EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By lazer
#1626839
Mam atopowe zapalenie skóry, które wygląda mniej więcej tak:

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/s ... 34099.html

Ja mam na dłoniach i na zgięciu łokciowym. Byłem u dermatologa w zimie, zapisał mi maści. Mówił, że jak jest zimno, mróz na zewnątrz, to 'wysypka' się powiększa i rzeczywiście tak było.

Ostatnio jednak trochę się ociepliło, a jako że miałem problemy z e-papierosem, od chyba 5 dni nie wapowałem. Nie zauważyłem, żeby skóra mnie swędziała, piekła przez ostatnie dni.

Co się dzisiaj okazało - dostałem nowy kartomizer, napełniłem go, i po jednej 'sesji' z e-paleniem - pojawiła się straszna wysypka na dłoniach, strasznie się zaczerwieniły i zaczęło swędzieć, mocno piec.

Pewnie jestem uczulony na jakiś składnik liquidu...

Po analogach natomiast pojawiały mi się na twarzy nowe znamiona barwnikowe, tzw. pieprzyki...
Awatar użytkownika
By Timi
#1626877
Specjalista obowiązkowo, a w międzyczasie spróbuj wapować czystą bazę. A na wszelkie problemy skórne polecam olejek z drzewa herbacianego. Tylko naturalny, najlepiej australijski. Oczywiście do smarowania miejsc zmienionych chorobowo. Nie wapowania.


By japkomieta
#1626932
Miałam raz podobnie, okropna wysypka na zgięciu łokciowym i przedramionach, która ujawniła mi się po około kilku dniach od rozpoczęcia pracy w branży waperskiej, zwaliłam winę na liquid który sobie wlałam do spróbowania (wydaje mi się, że był przeterminowany, ale 100% pewności na obecną chwilę nie mam, bo nawet nie pamiętam jaki to był). Chociaż równie dobrze czynnikiem mogło być cokolwiek innego. Picie wapna pomogło, aczkolwiek nie mam atopowego zapalenia skóry.

Myślę, że odwiedzenie lekarza jest jak najbardziej w tym przypadku wskazane, tym bardziej, że tak jak piszesz - posiadasz problemy skórne. Oraz proponowałabym zmianę liquidu/kartomizera.
By danio100
#1704647
lazer pisze:Mam atopowe zapalenie skóry, które wygląda mniej więcej tak:

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/s ... 34099.html

Ja mam na dłoniach i na zgięciu łokciowym. Byłem u dermatologa w zimie, zapisał mi maści. Mówił, że jak jest zimno, mróz na zewnątrz, to 'wysypka' się powiększa i rzeczywiście tak było.

Ostatnio jednak trochę się ociepliło, a jako że miałem problemy z e-papierosem, od chyba 5 dni nie wapowałem. Nie zauważyłem, żeby skóra mnie swędziała, piekła przez ostatnie dni.


Zmiany skórne nasilające się w okresie jesienno zimowym wskazywać mogą na niedobór wit D. Zbadaj sobie poziom 25-OH-D.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1704681
Nic przyjemnego z tym zapaleniem skóry. Idź do lekarza się skonsultować.
Przy EP możesz mieć uczulenie na jakiś składnik aromatu bądź nikotynę jeśli mówisz że przy analogach też coś się dzieję.
Baza sama w sobie to glikol i gliceryna raczej neutralne w formie płynnej dla człowieka.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.