EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By BrodaczStary
#1722970
Witajcie.
Mam pytanko bo żonka chciała zmienić parownik ale cóż ja jej doradzę.... Sam jadę na Cuboidzie z podpiętym aromamizerem supreme. Żonka do tej pory jedzie na 2 zasilaniach - pico i vtwo mini z serpentem mini. Chciała coś równie prostego w konstrukcji i nie lejącego ( pomijając kwestie setupu ) ale z możliwością podpięcia 2 grzałek. Grzałki kręci sama więc nie ma problemu. Ja mam swój i szczerze nie interesuje się innymi bo jestem zadowolony - żonka chce coś innego aby były 2 różne w domu. Cena powiedzmy do 110 zł. Tankowanie bez znaczenia dół czy góra - ważne aby pod smak nie pod chmurkę. Wiem, ze zamotałem straszliwie ale .... rum zrobił swoje i ciężko mi trafić w te literki które rozum podpowiada :D
Z góry dzięuję.
Awatar użytkownika
By Staff
#1722984
Imho goblin v2 świetnie oddaje smak. Mały, zgrabny, będzie się dobrze komponował z modami Małżonki. Można jechać na 2 lub 1 grzałce. Mam i jestem bardzo zadowolony
By bobgraj
#1722992
Ja mam Griffina (22) i jestem zadowolony. Nie wiem czy jest jakaś zaślepka do montowania 1 grzałki ale kombinując z watą można zatkać/przenieść transport z wolnej przestrzeni na tego singla.
Awatar użytkownika
By BrodaczStary
#1723000
Goblin odpada - śrubka do tankowania nie jest zbyt praktyczna na wyjściu. Chyba, że widziałem inną wersję Goblina co jest oczywiście możliwe - kolega ma któregoś. Ma dwie wysokości komina i dwie tubki.

Co do Gryfa to zaślepka zbedna - szukam właśnie czegoś na 2 grzały. Musze kuknąć na niego.

EDIT:
Gryf ma chyba średnicę 25mm więc na Picusia i Vtwo nie podejdzie - tam na styk pasują 22mm
Awatar użytkownika
By Staff
#1723003
Tankowany "na śrubkę" to v1, 2 wysokości komina to v3, pisałem o v2 :mrgreen:
Gryffin jest też 22, jednak dla mnie to parownik pod chmurę. Szybko się go pozbyłem. No ale ja dopaszczowo vapuję
Ostatnio zmieniony 02 paź 2016, 21:29 przez Staff, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1723037
Kayfun k5? 2 grzałki, tankowanie od góry, możliwość zrobienia dużego przelotu, przy małym cugu fajnie smak oddaje. Ew kayfun lite, jedna grzałka typowo pod smak. Śrubka na dole, ale ja odkręcam górny deck i tak leje LQ.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
By bobgraj
#1723039
Griffin jest i o średnicy 22 jak i 25 (airflow chyba w górnym capie - węższa wersja ma na samym spodzie), mi tam smakuje :p
Awatar użytkownika
By malina
#1723042
Jak żona chce coś na 2 grzałki i pod chmurę to pojemność nie jest bez znaczenia bo liquid na takiej "maszynie" znika w oczach.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1723046
Malina czytanie ze zrozumieniem się kłania. Kolega a w sumie koleżanka szuka parownika pod smak, a nie pod chmurę ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By BrodaczStary
#1723126
Dokładnie tak - chodzi o parownik na 2 grzałki pod smak nie chmurę. Kiedys rozmawiałem tu z kimś o Kajtkach - w cholere części to ma. Jak pamiętam wersja 4 ma coś blisko 50 części :) Wiem marudzę ale nie sztuką wydać ponad 100 zł i nie być zadowolonym. A że moja małżonka to perfekcjonistka ...
A ten Limitless jak się sprawuje i o któy chodzi bo jest ich kilka z tego co widzę..
By bobgraj
#1723209
Limitless jest w wersji 'pierwszej' i PLUS, konstrukcyjnie jest niemalże to samo - w bazie górne śrubki są pionowo (chyba zrobione z tytanu?). Większa pojemność, wyższa 'szpara' airflow (czyli większy przepływ powietrza), szersze luki na knot do pojemnika. Tyle wiem, posiadam wersje pierwszą i jest spoko.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1723218
BrodaczStary pisze:Dokładnie tak - chodzi o parownik na 2 grzałki pod smak nie chmurę. Kiedys rozmawiałem tu z kimś o Kajtkach - w cholere części to ma. Jak pamiętam wersja 4 ma coś blisko 50 części :) Wiem marudzę ale nie sztuką wydać ponad 100 zł i nie być zadowolonym. A że moja małżonka to perfekcjonistka ...
A ten Limitless jak się sprawuje i o któy chodzi bo jest ich kilka z tego co widzę..

Owszem kayfun 4 to lekki niewypał jeśli chodzi o części. Posiadam kayfun lite i k5. W lite masz raptem może z 10 części z czego baniak mam skręcony z 3 (w komplecie jest jednoczęściowy)
K5 z części które będziesz używał masz 2-3 chyba że będziesz chciał rozkręcić na części pierwsze do mycia to trochę tego będzie, ale do użytku codziennego bajka. Do nalewania LQ odkrecasz górny cap, do dobrania się do grzałki odkrecasz zbiornik z LQ (może być pełny nie trzeba czekać albo odciągać strzykawką!).
Te 2 parowniki posiadam i mogę z czystym sumieniem polecić.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Vincitore
#1723223
Deletor pisze:Kayfun k5? 2 grzałki...

A możesz mi to wyjaśnić? Bo sam posiadam K5 i jest typowo pod jedną grzałkę.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1723226
Erm teraz mi ćwieka zabiłeś :p ostatnio wymieniałem grzałki w wszystkich parownikach i możliwe że się pomyliłem ;p

P.s. fakt pod jedną grzałkę, ale dla chcącego nic trudnego miejsca będzie na 2, tylko pokombinować trzeba ;)
Pod 2 nie jest ale smak oddaje dobrze.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By mister67
#1723249
A może, biorąc na uwadze osobiste odczucia, Merlin RTA ? Ciekawa baza velocity przesunięta na bok, można stosować jedną albo dwie grzałki (jedna nad drugą). Szczególnie ten drugi sposób genialnie oddaje smak, dodatkowo w zestawie jest wkręcana śrubka zmniejszająca dopływ powietrza na stałe (oprócz tradycyjnej regulacji). Tylko może być problem, bo w Polsce chyba go ciągle nie ma :(.
Awatar użytkownika
By BrodaczStary
#1724351
Wybór padł na GEEKVAPE GRIFFIN RTA TANK - 3.5ML. Troszke pojeździłem po wapujących znajomych, popróbowałem różnych parowników, rozkręciłem je wszystkie itd. Ten Griffin raz, że jest prosty jak konstrukcja cepa to miejsca na grzałki ma nieporównywalnie więcej do pozostałych które miałem przyjemność "macać". Oczywiście osobną kwestią jest zapotrzebowanie na prąd ale to temat na osobną dyskusję nad nowym boxem :D Tak więc reasumując - miejsca na drut bardzo dużo, bardzo łatwe robienie setupów, pierścień podtrzymujący nośnik, smak oddany bardzo dobrze - efekt uboczny - wielka chmura co akurat mi przeszkadza no ale coś za coś.
Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.