EPF
Co z czym i jak mieszać.
By Vanter
#717088
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem jakiegoś aromatu glikolowego, na rynku jest dostępny kilku producentów takowych aromatów dla cukiernictwa itd koszt takich wywarów był by śmiesznie mały osobiście pale 6mg i zastanawiam się nad przejściem nawet na zerówki stąd też moje pytanie czy ktoś może już takich używał a jeśli tak to w jakich proporcjach mieszał i jakie były efekty?
Z drugiej strony są może jakieś przeciwwskazania w takim użyciu danych aromatów albo po prostu należy zwracać jakąś szczególną uwagę na jakieś składniki?

Obrazek
Na początek chce kupić coś takiego aromat kawowy a glikolowy JAR niestety standardowo sprzedają 1kg czyli zapas chyba do końca terminu ważności a robiąc z tego zerówki koszty będą śmiesznie niskie.
Awatar użytkownika
By Ratio
#717156
Ja bym takiej ilości nie ryzykowała mimo wszystko.
Awatar użytkownika
By sawas
#724130
Jeśli są to aromaty przeznaczone dla celów spożywczych, to można ich używać do epka. To są w większości takie same aromaty, jak te dedykowane dla ep. Trzeba tylko patrzeć na nośnik aromatu - lepiej, żeby nie było tam olejów ani cukrów - zabijesz parownik. Poza tym, droga wolna do eksperymentów. Ja osobiści jestem ciekaw doświadczeń, bo też szukam łatwo dostępnych i smacznych aromatów dla spożywki.
By mar_cin
#1734068
odswiezam temat
czy ktos mial stycznosc z aromatami tej firmy do e-liquidow - mowie konkretnie o tych
http://www.jar.com.pl/oferta/aromaty/ar ... os%C3%B3w/

pytam bo mam je obecnie w domu i .. chyba przegiąłem z proporcjami (5%) , ktoś coś ?

Dodam ,że od producenta otrzymałęm takie info.... i jestem w kropce :) wychodzi z tego ,że to koncentraty
Proponowane przez nas dozowanie do środków spożywczych jest zdecydowanie niższe, ok. 0,5g-2g/kg – w załączeniu przykładowa specyfikacja na aromat malagi 335-329.
Nigdy nie przeprowadzaliśmy aplikacji w e-liquidach, stąd brak informacji o dozowaniu w specyfikacjach aromatów tobbacco.
W kwestii terminu, po którym mieszanina powinna uzyskać optymalne właściwości -nie znamy specyfiki Państwa produktu,
sezonowanie każdego aromatu po wyprodukowaniu jest inne, trwa średnio od 2 do kilkunastu dni, stąd możemy przypuszczać, że z produktem gotowym może być podobnie.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.