EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By mtid
#1732455
Witam.
Mam problem z jednym liquidem który umieszałem. Mianowicie jest mętny. Do zrobienia go wykorzystałem bazę 70/30 z wapujemy.pl, aromat to Apfelstrudel od MaiArt w stężeniu 5% i nikotyna z hangsena VG. Liquid mieszałem w sobotę 5.11 razem z innymi i tylko ten tak wygląda. Obstawiam że to wina aromatu bo z tą samą bazą i tą samą nikotyną ale z użyciem aromatów innych firm ( Cap, tpa, FA, Molinberry) wszystko jest w porządku. Dodam że oprócz apfelstrudel zamówiłem aromat freshhh i z nim jest wszystko ok.

Chciałbym się dowiedzieć czy to się jeszcze wyklaruje, czy może to ten aromat tak ma i czy ewentualnie można to wapować bo nie powiem ale sam zapach mnie z nóg zwala :)

A ty zdjęcie jak to wygląda
Obrazek

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1732456
Dziwne, u mnie był klarowny. Może faktycznie coś nie halo z aromatem.
Awatar użytkownika
By gwynbleidd
#1732470
gwynbleidd pisze:U mnie zawsze ten aromat powoduje mętność. Nie przejmował bym się tym za bardzo .Mętnoś zazwyczaj ustępuje , po kilku godzinach od dokładnego wymieszania .

Jeszcze dodam , że jak mieszasz ,to zostawiaj trochę miejsca w butelce , żebyś mógł dokładnie wymieszać ,to co tam wlałeś . To taka moja uwaga
By MaiArt
#1732471
Aromat "Apfelstrudel" czasami potrzebuje troszkę więcej czasu na sklarowanie. Proces ten przebiegnie szybciej, jeżeli dodamy do mieszaniny niewielką ilość alkoholu etylowego (0,2-0,3 ml na 10 ml bazy).

Regulamin VI/7 się kłania. Przydzielono ostrzeżenie - Th.
Awatar użytkownika
By mtid
#1732475
Flaszka była nowa i dla pewności jeszcze wygotowana :). Miejsca w butelkach zawsze zostawiam ale w tych akurat tyle wchodzi wg. przepisu (co nie przeszkadza w wymieszaniu). Zostawię go jeszcze niech stoi bo mam sporo próbek zrobionych więc mam co testować, najwyżej dodam trochę tego alkoholu jak nic się nie zmieni. W każdy bądź razie dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By mokwas
#1732539
U mnie przy tworzeniu liquidu z aromatem limonki też mi zmętniał. Po 2 tygodniach stał się klarowny.
Za pierwszym razem myślałem, że coś nie tak, ale drugi raz już nie panikowałem. Ale zaznaczam, że to nie jest reguła i w tym przypadku może rzeczywiście poszło coś nie tak.
Awatar użytkownika
By mtid
#1732546
Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło więc chciałem się rozeznać co i jak :) . Liquid sobie spokojnie poleży i zobaczymy jak to będzie chociaż może być ciężko bo zapach jest naprawdę przedni i tylko to że jest mętny mnie jakoś powstrzymuje od zalania baniaka :D

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
#1732552
@mlb nie jesteś pierwszy, któremu to się stało. Mam pytanie. Jakiej mocy bazy użyłeś do rozrobienia? Wydaje mi się, że wpływ na mętnienie może mieć duża moc bazy.
Awatar użytkownika
By mtid
#1732671
bulit73 pisze:@mlb nie jesteś pierwszy, któremu to się stało. Mam pytanie. Jakiej mocy bazy użyłeś do rozrobienia? Wydaje mi się, że wpływ na mętnienie może mieć duża moc bazy.

Baza Hangsen 36mg VG. Używam jej do rozrabiania we wszystkich moich liquidach i tak jak pisałem wcześniej używam również aromatów innych firm i wszystko jest w porządku.

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bofh
#1732680
Blog Starego Chemika - FAQ https://starychemik.wordpress.com/e-papierosy-faq/
75. Czy e-liquidy o różnych mocach, smakach i pochodzących od różnych producentów można mieszać ze sobą?
Tak, można wtedy uzyskać pośrednie moce i eksperymentując z mieszaniem e-liquidów o różnych smakach można uzyskać nowe ciekawe smaki, lepsze lub gorsze. Po zmieszaniu warto przyjrzeć się otrzymanemu płynowi. Jeśli nastąpiło zmętnienie, wytrącenie się jakiejś substancji czy rozwarstwienie, to takiego płynu nie należy używać.


I może nie piszcie co się komu wydaje, bo potem z tego powstają legendy trawnikowe...
By Krasnal45
#1732708
Kleksik,. ten konkretny aromat tak ma, że po zmieszaniu mętnieje. Dopiero po pewnym czasie się klaruje. Jeżeli po 7-10 dniach nie dojdzie do siebie, wtedy zlew...
Awatar użytkownika
By bulit73
#1732843
bofh pisze:I może nie piszcie co się komu wydaje, bo potem z tego powstają legendy trawnikowe...


Nie dlatego to napisałem, żeby stwarzać trawnikowe legendy :wink: Nie wiem, czy duża moc bazy ma na to mętnienie wpływ.
Po prostu napisałem to co zauważyłem. 2 razy mieszałem Apfelstrudel od MaiART z bazy 18mg i u mnie ten problem nie wystąpił.
Natomiast parę osób, które zgłaszały ten problem, mieszały na bazie > 30mg i zmętnienie się pojawiło. Sprawa dotyczy w/w aromatu.
Poza tym na Blogu Starego Chemika, jest napisane co zrobić z mętnym liquidem a nie co było tego przyczyną.
Awatar użytkownika
By bofh
#1732856
@Krasnal45: Ja dodaję zawsze ok. 1% alkoholu etylowego, on wybitnie pozytywnie działa na mieszanie się naszych ulubionych różności ze sobą ;) Było to parę razy już opisywane w tematach mieszalniczych, a chyba wszystkie "gotowce" posiadają w swoim składzie spiryt, w celach co najmniej konserwacyjnych. Można dodać i więcej, tak do 2% a nawet 3%, ale mi to jakoś nigdy ideologicznie nie pasowało :roll: Pić to pić, a wapczyć to wapczyć :mrgreen:
Awatar użytkownika
By mtid
#1732861
Legendy czy fakty mimo wszystko dziękuję za odpowiedzi. Pierwszy raz tak mam że mi liquid zmętniał więc chciałem się dowiedzieć czy ktoś się z tym spotkał i ewentualnie jest na to jakaś rada bo nieważne jak smakowicie liquid pachnie to nie jestem głupi żeby coś niepewnego wlewać do baniaka i to wapować.

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By hrb
#1732905
Ludzie, ale po co co ta dyskusja. MaiArt poczuł się odpowiedzialny, udzielił odpowiedzi, chciał pomóc i naraził się na upomnienie, a Wy ciągniecie dalej... a mnie się wydaje, a według mnie, a co by było gdyby.
Po co?

@mtid Masz już kilka razy odpowiedziane.
Poczekaj!
By palkins97
#1732931
Mętny liquid to wynik ścięcia się kwasów bazy z aromatem. Spróbuj zrobić mniejszą ilość np. Stężenie 5% do 5ml bazy - mi to zawsze pomaga.
Ten sam problem pojawiał się u mnie na bazie 50/50 6mg/ml power smoke z Inawery i aromacie Cola również od powyższego dostawcy.
Pozdrawiam.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Awatar użytkownika
By lelek6
#1732942
palkins97 pisze: wynik ścięcia się kwasów bazy z aromatem.

Wymień chociaż jeden kwas występujący w bazie.
Awatar użytkownika
By hrb
#1732979
Kwasy z bazy ścinają białko z aromatów. A jak wiadomo, białko występuje w aromatach nabiałowych, fasolowych i mięsnych. :-P
By gourmet
#1732985
Przecież to takie proste, mowa o aromacie jabłecznika, a jabłecznik ma w składzie jajka i całkiem często mleko - nabiał w czystej postaci.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.