EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By camel77
#1715527
Witam.
Od pewnego czasu poważnie rozmyślam o otworzeniu sklepu stacjonarnego z EIN. I tu moje pytanie, jak się ma najnowsza ustawa do sprowadzania sprzętu od producentów. Bo czytam i czytam i coraz bardziej głupieje ;) za każdym razem wnioskuję coś innego ;))
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1715528
Znaczy się, np. z Chin chcesz sprowadzać?
Awatar użytkownika
By camel77
#1715530
Chiny też, ale wiem że niektórzy producenci mają swoje hmm magazyny np w Anglii.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1715534
DECYZJA WYKONAWCZA KOMISJI (UE) 2015/2183
ustanawiająca wspólny format zgłaszania papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych

(1) Dyrektywa 2014/40/UE stanowi, że producenci i importerzy papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych przedkładają właściwym organom zainteresowanych państw członkowskich powiadomienie o każdym takim wyrobie, jaki mają zamiar wprowadzić do obrotu lub jaki już został wprowadzony do obrotu w dniu 20 maja 2016 r. Informacje te powinny być przekazywane sześć miesięcy przed planowanym wprowadzeniem do obrotu nowych lub znacznie modyfikowanych wyrobów. Należy określić format takiego zgłaszania

Powyższe powinno Ci wybić ten pomysł z głowy :?
Awatar użytkownika
By camel77
#1715536
Czyli co żadnej opcji? Chcąc coś sprowadzić muszę informować pół roku wcześniej? przecież to już będzie przestarzały produkt :) firmy będą miały już nowsze.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1715542
Zawsze możesz poszukać krajowego hurtownika. Większy może więcej (i stać go na to) ;)
A, że sprzęt podstarzały będzie, tak będzie u wszystkich. Wszak ... urzędnicy, ludziom zgotowali ten los ....
Awatar użytkownika
By camel77
#1715545
Czyli co biorąc od krajowego nic nigdzie nie muszę zgłaszać, tylko w sklepie trzymać się ustawy?
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1715549
camel77 pisze:Czyli co żadnej opcji? Chcąc coś sprowadzić muszę informować pół roku wcześniej? przecież to już będzie przestarzały produkt :) firmy będą miały już nowsze.

A co, obudziłeś się teraz. Ja akuratnie prowadziłem sklep z EIN. Od 3-ech miesięcy już go zamknąłem ( jak myślisz jaki jest powód? ) Na samych liquidach i starociach, bym nie przeżył dalej.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1715551
Jeżeli ktoś oficjalnie prowadza produkt na rynek, powinien mieć wszelkie atesty, badania, decyzje, itp.
Ty kupując od hurtownika w kraju nie masz takiego obowiązku, bo wtedy jest to już towar w obrocie krajowym.
Awatar użytkownika
By camel77
#1715555
A co, obudziłeś się teraz. Ja akuratnie prowadziłem sklep z EIN. Od 3-ech miesięcy już go zamknąłem ( jak myślisz jaki jest powód? ) Na samych liquidach i starociach, bym nie przeżył dalej.

Nie nie teraz, to już dużo wcześniej były zamiary, lecz chciałem zobaczyć co przyniesie ustawa.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.