EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Macieju74
#1715659
Jako, że podczas przeglądania forum już w kilku tematach spotkałem się z problemem śrubek w bazach parowników, postanowiłem coś podpowiedzieć, może się komuś przydać.
Do śrubek z gniazdem imbusowym dobrze jest używać utwardzonych kluczy. Miękkie klucze szybko się wyrabiają i nie dość, że przestają spełniać swoją funkcję, to jeszcze potrafią zniszczyć gniazdo śruby. Do dostania w sklepach modelarskich (raczej RC), gdzie często jest jeszcze wybór śrubek, tzw. robaczków. Koszt takiego klucza z rękojeścią (na kształt śrubokręta) to 30-40zł. Nie jest to mało, ale moim zdaniem warto. Używam takich w samochodach RC, gdzie momenty dokręcania śrub są spore i nie zdarza mi się zniszczyć gniazd śrubek.
Odnośnie śrubek - w Smoku TF-RTA G2 są śrubki M3x3mm na imbus 1,5mm i prawdopodobnie taki rozmiar będzie w tego typu bazach. W modelarskich często można spotkać śrubki zakończone stożkiem, który należałoby spiłować na płasko dla pewniejszego trzymania drutu. Wtedy można wziąć o 1mm dłuższą śrubkę.

Z nadzieją, że chociaż jednej osobie ułatwię życie
Maciek
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.