EPF
Co z czym i jak mieszać.
By TV3
#1705327
Pomału coś tam o smaku miętowym wyłazi z aromatów tPA. Jednak sugestii potrzebowałbym odnośnie słodyczy.

Póki co do parownika trafiło:
- 1% mType (jednak jeszcze go za dużo, po poprawce będzie 0,5% mType)
- 14% Creme de Menthe
- 2% Menthol (wydaje się być zbyt "kłujące", zredukuję do powiedzmy 1,5% Menthola)

Baza - Optimum.

Chciałbym to wszystko osłodzić nieco posługując się aromatami, które posiadam. Z tych, które jak rozumiem słodyczy dodają, mam:
- Brown Sugar tPA
- Smooth tPA
- Creme de Mente tPA

Smooth 2 dni temu na szybko dodałem do porcji liquidu w ilości 2%. Jednak albo za mało, albo za krótko, bo specjalnej różnicy nie czuję.

Który z trzech powyższych aromatów tPA byłby wg Was właściwy, aby do sporządzonego miętusa wleciało trochę słodkości?
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1705340
Smooth nie dodaje słodyczy. Służy do wygładzania kompozycji w taki sposób, by żaden smak w mieszance nie wybijał się. 1 do 2% to max jaki możesz dodać, inaczej spłaszczysz całą kompozycję.
Dodając Brown Sugar do Mentholowego liquidu uzyskasz "nie wiadomo co". Nie służy on do słodzenia, to raczej aromat w stylu gorzkim, bardziej jak niesłodki karmel.
Creme de Menthe, to z kolei niby smak likieru miętowego, choć smakuje jak zwykła mięta. Też tym nie posłodzisz.
Do słodzenia użyj Etylomaltolu.
I przede wszystkim daj takiej mieszance tytoniowo mentolowej przegryźć się. Podejrzewam, że taki miks potrzebuje spokojnie 3-4 tygodni. Możliwe, że po takim czasie sam odda trochę słodyczy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By TV3
#1705377
Dzięki, ale chyba trochę popolemizuję jednak.

Brown Sugar - oddzielnie nie próbowałem, jednak posiłkując się zdaniami innych tu użytkowników - wyczytałem na forum, że ktoś dodając / nie dodając tegoż aromatu do swojej mieszanki uzyskał słodszy / mniej słodki liquid. Podkreślam - powtarzam zasłyszane. Inna sprawa - kwestia uzyskanego aromatu gotowego liquidu po zmieszaniu mięty z brązowym cukrem. Jak piszesz - nie wiadomo co wyjdzie (pomijając ewentualną słodycz).

Smooth - podobnie jak wyżej. Oczywiście przyjmuję do wiadomości, że to swego rodzaju wyrównywarka smaków. Ale znów - wyczytane tu zostało, że liquid komuś wyszedł słodszy / mniej słodki dodając / nie dodając smooth'a.

Powyższe informacje, jak wspomniałem, jedynie zasłyszane (wyczytane).


Natomiast co do Creme de Menthe - tu już z autopsji. Zrobiłem wcześniej mieszankę bazy z 10% Creme oraz 1% mType i wyszedł odrobinę za słodki. Wg mnie słodycz nie pochodzi od tytoniówki, zatem Creme zostaje sprawcą słodyczy. Co ciakwawe - w tym wypadku liquid był słodszy niż mój obecny mimo, że w obecnym mam Creme więcej (14%). Tak jakby te 2% Mentolu w obecnym zredukowało słodkość.
Oczywiście tu też zdaję sobie sprawę, że ewentualne dolanie Creme spowoduje też podbicie likierowo-miętowawego smaku w całości.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1705394
Próbuj. Samo się nie zrobi.
Chodzi mi bardziej o mieszanie mięty i tytoniu z Brown Sugar. Dodawany jest zazwyczaj do liquidów deserowych, kremów, ciast, ciastek itp.
Chcesz słodką miętę, to bierz Peppermint. Dla mnie wszystkie zwykłe mięty, także Creme de menthe są wytrawne. Odpaliłem właśnie stary mix zwykłego Mint z Capelli i Limonki. Zero słodyczy. Mam też Peppermint z zielonym jabłkiem z AtmosLab. Tu jest słodko. Jak miętowo jabłkowa guma do żucia.
Spróbuj do słodzenia Etylomaltolu. Nie dość, że słodzi, to potrafi wyostrzyć smaki owocowe.
Ilu mieszaczy, tyle obserwacji i opinii na forum. Jednym smakuje to, innym tamto itd. Ja jestem zwolennikiem prostych mieszanek. Maks 2-3 składniki. Na samogonach wieloskładnikowych się wykładam. Jedynie z przepisów na klony znanych liquidów coś tam mi wychodzi. Wieloskładnikowe muszą się dłużej przegryzać. Zwłaszcza deserówki czy z dodatkiem aromatów tytoniowych, a ja jestem niecierpliwy. Muszę mieć liquid gotowy do użytku po 4-5 dniach, chociaż ostatnio namieszałem za namową kolegów kilka butelek po 100ml z różnymi deserowymi klonami i muszę przyznać, że dają radę, gdy już postoją zaledwie ponad 10 dni. Moim celem jest kisić je 3 tygodnie albo i trochę dłużej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By TV3
#1705407
No nic, w takim razie może zrezygnuję z brązowego cukru, odejmę jak pisałem 0,5% mentholu i może dodam ze 2% creme. Pomyślę ewentualnie o odrobinie smooth dla równości. Dziękuję w każdym razie.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1705410
Rezygnować z Brown Sugar nie musisz. Przekonaj się sam. Może Tobie podejdzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By TV3
#1708163
Jednak obyło się bez kombinatorstwa. Żadnego dodatkowego dosładzania. Wystarczyło zbić mType oraz mentol i wydaje się być całkiem zjadliwe (czyli finalnie to co na zielono wytłuszczone w przepisie z pierwszego postu).
Póki co mi pasuje ;)
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.