EPF
Co z czym i jak mieszać.
By Maciejuwa
#1714716
Witam,
Ostatnio stwierdziłem że pora zacząć robić własne liquidy, jednak mam problem. Korzystam z baz Inawery VPG 70/30 (mieszam 6mg + 0mg) jednak zawsze liquid zaczyna gryźć w gardło. Próbowałem aromatów z Rm1, Capella Flavors i Artvap i stosowałem się do zaleceń z innych tematów odnoście dawkowania, a także samego procesu tworzenia liquidu. Każdy z liquidów leżał ponad tydzień. Co może być powodem? Jeśli to baza to jaką byście polecili?
Awatar użytkownika
By lelek6
#1714717
Spróbuj do otrzymanego liquidu dolać nieco gliceryny, może przyczyną jest duża zawartość glikolu w bazie - 70%
Smak trochę straci, ale przecież testujesz gryzienie nie smak ;)
Awatar użytkownika
By lelek6
#1714723
Spróbuj do 7 ml liquidu dolać 3 ml gliceryny. Zrobi się około 50/50
Awatar użytkownika
By lelek6
#1714728
Może być jeszcze jedna przyczyna: mimo, że "stosowałeś się do zaleceń z innych tematów odnoście dawkowania", zalecane stężenia są dla Ciebie za duże. Dolewając gliceryny do gotowego liquidu, rozcieńczysz zarówno glikol jak i aromat, co uniemożliwi Ci jednoznaczne stwierdzenie co było przyczyną :) Najlepszym rozwiązaniem byłoby dolać gliceryny do czystej bazy 70/30 i dolanie zalecanych ilości aromatu. Jeśli nie pomoże, to winna jest zbyt duża ilość aromatu. Jeśli pomoże - za dużo glikolu.
Awatar użytkownika
By tunajerzy
#1714741
lelek6 pisze:Spróbuj do 7 ml liquidu dolać 3 ml gliceryny. Zrobi się około 50/50



Na pewno? Kolega używa bazę VPG 70/30, czyli gliceryna 70%/ glikol 30%. Chyba że coś się zmieniło w nomenklaturze ostatnio.

Maciejuwa, na jakim sprzęcie, grzałkach i mocy wapujesz?
Awatar użytkownika
By lelek6
#1714774
tunajerzy pisze:Na pewno?

Na pewno. Jest dokładnie odwrotnie niż piszesz. Nie Ty pierwszy dałeś się na to złapać
Awatar użytkownika
By lelek6
#1714793
Najpierw trzeba zapytać Inawery co ukryła pod skrótem "VPG". Nie będę zdziwiony kiedy okaże się, że nie ma nic wspólnego z "VGPG" :D
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1714795
Nazwa myląca, ale od kiedy tu jestem, najpierw podaje się zawartość PG, potem VG.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1714886
tunajerzy pisze:Nie moja wina, że nazewnictwo niepoprawne :D Dla mnie VPG, to VPG, a nie PGVG.


Tak jak napisał @lelek6 jest to zapewne skrót a nie proporcje VG/PG.

http://www.inawera.com/vpg-7030-baza-mgml-p-1604.html
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.