EPF
Nasze własne produkcje
By jaro19591
#1713770
Tym razem próba połączenia nierdzewki ze skórą. Dużo przyjemniej się to trzyma w ręku, i to wszystko, co można napisać.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
By Speedo1544
#1715538
Skórę zawsze dobrze trzyma się w dłoni :lol:
A tak na poważnie to super Ci to wyszło
Może byś mi coś takiego zrobił na VT75 ?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1715588
jaro19591 pisze:Oj tam, oj tam :D . Przypomniało mi się, jak sobie dłubałem paski


A dłubiesz jeszcze te paseczki?
By jaro19591
#1715600
Coś będę próbował, ale jest trochę większy problem, ostatnio kupuję takie zabawki


Obrazek
Awatar użytkownika
By yetisize
#1715617
jaro19591 pisze:Oj tam, oj tam :D . Przypomniało mi się, jak sobie dłubałem paski


Obrazek


Świetny ten racing. Zawsze taki chciałem, ale nigdy nie miałem zegarka do którego mógłbym go nosić.
Awatar użytkownika
By marki51
#1715622
A jaki koszt, takiego paska *BOR* Mam casio GW-9200, więc też masywny. Te gumowate paski średnie są, skórkowane są ładniejsze.
Awatar użytkownika
By pablo22081
#1715672
Ja mam Casio GA-100, czarnego z czerwonymi elementami i też byłbym zainteresowany ceną takiego paska

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka
By jaro19591
#1715770
Sorry, ale robię tylko dla siebie. Przy mojej amatorskiej technologii, to robota żmudna i nieopłacalna. Na forum zegarkowym jest kilku paskorobów którzy robią to profesjonalnie.
Awatar użytkownika
By hrb
#1715959
@jaro19591
Jeśli nie jest to objęte Twoją mistrzowską tajemnicą, to może mógłbyś coś więcej o tym "skórkowanym" boxie? Jak, co, z czym i do czego...? Coś na kształt poradniczka dla głąba, gdyby tak ktoś nie mający zbytnio pojęcia (na ten przykład ja :) ), chciał Twoją robótkę sobie sklonować?
By jaro19591
#1715967
Oryginalną metalową pokrywę należy zmatowić grubszym papierem ściernym. Ja sobie dopasowałem kawałek deski tak, aby luźno wsuwała się do pokrywy. Owinąłem deskę ciasno przezroczysta folią spożywczą. Dociąłem kawałek skóry powiększony o 1 cm z każdej strony. Skórę smarujemy cienko, ale równomiernie klejem, ja użyłem Poxipolu bezbarwnego, elastycznego. Dociskamy skórę do metalu od środka w stronę brzegów. Wystające kawałki przyklejają się do deski obciągniętej folią. Klej wiąże w kilka minut, mamy czas na wygładzenie skóry kawałkiem gąbki, lub szmatki. Po utwardzeniu kleju, obcinamy skórę skalpelem, bądź np. nożem do tapet w odległości ok. 2mm od brzegów metalu. Po zdjęciu pokrywki z deski odcinamy cały nadmiar skóry prowadząc ostrze równolegle do brzegów metalu. Na koniec ja zawsze smaruję brzegi skóry pastą do butów w płynie, a po jej wyschnięciu szlifuję lekko brzeg skóry drobniejszym papierem i powlekam całość wymienioną pastą.
Awatar użytkownika
By hrb
#1715986
Dzięki. Nie wydaje się mocno trudne, a efekt wart spróbowania :)
By Krasnal45
#1715987
@hrb Ale mimo wszystko, przydały by się do tej roboty jeszcze ręce Jarka :mrgreen:
By jaro19591
#1716017
To akurat jest robota, do której nie trzeba jakichś specjalnych zdolności.
Awatar użytkownika
By hrb
#1716350
Krasnal45 pisze:@hrb Ale mimo wszystko, przydały by się do tej roboty jeszcze ręce Jarka :mrgreen:

A w to, to nie wątpię. Zanim oszpecę jakiegoś boxa, wcześniej potrenuję na mniej wartościowych przedmiotach :)
jaro19591 pisze:To akurat jest robota, do której nie trzeba jakichś specjalnych zdolności.

Problem w tym, że ja mam "specjalne" zdolności i łapki-psujki... Ale i tak będę próbował :)
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.