EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Atruss
#1713786
Witam,


Nabyłem niedawno topboxa mini,jest to mój pierwszy elektryk. Mniej więcej już ogarnąłem regulację temp i mocy, jednak czytałem że jeśli chodzi o dolewanie liquidu to nie trzeba nic odkręcać tylko że jest nalewanie od góry.. Ktoś mi powie w jaki sposób? Bo nie chce nic rozwalić..

PS. Jakieś porady co do samego użytkowania z racji tego że dopiero zaczynam przygodę z takim sprzęcikiem?
Awatar użytkownika
By patrykowski
#1713848
Tak, też to mam na grzałce fabrycznej ni200. Dlatego jak go włączam, to pierwszy strzał puszczam w powietrze żeby grzałka odparowała ten nagromadzony płyn i dopiero drugą chmurę ściągam do płuc.
edit: Liquid mam 50/50.
By Atruss
#1713877
a jest wgl jakaś opcja żeby go blokować? bo że wyłączyć to wiem, ale np żeby się blokował i nie szła bateria? bo jak się wygasza to ściąga normalnie baterie. A i czy warto mieszać liquidy? w sensie jeśli jeden już się kończy zalany jest go troszke to czy warto dolać inny smak? i tak btw jak poznać że trzeba nalać liquid żeby nie przypalić grzałki? bo płynu może być a dla grzałki moze to być za mało. Jest jakiś wskaźnik ogólny?


PS. vinga, fajny masz kalkulatorek w profilu :) gdzie taki wygenerować? :)
Awatar użytkownika
By patrykowski
#1713910
Nie wiem czy można blokować, jak używam to włączam, jak nie używam to wyłączam. Z mieszaniem płynów rób jak uważasz, ja sobie dolewam różnie smaki i nie tylko wtedy kiedy mi się kończy, czasem wyjdzie coś ciekawego, czasem mniej. Nie bardzo rozumiem kilka ostatnich pytań. Jak nalać żeby nie przypalić grzałki? Nalewasz przy wyłączonym modzie, nie da się spalić grzałki nalewając, albo ja o tym nie wiem. Jedyne wskaźniki o których mi wiadomo to przy watach zmiana smaku na bobrowaty, a przy kontroli temperatury grzałka nie odpala jak nie ma czego odparować.
By Felipee
#1713933
Ja w swoim toptanku dolewam kiedy poziom liquidu jest na wysokości tych otworów.
Co do strzelania to możesz zatkać palcami otwory od air flow i się zaciągnąć "na sucho"
By Atruss
#1713946
Nie no chodziło mi o min poziom liquidu, ale już sam ogarnąłem :) a ogólnie macie jakieś firmy liguidów które polecacie, które raczej omijać? i smaki tak samo? :) ja dzisiaj zakupiłem Agrest-Malina i powiem wam że okropne :D coś jak neo-angin :)
Awatar użytkownika
By vinga19
#1713966
Jest cały dział o liquidach, można poczytać. A zresztą każda paszcza jest inna i każdy musi znaleźć coś, co mu będzie smakować.
Poza tym obecnie nikt otwarcie nic nie będzie polecał, żeby nie uznano tego za reklamę - USTAWA
Awatar użytkownika
By latte92
#1715002
podłączę się do tematu. Czy da się zablować grzałkę w topboxie? W evicu jest taka możliwość, a jak wygląda to tutaj?
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.