735347
Mało czasu (dużo roboty zarobkowej) ale poproszę, czyli zgłaszam się.

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By krisIs
#1735348
A uj tam, czasu wolnego jak na lekarstwo, ale zawsze nowe doświadczenie. Zapiszta i mnie.
Byle składka nie wyniosła średniej krajowej, no chyba, że potem to przepijemy :)
Awatar użytkownika
By LogerM
#1735356
Składkę będziemy starać się ustalić na możliwie jak najniższym poziomie 5-10 PLN miesięcznie. Liczę bowiem, że poza członkami których zbieramy obecnie (założycielami) uda nam się zebrać kilkadziesiąt-kilkaset członków zwykłych którzy pomogą w utrzymywaniu stowarzyszenia (stowarzyszenie musi mieć adres, musimy wykupić serwer i domenę, pojawią się na pewno też większe koszta gdy zaczniemy działania, wysłanie jednego przedstawiciela na zagraniczną konferencję czy spotkanie grupy [np. w ramach INNCO] to 2-4 tyś PLN), cicho liczę również na to, że obok składek członkowskich pojawią się również wpłaty dobrowolne. Nie ma co spodziewać się kokosów i stowarzyszenie na pewno stale będzie borykać się z brakiem środków, ale mam wielką nadzieję, że nie skończy się to wyciąganiem pieniędzy z kieszeni działających czynnie członków bo wówczas całe przedsięwzięcie i tak nie będzie miało sensu i skończymy jak poprzednicy.
Awatar użytkownika
By krisIs
#1735363
Serwer i domenę mogę pokryć, bo jeśli nie musi być w koszta stowarzyszenia wrzucone, to nie ma problemu. Akurat prowadzę DG w tym temacie, tak więc to nie problem. $5 więcej miesięcznie to żadna kwota (używam DigitalOcean).
Jeśli trzeba, to i stronę klepnę.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1735365
Lepiej jeśli stowarzyszenie takie koszty pokrywa samo (potem i tak to trzeba w księgach rozliczyć), to akurat problem nie jest dla nas w ogóle. Opłaty są tak małe że bez problemu to pokryjemy, tym bardziej że po opłaceniu domeny strona może leżeć na którymś z moich serwerów przez czas bliżej nie określony, a że serwery mam opłacone na kilka lat do przodu nie będzie problemu z ich działaniem.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1735371
Uwaga! W zakładce "Społeczność" pojawił się nowy dział "Stowarzyszenie" widoczny tylko dla osób które wyraziły chęć współtworzenia stowarzyszenia, proszę wszystkich którzy się zgłosili o sprawdzenie czy dział widzą i zaznaczenie swojej obecności w przygotowanym do tego temacie, w razie problemów pisać na PW.
Awatar użytkownika
By matatiti
#1735377
LogerM pisze:7 no szału póki co nie ma. Zgłaszającym się bardzo dziękuję, dobrze wiedzieć, że w dobie wszędobylskiego "jakoś to będzie" oraz "niech się tym zajmie ktoś inny" są osoby które potrafią dać coś od siebie. Czekamy na kolejnych chętnych.


Wiesz, że zawsze możesz na mnie liczyć :beer:
Miło mi będzie dołączyć do tak zacnego grona i podziałać coś wspólnie ponad podziałami. Nie może mnie tu zabraknąć.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1735382
Mati z racji uprawnień forumowych dostęp do podforum i tak już masz ale dopisz się do tematu ;)
Awatar użytkownika
By gemino
#1735407
Jeśli braknie Wam do 20, to zgłaszam swój udział, choć przyznam się szczerze, nie wiem jak działają stowarzyszenia i nie wiem, czy się nadaję (nie jestem raczej typem społecznika, który biega po urzędach, by załatwić jakąś sprawę, dla dobra ogółu). Nie lubię zebrań, ale siła wyższa, jeśli nie ma chętnych, to ja się zgłąszam
Coś nowego czyli MTL

Witam serdecznie szanownych forumowiczów! Pech chc[…]

Witam, od krótkiego okresu czasu stałem się szczęś[…]

Problem z uruchomieniem, volish.

Witam. Od kilku dni mam problem ze swoim volishem […]

Urodziny !!!

"Zobacz no, zobacz no, czyje, czyje urodziny[…]