EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By BoskiJerry
#1716433
Witam mam pewien problem. posiadam mechanika i z mojego błędu głęboko rozładowałem sobie akumulator samsung 25r
posiadam ładowarkę xtar mc2 która ma funkcję reaktywacji ogniw głęboko rozładowanych.

Przechodząc do pytania. jak długo w najgorszym przypadku trwa taka reaktywacja ? u mnie ładowało sie to już łącznie ok 12h ? i faktycznie da się coś z tego zapalić tylko że dymu jest po prostu tyle co przy rozładowanym aku, mild master zabijał moją chmurę
By Polan
#1716434
Po pierwsze potrzebujesz miernik.
Po drugie ogniwo mocno rozładowane może nigdy nie odzyskać swojej sprawności.
Po trzecie musisz uważać przy lądowaniu takiego akumulatora - to nie zabawka.

Zastanowiłbym się nad utylizacja ogniwa.
By orient
#1716451
miron52 pisze:Po to wymyślono akumulatory z zabezpieczeniem.


Ale takich nie użyjesz do mechaników.
Trudno, stało się. Kup nowy. Żadne czary nie pomogą temu ogniwu odzyskać pierwotną pojemność i wydajność. Spinele uległy nieodwracalnej reakcji rozkładu. A ten akumulator możesz używać w latarce.
Awatar użytkownika
By hrb
#1716459
BoskiJerry pisze:Przechodząc do pytania. jak długo w najgorszym przypadku trwa taka reaktywacja ? u mnie ładowało sie to już łącznie ok 12h ? i faktycznie da się coś z tego zapalić tylko że dymu jest po prostu tyle co przy rozładowanym aku, mild master zabijał moją chmurę

Jak długo? Może nawet wieczność. Tzn. nigdy już się nie naładuje... :(
Ale co to znaczy "ładowało się łącznie ok 12h"?
Naładowałeś je w końcu choć raz do końca, czy rozładowywałeś ponownie zanim ładowarka zakończyła ładowanie?

Ogniwo ma się ładować nie "przez czas", tylko "do czasu"... Do czasu uzyskania właściwego napięcia. Do jakiego napięcia naładowałeś? Do 4V czy do 2,5?
Głębokie rozładowanie sprawia, że ogniwo ulega uszkodzeniu. W zależności od szczęścia, to uszkodzenie może być mniejsze lub większe. Ogniwo może stracić pojemność, może zmniejszyć się jego wydajność i nie być w stanie podać prądu takiego, jaki jest deklarowany, może przy obciążeniu grzać się, czasem nadmiernie, co może z kolei spowodować zapalenie ogniwa lub wybuch, może nawet nie być w stanie naładować się do osiągnięcia napięcia nominalnego.
Włóż ogniwo do ładowarki, kontroluj proces ładowania, pilnuj czy ogniwo nie nagrzewa się zbyt mocno i poczekaj, aż się naładuje. Daj mu czas, bo proces reaktywacji ogniwa może potrwać nawet znacznie ponad 24h, a i to nie gwarantuje, że takie ogniwo będzie się później nadawało do użytku, choćby nawet w latarce.
Z Twojego posta wnoszę, że Twoje pojęcie o ogniwach nie jest zbyt wielkie, więc dla swojego własnego bezpieczeństwa, lepiej byś przekazał ogniwo do utylizacji i kupił nowe, tym bardziej, że Twoje próby działania ogniwa (jak podejrzewam dokonywane przed naładowaniem ogniwa), prawdopodobnie "zabiły" je do reszty, a już na pewno na tyle "skatowałeś" ogniwo, że do EIN ono już się nie nadaje, a dalsze kombinacje z nim stają się niebezpieczne.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1716468
25zł vs próba reaktywacji, godziny ładowania, czekania, sprawdzania napięcia i temperatury, ryzykowanie przykrych niespodzianek po włożeniu do mechanika... Bezcenne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By BoskiJerry
#1716481
Panowie ja nie ponoszę żadnego ryzyka. mam do tego specjalną ładowarkę która odcina dopływ prądu gdy akumulator sie naładuje i dodatkowo ma funkcję "budzenia" temperatura jest kontrolowana przez nią cały czas akumulator jest tylko bardzo delikatnie ciepły tak jak byśmy go chwilę w ręce potrzymali, dziękuje za odpowiedzi. wkrótce napisze czy dało sie go naprawić czy nie
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1716482
Jeśli chce Ci się w to bawić, to OK. Napisz czy udało się przywrócić aku do życia. W sumie to ciekawy temat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Deletor
#1716708
Boski ryzykujesz tyle że przy naciśnięciu fire w modzie po prostu pierdyknie. Rób to przynajmniej z dala od twarzy.
Temat owszem ciekawy, chociaż z doświadczenia raczej bez powodzenia.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
By orient
#1716758
Pude!lek pisze:Jeśli chce Ci się w to bawić, to OK. Napisz czy udało się przywrócić aku do życia. W sumie to ciekawy temat.


Przecież napisał:
BoskiJerry pisze:faktycznie da się coś z tego zapalić tylko że dymu jest po prostu tyle co przy rozładowanym aku, mild master zabijał moją chmurę


Wystarczy zmierzyć napięcie, zajrzeć do karty charakterystyki. Jak poniżej wartości granicznej (zwykle ok 2V), to zostaje jedynie utylizacja.

-- [scalono] 15 wrz 2016, 22:30 --

Deletor pisze:Boski ryzykujesz tyle że przy naciśnięciu fire w modzie po prostu pierdyknie. Rób to przynajmniej z dala od twarzy.
Temat owszem ciekawy, chociaż z doświadczenia raczej bez powodzenia.


Następny "fachura" któremu się wydaje, że wie.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1716810
Orient a co napisałem takiego złego?
Może akus walnąć? Może.
Nie raz bawiłem się w reaktywację akumulatorów, może nie do EIN, ale jednak.
Efekt żaden.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
By orient
#1716934
Nic takiego nie powinno się stać. Przy nadmiernym rozładowaniu spinel (czyli podwójny tlenek litowo np kobaltowy czy manganowy) rozpada się do dwóch osobnych indywiduów tlenku litu i np. tlenku kobaltu(II). Ani jedno ani drugie osobno czy razem nie stanowią zagrożenia. Stają się nieaktywnym "balastem" akumulatora. Co innego przy przeładowaniu.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1717132
Wiesz ogólnie nic nie powinno się stać, a dzieją się różne rzeczy. Po zo ryzykować?!

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.