EPF
Jesteś nowy na forum i nie wiesz jak się po nim poruszać? Zapytaj!
Regulamin forum: Przypominamy, że zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia (...) zakazane jest publiczne zachęcanie do nabywania lub używania papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych. Jednakże nikt nie zabrania dzielenia się prywatnymi, subiektywnymi opiniami na temat produktów.
By Radek.M
#1720224
Witam.
Dobry obyczaj nakazuje najpierw się przedstawić, więc... mam na imię Radek, jestem z Płocka.
Przez ostatnie 30-kilka lat z dymem puściłem nie jedną chałupkę, kotłując dwie, a czasem więcej paczek analogów dziennie. Po licznych namowach rodziny i znajomych doznałem olśnienia i nawróciłem się... a było to 7 września 2016r. - pierwszy raz poczułem smak LQ i... zasmakowało 8)
Mam nadzieję, że już tak zostanie, a z popielniczek będę wytrząsał wyłącznie stare klucze, guziki, pinezki,... i inne niepotrzebne drobiazgi.

Pozdrawiam ziomków, swojaków, krajan, rodaków, obcokrajowców, banitów, uciekinierów, palących, wapujących, ... :D
Awatar użytkownika
By marki51
#1720228
Witaj na jasnej stronie mocy i tak trzymaj :idea:
By termit202
#1720347
Witam.

Nazywam się Bartek, obecnie mieszkam w mieście Krasnystaw, znajduję się ono +/- 50 km. od większego miasta Lublin, w którym też przyszło mi przez jakiś czas mieszkać.
W dniu dzisiejszym mam już skończone 21 lat.
W nałóg tytoniowy popadłem świadomie, z własnej woli 4 lata temu, z czego nie jestem dumny już od pewnego czasu.

Paliłem, bardzo dużo od samego początku kiedy to jeszcze nie zdawałem sobie sprawy z tego, że mogę się uzależnić.
Pieniędzy na używki nigdy nie było mi szkoda, traktowałem je jak coś co muszę mieć, do tego wszystkiego równie bardzo mi to smakowało.
Papieros z czasem, ze zwykłej odskoczni, przerwy, przywileju, stał się dla mnie rytuałem.
Zaczęło się, paczka dziennie, długich czerwonych, szybko przestała mi wystarczać.
Otacząjący mnie przyjaciele, przestali być dla mnie źródłem inspiracji, hobby i nauka zeszły na drugi plan, traciłem ich tak szybko jak moje pieniądze.
Popadałem wciąż w długi, "pożyczałem" również papierosy.
Nie było dla mnie dnia, bym za plecami nie usłyszał jakiegoś epitetu odnośnie swojej osoby.
Stałem się agresywny, odseparowany, pogrążony, trzeba coś w sobie zmienić: pomyślałem.

Moja walka zaczęła się, bezskutecznie próbowałem na wszelkie sposoby ograniczyć swoje uzależnienie.
Czytałem, co tylko mogłem, głowa spuszczona w kierunku ekranu telefonu, stała się szybko moim znakiem rozpoznawczym, trwa to do dzisiaj, ale internet też się kiedyś kończy, to co mnie interesuje, nie jest publikowane codziennie.
Fora, artykuły, recenzje, wpisy najgorszych pismaków, a jednak wypełniało to lukę, w której najczęściej sięgałem do kieszeni, nuda...

Zacząłem się udzielać, dyskutować, przede wszystkim rozmawiać, na nowo.
Oczywiście dalej śmierdziałem, poznałem osobę o tak szerokim wachlarzu zainteresowań, że szybko się tym zainteresowałem.
O tak!
Elektronika! Lampki, świecidełka, wentylatory, łał! To się świeci, a to kręci! Dlaczego?
Laik, poznałem to słowo na własnej skórze.
Tak to nie będzie, ucz mnie!
Spędzałem godziny nad czymś czego zupełnie nie rozumiałem, ciekawość nie dawała mi minuty wytchnienia, miałem cierpliwego nauczyciela, nie takiego na szkolną piątkę.
No i jestem tutaj, z zera stałem się kimś, tak mi się wydawało.
Naprawdę drobne rzeczy sprawiały mi ogromną frajdę!
Słuchawki mi nie grają, urwałem wtyczkę Jack, sam to naprawię, komputer wyje w niebogłosy, wyczyszczę.
Jednak swojego sprzętu miałem nie wiele, z racji tego gdzie mieszkałem, mój pokój stał się moim warsztatem, a dla innych, miejscem budżetowego majsterkowicza.
Za papierosa robiłem wszystko, moja wiedza z czasem się rozrosła, zaopatrzyłem się w niezbędne rzeczy sam, i przyszedł ten dzień kiedy jakość zaczęła sprawiać mi większą przyjemność niż ilość.

Znudziłem się ponownie, z nowo zdobytą wiedzą ponownie zacząłem szukać.
No i jest!
Patrz co mam!
Jakieś długie coś, dymi się z tego, i drapie w gardło, co to jest?
Tak, to w tym momencie zaczęła się moja przygoda z E-papierosami.
Odkupiony od kolegi Mild-Master za całe 70-dziesiąt złotych, to było coś!
Smak (jeszcze wtedy) olejku tytoniowego wcale mnie nie przekonywał, moc nie wystarczała, a sam sprzęt nie był już pierwszej nowości.

Pierwsze koty za płoty.

Pierwsze "machy" może i były w porządku, szybko sprzęt domagał się konserwacji, wymiana grzałek to było wszystko na co mnie stać.
Pro-Tank III - mini, brzmi nieźle, różni się od pierwszego clearomizer'a, grzałkę wkręcam, ona jest na dole, ależ to były czasy, czułem się jak ten Kolumb! Odkryłem Amerykę.
Zbierane korpusy wraz z wiedzą na temat E-P, zmusiły mnie ponownie do majsterkowania.

Igła, wata pozyskana z wacików, a drut z suszarki, to był dopiero początek.
Dlaczego ta grzałka działa tak, a ta już inaczej? Hmm.
Laik, dokształć się, półmuzgu...
Prawo Ohm'a, w porządku, nie.
Nic nie rozumiem

Zabrałem się do tego poważnie, z czasem zrozumiałem, że oprócz długości drutu liczy się także jego średnica, zaraz, zaraz...
Jako, że na suszarce nie pisało nic na temat użytych materiałów, zmusiło mnie to do kolejnych wydatków.

Tym razem, będę przygotowany, obiecuję...

Rozlatująca się Caravela, siatka Mesh (#500), atomizer AGA T+, pozyskane Sanyo i drut o znanej mi średnicy, jest świetnie!
Godziny, dni, w końcu miesiące, przybywało smaku, chmurki, wiedzy i...

Udało się!
Truskawka o mocy 12-stu mg. ciepła soczysta, gęsta chmurka, papieros?
Nie dziękuję...

Zarżnąłem akumulator, spaliłem izolator, wyrobiłem gwinty, ups...

No cóż... Paczki, w międzyczasie praca dorywcza, wiem czego chcę!

No i o to jest, listonosz u drzwi, banan na twarzy.

SMPL, Efest 3000 mah. 35A, Mutation x v2, Nitecore UM10, grubszy drut, prawdziwa wata.
Opór zacząłem dzielić na pół, drut znikał w mgnieniu oka, znalazłem swoje ulubione setup'y.
Zaczynało się robić naprawdę groźnie...
Kanthal D o średnicy 0.4mm szybko mi się znudził, podobnie jak i 0.5mm.
Odkryłem stal nierdzewną, doznania smakowe na plus, ale wciąż chciałem więcej.

Wpadłem w szał, całe szczęście, granicą, która utrzymała mnie przy zdrowiu, było zasilanie Subox, 0.3 ohma, i ani cyfry mniej.
Trwało to ponad pół roku, bym zebrał się na odwagę, czy było warto?
Nie wiem, chociaż skrętki ledwo się mieściły w otworach montażowych mojego dripper'a, nic złego mi się nie stało... po za, codziennym bólem gardła.

Stało się, na szczęście nie mi, przykra sprawa, podobny mod, z zainteresowań podobnemu koledze, wyrządził nie mały atak serca.
Zacięty przycisk w modzie mechanicznym, przykra sprawa.
Ucierpiała tylko duma i budżet.

Przerażony całą tą sytuacją pozbyłem się dotychczasowego zasilania na rzecz moda elektronicznego, mianowicie Evic VTC Mini.
Wyposażony w markowe zasilanie, akumulatory i parowniki, nie zaprzestałem szukać.
Było ich wiele, Subtank'i, Aromamizer'y, drippery typu Velocity, coraz to nowsze "mutacje".

Zmieniałem zasilania, nie wypałem był tylko Subvod, ale za to byłem właścicielem Sigelei'a 150w TC, po to by ostatecznie zostać z nową IPV'ką.

W sumie, nie palę już dwa lata, przestałem śmierdzieć ;)
Dziś wapuję liquid'y o mocy ~3 mg, moimi faworytami nadal są skrętki, ciągle jestem fanem gorącej obfitej chmurki, smak od dłuższego czasu nie ma dla mnie znaczenia, teraz tylko się zaspokajam.
Pykam co prawda naprawdę dużo, jest to około 20-stu mililitrów dziennie, mimo to cieszę się z posiadanego sprzętu, pozyskanych doświadczeń, zmiany priorytetów.

Przede wszystkim, myślę, że są to wszystko zmiany na lepsze, dzisiaj jestem bardzo kulturalnym i cierpliwym człowiekiem, który dalej szuka, ale zostanie tutaj z Wami, by dzielić się wrażeniami!

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie, mam nadzieję, że przyjmiecie mnie ciepło, a moje słowa kiedyś jeszcze komuś pomogą.
Zamierzam się od Was uczyć, podziwiam Wasz wkład pracy, i dziękuję za zmianę mojego życia.


Podpisano przez Waszego stałego czytelnika od ponad trzech lat.
By 93omega
#1720354
@termit202 witam serdecznie :)

Przeczytałem to całe, normalnie jestem z siebie dumny. Zacznij pisać może jakieś opowiadania. Niby nic specjalnego, a czytało mi się to fajnie. Tym bardziej witam w gronie użytkowników :D
By termit202
#1720373
Dziękuję wszystkim za ciepłe powitanie.

Obiecuję Wam, bezwzględną szczerość swoich wypowiedzi oraz aktywną, przede wszystkim rzetelną pracę nad naszym forum.

Jeżeli tylko pozwolicie, chętnie czymś się tutaj zajmę, sugestię wezmę sobie do serca, pod warunkiem, że znajdę odbiorców.

Tyle słów miałbym Wam jeszcze do przekazania :)
Awatar użytkownika
By d3333s1
#1720489
Witam wszystkich razem i każdego z osobna.

Analogi paliłem od 4 lat, jakieś pół roku temu zaczęły się problemy z płucami, kaszel, problemy z oddychaniem podczas biegu lub wykonywania innych czynności.
Z pomocą przyszły e-papierosy. Pierwszy był bodajże eGo CE5+ z Vivi Nova. Byłem z niego mega zadowolony dopóki coś tam się nie zepsuło. Jako że z zawodu jestem elektronikiem zainteresowałem się domowej roboty "Boxami" i tak teraz od miesiąca chmurzę na 2x AWT IMR 18650 + IRFZ44 + Vivi BCC 2.4Ohm. Jakoś atomizery i te inne wynalazki mi nie pasują, wolę klasyczne clearomizery. Aktualnie wapuje liquidy z 6mg nikotyny, staram się schodzić jak najniżej, analogi poszły w kąt. Mam nadzieje że zadomowię się tutaj tak samo jak większość użytkowników.

Dziękuje i pozdrawiam e-brać!
Awatar użytkownika
By mmateo
#1720775
Witam wszystkich forumowiczów. :bry
Nazywam się Mateusz i mam 22 lata. Analogi palę od 6 lat wliczając w to dłuższe i krótsze przerwy. Od zawsze wiem, że brak z tego jakichkolwiek korzyści, a jednak dręczący mnie nałóg chyba się u mnie zadomowił. Pojawiły się u mnie negatywne skutki palenia, np. znaczny spadek kondycji, problemy z oddechem i płucami, nieustający kaszel, a także ubytek wagi mojej i mojego portfela :wink:, a ponadto mam zasób wielu innych powodów. Podjąłem decyzję, odstawiam analogi w miejsce e-papierosa i wierzę, że wrodzona zawziętość dopilnuje mojego postanowienia. :)

Gorąco pozdrawiam wszystkich i cieszę się, że będę mógł się poduczyć w waszym gronie.
By 93omega
#1720779
@mmateo

Z moją zawziętością jest dość słabo i mimo że ponad 100 dni używam e-papierosów to zdarzy mi się czasem (lecz bardzo rzadko) podpalić jakiegoś analoga, choć staram się jak mogę tego nie robić. Powodzenia w rzucaniu tego cholerstwa i witam w gronie użytkowników :)
By perkins73
#1721862
Serdecznie witam wszystkich forumowiczów.
Na wstępie przepraszam że dopiero teraz się witam,ale człowiek ciągle zabiegany.Nazywam się Paweł, mam 43 lata,analogi paliłem jakieś 24 lata.W miedzy czasie były próby rzucenia palenia, zabawa z różnymi mildami itp. niestety się nie udało.Jakiś czas temu tak dla ,,jaj,, kupiłem sobie iStica Pico no i paliłem hybrydowo,aż w końcu od 1 miesiąca 8 dni nie tykam już analogów teraz sobie wapuje i jest o.k!

Pozdrawiam wszystkich i jestem dumny, że znalazłem się w tak zacnym gronie.
Awatar użytkownika
By pszren
#1722226
Cześć wszystkim! Jestem nowy na forum, podczytywałem je od jakiegoś czasu, no i dziś zawziąłem się na odwagę i się zarejestrowałem :). Od kilku lat zabieram się za przygotowanie zbiorowej publikacji o e-papierosach, po drodze zajmowałem się paroma innymi rzeczami, no i uznałem że teraz warto się tym zająć.
Awatar użytkownika
By Markus73
#1723125
Witam serdecznie
Jestem już dojrzałym człowiekiem. Postanowiłem ponownie zerwać z paleniem papierosów. Ostatnia próba zakończyła się klęska, powód był taki, że zmęczyły mnie problemy z "wysepkowymi" bleckami i innymi. Obecnie od miesiąca używam ego aio. Problem tylko w tym, że w mojej miejscowości brak sensownego dostawcy a net, wiadomo ustawa.
By Mesutxxx
#1723408
Witam wszystkich bardzo serdecznie ! Mam na imię Mateusz lat 19 palić zacząłem już w gimnazjum wiecie szpan i te inne sprawy chodz nie wiem co w tym było takiego fajnego ... Od 1 roku wapuje i czuje się dużo lepiej. Najważniejsze jest to, że ludzie nie mówią mi już, że śmierdzę fajami lub, że będę miał raka :D chodz teraz mówią mi, że woda w płucach itd.

Chciałbym wszystkich pozdrowić i życzyć tego, żeby rzucić te palenie analogów i przerzucić się na e-papierosy. Po nich narodziłem się nowy. Juz nie męczę się tak szybko i mam lepszą kondycje.

Witam wszystkich jeszcze raz i pozdrawiam !! :)
  • 1
  • 189
  • 190
  • 191
  • 192
  • 193
  • 205
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.