EPF
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1645251
Zapowiedz nowego Protanka 4











Pre-Order $32.00 $20.89
Availability: Arrives 2016-05-10


features:
Top and side filling
MTL and DL inhale
New drip tip
Child lock
DIY kit

5ml : L 65.5mm x D 22mm

packge:
1 protank 4
2 RBA With dual clapton coil
3.ceramic coil
4.mtl 1.5ohm

pzdr
rolnik
By Gutek86
#1665589
Wiem , że oficjalnie jest napisane że rba jest kompatybilne tylko z protankiem. Ale czy spróbował ktoś wcisnąć do starszych produktów kangera np subtank toptank lub nebox ?
By Damian G
#1670302
Kupiłem ale żałuje - od tygodnia się męczę zawsze wyciek z air - na grzalkach fabrycznych nowych i tych starszych ( kwadratowych) na bazie rownież mimo dużej ilości bawełny , wcisnąłem bazę do top tank mini wchodzi bez problemu ale powódź momentalnie rownież , ja osobiście nie polecam - założyłem grubsza uszczelkę przy gwincie jest trochę lepiej ale boje sie moda włożyć do kieszeni żeby mi nie pobrudził spodni :) wiec negatyw z mojej strony - może trafiłem na felerny egz.
Awatar użytkownika
By przemekgda86
#1670416
Czajniczek sympatyczny, plus za wykonanie, jedyne czego mogę się uczepić to drip tip (totalne nieporozumienie) i bazy RBA, baza na dzień dobry przyjechała do mnie ze zwarciem, ale szybko się z tym uporałem lekko zaginając blaszkę łączącą słupek dodatni z konektorem, strasznie kuleje transport LQ w bazie, po prostu dramat, kanaliki są zdecydowanie za małe, i już zastanawiam się nad ich rozwierceniem, przy 60W na dual claptonie szybko zaczyna trącić bobrem, niezależnie od ilości waty i jej ułożenia- nie wyrabia, pomaga jedynie przymknięcie AH i wytworzenie większego podciśnienia, ale to przy waleniu prosto w płucko powoduje pojawianie się żylaków za uszami ... :/
Myślę że po kilku poprawkach i usprawnieniach, będzie to bardzo dobry parowniczek, póki co mam mieszane uczucia...
Awatar użytkownika
By Trolek
#1677719
Używam od wczoraj. Ładnie wygląda, ale bobrzy niesamowicie... zakładałem 3 różne waty i nic. dalej to samo. nawet przy 30 watach przy grzałce ~0.27ohma bóbr... Ewidentnie tak jak kolega wyżej napisał ma problem z transportem liquidu. Zdecydowanie lepsza będzie tutaj 'rzadsza' watka, choć i tak jeżeli ktos chce wapować przy większej mocy, to będzie problem.
Włączyłem tryb bypass w modzie, i przy 45 watach ściągnałem dwa buszki i za chwile bóbr. Rozkręcam baze RBA, patrze a wata sucha... dziwne, bo calutki był zalany liquidem.

Problemów z wyciekiem nie zanotowałem jeszcze, więc duży plus w porównaniu z Subtankiem.

Ogólnie Protank wygląda ładnie, i łądnie prezentuje się z czarnym Istickiem Pico :)
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1684720
Kupilem go ponad miesiac temu (lezal w szufladzie) i od 2 tyg. uzywam go praktycznie na codzien. Jestem mile zaskoczony b.d. wykonaniem, wczoraj wywalilem claptona i wpakowalem 2x8 SS304 wynik0.27ohm przy 45W bardzo spokojnie sie zachowuje. Nie mialem nigdy wycieku czy bobra. Dripka wymienilem i dodatkowe nowe sa juz w drodze.



pzdr
rolnik
Awatar użytkownika
By przemekgda86
#1684739
Dla tych którzy mają problem z boberkiem, watka powinna być tylko delikatnie ułożona na kanalikach LQ tak jak ma to miejsce w przypadku kayfunowatych, nie wciskamy waty w kanaliki bo to tylko blokuje LQ, u mnie rozwiązało to w 100% problem z transportem, nic nie leje, nic nie siorbie i teraz spokojnie daje radę nawet w seriach przy 80W na claptonie i fiberku.
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1684754
Sama budowe/konstrukcje mozesz sobie sam porownac (jest widoczna) :)
P4 jest bardziej funkcjonalny jesli chodzi o mozliwosci setupa, mam momentalnie tez zalany tym samym liquidem subtanka, i P4 na moj gust oddaje deko lepiej posmak.

pzdr
rolnik
Awatar użytkownika
By rafik87
#1691121
dratt pisze:I a' propos funkcjonalności - pasuje też baza z Subtanka mini na single.

Pasuje

Wysłane z X600
Awatar użytkownika
By stastny
#1692873
Witam
Posiadam od wczoraj Protank 4. Claptony wywaliłem. Załozyłem 2xSS316L 26GA. Smak bardzo ok. Ale, jak ktoś wspominał problem z wyciekami przez af. Zacząłem kombinowac z watą. Upchałem mocnej grubsze knoty - wystapił problem z poborem LQ. Sucha wata. TC odcinało zasilanie. Upchałem luźniej. I jest ok... Do momentu napełnienia po wysuszeniu tanka do zera. Po napełnieniu na maksa skubany musi nakapć. Nie wiem o co chodzi. Będe próbował dalej z watą. tak, jak napisał ktos wczesniej, swobodnie ułożona na kanałach bez wciskania jej w kanały. tak prezentuje sie świetnie, dobrze oddaje smak. Ogólnie jest ok. Byle tylko zwlczyc wycieki.
p.s.
W instrukcji pisze, że mini RBA od subtanka wchodzi do protanka, ale baza z protanka 4 nie wejdzie do subtanka
pozdrawiam

Update
Po dokładnych oględzinach, okazało się, że baza rba nie posiada dolnej uszczelki, tej silikonowej białej - ot tak chińczykowi się nie chciało założyć. tank zakupiony na e-dym. pl... cos tam napisałem, ale nie będę sie pieklił, przełożę uszczelkę z oryginalnej grzałki i mam nadzieje, że problemy się skończą
By Zwierzu97
#1693157
Witam, po nieudanej walce z cieknącym AH na grzałce 0,5ohm założyłem baze rba, ładnie ustawiłem druty oba nagrzewają sie tak samo, ładnie włożyłem watke, naciąłem końcówki i delikatnie włożyłem w otworki, jednak mam pewniem problem, chmurka i moc jest odczuwalna ale smak... czuć jakby smak metalu, taki sam jaki wydobywa sie podczas rozgrzewania grzałki. Ktoś miał może taki problem. Nie ukrywam że protanka kupiłem jako zastępstwo dla melo 3 mini który podczas siedzenia przy komputerze ma za małą pojemność i denerwowało mnie napełnianie go co 30 min, jest to mój pierwszy tank z bazą rba, może ktoś mi naświetli gdzie popełniłem błąd.
Awatar użytkownika
By stastny
#1694190
Zwierzu97 pisze:Witam, po nieudanej walce z cieknącym AH na grzałce 0,5ohm założyłem baze rba, ładnie ustawiłem druty oba nagrzewają sie tak samo, ładnie włożyłem watke, naciąłem końcówki i delikatnie włożyłem w otworki, jednak mam pewniem problem, chmurka i moc jest odczuwalna ale smak... czuć jakby smak metalu, taki sam jaki wydobywa sie podczas rozgrzewania grzałki. Ktoś miał może taki problem. Nie ukrywam że protanka kupiłem jako zastępstwo dla melo 3 mini który podczas siedzenia przy komputerze ma za małą pojemność i denerwowało mnie napełnianie go co 30 min, jest to mój pierwszy tank z bazą rba, może ktoś mi naświetli gdzie popełniłem błąd.


Witam
A to dziwne z tym smakiem, bo ja przesiadłem się z subtanka mini i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, jak protank 4 oddaje smak. Zrobiłem nawet eksperyment. Na P4 mam 2x5 zwojów na 2,5mm z SS316L 26GA... taką sama grzałkę tylko oczywiście jedną wsadziłem do subtanka... i róznica smaku ogromna, na korzyść P4.
Polecam nie wkładać waty w otwory, tylko układać wate tak aby zakrywała otwory na lq, ale do nich nie wchodziła. Ktos wyżej to radził, zrobiłem tak i działa bardzo, bardzo dobrze.
Ja mam za to inny problem. Po dolaniu lq, od góry, lq i mi wywala przez af na dole. Nie wiem o co chodzi. Może za dużo nalewam...
Awatar użytkownika
By stastny
#1694904
Lipa jest. Protank 4 (przynajmniej mój) to badziewie. Juz tłumaczę.
Po pierwsze: w oryginalnym pudełku na bazie RBA nie było dolnej białej uszczelki. Niezauwazyłem tego, dlatego, jak tank zaczął lać po napełnieniu szukałem przyczyn w złym upchaniu waty.
W końcu zauwazyłem, że uszczelki nie ma. Napisałem do e-dym w którym kupiłem tanka... ale nie będe się dochodził o głupia uszczelkę, zdjąłem z gotowej grzałki i tyle. Cały hapi załozyłem, wszytsko skręciłem. I dalej sie lq leje przez aF na dole. Ci ciekawe tylko po napełnieniu od góry... Leci, leci, ja wycieram, wycieram, potem przestaje lecieć i jest sucho aż do wyparowania całego lq z baniaka.
Czyli przyczyna przecieków to nie jest źle zapchana wata...
Dedykuje i kombinuje dalej.
Zalałem go od dołu, jak subtanka.
Sucho, ani kropli. Suchutko.
Czyli problem jest w górnym wlewie.
Albo mam felerny egzemplarz, albo jest tak we wszystkich. Będe wdzięczny za podzielenie sie swoimi doświadczeniami.
Na filmach w necie, nikomu nic nie cieknie dołem po napełnieniu. A mnie tak.
Myslę, że w jakis sposób przy odkręcaniu górnego pierścienia i tej nakrętki górnej i przy zakręcaniu lq dostaje się do komina, spada na bazę i leje się na podstawę wyciekając przez af ( bo niby gdzie ma wyciekać?)
Tak, że lipa. Ale smaczy genialnie. I teraz się zastanawiam czy zostawić i ładować lq od dołu, czy zwrócić i wymienić na to samo (mam lęki) albo na coś innego.
E-dym juz powiedział, że przyjmie reklamację
Kurka szkoda bo wygląda fajnie, smaczy fajnie, ogólnie jest fajny, tylko ten wlew od góry - straszna kicha
Zaznaczam, że próbowałem wlewać lq na rózne sposoby, nawet strzykawka z igłą, tak, żeby lać od razy na dół tanka. Nic z tego. Otworzenie góry = wyciek, nawet bez zalania tanka. Lq gdzieś tam siedzi i jak się górę otwiera to daje przecieki.
Kicha.
jakby ktoś miał podobne doświadczenia to chetnie poczytam. wciąż mam nadzieje, że cos mozna z tym zrobić
By Zwierzu97
#1699884
Mój po zalaniu od góry, nie mi ważne czy 1ml czy do pełna zawsze coś popusci, zostaje zalewanie od dołu tylko że wtedy mija sie to z celem tego tanka(przynajmniej u mnie) bo trace połowę pojemności.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
By labik
#1702816
Jak z jakością wykonania tego parownika? Po zdjęciach na necie wygląda jak najgorszy sort klonów z fasttech'a. Srebrny wygląda dziadowo a czarny to już w ogólę...

Nada się do wapowania MTL na bazie RBA i od czasu do czasu na fabrycznych grzałkach? Wart jest tych 70zł? *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1724518
Czy ktos juz rozebral sekcje tanka? Jak to rozkrecic zeby np. wymienic szkielko?
W necie nie moge wyszukac jakiegos sensownego opisu.

pzdr
rolnik
By Jamaz
#1754363
Hejka,
Baza RBA z Protank 4 nie zmieści się do Neboxa (za duża średnica).
Problem wycieków, na grzałkach z zestawu i zalewania z góry leje przez dolne AF jak diabli, po założeniu NI i zalaniu "od dołu" jest sucho - zobaczymy jak długo. Jutro mają dojść nowe grzałki to sprawdzę na innych i dam znać.

Problem wycieków przez dolny AF rozwiązany.
Zmiana grzałek nic nie dała ale problemem okazała się uszczelka przy gwincie mocowania podstawy do zbiornika.
Rozwiązałem to tymczasowo uszczelniając gwint za pomocą hydraulicznej taśmy uszczelniającej :lol:
Teraz będę szukał nowej uszczelki lub dodatkowej pasującej do podstawy zbiornika (biała strzałka) gdyż po każdym rozkręceniu w celu wymiany grzałki trzeba instalować nową taśmę.

Obrazek
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.