EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
Awatar użytkownika
By suvv
#1721381
Panie i Panowie...nadszedł ten czas... przyjaciele z *FT* dokonali klonowania parowniczka HuSSar by Bassmaster... ;)

Jedni powiedzą :beer: ... inni *BICZ* ...jednak było to nieuniknione...

I ta cena... *BOJE SIE*


Usunięto nieregulaminowy link - Th
Awatar użytkownika
By tunajerzy
#1721391
He, he. Mam już w domu od 3 dni. Jak na razie, zrobiłem testowy setup i po wychmurzeniu jednego baniaka, mogę jedynie powiedzieć że parownik, jak parownik. Chmura jest, smak oddaje, kopa też daje.
Nie mam oryginału, więc nie mogę porównać. Porównywałem jedynie ze zdjęciami i dopatrzyłem się jedynie jednego detalu, którym się różnią.
Na razie nie mam natchnienia do kombinacji z setupami, więc nic więcej nie mogę powiedzieć.
Awatar użytkownika
By blucas
#1721816
Są dwie wersje. Ktoś wie czym się różnią?
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1721821
Jeden ma wygrawerowane kłódki, oraz posiada pin "+" ze stali, a drugi nie ma kłódek i ma pin "+" z mosiądzu.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1721847
suvv pisze:
I ta cena... *BOJE SIE*



Po to się kradnie by było taniej.

Ja widzę dwie wersje. Jedna single (przynajmniej na zdjęciu), drugi dual.
Po za tym ten karton i worek. To taki chiński folklor chyba.
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1721850
A gdzie ten single? Testując prototyp bardziej podpasowal mi single, no ale duala też zgarnąłem. Wciąż jednak czekam na wizę do chin, by móc się wybrać po niego ;)

Może kiedyś będę tak bogaty by pozwolić sobie na orginal... Dla mnie to jeden z najlepszych parowników na rynku i nasz! ;D
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1721853
A na to autko z awatara było Cię stać?
Nasz, polski? Boże Bożenko.
Awatar użytkownika
By habek
#1721855
Z tego co czytałem to oba są dual coil - fota tylko singla

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1721857
tunajerzy pisze:Nie mam oryginału, więc nie mogę porównać.

Wyślij do mnie, to porównam z oryginałem i z prototypem :mrgreen: *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By tunajerzy
#1721873
Tak czytam, to wasze "kradnie", "nie kradnie" i mnie skręca. Co kradnie i kto kradnie? Czy twórcy Hussara maja patenty, na swój parownik? Czy mają zastrzeżony znak towarowy. Czy mają jakieś prawa autorskie? Nie sądzę. Przecież nie urodzili się wczoraj i wiedzieli, że można się czegoś takiego spodziewać. Więc jeżeli nie zagwarantowali sobie niczego z powyższych, to skąd takie wnioski?
Z kolei, czy twórcy i sprzedawcy klona podszywają się pod produkt oryginalny. Nie. piszą wyraźnie "styled", lub "clone"
O co więc chodzi? Czyżby podrażnione ego posiadaczy oryginałów, bo teraz nie będą tymi jedynymi i wyjątkowymi? Czy daje wam to, prawo do nazywania wytwórców i sprzedających klony, złodziejami, a nabywców wspólnikami w przestępczym procederze?
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1721878
W żaden sposób nie czuję się wyjątkowy bo mam oryginał.
Prawo mam do nazywania rzeczy po imieniu. Hussar powstawał przez wiele miesięcy co było udokumentowane na forum. Chińczyk przylazł na gotowe. Ukradł myśl techniczną i trzepie masówkę. Nie musiał pracować nad projektem tych wielu miesięcy.
Dotyczy to zresztą każdej podróbki.

Edit: Cena Hussara w porównaniu z innymi topowymi parownikami z tzw. Zachodu czy Stanów była i tak jakieś 200zł niższa. Bulwersuje szczególnie, że ludzie testujący prototypy teraz kupili podróbkę.
Awatar użytkownika
By Waldip
#1721883
Może nie bądźmy bardziej papiescy, niż sam papież...
Twórca Hussara nawet w komentarzu na 3FVape nie wydawał się oburzony, w odróżnieniu od niektórych użytkowników. :mrgreen:
Popatrz na to z drugiej strony; myślisz, że taka reklama na całym świecie nie spowoduje wzrostu zainteresowania oryginałem?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1721885
SzamanDM pisze: Hussar powstawał przez wiele miesięcy co było udokumentowane na forum. Chińczyk przylazł na gotowe. Ukradł myśl techniczną i trzepie masówkę. Nie musiał pracować nad projektem tych wielu miesięcy.
Dotyczy to zresztą każdej podróbki.


Jest to przykre ale niestety tak wygląda biznes. Kopiują, cena przystępna i idą na ilość.
Tak jak napisał @tunajerzy gdyby mieli patent i znaki towarowe zastrzeżone, może by się nie odważyli. Z drugiej strony ich skopiowany produkt podbija świat.

Sam czekam na singla :wink:
Awatar użytkownika
By tunajerzy
#1721888
Oczywiście. Masz prawo, do nazywania rzeczy po imieniu. Przyjrzyj się więc teraz oryginałowi i powiedz z ręką na sercu, że wszystkie elementy Hussara, są nowatorskie i nigdy nie zostały wcześniej użyte, w jakimkolwiek innym urządzeniu. Czekaj, czekaj :D Sposób napełnienia coś mi przypomina, a kontrola przepływu powietrza i sposób podawania go na grzałkę .....? Hmm. Czyżby były to pomysły zaczerpnięte z innych konstrukcji?
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1721889
tunajerzy pisze:Oczywiście. Masz prawo, do nazywania rzeczy po imieniu. Przyjrzyj się więc teraz oryginałowi i powiedz z ręką na sercu, że wszystkie elementy Hussara, są nowatorskie i nigdy nie zostały wcześniej użyte, w jakimkolwiek innym urządzeniu. Czekaj, czekaj :D Sposób napełnienia coś mi przypomina, a kontrola przepływu powietrza i sposób podawania go na grzałkę .....? Hmm. Czyżby były to pomysły zaczerpnięte z innych konstrukcji?


Billow 2, Billow 3, Cthuhu.
By Krasnal45
#1721890
Dokładnie taka sama gównoburza była z Hektorem, rzekomym klonem Mankosa. Jakoś posiadacze byli z niego zadowoleni...
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1721893
SzamanDM pisze:A na to autko z awatara było Cię stać?
Nasz, polski? Boże Bożenko.

Nie wnikajmy co kto ma i co sobie kupił...
Oszczedzalem, wziąłem kredyt, kupilem i wyremontowalem dom, kupilem auto, założyłem rodzinę, więc czas zacisnąć pasa i może za kilkanaście lat będę wolny...
Może i bym sobie kupił kilka porządnych parowników, ale jednak wolę coś dziecku za to kupić, bo moje przyjemności to drugi plan w tej chwili.
Zakończmy ten OT


Z tego co wyszperałem w sieci to zdjęcia single, ale sam klon jedynie w dualu. Chyba że się mylę i coś przeoczyłem, wówczas proszę o naprostowanie
By Polan
#1721946
Czy aby napewno to jest dobre miejsce na takie spory?

Każdy ma swoje: powody, rozum i portfel.
Każdy może zostać kiedyś zaskoczony i zastąpiony Chińskim tanim odpowiednikiem :)
By znamsienatym
#1721965
pawel_aa pisze:(...)Billow 3(...)
W tym przypadku mogło być jedynie odwrotnie, z tego co pamiętam to na pewno prototyp (a może już wersja finalna) był wprowadzony do obiegu zanim Billow v3 został w ogóle zapowiedziany. Inspiracji bazą singla z Cthulhu v2 można się doszukiwać, tak samo oczywiście jak inspiracją np. z kayfuna.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1722297
O klonach już powstały piosenki i niema się co wdawać w dysputy. Każdy ma swoje zdanie na ten temat jak Ø :dupa

Temat o Husarze, więc nie róbta burdello ;)

No, ale coby nie było jałowo i smutno to mam zagadkę :mrgreen: To tak dla relaksu, kto ma wprawne oko ( jeszcze nie zapite :beer: :lol: ), to ma szansę zgadnąć :mrgreen: ( ja się już tej szansy pozbawiłem na tą chwilę :piwo :mrgreen: ).


Pytanie jest dość proste, który Hussar jest zajumany? :mrgreen:


Kto wie wysyła sms o treści WIEM na numer 0800 XXX XXX :? :evil:













:piwo
Awatar użytkownika
By bulit73
#1722302
A jest opcja, że obydwa? :mrgreen:
Nie mam ori i nie mam klona. Różnią się wycięciami przy kontroli przepływu liquidu.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2016, 23:57 przez bulit73, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1722322
Qrcze, wydaje mi się że różnią się wlotem powietrza wyższy/niższy, troche matowy i lustrzany i jakby komin w środku był bardziej płaski w lewym na zdjęciach.
Za dużo nie pamiętam już z obiegówki, która nie była jak finalny produkt.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1722326
A spasowanie? W tym po prawej pierścień air hole ewidentnie odstaje
podczas gdy w lewym licuje się idealnie.
Awatar użytkownika
By tunajerzy
#1722340
Prawy to klon.

W tym po prawej pierścień air hole ewidentnie odstaje
podczas gdy w lewym licuje się idealnie.


Pierścień nie odstaje. Zafazowanie nad pierścieniem jest mocniejsze i dlatego na zdjęciu wygląda, jak by odstawał.

różnią się wlotem powietrza


Nie mam oryginału, ale faktycznie wygląda, że różnią się wlotem powietrza. W klonie wlot znajduje się troszeczkę dalej, od dolnej krawędzi parownika.

Różnią się chyba też baniaki.

Jest też drobna różnica, w budowie bazy. Kosmetyczna raczej. Chodzi o wykończenie bloków, w których znajdują się nawiewy, na grzałki.

Thaniell, czy możesz sprawdzić średnicę driptipa. Odnoszę wrażenie, że w nieprawilnym, jest trochę mniejsza.


Edit. Daję fotki rozebranego parownika.













Przepraszam za jakość, ale robione telefonem, słabe światło dzisiaj, a co najważniejsze, fotograf ze mnie, jak z koziej d.... trąba.
Awatar użytkownika
By blucas
#1723425
Mam jeszcze jedno pytanko. Jak jest z kompatybilnością części? Pasują do siebie zamiennie?
By jaro19591
#1726130
Gdyby ktoś nie wierzył Thaniellowi :mrgreen: , to potwierdzam, wszystkie elementy wzajemnie pasujące, gwinty te same.
Awatar użytkownika
By se55ba
#1726334
Ja się chyba w czepku urodziłem :D



Tąpnięte z Centrum Dowodzenia Wszechświatem
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1726335
se55ba pisze:Ja się chyba w czepku urodziłem :D

A ja szukałem czepka :mrgreen:
Seba oddawaj :lol: :lol: :lol:
Może będę miał, to też porównam klonidło.
Awatar użytkownika
By blucas
#1726336
se55ba pisze:Ja się chyba w czepku urodziłem :D


Teraz już wiemy kto chińczykom wysłał oryginał do skopiowania :lol:
Ostatnio zmieniony 15 paź 2016, 09:47 przez blucas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By se55ba
#1726337
Dobrze płacą :D

Tąpnięte z Centrum Dowodzenia Wszechświatem
Awatar użytkownika
By blucas
#1726338
Qr. też muszę się "przejechać" po ten parownik do krzaczastych.
Awatar użytkownika
By tunajerzy
#1726392
jaro19591 pisze:A wszyscy macie bazę na dwie grzałki w tym klonidle?


Raczej tak, aczkolwiek nie rozglądałem się za bardzo, za bazą pod pojedynczą grzałkę.
By jaro19591
#1726393
Właśnie macam tą bazę pod kątem przeróbki na jedną grzałkę, chyba że znajdzie się ktoś, kto ma pojedynczą i byłby chętny na wymianę.
By jaro19591
#1727062
Baza już przerobiona na jedną grzałkę, zmniejszone otwory powietrzne. Dopaszczowo jest miód malina.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1727076
:lol: Co to za pierścień???
https://youtu.be/iomNhipFMhI?t=7m7s

Dodatkowo pin stary z przed poprawek.
By w1904
#1727077
jaro19591 pisze:Baza już przerobiona na jedną grzałkę, zmniejszone otwory powietrzne. Dopaszczowo jest miód malina.

Ty się nie chwal, Ty kolego zdjęcia i opis wstaw :)
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1727083
SzamanDM pisze::lol: Co to za pierścień???
https://youtu.be/iomNhipFMhI?t=7m7s

Dodatkowo pin stary z przed poprawek.



To jest pierścień Saurona :mrgreen:

A tak poważnie, to pierwszy raz go na oczy widzę, a też miałem wersję od SMJY :roll: No i pin był już taki jak w wersji finalnej, czyli regulowany. Nie wiem co to za sprzęt z filmiku. Chyba jakaś podróba :mrgreen:
By jaro19591
#1727087
Zdjęć na razie nie mam, parownik w paszczy :mrgreen: . Znalazłem w kuchni (żona nie czyta Forum :zakrecony ) szpikulec do szaszłyków z nierdzewki, akurat ciasno wchodzący w otwory powietrzne w bazie. Wcisnąłem na siłę dwa kawałki od strony grzałki, którą chciałem zlikwidować. dremelem uciąłem na równo z podstawą bazy. Z drugiej strony zaślepiłem tylko jeden otwór, aby zmniejszyć przeciąg na pozostawianą grzałkę. Zalutowałem również jeden z otworów powietrznych w słupku. Następnie zalutowałem otwory doprowadzające liquid od strony likwidowanej grzałki. Oczywiście wszystkie luty spoiwem bezołowiowym. Po tych zabiegach umyłem wszystko dokładnie i chmurzę z pełnym zadowoleniem na 8,5 W
Awatar użytkownika
By se55ba
#1727714
jaro19591 jesteś mistrzu :D
Dzięki wielkie za poradnik ;)

Tąpnięte z Centrum Dowodzenia Wszechświatem
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1729252
SzamanDM pisze::lol: Co to za pierścień???
https://youtu.be/iomNhipFMhI?t=7m7s

Dodatkowo pin stary z przed poprawek.


Pierścień wypadł temu Hussaru, temu Hussarowi ;)
Wspomniany pierścień ma dwojaką funkcję:
1. Uszczelnia połączenie baza RBA - komin
2. Trzyma w ryzach watę aby nie przeszkadzała w spełnieniu punktu 1
Pierścień w oryginale jest "nabijany" na bazę RBA i połączony z nią na stałe.
Toczone przeze mnie bazy RBA miały wymiar +0,01mm a pierścienie -0,01mm, widać że Chińczykom coś się poprzestawiało i podrobili odwrotnie :lol:
Ciekawe czy to nie przeszkadza podczas robienia setupu.
Awatar użytkownika
By blucas
#1744499
Nowa odsłona Hussara. Opisana jako RDA... Mimo to widoczny jest komin i system zamykania baniaka... Obrazek

Wytaplane.
Awatar użytkownika
By blucas
#1748236
Wróciłem dzisiaj z wycieczki z małym grubaskiem od SXK. Koleszka na chwilę obecną zażywa jeszcze ciepłej kąpieli. Ogólnie wygląda zacnie , są dwie rzeczy których się obawiam ale o tym podczas sesji rozbieranej późnym wieczorem.

Wytaplane.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.