EPF
Co z czym i jak mieszać.
By FlashGordon
#1728201
Gdzie nie wejdę, gdzie nie spojrzę na przepis, wszędzie widzę truskawki, napędziłem już niemal litr LQ, większość niestety właśnie z truskawkami i już powoli mam dość :D

Szukam, czekolad, orzeszków, jogurtów, kremów, bez owców. Mogą być słodkie, szczególnie wskazane wytrawne orzechowe z delikatną słodyczą, ale też na jogurty z orzechami i czekoladą się nie obrażę, raczej unikałbym cynamonów czy innych syfiących grzałki (Bronuts) LQ.

W tej chwili naważyłem po 200ml, Cookier Monster i Cookie Monster v2, po tygodniu już fajnie smakują, ale oszczędzam je, bo ponoć po 3-4tyg. stają się jeszcze lepsze.
Mam w tej chwili w planach zakup aro pod te przepisy od sprawdzonego bimbrownika, niestety, jego styl powoli mi się nudzi, bo wszystkie jego LQ, są przesłodzone i czasem potrafią zemdlić:
Triple C's (Caramel Cream Cake)
Top of New York (American Mornings) (Tutaj wywaliłem jagodę)
The Firetrails (banana przeżyję, tym bardziej, że są orzeszki)
Uwarzyłem chocolate Milk, i niestety lekko się zawiodłem, bo spodziewałem się fajnej czekolady, a jest czekoladowa pulpa z cukrem.

Oczywiście przetestowałbym więcej receptur, ale nie mam zamiaru kupować xx aromatów, z których użyję po kilka ml, żeby potem LQ wylać do kibla albo z krzywą mordą wywapować :D Dlatego zwracam się do kolegów i koleżanek, jakby mieli coś ciekawego o podrzucenie tutaj. Za co z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
By Kris.S
#1728224
Spróbuj Bronuts,Orzechowy deser,Mother's Milk,ten ostatni według mnie słodki ale jest ok.Podobnie jak ty preferuje desery bez owoców.Podstawowym liquidem dla mnie jest Cookie Monster v2 jednak musi leżakować miesiąc.
By FlashGordon
#1728231
Mothers Milk mam zrobiony, mimo, że truskawka, nie jest tak mdła, fajnie się wapuje, ale w kolejnym parowniku zalana truskawka, na półce stoi truskawka, to robi się nudne ;)
Co do orzechowego deseru, to zrobiłem na próbę wczoraj coś podobnego, tylko bez truskawki. Chętnie bym sam coś wymodził, ale wczoraj zrobiłem ~15 różnych próbek, głównie bez owoców i zajęło mi to cały wieczór i połowę nocki, nie mam na to czasu w nawale obowiązków, a żałuję, bo dopracowywanie receptur jest tak fajne jak budowa idealnego setupu :D

Bronuts odpada do ciągłego wapowania, bo bazą jest CGD, która po przeciągnięciu 1ml zbiera mi taki nagar na grzałce jak 50-100ml mniej syfiących LQ, mimo, że sam CGD smakuje bosko. Tak samo uwielbiam coś z nutą cynamonu, ale nie zawsze setup dobrze oddaje mi smak cynamonu i zawsze jeśli cynamonu jest więcej niż malutka nutka gdzieś w tle robi się syf na grzałce.
Awatar użytkownika
By michaumichal
#1728284
Jeśli chcesz coś z nutką cynamonu, to polecam to. Smakuje jak ciasto jabłkowe z lekkim dodatkiem cynamonu. Podkreślam - nie smakuje jak szarlotka.

[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/20161022/2ff23020fad8899acb14c0f549813c0a.png[/img]
Awatar użytkownika
By Kris.S
#1728287
Spróbuj Muffin Man, wiem jabłka pewnie też nie lubisz jak ja nie lubie szarlotek itp. ale na driperku 40W i jest super.
By FlashGordon
#1728307
Panowie, polecacie mi dokładnie mi dokładnie to czego nie chcę :D
Te jabłkowe cynamonowe robiłem kilka razy, zużyłem aromaty i więcej nie zrobię.
Teraz raczę się czymś takim:

TPA Peanut butter 8%
TPA Double Chocolate (dałem zwykłą i clear) 8%
TPA Bavarian Cream 2-3%
CAP Golden Butter 1-2%

Zrobiłem wczoraj jeszcze z tego kilka kombinacji na różnych proporcjach PG/VG, dorzucałem niewielkie ilości AP, karmelu, innych orzechów, vanilii etc. Czekam aż się przegryzie. Przepis o tyle fajny, że jeden setup wyciąga mi z niego mocną czekoladę z posmakiem orzecha, inny miesza to w jakiś fajny krem, a jeszcze inny potrafi zrobić z odwrotnie do pierwszego słony krem z fistaszków z kawałkami czekolady.
Szukam właśnie czegoś w tym stylu.

Udało mi się skręcić coś na bazie sernika, co mi niezwykle podchodzi:
Golden Butter CAP 1%
NYC CAP 6%
Vanilla Whipped Cream CAP 3%
Cheesecake Graham Crust TPA 4%
Butter Cream 2%

Wczoraj do tego podokładałem do tego jakieś dodatki i czekam na efekt, chociaż na dobrym setupie ten przepis smaczy tak, że chce się zjeść parownik.

Myślę teraz nad czymś mlecznym, jakiś deser w stylu monte, kombinacja Boston Cream Pie i Creamy Yogurt + coś, ale nie mam pomysłu.
Szukam takich rzeczy, bo to mimo, że słodkie nie mdli mnie jak owoce. Wrzucam gdziekolwiek owoca i po 2h mam dość :D
By FlashGordon
#1728331
Dzięki, chciałem uniknąć testowania, ale chyba się nie obejdzie. Coś wybiorę, mam nadzieję, że nie wyjdzie kicha.
Awatar użytkownika
By arturbig
#1728334
pawel_aa pisze:Zrobiłem z tej strony kilkadziesiąt liquidów, jakby coś to pytaj.

A czy te dwa próbowałeś http://www.lediypourlesnuls.com/teleos- ... ght-bells/ http://www.lediypourlesnuls.com/charlie ... achio-ry4/ ? Ja osobiście namieszałem już trochę tego ale jak na razie to najlepsza gorilla i bobas owocówki nie bardzo a te dwa to klony tytoniówek tylko brak o nich opinii. Sory moje pytanie nie do końca zgodne z tematem ale pisze tu bardzo kompetentna osoba to raczyłem zapytać.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1728335
Pistachio RY4 zrobiłem że trzy mutacje "pod siebie". Liquid dobry, ale nie do końca mój smak.

Moimi faworytami jak do tej pory są Crema, Vanillia Almond Milk, Blue Voodoo, Custard Cream (Spectrum Vaping), Bourbon Custard, Muffin Man i Nutty Nana.
By FlashGordon
#1728439
Dzięki wielkie za zainteresowanie tematem, jak wrócę do domu przejrzę i wybiorę coś ciekawego.
W sumie nie pomyślałem o tytoniówkach, zazwyczaj solo mi nie smakowały, ale może warto im się bliżej przyjrzeć w mixach.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.