EPF
Co z czym i jak mieszać.
By lanceq
#1708263
Witam, jaką firmę polecicie pod liquidy jedno smakowe? Z opinii na forach wiem, że niektóre marki aromatów się nie nadają na smaki solo.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1708283
Pytasz o aromaty czy o firmę? Chyba każda firma ma w ofercie aromaty solo jak i do mieszanek.
Ja mogę polecić MaiArt główny dystrybutor wapujemy.pl
Aromaty bardzo dobre, opisane który do mieszanek, który solo, sugerowane stężenia w LQ. Mój No1

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Michaelred
#1708297
Atomslab, Maiart i niektore INA. Wiekszosc CAP,TPA,FW to solo z 15 % trzeba lac :)
Awatar użytkownika
By waydack
#1708377
Jeśli chcę zrobić gęsty liquid owocowy dajmy na to 85 VG na pojedynczym aromacie Maiart to mogę zwiększyć zalecane stężenie czy pozostać przy proponowanych procentach?
Awatar użytkownika
By Michaelred
#1708379
Pomimo tego ze aromaty MaiArt to koncentraty i są dosyć wydajne to ja bym dał trochę więcej. PG a nie VG jest nośnikiem smaku wiec przy takich proporcjach trochę ucierpi. Możesz napisać co cie skłania do robienia takich mieszanek 85% VG ? Do naprawdę solidnej chmury wystarczy 50/50 VG/PG
Awatar użytkownika
By waydack
#1708387
Bo mam litrową bazę nikotynową VG 100%-8mg nikotyny. Jeśli za bardzo rozrzedzę glikolem wyjdzie mi za słaba moc po prostu. Bazę kupiłem bardziej pod mieszanki deserowe, które jak widzę w przepisach mają po 80-90% gliceryny a jedyne PG w nich zmieszane to same aromaty.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1708430
To chyba jakieś kijowe masz te przepisy. Baza dobra jeśli ktoś wapuje w okolicy 3mg. Każdy smak wyciągniesz z LQ 50/50 przewagą VG to tylko wielka chmura i mniejszy smak.
Ja robię 50/50 i w zależności od czajniczka i setupu albo mam chmurkę akceptowalna przez domowników albo dwa buchy i sieczka w pokoju.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By cannonn
#1708441
Popatrz na przepisy klonów deserowych, znaczna ilość jest na VG 70% i wzwyż.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1708472
A ta ilość VG w liquidach, to nie jest przypadkiem uwarunkowanie regionalne? :) Amerykanie mają wszystko high VG albo max VG. W Europie przeważają 50/50. Robiłem jakąś deserówkę z przepisu - 50ml 45/55 i 50ml 70/30. Ta z przewagą PG smakuje lepiej i ma "czystszy" smak. Tam gdzie więcej VG smak jest zdecydowanie słabszy i chmura jakby tłusta i "granulowana"... tak to odczuwam. 70/30 jest dla mnie niewapowalny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Michaelred
#1708474
To samo miałem pisać, moda na high VG i mocno mdłe liquidy deserowe przyszła do nas z USA. Ja osobiście nie rozumiem czym sie tak ludzie zachwycają robiąc te klony no ale każdy ma swoje smaki:) Tak tylko przypomnę, że na początku liquidy w większości produkowane były z przewagą PG a jak komuś brakło chmury to się pisało żeby sobie glicerynę kupił w aptece i trochę dolał :D Kolejna sprawa to przyjęło się, że gęsty liquid jest niby lepszy, premium a to gliceryna jest tańsza od glikolu :P
By lanceq
#1708491
Dzięki za liczne odpowiedzi, właśnie opłaciłem zamówienie w e-dymie, aromaty jakie zakupiłem to:
-Aromat TPA Herbata Earl Grey Tea
-Aromat Capella Harvest Berry - Mieszanka Owocowa
-Aromat Capella New York Cheesecake
-Aromat Capella Dragon Fruit
-Aromat TPA Strawberry
-Aromat TPA Huckleberry (Jagoda Amerykańska)
-Aromat TPA Słodka Malina - Raspberry (Sweet)

No i do tego baza VPG. Power Smoke Baza 6mg - 100ml, wybrałem baze 50/50 bo zauważyłem, że większość poradników jest pod taką proporcję.

Powiedzcie mi, czy wszystkie nadają się pod solo? czy któryś może nie koniecznie? A jeżeli tak, to jakie stosować proporcje do poszczególnych aromatów? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1708499
@lanceq
Napiszę z własnych obserwacji.
- earl grey nadaje się na solo, choć dla mnie jest zbyt kwiatowo ziołowy, trochę mdły. Dodałem odrobinę aromatu cytrynowego, by to przełamać. Jest lepiej.
- cap new york cheescake. Solo raczej średni. Ale masz na liście TPA strawberry i masz gotowy klon Beard vape 5. I to jest naprawdę dobre. Sernik z truskawkami.
- dragon fruit. Solo będzie OK. Jednak to subtelny aromat i trzeba go dać sporo. Dobrze uzupełnia się z różnymi truskawkami. Można mieszać ze sweet cream, bavarian cream i mieć fajny kremowy liquid deserowy.
- tpa strawberry. Do solo lepiej nadaje się chyba strawberry ripe. Ale ten nie jest zły. Ja bym mieszał z cap ny cheescake skoro już go masz. Przepis na Beard vape 5 znajdziesz w sieci. Chyba 10% cap ny chsck i 5% strawberry. Ja zmodyfikowałem go trochę dodając aromat cookie z FlavourArt, by podkreślić ciasteczkowy spód sernika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By lanceq
#1708505
Dzięki za odpowiedź, interesuję mnie jeszcze bardzo Wasza opinia dotycząca aromatów TPA, Capella i Inawery, które aromaty tych marek nadadzą się najbardziej pod solo wg. Was? Dodam od razu, że interesują mnie głównie owocówki.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1708529
Owocowe to raczej AtmosLab. TPA ma słabe owocówki z wyjątkiem strawberry ripe. Już prędzej Capella. Inawery próbowałem kilka owocówek i są zdecydowanie lepsze niż TPA. Jednak AL najlepsze. A tak w ogóle to zainteresuj się aromatami LorAnn. Poszukaj sobie w internetach. Można w Polsce kupić bez problemu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By toska
#1708588
Solówki ktore powalają mnie smakiem to
TPA Tutti Frutti
TPA Ananas - Pineapple
TPA Pigwa - Quince
TPA Crem de menth - nie owocowy a boski
AL Green Apple - zielone jabłko
Capella Sweet Tangerine
Capella Orange Mango with Stevia
Molinberry Porzeczka - Blackcurrant
1000 smaków świata Wisienka
1000 smaków świata brzoskwinka
1000 smaków świata poziomka
1000 smaków świata pomarancza
1000 smaków świata gruszka
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1708592
Dodałbym Red Apple Atmos Lab. Mistrzostwo. Z domieszką truskawki ripe z TPA i limonki Atmosa lub Inawery, to najlepszy liquid świata.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By Slaw_ek
#1708597
Czarna porzeczka Inawery, to koncentrat, nie szalej z tym aromatem :)
By ZoskaL
#1708599
Mi smakuje solo najbardziej wspomniana już TPA Strawberry Ripe oraz TPA Orange Mandarin-bardzo przyjemna mandarynka (ale tylko do 5%, wyżej już słabo).
Awatar użytkownika
By Deletor
#1708778
Z owocowek to bym polecił MaiArt jabłko, malina, poziomka, możesz spróbować również apfelstrudel - ciastko jabłkowe z cynamonem tylko nie szalej z aromatem sugerowane stężenie 2% i tego się trzymaj.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By 60N20
#1708876
@lanceq
Współczuję wyrzucenia pieniędzy w błoto na Aromat TPA Huckleberry (Jagoda Amerykańska). Szkoda że popełniłes ten sam błąd co ja, czyli brak sprawdzenia opinii o tym syfie. W każdym razie, jeżeli nie masz możliwości zwrotu/wymiany, to w przypadku chęci spróbowania minimalizuj straty w pozostałych składnikach i rób jak najmniejsze próbki. Co do samego "smaku", amatorzy aromatyzowanych płynów do mycia naczyń będą zadowoleni.....

Wysłane z mojego D5503
Awatar użytkownika
By PrezesArQ
#1708879
60N20 pisze:@lanceq
Współczuję wyrzucenia pieniędzy w błoto na Aromat TPA Huckleberry (Jagoda Amerykańska). Szkoda że popełniłes ten sam błąd co ja, czyli brak sprawdzenia opinii o tym syfie. W każdym razie, jeżeli nie masz możliwości zwrotu/wymiany, to w przypadku chęci spróbowania minimalizuj straty w pozostałych składnikach i rób jak najmniejsze próbki. Co do samego "smaku", amatorzy aromatyzowanych płynów do mycia naczyń będą zadowoleni.....

Wysłane z mojego D5503


A jakiego próbowaliście stężenia? :lol:
Bo to to się da wapować do max 1% aromatu. I smakuje całkiem całkiem, jak się to połączy z lekką miętą lub lekkim anyżem :mrgreen: A co najbardziej zapamiętam z tego aromatu, to to, że zapach chmury jest obłędny. Ale tak jak mówiłem, 1% to max co się daje tego aromatu.
Awatar użytkownika
By fohsiak
#1708897
Stuprocentowy pewniak to TPA Dragonfruit. Kiedy zamawiałem go po raz drugi nie wahałem się brać 90ml aromatu :) Daję 10-11% Zrobiłem teraz na próbę 15% i jeśli mózg nie wybuchnie mi z rozkoszy to dam znać czy dobre :P

EDIT:
Zapomniałem dodać - jak dotąd stosowałem metodę 1ml = 20kropel i dla takich zaniedbań podałem stężenia. W rzeczywistości pewnie wychodzi inna wartość (do butelki 50ml dawałem 100 kropel i dopełniałem bazą). Teraz czekam na kolby, pipety, zlewki i wagę jubilerską więc zaczynam mieszać na poważnie.
Awatar użytkownika
By nemo730
#1708925
Ja tam osobiście z owocowych na solo preferuje TW. Marakuja Ananas Jabłko są wyśmienite. Tylko cena do wydajności nie powala a szkoda
Ale i tak w 80% pozostaję przy TW.
Awatar użytkownika
By 60N20
#1708984
PrezesArQ pisze:
60N20 pisze:@lanceq
Współczuję wyrzucenia pieniędzy w błoto na Aromat TPA Huckleberry (Jagoda Amerykańska). Szkoda że popełniłes ten sam błąd co ja, czyli brak sprawdzenia opinii o tym syfie. W każdym razie, jeżeli nie masz możliwości zwrotu/wymiany, to w przypadku chęci spróbowania minimalizuj straty w pozostałych składnikach i rób jak najmniejsze próbki. Co do samego "smaku", amatorzy aromatyzowanych płynów do mycia naczyń będą zadowoleni.....

Wysłane z mojego D5503


A jakiego próbowaliście stężenia? :lol:
Bo to to się da wapować do max 1% aromatu. I smakuje całkiem całkiem, jak się to połączy z lekką miętą lub lekkim anyżem :mrgreen: A co najbardziej zapamiętam z tego aromatu, to to, że zapach chmury jest obłędny. Ale tak jak mówiłem, 1% to max co się daje tego aromatu.


Ogólnie preferuję desery, jednak do borówki mam słabość. Wstyd się przyznać, ale od listopada walczyłem, a dopiero miesiąc temu ostatnia próbka poszła do kibla(przy okazji testowałem różne sposoby mieszania/wietrzenia/grzania/dojrzewania ponieważ nie mogłem uwierzyć w takie dziadostwo). Co do % tylko pierwszy powyżej 1, następnie weryfikacja na www i ciągła redukcja stężenia, o ile dobrze pamiętam to chyba doszedłem do 1 kropli na 10ml i dalej była tragedia(chemia, chemia i jeszcze raz chemia a'la Ludwik). Anyżu nie trawie, ale w sumie jak się teraz zastanowię, to mógłbym powiedzieć, że w aromacie poza środkami chemicznymi jest zawarty. Niestety prędzej mu do łodyg, czy liści jagody amerykańskiej, niż do owocu.
Dodatkowo pochlebnych opinii brak, negatywnych od groma. Tak samo twoje stwierdzenie: A co najbardziej zapamiętam z tego aromatu sugeruje zaniechanie używania...

W każdym razie, to tylko moja opinia, każdy ma prawo do swojej, a jedyną intencją z mojej strony było ostrzeżenie autora wątku oraz inny poszukiwaczy jagód.
Awatar użytkownika
By gwynbleidd
#1709090
Deletor pisze:apfelstrudel - ciastko jabłkowe z cynamonem tylko nie szalej z aromatem sugerowane stężenie 2% i tego się trzymaj.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Sugerowane przez maiart stężenie to 4-5 %
Awatar użytkownika
By Deletor
#1709342
Fakt mój błąd nie wiem czemu na etykiecie napisałem sobie że 2% w każdym razie ostrożnie bo aromat bardzo aromatyczny.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.