EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1730025
Moi drodzy, słabo się orientuję w takich tematach i dlatego zwracam się do Was z prośbą o podpowiedź, wskazówki - jaki router WiFi powinienem kupić do obsługi LTE Ultra ? Może inaczej - nie "jaki", a który model/e znacie i możecie polecić ?
Generalnie będzie routerem domowym (domek parterowy), zastąpi "radiówkę". Poczytać za dużo o takich sprzętach mi się nie udało, bo poza bełkotem reklamowym Playa są jeszcze w sieci dyskusje zaawansowanych userów, ale i to w znikomej ilości.
Wiem, że są routery stacjonarno-mobilne z wbudowanym akusem, ale czy jest to dobre rozwiązanie jeśli priorytetem jest nie mobilność (raz w roku na wczasy mógłbym zabrać :-)) a porządne działanie stacjonarne ?
Za wszelkie podpowiedzi serdeczne dzięki.
Sprawa jest dla mnie pilna, bo z końcem października prawdopodobnie radiówka zostanie mi "odcięta".
Mam kartę SIM z limitem 100GB i możliwością dokupienia dalszych giga. Dostałem ją za free do 4 usług w Play.
Budżet wyjdzie w praniu, po pierwszych waszych odpowiedziach.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2016, 22:36 przez Nałóg Totalny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1730389
Dzięki ci za sugestię. Przyjrzałem się temu routerkowi. Posiada wbudowany akumulator - czy jeśli router będzie cały czas podpięty do zasilania, to zajdzie w nim takie samo zjawisko, jak w laptopie, czyli szybka degradacja baterii ? Po roku używania laptopa jako stacjonarnego (bez odłączania od sieci) - bateria "trzyma" max. 15 minut :(

Macie jeszcze jakieś typy ?
Może ja bez sensu szukam routera do LTE Ultra, skoro i tak prawdopodobnie nie uzyskam deklarowanej prędkości ? Może wystarczy jakiś router nie-Ultra, z obsługiwaną prędkością do 150 Mbps ? Tych jest spory wybór. Jakoś tak zafiksowałem się początkowo, że muszę mieć Ultra :mrgreen:
Awatar użytkownika
By rafii
#1730393
Miałem jeden router z wbudowanym modemem i zasięg wifi jest trochę gorszy niż osobno router modem. Teraz mam TL-3420 i

E3272 i chodzi dobrze zasięg bdb. Tylko ten modem chyba nie obsługuje LTE Ultra. Z to co czytałem trzeba wgrać inny firmware do routera żeby osiągnąć lepsze osiągi, jest wiele tematów poświęcony tego typu rzeczami
Tapatalk
Awatar użytkownika
By slavo22
#1730415
Mam ten router i modem play, chyba zte. Router to średnia półka, był problem z poprawnym zasięgiem dopóki nie zastosowałem przedłużacz usb - modem stoi jakieś pół metra od routera i jest lepiej. Aczkolwiek z czystym sumieniem nie mogę go polecić, wymaga częstego resetu bo pada transmisja. Obecnie przymierzam się do zakupu routera z wbudowanym modemem lte, jeden z tańszych to D-LINK DWR 921 i chyba go kupię. Nie kupuj najtańszych bo średnio się to opłaca.

Wypalcowane
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1730594
Sprawdziłem sobie wszystkie wasze propozycje. Najbardziej spodobał mi się FRITZ!Box, nawet dostępny w PL, w teście wypadł bardzo dobrze, tylko cena trochę duża, bo ponad 8 stówek. Przy okazji zorientowałem się, że potrzebne mi porty LAN, co dodatkowo ogranicza mi wybór. Poza tym niektóre modemy routerów automatycznie przełączają z LTE na 3G i obawiam się czy nie będę miał naliczanych dodatkowych opłat (muszę to sprawdzić u operatora). Tak jest chyba w przypadku DWR-921.
Znalazłem Huawei E5186 LTE 4G do 300 mbps w LTE np. tu : http://www.anteny.net/router-huawei-e51 ... -2073.html - koszt 600 zł. Mieliście z nim do czynienia ?
Slavo22 - porównaj proszę po fachowemu parametry/możliwości tego Huaweia versus DWR-921. Cena zbliżona, a wydaje się być niezłym "kombajnem".
Awatar użytkownika
By slavo22
#1732101
Ze mnie taki fachowiec że hej, po prostu amatorsko trochę się bawiłem kompami o sieciami ;)
Ten Huawei nie wygląda źle, parametry ok, ustawień dużo, jednak martwi mnie trochę brak anten zewnętrznych - może wpływać na zasięg.

Wypalcowane
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1732647
Nie wiem, czy nie piszę za późno.
Osobiście używam Huawei B315s. Jest to router z wbudowanym modemem LTE. Opinie w sieci są bardzo różne. Ja jednak jestem zadowolony z jego działania. Posiada możliwość podłączenia zewnętrznych anten. Dodatkowo posiada wybór rodzaju transmisji danych. Można ustawić w nim na sztywno LTE i wtedy nie przełączy się na inny rodzaj transmisji (ja tak mam ustawione).

Wcześniej posiadałem router Huawei'a mobilny. Baterię wykończyłem w nim w przeciągu pół roku, przez ciągłe podłączenie do zasilacza. Po "wykończeniu" baterii zaczęły się problemy. Router samoczynnie wyłączał się przy większym obciążeniu łącza. Często przegrzewał się i tracił połączenie z netem.
Przestrzegam więc przed zakupem routera mobilnego do wykorzystywania go głównie w domu.

PS. Zalecam po uruchomieniu routera Huawei B315s zaktualizować jego oprogramowanie, jeśli nie jest najnowsze. Poprawiono wiele problemów tego routera.
________________
Tapa tapa z es piątki.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1732898
Amisiek, nie piszesz za późno, bo dostawca radiówki jeszcze mi jej o dziwo nie odciął. Dumam nad routerem nadal (slavo22 THX za zwrócenie uwagi na brak wejść antenowych) i brałem też pod uwagę sprzęt z wbudowanym ogniwem, ale mocno mnie ostudziłeś. Odpuszczę chyba urządzenia LTE Ultra ze względu na cenę i kupię zwykły router kat.4 z modemem. Ten B315s wydaje się być rozsądnym wyborem. Poczytam, dzięki za twoją wypowiedź.
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1733423
Postaraj się, żeby był to model Huawei B315s-22.
Ma mocno poprawioną obsługę sięci operatora w porównaniu do wcześniejszych modeli.
Zwróć uwagę, że wybór anten wewnętrzne/zewnętrzne trzeba ustawić ręcznie w konfiguracji routera.

________________
Tapa tapa z es piątki.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.