EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
Awatar użytkownika
By pol
#1708289
Portal olx usuwa ogłoszenia o EIN.
Skrajna "głupota", bo usuwają nawet ogłoszenia sprzedaży samych ogniw Li-ion 18650...
Książka też wyleciała z ogłoszeń - naruszenie regulaminu olx.


Alle..drogo ma inną politykę.
O to reklama jaką wrzucają przez e-mail




Pod "sprawdź" otwiera się dział "E-papierosy i akcesoria" z 352 stronami ofert EIN.
Awatar użytkownika
By Ziom41
#1708291
A co najzabawniejsze allegro i olx to ta sama spółka.
Wysłano z Nokii Lumii 1520
Awatar użytkownika
By kurok
#1708295
OLX też kupi Alibaba ?
Aż zacieram ręce na czas gdy Allegro pójdzie pod młotek. Ten portal od 2-3 lat jest okropny.
PayU nie zwróciło mi kasy za oszusta, zaś przeglądanie ofert koszmarne.
By karol1241
#1708298
Z tego co się orientuję tablica była z grupy allegro, olx jest już całkiem innego własciciela. Tak przy okazji to moje silikony na evica i pudełka są nadal aktywne.
Awatar użytkownika
By kurok
#1708303
No tak. Przed chwilą dostałem maila z Allegro. Piszą, że ostatnie zakupy nadal możliwe. Widocznie ich prawnicy nie mają złudzeń i przez te parę dni co nam zostały można kupować nadal.
Nawiasem chore te ograniczenia. Budują tylko szarą strefę, choć było już tak dobrze, normalnie. Prawie nic już nie kupowałem, bo wiedziałem, że zawsze kupię w razie potrzeby.
By flymo93
#1708345
kurok pisze:No tak. Przed chwilą dostałem maila z Allegro. Piszą, że ostatnie zakupy nadal możliwe. Widocznie ich prawnicy nie mają złudzeń i przez te parę dni co nam zostały można kupować nadal.
Nawiasem chore te ograniczenia. Budują tylko szarą strefę, choć było już tak dobrze, normalnie. Prawie nic już nie kupowałem, bo wiedziałem, że zawsze kupię w razie potrzeby.


Brak zdolności myślenia analitycznego, to podstawowy problem tego "rządu".
Szukają tych "milionów leżących na ulicy".
Dla mnie, ta ustawa, to zbiór wolnych myśli posłów.
Awatar użytkownika
By Ziom41
#1708360
PrezesArQ pisze:
Ziom41 pisze:A co najzabawniejsze allegro i olx to ta sama spółka.
Wysłano z Nokii Lumii 1520

kasa misu, kasa...
Na OLX nie płacisz za ogłoszenie ;)

Zależy za jakie. Drobne nie, natomiast jakieś grubsze już tak.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1708437
karol1241 pisze:Z tego co się orientuję tablica była z grupy allegro, olx jest już całkiem innego własciciela. Tak przy okazji to moje silikony na evica i pudełka są nadal aktywne.

Na pewno?

DOMAIN NAME:           olx.pl
registrant type:       organization
nameservers:           dns1.allegro.pl. [91.194.188.132]

Co ciekawe zarejestrowane w USA

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By rotos
#1708443
[/quote]
Dla mnie, ta ustawa, to zbiór wolnych myśli posłów.[/quote]

Mysli? Chyba potrzeb.

To tak po trosze coś se ludu wybrał to masz. Głosując nad sztandarowymi ustawami mającymi zapewnić poparcie dla rządu kto się przejmie głosem kilku tysięcy ( tak naprawdę) odmieńców "dymających baterię". Rynek czy też liczba użytkowników jest liczona na podstawie unikalnych zakupów w sieci czy też sondażowych deklaracj lub deklarowanego obrotu. To i mamy całą gimbazę wliczoną w chmurzących.
Z drugiej strony przy całym szacunku dla działań w obronie ep to większą siłę przebicia ma 200 czy 300 mieszkańców Zapiź...a Małego łażacych po przejściu dla pieszych niz 40 czy 800 tys podpisujących listy w necie.
Spójrzcie na to realnie, dokąd nie ma zadymy nie ma problemu.
Najbardziej spektakularne zadymy z udziałem górników dają efekty. Ok, kobiety w sporej grupie tez są przedmiotem obaw -pielęgniarki. Podstawowy pracodawca od lat.. , a też w sumie nie wiem. Powiedzmy w państwie, w sumie to od PRL-u czyli policja jakoś tak głaszcze cały czas. A starzy uciekają bo czują pismo wyczulonym nosem.

Ja nie ma m złudzeń, wysepki E-WS albo zaczną sprzedawać zdrowotne anale, albo E-Ferrari design za 600.

Mam o tyle fajnie że dodatki paszowe mogę zakupić np dla sąsiadki, złośliwcy mówią stara krowa. A te panzerfausty które mam działają na drucie, wacie i siatce filtracyjnej. Jak mają czymś śmierdzieć wrzucę owocka albo wygrzebię peta po innostrancu.

Cała zabawa z ustawą ograniczy dopływ nowych użytkowników ep, wykończy wiekszą część wysepkowców bo to i drogie będzie i z pewnością nie nadążające za nowszymi osiągnięciami choćby chińskiej klonarki nie mówiąc o oryginalach robionych w kilkustet czy paru tysiącach egzemplarzy. Przetrwa grupa starych, porzuci bo w końcu po to przechodziliśmy na elektrony. Chociaż "ep" daje tyle nowych smaków że ....

Że też mi się chciało, przepraszam, że zabrałem Wam czas.
By amsaw
#1708536
karol1241 pisze:Z tego co się orientuję tablica była z grupy allegro, olx jest już całkiem innego własciciela.

Przecież OLX to dawna Tablica.
Awatar użytkownika
By Timi
#1708553
Cała ta ustawa jest śmiesznie głupia. Utrudni nam jedynie życie i nic więcej. Jak kupowałem u Chińczyków, tak będę kupował, Tyle, że przy pomocy kolegi z Ukrainy.
Ściąganie wszystkich ogłoszeń jest błędem, który moim zdaniem jest niezgodny z prawem. Ustawa nie zabrania sprzedaży EIN, a jedynie sprzedaży na odległość. Jeśli więc ogłoszenie mówi o odbiorze osobistym, to nie koliduje z prawem i nie można go ściągnąć.
By Slaw_ek
#1708565
Timi pisze:Cała ta ustawa jest śmiesznie głupia. (...)
Ściąganie wszystkich ogłoszeń jest błędem, który moim zdaniem jest niezgodny z prawem. Ustawa nie zabrania sprzedaży EIN, a jedynie sprzedaży na odległość. Jeśli więc ogłoszenie mówi o odbiorze osobistym, to nie koliduje z prawem i nie można go ściągnąć.

No to poszło pytanko na FB:
https://www.facebook.com/olx.polska/posts_to_page/
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1708576
Ziom41 pisze:A co najzabawniejsze allegro i olx to ta sama spółka.

Tablica, której właścicielem było allegro, została kupiona przez OLX. I teraz jest OLX należące do OLX

amsaw pisze:
karol1241 pisze:Z tego co się orientuję tablica była z grupy allegro, olx jest już całkiem innego własciciela.

Przecież OLX to dawna Tablica.

No dobrze karol pisze :)

A wszystkim i tak rządzi Naspers :)
Awatar użytkownika
By Mutango
#1708587
A ja mam wrażenie, że jak się wszystko uspokoi, to w takich portalach przejdzie wszystko pod warunkiem że nigdzie się nie użyje zaczarowanego słowa "e-papieros". Na przykład: sprzedam zasilacz stabilizowany z funkcją kontroli temperatury Evic VTC Mini, urządzenie do atomizacji płynu Kayfun v5, plus gratisowo dodaję dwie butelki płynu atomizacyjnego o smaku wiśni i mocy 18.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1708612
Przewidywalna odpowiedź OlXa. I tak jak to w Polsce jest ze wszystkim - "nic nie wiemy, nic nie możemy, nie potrafimy i nie mamy możliwości weryfikacji wieku nabywcy, więc wypier... wszystko w kosmos dla świętego spokoju. Pozdrawiamy".
Niemcy jakoś sobie poradzili z weryfikacją wieku odbiorcy. Wystarczy jako jedyną opcję wysyłki dać np UPS i zobligować firmę do sprawdzania wieku nabywcy. Wiem, że w UPS to działa i kurierzy przestrzegają zasad. Pracowałem dla firmy sprzedającej wino online i kurierzy UPS przywozili z powrotem paczki, gdzie wieku nie dało się zweryfikować albo nabywca był niepełnoletni.
Ale w Polsce ze wszystkiego można zrobić problem nie do rozwiązania... Taka tradycja narodowa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 30 sie 2016, 13:40 przez Pude!lek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1708621
Pude!lek pisze:Niemcy jakoś sobie poradzili z weryfikacją wieku odbiorcy. Wystarczy jako jedyną opcję wysyłki dać np UPS i zobligować firmę do sprawdzania wieku nabywcy. Wiem, że w UPS to działa i kurierzy przestrzegają zasad. Pracowałem dla firmy sprzedającej wina online i kurierzy UPS przywozili z powrotem paczki, gdzie wieku nie dało się zweryfikować albo nabywca był niepełnoletni.
Ale w Polsce ze wszystkiego można zrobić problem nie do rozwiązania... Taka tradycja narodowa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


W germani paczki +18 generalnie sa obslugiwane przez DHL.
Sa 2 opcje "wizualna" gosciu patrzy ci w oczy i na maske :wink: albo bardziej konkretna, okazanie dowodu z wpisaniem ID.

jesli chodzi o portale aukcyjne to jest u nas tzwn. "maly ebay" po germansku eBay Kleinanzeigen gdzie nie placi sie za wstawienie ogloszenia i tam wlasnie jest tez zabronina sprzedaz naszego sprzetu.

pzdr
rolnik
Awatar użytkownika
By Timi
#1708624
Slaw_ek pisze:
Slaw_ek pisze:No to poszło pytanko na FB:
https://www.facebook.com/olx.polska/posts_to_page/

Obrazek

Nie wiem jak mam skomentować tą odpowiedź?
Przecież to nie OLX sprzedaje i nie na nim ciąży ustawowy obowiązek weryfikacji wieku kupującego. Ten obowiązek ciąży na sprzedającym, a to przy odbiorze osobistym nie stanowi żadnego problemu.
Myślę, że należy jeszcze chwilę odczekać, by dać im czas na konsultację z rozsądnym i znającym swój fach prawnikiem. Później, gdy nie pójdą po rozum do głowy to najwyżej zrobimy "mały skandal".
Awatar użytkownika
By Mutango
#1708634
Pude!lek pisze:Niemcy jakoś sobie poradzili z weryfikacją wieku odbiorcy.

Niemcy poradzili sobie z weryfikacją wieku, bo musieli sobie z nią poradzić. Dzięki temu, na przykład mała winiarnia z rejonu Mozeli, może rozwijać sprzedaż swojego towaru na terenie całych Niemiec. Mała winiarnia z rejonu Zielonogórskiego nie ma żadnych szans na rozwój. Nadal pozostanie małą, gównianą winiarnią, ledwo wiążącą koniec z końcem. Niemcy wiedzą, że mały i średni biznes jest jednym z najważniejszych elementów ich dobrobytu. A Niemcy nie mogą sobie pozwolić na utratę swojego dobrobytu.
Polscy urzędnicy nie musieli sobie radzić z problemem weryfikacji wieku (ach ileż to by kłopotów było), bo mają w głębokim poważaniu dobrobyt tego kraju. Polscy urzędnicy nie służą do pomocy w rozwoju biznesu w tym kraju, tylko służą do tego żeby się jak najmniej narobić, i na głowie mieć jak najmniej kłopotów. Dlatego panie, nie da się...
Ja już rok czy nawet dwa lata temu apelowałem, żeby dać sobie spokój z rządem, Prezydentem czy Sejmem, bo świat polityki jest już dawno kupiony. Apelowałem żeby "atakować" banki, firmy kurierskie/przewozowe, żeby wprowadziły usługę +18. Gdyby taka usługa już istniała, ludzie przekupni nie mieliby dzisiaj żadnego argumentu, żeby wprowadzać jakiekolwiek ograniczenia.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1708647
@Mutango
W Polsce żadnym problemem jest handel alkoholem online. Pisałem, że pracowałem w jednej z największych sieci specjalistycznych z winami. Normalny sklep internetowy. Konkurencja ma je także. Zatem sama sprzedaż nie stanowi problemu. To że mała winiarnia z rejonu zielonogórskiego ledwo wiaże koniec z końcem, to już efekt edukacji rodaków w temacie win, a raczej jej braku. Kto kupi polskie wino? Tylko francuskie i włoskie ew. hiszpańskie. Reszta to kosmos dla przeciętnego "miłośnika win".


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Timi
#1708652
Pude!lek pisze:@Mutango
W Polsce żadnym problemem jest handel alkoholem online. Pisałem, że pracowałem w jednej z największych sieci specjalistycznych z winami. Normalny sklep internetowy. Konkurencja ma je także. Zatem sama sprzedaż nie stanowi problemu. To że mała winiarnia z rejonu zielonogórskiego ledwo wiaże koniec z końcem, to już efekt edukacji rodaków w temacie win, a raczej jej braku. Kto kupi polskie wino? Tylko francuskie i włoskie ew. hiszpańskie. Reszta to kosmos dla przeciętnego "miłośnika win".
Problemem na dziś nie jest weryfikacja wieku przy zakupach na odległość, bo same takie zakupy są zabronione.

W kwestii win. Francuskie wina to jedynie marketing. Tych naprawę dobrych w tym kraju jest bardzo niewiele. 93% to przemysłowa produkcja. Szybko, tanio i dużo. A, że to spore źródło dochodu narodowego, to bajer dla dla snobów pozbawionych kubków smakowych musi być.
Piękne wina robią na Kaukazie, w Mołdawii, Grecji, Bułgarii i kilku innych krajach. Na ich tle francuskie smakują jak przechodzone elektrolity. :wink:
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.