EPF
Dział o bazach (PG/VG), shotach i solach.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1734248
Jeden z chińskich producentów rozpoczął sprzedaż bazy nikotynowej opartej na nikotynie stworzonej syntetycznie, bez udziału liści tytoniu. Oznaczenie kodowe substancji to 54-11-5. Nie wiem o co chodzi, ale może np. Stary Chemik będzie wiedział.

Physicochemical Property of NTN

Molecular Formula: C10H14N2
Molecular weight: 162.24
Proportion: 1.0092
Boiling Point: 247℃ ( 745mmhg)
Solubility: Water, Alcohol, Ether, Chloroform, Oil
Appearance: Colorless Viscous Liquid

THE NTN ADVANTAGE
– No Carcinogenic or other tobacco combustion substances.
– Highest Purity ever available in the market
– Cleanest and Smoothest Feeling and Sensation
– Same biological impact as TDN (Tobacco-derived Nicotine)
– Flavors are essentially improved, no more harsh or bitter E-liquid taste.
– No foul Nicotine smell and the phenomenon of burning charcoal for atomization is dramatically reduced.


Jedną z zalet syntetycznej nikotyny jest brak posmaków. Zatem jeżeli dodamy aromat do takiej bazy to nie zostanie on niczym zmącony.
Cena to aktualnie $50 za 100ml bazy 100mg.
Rewolucja? Zagrożenie?

ps. To nie jest syntetyczna nikotyna, o której prawił w senacie idiota z różowym odbytem w nazwisku. Tamta była jedynie wymysłem jego chorej wyobraźni. ;)
By orient
#1734254
"opartej na nikotynie stworzonej syntetycznie"
"To nie jest syntetyczna nikotyna"

No albo jest albo nie jest. Nikotyna nie jest zbyt skomplikowanym związkiem i nie jest problemem jej uzyskanie w drodze syntezy chemicznej. Jest jeden problem. Jest to związek chiralny więc pozostaje kwestia skuteczności rozdzielenia na enancjomery/syntezy enancjoselektywnej ewentualnie syntezy parcjalnej np. z proliny. Jak to jest racemat, to ja bym raczej nie ryzykował. Kto ci da gwarancję jak będzie działał na organizm nienaturalny enancjomer? Wystarczył jeden Thaliomid. Prawdopodobnie jednak nie chodzi o nic takiego i chodzi jedynie o bardziej intensywne czyszczenie naturalnej nikotyny np poprzez przeprowadzenie nikotyny w sól, jej krystalizację a następnie uwolnienie do wolnej aminy i destylację. W ten sposób można pozbyć się naturalnych zanieczyszczeń w rodzaju farnezolu itp. które mi jako fanowi tytoniówek w niczym nie przeszkadzają a wręcz przeciwnie.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1734256
Napewno nie jest to naturalna nikotyna tylko lepiej czyszczona. Link na PW Ci dam. Są wszystkie szczegóły.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1734281
To do mnie też podeślij, Szaman.
To magiczne 54-11-5 to standardowy numer CAS (Chemical Abstracts Search). Nikotyna niezależnie od pochodzenia ma nadany taki numer.
Czy będzie czystsza? Tego nie wiadomo.
@orient ma 100% racji, jeśli chodzi o kwestię izomerów. Oferowana na rynku to izomer L, syntetyczna prawdopodobnie jest mieszaniną L i D. A izomer D działa znacznie słabiej na ludzi niż L.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1734284
Poszło.
Swoją drogą cena wysoka. Za tę samą cenę można kupić 1l zwykłej bazy u tego producenta.
By orient
#1734308
Jeżeli o tą firmę chodzi, to możesz spać spokojnie. To jest naturalna nikotyna. Tylko lepiej oczyszczona. Trudno spod marketingowego bełkotu wydobyć w czym rzecz. Być może o czyszczenie nikotyny jako sól a być może zafundowali sobie jakiś aparat destylacyjny o wysokiej sprawności. Swego czasu miałem taki aparat z kolumną z wirującą wstęgą, który potrafił rozdestylować ciesze różniące się temperaturą wrzenia o 1 stopnień Celsjusza ale wtedy aby rozdestylować 10 ml takiej mieszaniny trzeba było ustawić taki powrót, że ta destylacja trwała dzień z kawałkiem. Osobiście stawiam, że czyszczą nikotynę jako sól.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1734397
Nie jestem fachowcem, ale z tego co czytam na stronie to nie może być oczyszczana nikotyna z liści.
Po pierwsze cena 10 razy wyższa niż za naturalną nikotynę.
Po drugie piszą przecież wyraźnie, że ta nikotyna tworzona jest chemicznie, bez udziału naturalnych liści tytoniu.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1734413
Myślę, że jest to krok związany z błędnym odczytywaniem zapisów TPD. Na targach w Dortmundzie spotkałem się z opinią jakoby nikotyna nie pochodząca z tytoniu była pozbawiona tych samych ograniczeń co jej tytoniowy odpowiednik i co smutne było spore zainteresowanie tematem wśród ludzi którzy z racji wykonywanego zawodu powinni mieć choćby blade pojecie o zapisach TPD. Nikotyna bez względu na pochodzenie (z tytoniu, syntetyczna czy nawet z bakłażana) ma te same ograniczenia. Oczywiście tutaj czystość nikotyny ma ogromne znaczenie i jeżeli faktycznie udało by się usnąć dużo większą zanieczyszczeń to jest to propozycja warta rozważenia (choć oferowana moc bardzo mi się nie podoba) szczególnie dla ludzi którzy chmurzą słabsze mieszanki. 200PLN (+aromaty) za ponad 3 litry mieszanki nie jest jakimś ogromnym wydatkiem i mieści się jak najbardziej w granicach rozsądku. Pytanie tylko ile w ofercie marketingowego bełkotu, a ile prawdy potwierdzonej laboratoryjnie.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1734418
Ej.. no.. kto usunął obrazek? Przecież zamazałem logo producenta.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.