EPF
Dział o bazach (PG/VG), shotach i solach.
By bartekchejman
#1723587
Siemka!

Mam taką bazę i jedyne co jest na pisane na jej etykiecie jeśli chodzi o skład to składniki użyte do jej wytworzenia ale niestety bez %, nie wiem czego jest ile, ktoś może wie?

http://atmoslab.com/product/fresh-pgvg-base-0mg


Zrobiłem pierwszy liquid z:
  • 4,5ml Fresh PG VG Base z mentolem
  • 4,5ml INAWERA VG BIOBAZA 6 mg/ml. (95% gliceryny)
  • Flavor West Limonka 15 kropel

Skład wychodzi około 45% PG VG Base+ 45% VG BIOBAZA 6 mg/ml+ 10% aromaty Limetka


Chciałbym się dowiedzieć, jaki skład ma ta Fresh baza... :wink:
By bartekchejman
#1724152
bobgraj pisze:45/45 + 10 woda



Dzięki stary! :D


A jeszcze pytanko dotyczące aromatów. 15 kropel aromatu na 9 ml bazy to mało czy dużo? Ile powinno się lać?

Moje aromaty to:

  • Aromat Flavor West Mojito - Mojito
  • Aromat Flavor West Strawberry Kiwi - Truskawka i Kiwi
  • Aromat Flavor West Key Lime - Limetka
  • Aromat Flavor West Dragon Fruit - Smoczy Owoc (Pitaja)
  • Aromat Flavor West Mango
  • Aromat Flavor West Passion Fruit - Marakuja
Awatar użytkownika
By bulit73
#1724154
bartekchejman pisze:

A jeszcze pytanko dotyczące aromatów. 15 kropel aromatu na 9 ml bazy to mało czy dużo? Ile powinno się lać?

Moje aromaty to:

  • Aromat Flavor West Mojito - Mojito
  • Aromat Flavor West Strawberry Kiwi - Truskawka i Kiwi
  • Aromat Flavor West Key Lime - Limetka
  • Aromat Flavor West Dragon Fruit - Smoczy Owoc (Pitaja)
  • Aromat Flavor West Mango
  • Aromat Flavor West Passion Fruit - Marakuja


Dawkowanie zależy od danego aromatu. Jednych daje się więcej innych mniej.

Co do swoich aromatów poszukaj tu:
http://flavorwest.com/index.php/mojito.html

Najlepiej jest zrobić parę próbek, o różnym stężeniu i wtedy wybrać te najbardziej optymalne.
By bartekchejman
#1724157
Ooo! O to mi chodziło ;) Dzięki :)
A ile kropelek wchodzi w 1ml? Tak mniej więcej, abym w miarę trafił w te 15-20%.

EDIT:

Wymierzyłem i w 1 ml mieści się około 30 kropel, tak więc jeśli stężenie ma wynieść 15% wychodzi na to że w 10 ml liquidu musi być 1.5ml aromatu, czyli jakieś 45 kropelek, wydaje mi się ciut dużo, ale jestem początkujący w samogonie, więc napiszcie czy to tylko mi się wydaje czy tak ma być :D

Co do próbowania i poprawiania to aktualnie jestem bez elektryka bo jeden poszedł na sell a drugi dopiero leci do mn i nie mam jak spróbować :/


Jeśli faktem byłoby to że w 10 ml olejku ma być 1.5 ml (15%; 45 kropel) aromatu to mój pierwszy olejek Mojito się chowa bo tam jest 15 krp czyli 5% :P
Ostatnio zmieniony 06 paź 2016, 18:17 przez bartekchejman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By toska
#1724164
bartekchejman pisze:Ooo! O to mi chodziło ;) Dzięki :)
A ile kropelek wchodzi w 1ml? Tak mniej więcej, abym w miarę trafił w te 15-20%.


Kup sobie strzykawkę tuberkulinową i masz super podziałkę , nie operujesz kroplami tylko % , to łatwiejsze i wygodniejsze :mrgreen:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1724168
Od kropelek odszedłem już dawno :D
Jeżeli na gotowy liquid 10ml, dasz 9ml bazy i 1ml aromatu to masz 10%. Zresztą każdy rozbudowany kalkulator policzy Ci %.
Mieszanie liquidów według % jest o wiele wygodniejsze, niż kropelki.
Akurat nie korzystam z aromatów tej firmy, chyba że do mieszanek wieloskładnikowych, więc zaczął bym od 15% i zobaczył jak to smaczy. Wtedy albo "+" lub "-" z aromatem.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1724195
bartekchejman pisze:No a myślicie że skąd wziąłem te 30 kropel w 1ml? :D Oczywiście, że mierzyłem strzykawką :)


Różnie wychodzi stosunek kropelek na 1ml. Od 20-30. Dlatego łatwiejsze jest odmierzanie % lub według wagi.
By bartekchejman
#1724262
Może zrobiłem trochę jak żyd (nie obrażając nikogo pochodzenia) bo wybrałem najtańsze aromaty z e-dymu ale to dlatego, że jestem początkujący i na razie nie chce kupować aromatów po 12-13 zł bo póki co nie ma to moim zdaniem sensu, podejrzewam, że co do smaku to nie będę na niego tak wybredny bo bardziej pod chmurkę to wszystko idzie :)

Polecacie jakieś aromaty? Dobre i w miarę tanie.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1724271
bartekchejman pisze:
Polecacie jakieś aromaty? Dobre i w miarę tanie.


MaiArt z wapujemy.pl :D
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.