EPF
Awatar użytkownika
By dodo21x
#1661198
Coś dla zwolenników "single coil"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

23mm Diameter
47mm Height (Without Drip Tip)
Top Fill Design
4ml Tank Capacity
Single or Stacked Dual Coil Compatibility
Single Sided Velocity Style Deck
PEEK Insulator
1.8mm Post Holes
3.5mm Internal Airflow Hole
Stainless Steel 2.4mm Airflow Hole Insert
Adjustable Juice Flow Control
3mm Juice Flow Holes
Bottom Adjustable Dual Airflow Slots
Conical Delrin Widebore Drip Tip
510 Drip Tip Compatible

Około $30, u nas nie widziałem.
Moim zdaniem bardzo fajnie to wygląda.
Awatar użytkownika
By slaviop
#1661199
Taki crius na singlu. Podoba mi się budowa i sama baza w stylu velocity - łatwo coś tam wsadzić. Ciekawe jak będzie z oddawaniem smaku...???
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1661215
Nie podoba mi się. Za dużo miejsca na grzałkę, za dużo miejsca w komorze grzałki, za duży przelot powietrza (dobrze że da się zmniejszyć), do tego velocity styled (nie chcę, nie lubię). Za dużo szkła, jak tam oringi? chyba nie są typowe. Za gruby drip tip.
Ale... Jak będzie dobra cena, to z przyjemnością spróbuję :-P
By kajtek01
#1695296
Wzczoraj dotarł. Jak na razie jestem zadowolony. Poza małym wyciekiem na dzień dobry wszystko jest ok. Regulacja ah i lc chodzi płynnie i z wyczuwalnym oporem.Z minusów to mógłby mieć większą pojemność kosztem komory na grzałkę no i trochę gwiazda. Najprawdopodobniej powodem tego jest gwint pod redukcję w ah. [img]//uploads.tapatalk-cdn.com/20160803/02664c88e5f8cec1668344894d624cec.jpg[/img]

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By mister67
#1699414
Witam, i ja go dzisiaj przytuliłem. Oto mój czarodziej :)


Dałem na początek Kanthal 0,5 mm 7 zwojów (lekko rozsunięte) na 3,5 mm, watkę układa się łatwo, chmurka w miarę chłodna, dobrze oddająca smak. Chyba się polubimy na dłużej.
Awatar użytkownika
By Waldip
#1721449
Jakaś dziwna cisza panuje w tym temacie... Zmowa konkurencji, czy co?
Po kilku wywapowanych baniakach wyrobiłem już sobie o nim wstępne zdanie.
No cóż: absolutnie nikomu go nie polecam, (jak również nikogo nie zachęcam do zakupu tego parownika). :mrgreen:
A teraz (po zadośćuczynieniu nowemu regulaminowi) garść moich - jak najbardziej subiektywnych - odczuć.

Zacznę może od ogólnej oceny; parownik uważam za świetny (wręcz stał się jednym z moich ulubionych), aczkolwiek (jak chyba każdy parownik) ma dla mnie i plusy i minusy...

Co mi w nim nie do końca odpowiada:
- średnica (23 mm) zapewnia wprawdzie większą pojemność zbiornika oraz więcej miejsca na grzałkę, ale Merlin zakręcony na rurkę 22 mm wyglada nieco maczugowato
- gwint 510 jest minimalnie dłuższy niż w innych moich parownikach; akurat o tyle za długi, że jako jedyny Merlin nie dokręcił się na rurce do końca. Żeby zniwelować "gibanie się" parownika musiałem użyć podkładki
- oryginalny drip w moim egzemplarzu wchodzi bardzo ciasno (za ciasno) i w dodatku minimalnie odstaje od top capa
- mało komfortowe przykręcanie i odkręcanie parownika (ze względu na zagęszczenie pierścieni regulacyjnych); za co się człowiek nie złapie, wszystko się niezależnie obraca.
Nawet odruchowe złapanie za baniak w celu przekręcenia zasilania - rurki w etui kończy się odcięciem dopływu liquidu... :D
- oring zabezpieczający zalanie komina (dripu) liquidem wymaga specjalnej troski - o mało go nie zgubiłem, tak sobie jakoś luźno wypada.
- no i kwestia wyglądu (choć to oczywiście kwestia gustu); dziełem sztuki Merlin z pewnością nie jest, a wytłaczane (a nie frezowane) zagłębienia w pierścieniach i top capie sprawiają na mnie wrażenie "blachowatości" materiału.

Wszystko to jednak (a nawet sporo więcej) rekompensują mi jego zalety: :D
- świetne, głębokie oddawanie smaku i obfita chmura... Smak jest nieco inny niż na innych moich ulubionych parownikach, ale "inny" - absolutnie nie "gorszy".
- przepływ powietrza - na wkręconym ograniczniku przepływu delikatne wapowanie dopłucne jest dla mnie wręcz idealne... A i MTL mi tu wychodzi, i to nawet na tym szerokim, oryginalnym dripie... Wrażenia z wapowania na Merlinie najlepiej oddaje chyba wyraz - aksamitne.
- dzięki sporej ilości miejsca i bazie w stylu velocity wykonanie setupu jest banalnie proste
- doskonale widoczna i łatwa (aż za łatwa czasem) regulacja dopływu liquidu
- bezproblemowe zalewanie liquidem i jego uzupełnianie
- wystarczająca objętość baniaka (chociaż przy możliwej do upchnięcia w bazie ilości drutu to chyba konieczność :D )
- uniwesalność - Merlin nadaje się zarówno dla wielbicieli olbrzymich chmur subohmowych, jak i dla waperów - smakoszy, pykających delikatnie na klasycznych setupach

Ciekawi mnie, na ile moja ocena pokrywa się z opiniami innych użytkowników Czarodzieja... *SMOKEKING*
By kajtek01
#1721468
Dla mnie największą wadą tego czajnika jest zbyt drobny gwint top capa. U mnie dripp tip lekko chodzi.Teraz mam wsadzonego alien [EXTRATERRESTRIAL ALIEN] claptona i jest miodzio.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1721547
Waldip, a już myślałem, że cię na minę wpuściłem, bo się nie odzywałeś :D Wiem, wiem chciałeś trochę poobcować z parownikiem, żeby opinia była rzetelna :-)
No i proszę, konkretna recka, w starym dobrym stylu. Miło się czytało.
W zasadzie zgadzam się z tym co napisałeś, z drobnymi uwagami, ale to już raczej ze względu na różnice w egzemplarzach.
W moim :
- nie występuje problem zbyt długiego pinu/gwintu
- nie wypada oring górnego capa, widoczne mam ciaśniejszy
- nie mam problemu z odkręcaniem, trzymam tylko za dolny pierścień, obracaniem pozostałych się nie przejmuję, bo i tak parownik przecież mam wykręcić
- ustnik wchodzi również bardzo ciasno, ale bez szpary, nie wpycham go tylko wkręcam po zwilżeniu LQ
- na rurkach 22mm faktycznie wygląda ciut "przyciężko", ale z kolei na Pico wkręca się bez problemu pozostawiając nawet niewielki prześwit do kapsla
- bardzo dobrze ująłeś "blachowatość" parownika, też mam takie wrażenie
Poza tym do dnia dzisiejszego (ponad 2 tygodnie) jest to mój nr 1.
Dlaczego ? Po kolei :
- bardzo soczyste oddawanie smaku (KIT-owa skrętka, 30W), miękkie, aksamitne wapowanie
- bardzo dobry "kop"
- obszerna baza, wykonywanie setupu to przyjemność, watowanie w zasadzie bez możliwości złego ułożenia nośnika, spora odległość watki od dziurki AH (zależna oczywiście od długości grzałki, ale piszę o fabrycznej z zestawu)
- świetnie "działajacy" LC, otwory dobrze widoczne
- możliwość wkręcenia ogranicznika powietrza do wapowania usta-płuca. To działa, ale ortodoksi lubiący żylaki powiedzą, że jednak mają za "luźno". Tu muszę dwa zdania - osoby wapujące "inaczej" MTL :lol: będą prawdopodobnie zachwycone tym parownikiem, podobnie dopłucnicy i dopłucnicy "z lekkim oporem". Jest jednak ciekawa kwestia - po całkowitym zakręceniu AH pierścieniem można wapować prawdziwe usta-płuca (trochę luźniej jak na Nautku Mini) i o dziwo przy grzałce j/w i mocy 30W smak wtedy nie tylko nie ucieka, ale wręcz odwrotnie - pogłębia się, idzie w kierunku słodkości. Z czymś takim się jeszcze nie spotkałem. Przeważnie na innych parownikach odczułbym wtedy zmianę, zanik lub zły smak, nienaturalny dławiący "kop" i zakrzsztusił bym się na amen.
Tu jest jakoś inaczej, dlatego te dwa zdania.
- ogólna wysoka kultura wykonania i pracy parownika, bardzo cichy, żadnych świstów itp. Jedynie skok gwintu capa do napełniania jest nieszczęśliwie trochę dobrany i może to być irytujące podczas zakręcania
- brak wycieków podczas wapowania oraz po uzupełnianiu liquidem (na czas nalewania obowiązkowo zakręcamy LC)
Podobnie jak Waldip nie polecam tego parownika, a już szczególnie nie polecam początkujacym waperom. Radocha z kręcenia setupów i bezproblemowość tego parownika mogłaby ich zabić :-P
By kajtek01
#1721576
Nałóg Totalny miałeś skrętkę w zestawie z parownikiem? U mnie był notch coil 5mm.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Waldip
#1721577
kajtek01 pisze:Nałóg Totalny miałeś skrętkę w zestawie z parownikiem? U mnie był notch coil 5mm.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Pewnie były różne wersje - ja też miałem tylko notch coil.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1721625
Waldip pisze:
kajtek01 pisze:Pewnie były różne wersje - ja też miałem tylko notch coil.

Ja miałem skrętkę w woreczku z Muji, a notch był w dodatkowym baniaczku, luzem.
Mój i Waldipa parownik były zamawiane z Gb, minuta po minucie, dziwne że się różnią o brak skrętki.
Ta skrętka, to nic szczególnego jeśli chodzi o wykonanie, w palcach się lepszą zrobi, ale działa dobrze. Notcha nie próbowałem, cały czas jadę na tej samej skrętce. Niebawem wymienię, ale na pojedynczy drut.
By kajtek01
#1721655
U mnie po wielu próbach [img]//uploads.tapatalk-cdn.com/20160929/69896d7aa4595e76637d4486e6ee647c.jpg[/img]

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1721662
kajtek01 pisze:U mnie po wielu próbach


Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka


Poprawiłam. :wink:
Awatar użytkownika
By gemino
#1721663
Mam pytanie, czy może to cudo jest gdzieś dostępne w Polsce? Wygląda fajnie i wygląda na to, że jest zrobiony dla mnie (baza velocity na jedną grzałkę) :mrgreen:

wysłane z fona :-D
By kajtek01
#1721665
Niestety nie.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
By mckoval
#1722517
Ja złapałem na efun za 16$, czekam z niecierpliwością, aż dojdzie.. po przeczytaniu Waszych niepoleceń stwierdziłem, że go chcę
By kajtek01
#1722519
Coś Ty zrobił? Po co Ci taki ;-) nie dobry parownik

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By smokehead
#1722598
No ja już miałem płacić na efun, ale coś mnie podkusiło by jeszcze raz na GB wejść a tam obydwa po 15$ bez 4$ za wysył.
By Pietnick
#1723213
Po ~godzinnej zabawie napiszę taką wstępną recenzje.
Parownik banalnie prosty w obsłudze, zamontowałem coil`a Kanthal A1 30GA*4 ID2.8mm z Ferris Wheel Coil Boxa od UD wyszło 0.57 Ω - lece na 22W.
Z wykręconym ogranicznikiem powietrza idealnie wpasował się w moje gusta, soczysta chmura, idealnie oddaje smaczek.
Polubimy się z nim na dłuższy czas, w odstawkę leci leciwy Aromimazer .
Oczywiście jak cała reszta nie polecam nikomu.

A tak wygląda na IPV400:
Obrazek
Awatar użytkownika
By mona01
#1726727
Mam pytanie, czy pasują dripy 510 do tego parownika?
Spotkałam w jednej z recenzji na FT, że niekoniecznie..., a jest to jedyny problem, który opóźnia moją wycieczkę do tego kraju...
Awatar użytkownika
By mona01
#1726851
Dziękuję @soniqs za rozwianie moich wątpliwości.
Czas na wycieczkę. :drinkb
Awatar użytkownika
By toska
#1727772
Odbyłam wycieczkę zagramaniczną i mam Merlina :mrgreen:
Smaczy rewelacyjnie , miejsca na grzałkę tyle że w szoku jestem a montaż grzałki tak prosty że można to robić z zamkniętymi oczami a co najważniejsze nic nie cieknie :mrgreen:
Nawet nie zgorsza z Pico wygląda *LOL*
Awatar użytkownika
By aiji
#1727798
Widzę na FT dwie wersje, dość znacząco różniące się $ i datą , za to w opisie nie bardzo mogę znaleźć różnice - ktoś coś wie, a może ma obydwa-jakaś wersja v2?

Wysłane z mojego SM-N910C
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1727801
Naprawdę taki dobry jest.? Powoli zaczynam żałować że nie wybrałem się na wycieczkę za 15$ do GB

Toska, Ty masz sprzętu masę, czy możesz porównać smakowo do zephyrusa bądź goblina? Bo domyślam się, że cug podobny do merlina mają?
Awatar użytkownika
By toska
#1727956
Master_PiT pisze:Toska, Ty masz sprzętu masę, czy możesz porównać smakowo do zephyrusa bądź goblina? Bo domyślam się, że cug podobny do merlina mają?


Każdy z tych parowników które wymieniłeś ma coś w sobie , smakowo mam wrażenie że na każdym jest bajecznie , ale inaczej :D
Na każdym wymienionym chmurzę dopaszczowo , więc otwarte są minimalnie :D
Merlin wygrywa pod względem montowania grzałki i brakiem cieknięcia :D
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1728028
Master_PiT pisze:Naprawdę taki dobry jest.? Powoli zaczynam żałować że nie wybrałem się na wycieczkę za 15$ do GB...

Kupuj szybko bilety i śmigaj. Wczoraj były, dziś są i jutro pewnie też będą. Przy okazji spójrz na krótsze szkiełko wraz deckiem za 3,35 (są czarne i clear).
Po tym niekrótkim okresie jak używam Merlinka, nadal nie polecam - parownik nudny do zerzygania. Lejesz i wapujesz. Jak pamiętam, to Tilemahos v2 był dla ciebie "za ciasny", tu jest sporo więcej powietrza po wykręceniu dyszy.
Szkoda, że najlepszy sklep go jeszcze nie ma w ofercie. Pewnie nie kosztował by majątku.
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1728031
Ano tilkowi brakowalo odrobinę luzu.
Za to goblinowe cugi mi odpowiadają.
Boję się jedynie wtopy jak z eaglem.
Niby fajny, nie cieknie, ładny itp itp, ale w smaku trochę w tyle zostaje.
Stoisko z parownikami pełne, a kupiło by się jeszcze parę ciekawych pozycji ;)

Na GB cena wróciła na 30$, jedynie efun za 16$, ale nie lubię ich zbytnio
Awatar użytkownika
By aiji
#1728048
Już złapany na bazarku ; ), teraz trzeba cierpliwie poczekać. Swoją drogą ten droższy jest podobno poprawioną wersją. Oba dostępne na FT.

Wysłane z mojego SM-N910C
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1728050
A co w nim poprawiono ? Wydaje mi się, że ten tańszy, to po prostu droga wersja po kodzie MAP. Tak wynika z dyskusji na FT forum. Obcięli się, że GB sprzedaje połowę taniej, to dali MAPa. Jeśli macie jakąś wiedzę, że poprawili czy też wypuścili ver.2, to dawajcie bom ciekaw.
Jedną z rzeczy, które można by poprawić (ulepszyć) w tym parowniku jest skrócenie słupków, żeby były faktycznie pod jedną grzałkę (a nie dwie piętrowe), pomniejszenie przez to komory odparowania i tym samym zyskanie sporo miejsca na liquid i zapewne polepszenie oddawanego smaku. W takim wypadku sprzedawana od niedawna krótsza wersja miałaby jeszcze większy sens.
Awatar użytkownika
By gemino
#1728051
Ja też nabyłem i jak poprzednicy, nie polecam. Jest za łatwy w obsłudze. Żadnych problemów z montażem grzałki, gdyż jest sporo miejsca. Do single coil, nie trzeba stosować żadnych zaślepek, czy wymieniać bazy :)
Wlewanie liquidu, też jest dziecinnie proste i co najważniejsze nic nie cieknie :D
Ma jeden mankament, który też jest prosto wyeliminować. Trzeba pozbyć się ohydnego dripka, w tym celu po prostu wyciągamy brzydala i wkładamy coś lepszego, nie ma żadnych przejściówek :D ( u mnie TGTII użyczył swój :lol: )
A tak się razem prezentują
Awatar użytkownika
By aiji
#1728131
@Nałóg Totalny - wg strony FT różnią się wymiarami i wagą, na PW dostałem info- bez zgody autora nie ujawniam;)-ma wieksze otwory na przepływ lq.Aż z ciekawości zamówiłem tańszą wersję i jak ( jeśli )dotrze, zweryfikuję organoleptycznie.

Wysłane z mojego SM-N910C
By mckoval
#1728365
Ja od dwóch dni używam wersji z Efun.
Nie mam żadnych wcześniejszych doświadczeń z RTA, więc dodatkowo zakupiłem grzałki aspire 0.9ohma kanthal clapton. Grzałka naturalnie ułożyła się w otworach "przekątnych", założyłem pasek waty i działa.
Nic nie cieknie, smaczy świetnie na 22W, czasem po dłuższym nieużywaniu raz strzeli, ale później ten efekt nie występuje.
Reasumując - pierwszy rta, pierwszy wicking w życiu i działa.
Awatar użytkownika
By smokehead
#1728835
@aiji

Dostałem z powiększonymi otworami lq, bo wyczailem na YT, że ludzie na początku mieli okrągły dopływ lq, a teraz dają z takimi prawie prostokątnymi. Zresztą właśnie tym różnią się te na ft, a wilkość może podali z dripem i bez?

A co do Merlina mini, brawo o to chodziło właśnie( tak jak rozmawialiśmy Nałóg), tylko ja się pytam dlaczego baza nie bedzie kompatybilna z dużym merlinem...
2 adaptery do wapowania dopłucnego, no i pomniejszony deck w single coil, tylko te 2 ml trochę maławo;/
Awatar użytkownika
By aiji
#1728887
@smokehead, dzięki za potwierdzenie moich informacji, niestety jeszcze do mnie nie dotarł żaden ;).

Wysłane z mojego SM-N910C
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1729504
Dorwalem i ja merlina.
Dawno nie byłem pozytywnie zaskoczony.
Ten sam liquid w crius plus i... Merlin delikatnie go przebija.
70vg nie stanowi problemu.
Watowanie bajecznie łatwe.
Coś czuję że się polubimy na dłużej
Awatar użytkownika
By mona01
#1729653
Z uwagi, że jeszcze go nie posiadam... (wycieczka stoi w kolejce po wizę :wink: ), bardzo proszę o podpowiedź, jakie śrubki pasują do bazy w merlinie? M3x3mm? M2x3mm? Czy może dłuższe - 4mm? Chcę zamówić na zapas z FT, a tam tego zatrzęsienie...
I drugie pytanie - czy da radę zastąpić te śrubki imbusowe (za którymi nie przepadam) na jakieś "zwykłe", z płaskim łbem, na śrubokręt krzyżakowy?

EDIT:
Znalazłam na forum FT informację, że pasują śrubki imbusowe M2.5*3mm
Awatar użytkownika
By Waldip
#1730408
Merlin Mini RTA pojawił się już w przedsprzedaży; 2 bazy (single i dual), 1 mm szerszy, ponad 20 mm krótszy i trochę cięższy... :)
Zastanawia mnie logika firmy - bazę dual dołożono do parownika o dwukrotnie mniejszej pojemności (2 ml Merlin Mini, 4 ml Merlin).
Widocznie zalecają bazę single na wyjścia, a dual - stacjonarnie... :D
Awatar użytkownika
By julka1973
#1733082
Z dzisiejszej wycieczki powróciłam z Merlinem.Ja, zwolenniczka maluchów :mrgreen: , przyznam szczerze, ze rozmiary tego parowniczka, nie zniechęciły mnie. :D Claptonik 0,85 oma wskoczył z gracją, muji wsadzona z elegancją i... chmurzę sobie z przyjemnością. Chmurka gęsta, baaardzo smaczna. Smaczy podobnie do kajtka 5. Jestem baardzo zadowolona. Z następnej wycieczki przywiozę mniejszy baniaczek i będzie cudnie. *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1733085
Za jakiś czas będzie wersja mini i coś mi mówi, że będzie lepiej smaczył ;)
Merlin swietny do owoców i deserów, ale żadna tytoniowka mi nie podeszła na nim
Awatar użytkownika
By Baskerviell
#1733087
W sumie dostępny już jest w wersji mini jakiś czas.Ciekawe czy w PL się pojawi :D
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1733090
Wszędzie widzę preorder.?
Obawiam się, że jak większy brat nie...
Sklep z siedzibą w Sosnowcu obiecywał kiedyś, że merlina będą mieli w ofercie, ale tak się nie stało
By FlashGordon
#1733742
Nakręciliście mnie na niego, chyba wezmę i będzie spóła z Fodi F2 ;)
Awatar użytkownika
By SAS
#1733776
By was pokiereszowało tak piszecie o nim a ja jestem zwolennikiem parowników na jedną grzałkę. Po chwili namysłu zapomniałem o nim to zaraz ktoś wyskoczy że na GB cena śmiesznie niska . I trzeba było kupić bilety i w drogę, miałem już po nic nie jechać . :zakrecony
Awatar użytkownika
By toska
#1733777
SAS pisze:By was pokiereszowało tak piszecie o nim a ja jestem zwolennikiem parowników na jedną grzałkę. Po chwili namysłu zapomniałem o nim to zaraz ktoś wyskoczy że na GB cena śmiesznie niska . I trzeba było kupić bilety i w drogę, miałem już po nic nie jechać . :zakrecony


Wycieczka ta przyniesie Ci tylko same korzyści i przyjemności smakowe :mrgreen:
Awatar użytkownika
By aiji
#1733785
Serdecznie i broń Boże nie polecam tego parownika. Jestem niemile zaskoczony łatwością setupu i smakiem, a jego jedyną zaletą jest drip, którego należy się pozbyć [img]//uploads.tapatalk-cdn.com/20161113/18c8ba5e3b7c35d5ee38a1b0a6e5ddb4.jpg[/img]

Wysłane z mojego SM-N910C
Awatar użytkownika
By bulit73
#1733821
FlashGordon pisze:Nakręciliście mnie na niego, chyba wezmę


I tak tez się stało :D
Dzięki uprzejmości kolegi, który akurat tam się wybiera, będę i ja miał :mrgreen:
By arrurro518@gmail.com
#1736196
Kiedy będzie dostępny w PL?:) Bo nakręciłem się na niego :)

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.