EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Marrok
#1724509
Wiem ze dyrektywa zakazuje sprzedazy internetowej i transgenicznej, ale nie mam pewnosci co do wysylki od osoby prywatnej do innej osoby prywatnej. Niby w dyrektywie nie ma nic co jednoznacznie by tego zabranialo, ale wole zapytac jesli cos mi umkneło.
Znajomy chce mi podesłać zapasy do Belgii, bazy, aromaty i kilka liquidow. Wszysto nowe, orginalnie zamkniete.
Czy wysylka taka jest legalna ? Czy jednak ktos moze sie o cos przyczepic?
Awatar użytkownika
By Deletor
#1724510
Dużo zależy czy paczka zostanie sprawdzana na granicy czy przejdzie bez tego. Jeśli będzie sprawdzana to wszystko zależy od celnika i jego interpretacji.
Teoretycznie jest zakaz sprzedaży, fu sprzedaż nie zachodzi. W wysyłkach krajowych tego problemu nie mamy bo żaden podmiot nie ma prawa sprawdzać prywatnej poczty, przy wysyłkach zagranicznych niestety może przejść odprawę celną.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
By gourmet
#1724517
@Deletor - nie dotyczy przesyłek wewnątrzwspólnotowych. Chcesz powiedzieć, że paczki z UE do UE przechodzą przez UC???
Awatar użytkownika
By Deletor
#1724576
Nie do końca się orientuje. W każdym razie kiedyś ojciec robił jako kierowca zawodowy. Nie zawsze ale zdarzało się że musiał jechać na UC się odprawić chociaż towar był z Niemiec czy Holandii.
Jeśli paczka szła by drogą lądową jest opcja że nie będzie UC, ale jeśli samolotem to chciał nie chciał przejdzie przez skaner.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
By gourmet
#1724586
@Deletor - jeżeli "nie do końca się orientuję" jak sam piszesz, to powstrzymaj się od komentarzy. Niepotrzebnie mieszasz innym w głowach.
By Konradi84
#1724630
UC interesuje się paszkami w których jest zadeklarowana "wysoka" wartość. Interesują się też paczkami w których jest elektronika, leki, biżuteria itd. UC nie skanuje paczek. Jeśli chcą to otwierają. Pracowałem na lotnisku. Jeśli macie jakieś pytania walcie śmiało.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.