EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By smokehead
#1583350
Witam,

Zakupiłem klona Atto i powiem wam że spodziewałem się biednego wykonania, a tu zaskoczenie.
Rurka prezentuje się przepięknie, do tego praktycznie nie widać połączeń tulei czego najbardziej się obawiałem.
Póki co działa bardzo dobrze, jeszcze nie sprawdziłem do końca jak działa ten chip.
Kilka zdjęć:













Awatar użytkownika
By marteenez
#1583386
Także zamówiłem klonidło. :) Wersję SXK, bezpośrednio od nich. Jestem ciekaw jakości, bo np na wersje z FT, w recenzjach ludzi skarżyli się na szpary pomiędzy tulejami oraz nierówne ich wykończenie. U Ciebie wygląda to rzeczywiście dobrze.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2016, 20:25 przez marteenez, łącznie zmieniany 1 raz.
By pitek_b
#1583433
Witam
Używam go już ponad miesiąc. Wykonanie bardzo dobre - nie ma się do czego przyczepić. Na fasttechu są dwie wersje jedna z logiem i napisami - tutaj ludzie narzekają na jakość wykonania i druga bez grawerów. Ja posiadam tą drugą wersję. Jest wykonana bardzo dobrze. Jest jednak pewien szkopuł - fasttech wysyła losowo nie wiesz, co dostaniesz.
Żeby nie było tak pięknie, dzisiaj uwalił mi się microswitch - fire. Już zamówiłem nowy, muszę go wymienić. Niestety te fabryczne są nie najlepszej jakości. Mam nadzieję, że po wymianie będzie już o.k.
Zasilanie jest naprawdę niewielkie niecałe 80 mm dla ogniwa 18650, gdyby nie problem z przyciskiem mógłbym je polecić miłośnikom rurek.
Awatar użytkownika
By smokehead
#1583504
No dokładnie, sam czekam kiedy u mnie padnie:) a gdzie zamawiasz zamiennik?
No tak na FT ludziska nie byli zadowoleni z tego co czytałem i różnice rurek były spore, ja jak biore moda do ręki to nie jestem w stanie namierzyć łączeń.
A wersja SXK gdzie dostępna?
Awatar użytkownika
By marteenez
#1583618
Mam nadzieję, że switch tak szybko nie padnie. Na 3fvape jakiś czas temu można było kupić same PCB do Atto, ale niestety z niewiadomych przyczyn są już niedostępne.

Co do jakości Atto z SXK - dowiem się wkrótce. Już wylądował w PL, razem z klonem Nextiny. SXK z tego co mi wiadomo, robi dobrej jakości klony.
By pitek_b
#1585327
Microswitche dotarły. Rozmiarowo pasują idealnie. Co do jakości czas pokaże.
Awatar użytkownika
By marteenez
#1585347
A ja tylko zamelduję, że wersja od SXK jest bardzo dobrze wykonana. Trzeba naprawdę wytężyć wzrok, aby dostrzec połączenia poszczególnych tulei. Gwinty masełko. Płytka bardzo starannie polutowana. Generalnie nie mam żadnych zastrzeżeń.
Awatar użytkownika
By marteenez
#1586256
Zdjęcia oczywiście będą, ale dopiero w weekend dam radę wstawić. :)

Atto 18350 plus Nextiny, to chyba najmniejszy set jaki miałem w ręku. Szkoda tylko, że klony :wink:
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1586819
marteenez pisze:Zdjęcia oczywiście będą, ale dopiero w weekend dam radę wstawić. :)

Atto 18350 plus Nextiny, to chyba najmniejszy set jaki miałem w ręku. Szkoda tylko, że klony :wink:


O właśnie, postaraj się o fotki z krótką rurką, bo długa już obfocona.
Awatar użytkownika
By marteenez
#1586845
Nie ma problemu.

Właściwie celem moim bylo zlożenie bardzo kompaktowego zestawu. Nie zamierzam używać wcale przedłużki pod 18650. Wcześniej mialem na oku klona Colibri, jadnak tu moim zdaniem, lepiej rozwiązana jest ostateczna regulacja pod różnej długości akumulatory poprzez dokręcany dolny cap.

GT-I9305
Awatar użytkownika
By e_petelka
#1586923
Lubię tego moda. :D Lekki, zgrabny, fajnie pomyślane rozwiązania, podoba mi się design. Mój klonik z Fasttechu (gładki, bez oznaczeń) jest tak dobrze spasowany, że prawie nie widać miejsc łączenia poszczególnych części.
Martwi mnie jedynie to co piszecie o nietrwałości microswitcha. :? No ale tym będę się przejmować jeśli padnie (oby nie).
Awatar użytkownika
By smokehead
#1588244
Zgadzam się, ja odstawiłem boxy i z atto chodzę, modzik sprawuje się wyśmienicie.

W sumie wcześniej tego nie sprawdzałem, ale teraz widzę że chip działa tak jak w oryginale?
Wywapowałem 3 baniaki hurricane i poczułem że już czas na wymiane aku, zmieniłem baterie a tu VTC5 na nitecore pokazuje 3,78:)
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1589742
Dzięki, że dałeś oko nacieszyć marteenez :beer: Ładny komplecik z Nextiny :-)
Awatar użytkownika
By Sivy604
#1589896
Powiedzcie lepiej jak sprawują się te nowe czipy i jakie funkcje posiadają. Może jakiś teścik ktoś już przeprowadził? Sam się szykuję do zakupu ale najpierw chciałbym uporządkować wiedzę o tym klonie i o elektronice na tej płytce. Opinii na FT i 3F jest niby multum ale są ze sobą sprzeczne.
Awatar użytkownika
By marteenez
#1590001
Elektronika ma ochronić akumulator przed nadmiernym rozładowaniem, przypuszczam, że na poziomie około 3,3 V. Przypuszczam, bo podobnie jak kolega smokehead, do tego progu jeszcze nie dojechałem, wymieniając akumulator przy poziomie V nie zapewniającym już w mojej ocenie komfortu wapowania (Kayfun, 8 zwojów Kanthal D na śrubie 2 mm, 1 ohm). Przy kolejnej wymianie sprawdzę aku multimetrem.
Awatar użytkownika
By smokehead
#1590168
Z tego co wiem oryginal ma odcinac baterie przy 3.7v, moj klon z 3f robi rak samo, tzn przy 3.78v wlasciwie juz nie szlo wapowac normalnie, chmurka bardzo slaba, a na normalnym mechaniku to raczej ni byl by problem przy grzalce 1.1 ohm, wiec jesli dobrze mysle to chip spelnia swoje zadanie.
Awatar użytkownika
By marteenez
#1590222
O widzisz, nie wiedziałem. Teraz pociągnę aku do odcięcia i na pomiar.
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1590251
Odcięcie przy takim napięciu to jakaś głupota.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By smokehead
#1590464
W sumie też tak pomyślałem:) no ale i tak udało mi się pociągnąc w tes sposób prawie 3 baniaki hurricane, nie wiem co producent miał na celu ustawiając takie wysoki napięcie odcięcia w oryginale.
Awatar użytkownika
By marteenez
#1591503
Mój klon niestety nie odcina poniżej 3,7 V. Mało tego, nie odcina także poniżej 3,3 V. Zjechałem na starym Efest 18350 do 3,2V i dałem spokój. Dotarcie do tego progu to już była istna katorga. :wink: Albo elektronika jest walnięta albo klonerzy z SXK sami do końca nie wiedzieli jak ona ma działać. :) W sumie samo odcięcie jest mi do niczego niepotrzebne, bo zmieniam akumulator przy poziomie nieco powyżej 3,7 V, ale liczy się sam fakt.
Awatar użytkownika
By marteenez
#1592320
Zrobiłem mały test. Ukręciłem grzałkę 1,1 ohm, Kanthal D 0,3 na bazę od klona Kv4 i zrobiłem pomiary pod obciążeniem na śrubach mocujących grzałkę. Stabilizacja na 3,7 V rzeczywiście jest, ale na świeżo naładowanym ogniwie 18350 (4,17 V). Przy napięciu na ogniwie 4,01 V, na śrubach 3,6 V. Na ogniwie rozładowanym do około 3,7 V, na śrubach jest już tylko 3,4 V. Póki ogniwo będzie w stanie pod obciążeniem podać 3,7 V na grzałkę, układ będzie stabilizował. Różnice będą zależne od oporu grzałki. Na mój rozum, tak samo zachowuje się oryginał.
Awatar użytkownika
By przemekgda86
#1701751
Pozwolę sobie trochę odkopać temat, ponieważ zanabyłem 2 sztuki tego cuda na ciężkie czasy i chętnie dorzucę swoje 3 grosze :lol:
Klonidła z FT, obie sztuki bez logosów i w obu sztukach elektronika od SXK, podejrzewam że same rury również są ich dziełem patrząc na wykonanie *CZAJNICZEK*
Spasowanie perfekcyjne, po skręceniu nie widać miejsc łączeń, nie czuć ich również pod paluchem, pod tym względem jestem mega zadowolony, tym bardziej że za taką śmieszną kasę :mrgreen:
Elektroniki wykonane bardzo staranie i estetycznie, od strony wykonania nie ma się czego uczepić, natomiast nie rozgryzłem jeszcze jak dokładnie działają...
Odcięcie zasilania następuje przy 3,2V, jest chyba również jakaś stabilizacja- napięcie ogniwa 4,1V, na wyjściu z elektroniki bez parownika 4,0V, z przykręconym parownikiem dual MC 0,3 ohm napięcie na zaciskach grzałek 2,6v, w ramach testu wrzuciłem słabsze ogniwo naładowane do 3,6V, napięcie na zaciskach grzałki nie uległo zmianie, za to zaczęło spadać w momencie gdy ogniwo leciało poniżej 3,5v, przy 3,2 nastąpiło odcięcie... Niby wszystko ok, ale stabilizacja na 2,6V?? Szybka wymiana grzałek na 0,5 ohm i okazuje się że napięcie proporcjonalnie wzrosło do 3,3v na zaciskach, co mogłoby wskazywać nie tyle na stabilizację napięcia co moc/blokadę wyjściową na poziomie 22W :shock: Troszkę mało... Też tak macie?

Mała fotorelacja z magmą i 18350 :beer:









Awatar użytkownika
By suvv
#1703464
Ten mod jest rewelacyjny... mam 2 sztuki i wyparły one wszystkie inne moje zasilania. Niestety zapasowe chipy w cenach +/- $4 za sztukę się zmyły i nie mogę nigdzie ich znaleźć :(
By robert75
#1727771
Ciężko kupić tego moda. Macie może namiary gdzie jest dostępny. We wszystkich sklepach które przejrzałem jest nie dostępny. Może byś namiar na oryginał nawet razem z parownikiem Pico.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1729499
Na *FT* już nie ma od dawna. Musisz uderzać na dhgate.
Awatar użytkownika
By d1roman
#1729503
anbo pisze:Tylko FT

Thaniell pisze:Na *FT* już nie ma od dawna. Musisz uderzać na dhgate.


Taaa,.....pamięć to jak widzę koledzy mają wyjątkowo krótką :mrgreen:
By robert75
#1729600
Nie trzeba szukać za granicą. Po to mamy to forum. I dzięki forumowiczom a w tym przypadku dzięki koledze d1roman można cieszyć się takim modem.


Ostatnio zmieniony 28 paź 2016, 20:04 przez robert75, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1729603
No, my to wszystko wiemy :mrgreen: pisałem o dhgate, bo chciałeś komplet z pico :P
By robert75
#1729605
Z pico to była opcja gdybym nie kupił samego moda.
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1792044
Dawno tu nikt nie zaglądał...ja też kupiłem kilka dni temu i nie długo się nacieszyłem :(
Na trzeci dzień po zakupie tu.. w PL i wywapczeniu w sumie z 10 ml.padł....
Pociągnąłem chmurkę i Fire już nie odciął zasilania!!napięcie jest podawane cały czas pomimo że słychać kliknięcia Powera..
Może ktoś ma na zapasie chip do Atto bądz wie gdzie w PL można nabyć mosfet TSM 4806 bo to on najprawdopodobniej padł,tyle stwierdził fachowiec.Z wymianą mosfeta nie ma dla niego problemu ale..trzeba go mieć.. :lol:
Awatar użytkownika
By Marksista
#1792302
@krzychu44k
Dopytaj fachowca, ale montowałbym PSMN006-20K.518 Nexperii albo IRF6201 (ja zamontowałem ten drugi, na razie)

W klonie PCB jest tylko dla picu. Zabezpieczenie aku jest czysto teoretyczne. Wciskając przycisk podajesz napięcie bezpośrednio na bramkę tranzystora, nic poza tym.Jeśli napięcie na ogniwie spadnie do ~1,8V, tranzystor się nie wzbudzi (IRF6201 ruszy nawet przy 1.3V). Ot taki prosty mechanik ze switchem.

Jednego dostałem dziś z podobnym uszkodzeniem. Tyle że nie zawiesił się w pozycji włączonej a spłonął żywym ogniem.
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1792347
Masz namiar gdzie kupić ten zamien ik??
Awatar użytkownika
By Marksista
#1792357
Poszło na PW. Nie wiem czy podawanie takich danych nie wykracza poza regulamin.
Wiesz - dyrektywa....
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1792401
Podziękowania....może uda się reanimować rureczkę.Dyrektywy to pewnie by nie naruszyło,wszak to tranzystor chyba *CZAJNICZEK* :lol:
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1793050
Niech moderator M przymknie oko na to że maznę post po swoim poście ale dziękj koledze
Marksista i tylko dzięki niemu !!rureczka Atto dostała drugie życie..to pierwsze trwało 3 dni i 20 ml.wywapowanego lq..
Podziękowania raz jeszcze dla kolegi Marksista
By kawda
#1821392
Czy może mi ktoś napisać na pw gdzie dostanę switch do przycisku? Szukałem u piekarza ale niestety takiego nie mają

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
By kawda
#1821417
a mógłbyś mnie nakierować lub wysyłać zdjęcia na PW jakie te switch'e mają być? Napisałbym na PW ale albo masz skrzynkę pełną albo zablokowałeś wysyłanie do ciebie wiadomości i nie mam takiej możliwości :(
Awatar użytkownika
By e_sat
#1821435
Jeśli do mnie kierujesz to pytanie, to nie ma problemu, tylko jakość może być byle jaka, zdjęcie zrobię marnej jakości telefonem. Nie mam zapełnionej skrzynki i jej nie blokuję, to musi być co innego.

PS. Wysłałem zdjęcie na PW.
By kawda
#1821442
dziękuje ale dalej pokazuje mi się komunikat: " Nie można dodać niektórych użytkowników, ponieważ zablokowali oni otrzymywanie prywatnych wiadomości. " . Co do switcha to nie zrozumieliśmy się bo mi chodzi o tą cześć jakby ktoś wiedział gdzie można kupić (zdjęcie zapożyczone od kolegi @e_sat ) Obrazek
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.