EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By Deletor
#1720515
@McNevman tzn nie chodziło mi co, tylko czy macie mgłę olejową.
Jeśli jest mgła olejowa to żadna czujka nie rozróżni mgły od chmury.
U mnie ma szczęście tak do tego podchodzą, że ten kto pali to robi to przy maszynie, kierownik technologów pali normalnie na hali, koleś z planowania specjalnie walk spacerkiem po hali aby tylko wyjść zapalić. Jedynie dyrektor z biura wychodzi przed budynek ;p

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
By McNevman
#1720517
@Deletor Nie ma mgły olejowej.Czujniki które są to raczej standard ale nikt nie dmuchał w czujnik z odległości centymetra.
Ja to bym chciał zobaczyć to ich magiczne urządzenie które ponoć ma wykrywać że ktoś wapuje. Może i są takie urządzenia ale nie interesowało mnie to do tej pory.Ale nawet żeby coś wykryć to chyba by musieli wejść prosto w mgłę rodem z filmu.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1720518
Nie koniecznie, na forum były opisywane czujki dymu. Dla kilku kolegów udało się takie uruchomić w kilku miejscach. Jeśli czujka polega na rozproszeniu światła to chmura z EIN ja aktywuje.
To masz przerąbane jak tak rygorystycznie podchodzą do takich przepisów. Chyba że w mennicy państwowej pracujesz to bym zrozumiał ;p

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
By McNevman
#1720519
Hehe trafiłeś dość blisko ale jeszcze nie to.
No niestety trzeba się jakoś z tym ogarnąć.Zawsze można wyjść na dwór ale w zimie to kicha straszna.
Awatar użytkownika
By Donayo
#1720576
Z analogami przez kilka lat wychodziło się przed szkołę czy "pracę" to i z EIN da radę.
Ja mam ten plus, że większość czasu spędzam pracując w samochodzie, a tam sobie wapuję ile chcę.
Będąc w bazie, wychodzę na zewnątrz, mimo, że szefostwo nie ma nic przeciwko EIN wewnątrz.
Ogólnie mam bardzo fajną atmosferę w pracy, ale nie lubię przeszkadzać innym, więc wychodzę z założenia, że zachowuję się tak jakbym robił to z analogami.
Co nie zmienia faktu, że wrzucanie nas do palarni to jakieś nieporozumienie....
By orient
#1720584
Donayo pisze:Z analogami przez kilka lat wychodziło się przed szkołę czy "pracę" to i z EIN da radę.


Jedna różnica. Analogi znacznie lepiej sprawują się w zimowym powietrzu.
By krisscox1
#1721168
Witam :)

czy od nowego roku nie będzie już baz w sprzedaży powyżej 10 ml w sprzedaży ?

i jak to będzie z modami i grzałkami?

Ale nam dali ci co dają "Dobre Zmiany"
By orient
#1721178
krisscox1 pisze:czy od nowego roku nie będzie już baz w sprzedaży powyżej 10 ml w sprzedaży ?


Mogą nawet nie być od jutra. Od chwili wejścia ustawy w życie sklepy mogą sprzedawać jedynie zapasy magazynowe.

krisscox1 pisze:i jak to będzie z modami i grzałkami?


A jak myślisz? Będzie to co ktoś sobie sprowadzi i zgłosi do rejestracji.

krisscox1 pisze:Ale nam dali ci co dają "Dobre Zmiany"


We wszystkim tak kolega zorientowany? Aż dziwne, że trafia łyżką do gęby. Obiło się koledze o uszy hasło "Dyrektywa Tytoniowa"? Nie? A osobnik o nazwisku Zembala? Też nie? A co będzie jak kolega wpisze te hasła w okienku "szukaj"?
Jak kolega przyszedł tutaj uprawiać propagandę partyjną po 50 groszy od wpisu, to chyba nie ten adres. Na tą ustawą pracowało zgodnie PO i PiS a przyjął ją niemal jednogłośnie sejm z nielicznymi wyjątkami (Kukiz15 i PSL).
Mam nadzieję, że ten link jest legalny:
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=22&NrGlosowania=23
Awatar użytkownika
By szoferek
#1721188
Orient coś nie tak z tymi bazami napisałeś. Producent dalej produkuje bazy jak produkował do grudnia. Natomiast my do 20 mają mamy czas na sprzedanie tego.
By orient
#1721193
Fakt. Sprawdziłem. Rzeczywiście graniczną datą jest 20 listopada tego roku. Po tej dacie będzie jak wyżej napisałem. Sprzedawać będzie można tylko to co wyprodukowano do tej daty do 17 maja przyszłego roku. A później już koniec i tylko to co zgodne z dyrektywą/ustawą. Inną sprawą jest to czy sklepy będą sprzedawać do ostatniego dzwonka, ryzykując, że zostaną z niesprzedanym towarem.
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1721569
Taka jest rzeczywistość




:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Z rozpaczy zacząłem gromadzić artystyczną metaloplastykę *CZAJNICZEK*

Pozdrawiam
Grzegorz
By wunat
#1721907
Czyli grzalek/atomizerow nie mogę już od teraz sobie kupić u Chińczyka?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1721908
Możesz ale na własną odpowiedzialność. O ile ci wyślą.
By orient
#1721974
Nie, ale mogą zatrzymać i próbować cię obciążyć finansowo. Ale zawsze możesz powiedzieć, że nic nie zamawiałeś i paczka nie jest twoja. I finito. Taka loteria z 90-99%[*] szansą wygrania.

[*] w zależności do WER przez który przechodzi paczka. Na Śląsku może być gorzej.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1721983
Albo zastosować metodę:


Awatar użytkownika
By aiji
#1721993
.kokakola pisze:Możesz ale na własną odpowiedzialność. O ile ci wyślą.

Chiny wysyłają-jest ryzyko,jest zabawa-rozsądek podpowiada,żeby mało na raz,to mniej zaboli :D .
By orient
#1722018
aiji pisze:Chiny wysyłają


Na razie wysyłają. Ale jak zaczną za dużo zatrzymywać a cwaniaczki zaczną żądać zwrotu z PayPala, to przestaną. Jak to mówią: Carpe diem. Ciesz się dniem dzisiejszym, dobrze już było.
Awatar użytkownika
By zarthos
#1722024
Na razie wysyłają. Ale jak zaczną za dużo zatrzymywać a cwaniaczki zaczną żądać zwrotu z PayPala, to przestaną. Jak to mówią: Carpe diem. Ciesz się dniem dzisiejszym, dobrze już było.


Co racja to racja. Fasttech nie wysyła już nic związanego z EIN np. do Meksyku. Jak zrobi się kwas to przestaną słać i do nas.
Awatar użytkownika
By aiji
#1722026
Jest to możliwe, moja wypowiedź odnosi się do teraźniejszości, szklanej kuli na stanie brak ;).

Wysłane z mojego SM-N910C
Awatar użytkownika
By YaMan
#1722168
Jest zakaz sprzedaży internetowej za granicznej również, a jeżeli kolega by mi coś kupił i wysłał to do mnie jako prezent?
To też wchodzi przepis że wprowadzając towar do granic polski, jest on brany jako towar wprowadzony pod obrót ?
Awatar użytkownika
By Deletor
#1722171
Jak byś kiedyś z Chin coś zamawiał to byś wiedział że oni wszystko jako gifty wysyłają. Więc sam się zastanów.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By miblah
#1722177
YaMan pisze:Jest zakaz sprzedaży internetowej za granicznej również, a jeżeli kolega by mi coś kupił i wysłał to do mnie jako prezent?
To też wchodzi przepis że wprowadzając towar do granic polski, jest on brany jako towar wprowadzony pod obrót ?

Ryzyko występuje przy każdej aktywnosci. Ale czy to znaczy, że nie należy go podejmować? ;)

by taptalk.
Awatar użytkownika
By YaMan
#1722180
Nasuwa się tylko jedno rozwiązanie, spakować "mandżur". I wyjechać tam gdzie pozwalają człowiekowi robić to co chc,e byle nie krzywdzić innych tym samym.
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1722181
YaMan pisze:Nasuwa się tylko jedno rozwiązanie, spakować "mandżur". I wyjechać tam gdzie pozwalają człowiekowi robić to co chc,e byle nie krzywdzić innych tym samym.

Typowe, trzeba sytuacji bez wyjścia, żeby Polak :dupa ruszył.
Lepiej olać sytuacje ogółu i patrzeć na własny nos.
Awatar użytkownika
By erbis
#1722186
Kopciołuch pisze:a ceny już w górę. :zakrecony
Taki icare mini już jest po 100zł przy rezerwacji u naszych Januszy.

A ile kosztował wcześniej?
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1722190
Rzeczywiście majątek zaczęły kosztować sprzęty... Icare mini kosztuje od 22 do 26$ plus przesyłka. Wystarczy policzyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By dexx33
#1722475
Panowie,trzeba być optymistą...
Przeżyłem komunę,stan wojenny,alkohol na kartki-sprzedawany od 13ej(ogólnie wiadomości dla młodszych forumowiczów),szlugi na kartki;jedzenie,kawę,buty na kartki,itd,itp.
I coooo?
Piłem,jarałem,jadłem,byłem ubrany.
W ostateczności trzeba będzie udać się na zakupy do któregoś z krajów ościennych(czytaj bardziej cywilizowanych).
My cofamy się,i to nie tylko w e-papierosach,widzicie to chyba wszyscy?Widzicie?
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1722494
Może i się cofamy. Ale pierwsza ładowarka z zawartością nikotyny jest z Polski, a dokładniej z eSW/ BAT.
[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/20161001/706df3ba7dcca8edefa63ed2c30bf020.jpg[/img]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By d3333s1
#1722495
Pude!lek, ehh, jeszcze tego brakuje żeby zakazali sprzedawać elektronikę. Trochę szkoda bo ja za gówniarza bawiłem się radiami, a co będzie gdy dzieciaki będą robiły jakąś zabawkę z akumulatorami 18650 a ich rodzice dostaną karę kilkuset złotych bo "To część od e-papierosa".
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1722526
@d3333s1
Niczego nie zakażą. Po prostu eSW/ BAT chcą być "świętsi od papieża". Takie same naklejki mają też na parownikach czy zasilaniach. Przecież tego typu wyrób nie może zawierać nikotyny, to po co pajacować...?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1722527
Pude!lek pisze:Może i się cofamy. Ale pierwsza ładowarka z zawartością nikotyny jest z Polski, a dokładniej z eSW/ BAT.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Aż poprawię zdjęcie bo warto.
Czyżby BAT wymyślił jakiś sposób na konwersję prądu bezpośrednio w chmurę z nikosią??
Epokowy wynalazek!! :monkey:
Awatar użytkownika
By miblah
#1722528
Pude!lek pisze:Może i się cofamy. Ale pierwsza ładowarka z zawartością nikotyny jest z Polski, a dokładniej z eSW/ BAT.


No, to jest piękne foto ;) Z tym, że nie jest to element "papierosa elektronicznego". Takoż pokazuje to głupotę producenta, bądź dystrybutora, jeśli na pierwszym to wymógł.
Ale baterie z nikotyną też już pewnie są ;D

by taptalk.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1722529
miblah pisze:Ale baterie z nikotyną też już pewnie są ;D


Jeszcze nie. Dlatego ładowarka jest z nikotyną i dopiero ładując baterie nabijasz tam nikotynę :mrgreen:

p.s. I bateria szybko się uzależnia *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By miblah
#1722532
bulit73 pisze:
miblah pisze:Ale baterie z nikotyną też już pewnie są ;D


Jeszcze nie. Dlatego ładowarka jest z nikotyną i dopiero ładując baterie nabijasz tam nikotynę :mrgreen:

p.s. I bateria szybko się uzależnia *SMOKEKING*

Bardzo ciekawa idea :D

by taptalk.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1722537
Dzięki @SzamanDM
Coś tak czułem, że Srapatalk może nie pokazać fotki, bo nie poprosił o ustalenie rozdzielczości :) Zwykle widać moje zdjęcia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By LogerM
#1722543
Pude!lek pisze:Po prostu eSW/ BAT chcą być "świętsi od papieża". Takie same naklejki mają też na parownikach czy zasilaniach. Przecież tego typu wyrób nie może zawierać nikotyny, to po co pajacować...?

Znowu odsyłam Cię do treści ustawy.

6. Na opakowaniu jednostkowym i opakowaniu zbiorczym papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych wprowadzanym do obrotu producent lub importer jest obowiązany do zamieszczenia w sposób widoczny, czytelny i trwały ostrzeżenia zdrowotnego sformułowanego w języku polskim.

7. Na opakowaniach, o których mowa w ust. 6, zamieszcza się następujące ostrzeżenie zdrowotne:

„Wyrób zawiera nikotynę, która powoduje szybkie uzależnienie.”.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1722544
Ładowarka to ani e-papieros ani pojemnik zapasowy.
Nie wiem jakiego wygibasa prawnego musiałby użyć urzędniczyna by podciągnąć ją w jedne z powyższych.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1722552
Idąc dalej tą drogą ostrzeżenia powinny mieć druty, aromaty i bawełna.
Toż to szaleństwo w szaleństwie.
By Ron
#1722564
Oni się nie zeżrą, podejrzewam że właśnie na rękę im negatywny odbiór EIN i powrót ludzi do analogów.
A jeżeli ktoś już naprawdę musi to niech sobie kupi u nich EIN.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1722568
Ja słyszałem, że eScribe zawiera nikotynę i jego uruchomienie powoduje szybkie uzależnienie :zakrecony .
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.