EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1719335
Gdzieś mi śmignął podobny wątek, więc jakby co to proszę moderatora o przywrócenie mnie do pionu :)
Do rzeczy

Na gościnnych występach na Vape Expo mieliśmy taki sklepik obok hotelu. Kupowaliśmy tam chrupki, colę, bułki, serki itp. żeby jakoś przeżyć weekend. W sklepiku tym tacka na wydanie reszty- reklama papierosów. Na ladzie- reklama papierosów. Za kasą- wielka reklama papierosów. Czyli żadnych zmian po ustawie.
Dzisiaj wchodzę do lewiatana w Poznaniu i widzę jakąś panienkę przy kasie zagadującą klienta. Okazało się, że laska robi promocję i jak klient kupi jakąś paczkę cameli to dostanie prezent. Nie dosłyszałem szczegółów, ale jednym z prezentów były te takie soczewki do aparatu na smartfona. Koleś kupil paczkę niebieskich cameli <fajna taka paczka> i coś tam wybierał. Laska poprosiła tylko o paragon do rozliczeń. Nie znam szczegółów tej promocji, więc piszę tylko co widziałem i słyszałem.
Ja się więc pytam- my tu się spuszczamy jak diabli po tej ustawie, a sklepy ze zwykłymi fajkami mają wszystko w pompie. WTF ja się pytam???

Widzieliście jakieś zmiany w sklepach ze zwykłymi fajkami?

Ps. Obawiam się, że jak sklep z ep by tak olewał ustawę to następnego dnia by miał wizytę kontrolerów i by dostał 200k kary oraz nakaz zamknięcia biznesu.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1719338
Bo są "równi i równiejsi" ... stara prawda.
Awatar użytkownika
By pol
#1719348
Ustawa o zmianie ustawy zrównuje papierosy elektroniczne z wyrobami tytoniowymi. Nadając jednak szereg udogodnień w części wyrobów tytoniowych wykluczonych dla EIN.
Przykładem art 8.2. ustawy zmieniającej ustawę.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1719352
Kszywho pisze:Gdzieś mi śmignął podobny wątek, więc jakby co to proszę moderatora o przywrócenie mnie do pionu :)


Rzeczywiście był, ale się chyba zmył. Zresztą temu nie wróżę lepszej przyszłości :mrgreen: :lol:

No ale do rzeczy. O czym ten temat, skoro wszystko to oczywista oczywistość. Sądziłem, że taki duży facet wie, że Mikołaja nie ma :roll: :mrgreen:



By orient
#1719354
Kszywho pisze:Obawiam się, że jak sklep z ep by tak olewał ustawę to następnego dnia by miał wizytę kontrolerów i by dostał 200k kary oraz nakaz zamknięcia biznesu.


A skąd się biorą twoje przypuszczenia? Obawiam się, że znikąd. Dla sprzedawców papierosów ta ustawa to nie jest żadne novum, tylko powtórzenie przepisów już istniejących i oni wiedzą, że część tych przepisów jest w zasadzie martwa. Natomiast dla sprzedawców EIN jest to zupełna nowość i nie wiedzą jak do tego podejść. Kiedyś ktoś zrobi wyłom i jak nie będzie żadnej reakcji, reszta pójdzie za nim.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1719358
W sklepach w mojej okolicy jest dokładnie to samo.
W pierwszy dzień ustawy łaziłem i upominałem.
Miałem to zrobić po tygodniu ale byłem trochę zajęty i szkoda mi było czasu na gadanie po próżnicy będąc na mieście.

@Kszywho przejrzyj posty z okolic wejścia ustawy w wątku e-palenie zagrożone. Tam dałem nawet zdjęcie neonu m*rlboro w sklepie z alkoholem.

Edit: post1712901.html#p1712901
I niżej..
Awatar użytkownika
By pol
#1719360
http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1331/1

Art. 8. 2. Informacja o wyrobach tytoniowych spełniająca wymagania, o których mowa w art. 2 pkt 6 i art. 9 ust. 8 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu dotychczasowym, umieszczona w punkcie sprzedaży tych wyrobów przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, może pozostawać w tym punkcie do dnia 31 grudnia 2016 r.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1719365
@pol dziękuję.
Poupominam zatem sklepy na kacu po Sylwestrze.
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1719368
@Krzywho
Panienki zachęcające do zakupu Cameli pojawiły się również we Wrocławiu, wyposażone w tablety, na których prezentują min. prezenty.

Wysłane z mojego ONEPLUS 3 A3003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By gemino
#1719369
Tak jak @pol podaje, analogi mają okres przejściowy. Takie życie.
Awatar użytkownika
By Deimond
#1719391
Mnie też nagabywała taka w lewiatanie. Pokazałem jej EIN i odrzekłem że uwolniłem się po 17 latach od tego syfu. Pogratulowała mi zmieszana i nie wiedziała dokąd uciec...
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1719439
pol pisze:http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1331/1

Art. 8. 2. Informacja o wyrobach tytoniowych spełniająca wymagania, o których mowa w art. 2 pkt 6 i art. 9 ust. 8 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu dotychczasowym, umieszczona w punkcie sprzedaży tych wyrobów przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, może pozostawać w tym punkcie do dnia 31 grudnia 2016 r.


A co z promocją/sprzedażą premiowaną? Też do końca roku mogą to robić?
Awatar użytkownika
By toska
#1719447
SzamanDM pisze:@pol dziękuję.
Poupominam zatem sklepy na kacu po Sylwestrze.
Mam tylko jedno pytanie .
Po co ?
Awatar użytkownika
By Ytier
#1719459
W żadnym sklepie stacjonarnym nie spotkałem się ze zmianami dotyczącymi fajek, jednak w jednym ze sklepów internetowych (delikatesy spożywcze), po wejściu na główną stronę dostajemy taki komunikat:
Obrazek
Nie ma żadnego problemu, by w sieci kupić np. tytoń fajkowy. Większość sklepów nawet nie informuje o wejściu w życie ustawy, a te które to robią, dopisują że w trakcie zamówienia należy podać NIP firmy na którą ma być wystawiona faktura. Czy firma musi być z baranży? Czy musi to być Twoja firma? A kogo to obchodzi.
By orient
#1719495
toska pisze:Od razu po Twojej odpowiedzi skojarzyło mi się to ze szkołą . Skoro jaś z Kasią gadają a Pani kara tylko Jasia , to powinen walczyć o swoje i Kasia też powinna być ukarana .


Mi zaś z anegdotą o złotej rybce, w której to człowiek prosi rybkę żeby zdechła krowa sąsiadowi, zamiast poprosić o własną.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1719571
orient pisze:
Kszywho pisze:Obawiam się, że jak sklep z ep by tak olewał ustawę to następnego dnia by miał wizytę kontrolerów i by dostał 200k kary oraz nakaz zamknięcia biznesu.


A skąd się biorą twoje przypuszczenia? Obawiam się, że znikąd.


Te obawy biorą się z obserwacji życia i całej sytuacji związanej z ustawą. Już zaczęły się wizyty tajemniczych klientów w punktach z ep, więc nie wiem skąd sugestia że nie wiem o czym piszę...
Awatar użytkownika
By tunajerzy
#1719574
Papierosy sprzedawane są, praktycznie wszędzie i są praktycznie stałym elementem krajobrazu, którego z przyzwyczajenia już nie zauważamy. EIN sprzedawany jest, tylko w powiedzmy, specjalistycznych sklepach. Dlatego EIN, łatwiejszy jest do monitorowania i ewentualnego odstrzału.
Sukcesu życzę inspektorom, w bieganiu i szukaniu promocji, czy też innych niedociągnięć związanych z analogami.
Awatar użytkownika
By pol
#1719668
@ Kszywho,
Nadal łudzisz się, że ta ustawa o zmianie ustawy dotyczy ochrony zdrowia?
No może ochrony zdrowia właścicieli koncernów tytoniowych i farmaceutycznych.
Wykoszą z rynku EIN i odetchną z ulgą, że przepływ kapitału powrócił na właściwe (ich) tory.
Awatar użytkownika
By Górnik KWK
#1719679
Co z przywracaniem naszych dostawców na forum.. Bo mam wrażenie że wielu się zgłosiło a nie są poprzywracani..(Szara rzeczywistość )
Awatar użytkownika
By LogerM
#1719682
Górnik KWK pisze:Co z przywracaniem naszych dostawców na forum..

Ci którzy się zgłosili są od wczoraj przywróceni.
Górnik KWK pisze:Bo mam wrażenie że wielu się zgłosiło

To masz złe wrażenie.
Górnik KWK pisze:a nie są poprzywracani.

A właściwie to wrażenia.

kurok pisze:Ja odpuszczam. Kto zapłaci za reklamę to pewnie będzie i tu. Mogę obejść się bez forum.

Racja, forum to nie piwo, można się bez niego obejść.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1719765
Ktoś wie co z wapujemy.pl od czasu ustawy nic, a nic się nie udzielał.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Deletor
#1719772
@pol to zapraszam na PW ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pol
#1719775
:?
Regulamin forum pisze:II. 6. W wiadomościach PW, oraz zgłoszeniach obowiązują te same zasady co na forum ogólnym.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1719781
... Nie popadajmy w paranoję... W razie czego wyślij mi sms'a :p podam nr na pw.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Deimond
#1719784
Deletor pisze:Ktoś wie co z wapujemy.pl od czasu ustawy nic, a nic się nie udzielał.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

żyje i ma się dobrze.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1719786
@Deimond dziękuję za odpowiedź ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By dexx33
#1720004
Ta ustawa,to całe zamieszanie,ten "cały pic na wodę",te ograniczenia są według mnie dlatego że:

Obrazek
Awatar użytkownika
By szoferek
#1720070
Właśnie mnie dotknęła po raz pierwszy ustawa. Spodek Katowice. Koncert Kombii. 20 lat temu sala i wszystko dookoła było zajarane, zadymione ja na każdym naszym spocie. Dziś po raz pierwszy musiałem chmurzyć na palarni z analogowcami. Patrzyli na mnie jak na ufo :mrgreen:. Czułem się nieswojo. :?
Awatar użytkownika
By lelek6
#1720073
szoferek pisze:musiałem chmurzyć na palarni z analogowcami.

No to Ci współczuję. Słowo daję, że wolałby ch...jem oset młócić niż wejśc do palarni... Ba... zbliżyć się na odległość węchu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Mellan
#1720089
szoferek pisze:Dziś po raz pierwszy musiałem chmurzyć na palarni z analogowcami. Patrzyli na mnie jak na ufo :mrgreen:. Czułem się nieswojo. :?

Współczuję.
Zrównanie waperów z analogowcami, to czystej wody absurd i mam nadzieję że mimo wszystko z czasem pozostanie martwym prawem.

Galeria w której pracuję ostatnio znowelizowała regulamin, lecz ku mojej uciesze ani słowem nie wspomina o chmurzeniu. Administracja się póki co nie czepia, ochrona też (kilku z nich wapuje), mimo wszystko staram się zachować dyskrecję i niepotrzebnie nie prowokować ew. problemu.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1720093
szoferek pisze:Właśnie mnie dotknęła po raz pierwszy ustawa. Spodek Katowice. Koncert Kombii. 20 lat temu sala i wszystko dookoła było zajarane, zadymione ja na każdym naszym spocie. Dziś po raz pierwszy musiałem chmurzyć na palarni z analogowcami. Patrzyli na mnie jak na ufo :mrgreen:. Czułem się nieswojo. :?

A były jakieś oznaczenia nowe itd.?
Palarnia była w środku?
Na płycie ludzi ściągała ochrona za chmurę?
Pytam bo czasem jeżdżę na różne koncerty i nie raz zdarzało mi się, że byłem pod sceną i gdybym tak sobie poszedł do palarni to już nie bardzo wepchałbym się z powrotem.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1720134
Rzeczywistość jest ponura.... ebią już, bądź zamierzają .
Z każdej możliwej strony. :( ... Ot zmieniamy pozycję, jest nam niewygodnie (teraz)....
A tradycyjne cigarette mają się dobrze, do :dupa nie są.... w mniemaniu sterowanej populacji....

Jest żal.
Awatar użytkownika
By dexx33
#1720149
U mnie na plus jest to jedynie,że jako"świeżak"nie zdążyłem przyzwyczaić się do vapowania w tych miejscach w których Wy normalnie vapowaliście.
Mało tego,czasami tylko przed kompem wciągnę jedną kolejkę,a poza tym to wychodzę vapować do otwartego okna,w samochodzie zero chmury,itd.dokładnie tak jak z analogiem przez lata-siła przyzwyczajenia.
No ale np.palarni na lotnisku już nie "przeskoczę".
Awatar użytkownika
By Deletor
#1720162
Przeskoczyć da się wszystko. Ja jeśli najdzie potrzeba robię gdzie popadnie. Tyle że biorę małego bucha i trzymam w płucach aż mi tchu braknie. Chmury nie wypuszczam, ludzie nawet nie wiedzą o co chodzi bo EIN schowany w ręku czy rękawie. 2-3 razy i głód zaspokojony, nikt się nie czepia i jest spokój. Nie jest to komfortowe puszczenie chmury ale doraźnie starczy co by do palarni się nie zbliżać.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By szoferek
#1720168
SzamanDM pisze:
szoferek pisze:Właśnie mnie dotknęła po raz pierwszy ustawa. Spodek Katowice. Koncert Kombii. 20 lat temu sala i wszystko dookoła było zajarane, zadymione ja na każdym naszym spocie. Dziś po raz pierwszy musiałem chmurzyć na palarni z analogowcami. Patrzyli na mnie jak na ufo :mrgreen:. Czułem się nieswojo. :?

A były jakieś oznaczenia nowe itd.?
Palarnia była w środku?
Na płycie ludzi ściągała ochrona za chmurę?
Pytam bo czasem jeżdżę na różne koncerty i nie raz zdarzało mi się, że byłem pod sceną i gdybym tak sobie poszedł do palarni to już nie bardzo wepchałbym się z powrotem.

Generalnie nie było jeszcze tragedii. Palarnia wydzielona na zewnątrz, ale był to teren mniej więcej 30-40 m2 na którym jarało około setki jak nie lepiej ludzi. Piwko w ręce więc trzeba było przychmurzyć. Jak wiatr ci zawiał w twoją stronę to wiadomo. Przypominasz se odległe czasy *SMOKEKING* *SMOKEKING*. Niestety byłem leniem i miałem miejsce siedzące. Ale z mojej perspektywy na płycie spokojnie można było chmurzyć wśród bawiących się ludzi. Przecież ochrona chyba stoi tylko za barierkami.
Awatar użytkownika
By dexx33
#1720170
Aaa,zapomniałem,w kiblu można by vapnąć,w jakiś awaryjnych sytuacjach,tak jak bywało z analogami,ale trochę niehigienicznie...co?
Chyba że taki kibelek-przystosowany :D

Obrazek
Awatar użytkownika
By kurok
#1720173
@dexx33: przyzwyczaiłeś się palić po swojemu i tak samo wapujesz. Ja też tak mam i tego nie zmieniam, bo moim zdaniem zawsze to jakieś tam ograniczenie wapowania.
W ten sposób nie wapuję w pracy i często w wielu miejscach publicznych. Jedynie samochód dodałem do miejsc tzw. palarni bo e-p nie śmierdzi (przynajmniej czysta baza).
Nałóg to jednak nałóg. Każdy interpretuje go po swojemu.
Na plus, że uzależnienie jest mniejsze niż przy tradycyjnym tytoniu. Łatwiej wytrzymać dłużej i pewnie też rzucić to całkiem. Byłem już bliski mam i całkiem długie przerwy.
Zapewne też większość z nas drażni zapach palonych papierosów (sam idąc chodnikiem z daleka omijam palacza), wielu (przynajmniej ja) boi się też zapalić analoga (choć ja jednego zapaliłem 4 lata temu stwierdzając że to to nie dla mnie).
Każdy jest inny, ale jak umiesz zmieniać się na lepsze to rób to póki jeszcze potrafisz.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2016, 23:02 przez kurok, łącznie zmieniany 1 raz.
By McNevman
#1720177
A u mnie w pracy na hali już nie da rady wapować bo kamery ale w pokoju socjalnym jeszcze jakoś pufamy.Tylko uwarzać trzeba żeby kiero nie wpadł nagle.W toalecie dało by radę ale kierownik to facet jak wpadnie na chmurę to będzie dym chyba do damskiej trzeba latać:))
Kolega ze szkolenia BHP przyniósł info że będą kontrole i że mają specjalne urządzenie do wykrywania "dymu" z EIN.Uśmiałem się że hej.Ale potem przyszła refleksja-a może jednak coś mają.Jakieś magiczne pudełko.Szkoda że to nie moja pora szkolenia bo bym się troche z nim podroczył./ No i oczywiście że znają te numery z "paleniem" w WC.
Awatar użytkownika
By kurok
#1720181
A czy to przyjemność wapować w WC. Nie mam aż takich restrykcji. Mógłbym wapować znacznie częściej niż "potrzebuję" stare nawyki jednak zostały.
Wieczorami nadrabiam. To źle, ale jednak. Uzależnienie nadal jest choć inne niż kiedyś. Jedyny plus, że nie wydaję już żadnej kasy, ale nie to istotne.
Awatar użytkownika
By dexx33
#1720207
@kurok-masz rację,lepiej nie zmieniać swoich przyzwyczajeń.
Grunt że się nie pali śmierdziuchów i jeśli ktoś nie palił ich w określonych miejscach,to niech tak zostanie.
Ja w każdym bądź razie tak zrobię.
Amen.
Awatar użytkownika
By kurok
#1720253
@dexx33: Przeciwnie - starego nawyku podobno nie pozbędziesz się, ale możesz zastąpić go nowym lepszym.
Najlepszym sposobem rodzinka i znajomi. Przy nich nie wypada wapować.
Choć e-p może nie śmierdzieć to i tak wapowanie wygląda kiepsko i nieciekawie.
Palarnia odpada przez wzgląd na Twoje zdrowie. Balkony i toalety Twoje, ale to też pewnie nie do końca to co lubisz.
No chyba, że masz taras i czasem jeździsz sam autem (choć i to kiepsko wygląda).
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1720284
Nie przesadzacie trochę?
Jeszcze chwila i sami się pozamykamy w gettach :-/

Podobno wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna drugiego, ale nie dajmy się zwariować.
Wapuje gdzie popadnie ale tak, by nie przeszkadzać innym.
Mam gdzieś jak to wygląda. O wiele gorzej wygląda czyjś wielki tłusty tyłek w obcisłych prześwitujących leginsach.
Wapuje jadąc autem, na światłach wypuszczam chmurę przez okno. Widzę w lusterku, że często ludzie w aucie za mną mają ubaw po pachy. Nie wiem co w tym śmiesznego, ale to już problem tych ludzi.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1720297
@McNevman co produkujecie na hali? Jeśli macie mgłę olejową to mogą sobie montować.

Ja bym chciał zobaczyć jak u mnie montują kamery i 'wyżsi' wychodzą zimą na peta przed halę.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Mutango
#1720375
Akcja powoduje reakcję. Będą produkowane mody tego typu jak na obrazku + bezdymny liquid. Pewnie że bez chmurki to nie jest to, ale głód nikotynowy w miejscu pracy zaspokoić się da, i uniknąć w ten sposób wizyty w palarni.

Obrazek
By McNevman
#1720514
@Deletor Nie mogę powiedzieć co produkujemy ale kamery są i jest ich coraz więcej.Taki charakter firmy.
Mnie też się nie podoba idea kiblowego wapowania ale u mnie dość ostro podchodzą do takich zakazów.
Jak wszedł zakaz palenia śmierdzieli to zrobili jedna wieksza palarnię i zamontowali 3 takie cuda jak kabiny dla palących.
Obrazek

Ale śmierdzi i tak. A jak idę za kimś kto pali analoga i dmuchnie tak że wszystko na mnie leci to aż mnie zatyka.Nawet nie wiedziałem jak bardzo może to przeszkadzać.

@Mutango Ja dodałbym jeszcze jedną "słomkę". Z jednej wapujesz a do drugiej wydmuchujesz.
Recycling:)
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.