EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By apache
#1684241
Palisz e-papierosa? Ten płyn jest trujący

http://www.fakt.pl/kobieta/zdrowie-i-fitness/wisniowy-liquid-do-e-papierosa-jest-wyjatkowo-szkodliwy/qz4cn6t

Wiele osób decyduje się na zakup e-papierosa z powodu szerokiej gamy aromatyzowanych liquidów. Większość z nich produkowana jest w Chinach i zawierają toksyczny aldehyd benzoesowy.
Awatar użytkownika
By Timi
#1684248
Jak już Fakt napisał, to teraz pora na Newsweek i GW.
Potem wszelkiej maści Pudelki, Pomponiki i Lansiki.

:mrgreen:
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1684264
@Timi
Wypraszam sobie :)
Ciekawe kiedy "naukowcy" znowu, jak w latach 50, oznajmią, że analogi są zdrowe i lekarze zaczną je polecać... Chyba do tego to zmierza.
Swoją drogą skoro to "płyny" trują, to dlaczego dyrektywa dotyczy nie samych płynów, a wszystkiego co jest e-fajkiem. Trochę to nielogiczne, bo metalowa tuba nie jest szkodliwa i być nie może. Wiadomo, że jest to lobbowana ustawa i chodzi tylko o interesy "pewnych grup" i kasę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By polak345345
#1684271
Każdy kto nie w temacie, łyknie to jak świeżą bułeczkę, dodatkowo podzieli sie ze znajomymi...

Sent from my SAMSUNG-SM-N910A using Tapatalk
Awatar użytkownika
By PeenyLook
#1684276
Wiele osób przerzuciło się z tradycyjnych papierosów na elektroniczne licząc, że ostatecznie rzucą palenie. Niestety prawda jest zupełnie inna. Stosowanie e-papierosów aż o 28% utrudnia rzucenie nałogu papierosowego - wynika z badań przeprowadzonych przez specjalistów z z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Co ciekawe, z analizy Polskiej Grupy Raka Płuca wynika, że wdychanie nikotyny aromatyzowanej w parze wodnej stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia oraz może powodować szybsze uzależnienie niż w przypadku tradycyjnych wyrobów tytoniowych


Przecie to są takie brednie, że nawet nie wiem jak to skomentować. :shock:
Jaka para wodna, jacy specjaliści i skąd te 28%? *MUR*
Awatar użytkownika
By sikor370
#1684280
Uzalezniony ( od czegokolwiek) zawsze zaprzeczy, ze jest uzalezniony... Komu uwierzy postronny czytelnik/sluchacz? Uzaleznionemu i trujacemu sie waperowi czy mediom i naukowcom z "uniwersytetow"? :P
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1684284
To logiczne - "przejście na e-papierosa utrudnia o 28% zerwanie z nałogiem papierosowym" :)
Jazda nowym samochodem aż o 100% utrudnia jazdę poprzednim...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By pythonetka
#1684289
Z tym utrudnianiem rzucania, mają rację. Źle sformułowali myśl, to fakt, ale mają rację.
Ilu z tego forum udało się rzucić ten nałóg? No ilu? A patrząc po Waszych licznikach, to nie wygląda to tak, że "pyk" i już rzucone.
Bądźcie obiektywni choć trochę, skoro zarzucacie kłamstwa innym. (pomijam fakt, że Fakt to kłamliwy szmatławiec nie mający zbyt wiele wspólnego z faktami)
Awatar użytkownika
By gemino
#1684299
pythonetka pisze:Z tym utrudnianiem rzucania, mają rację. Źle sformułowali myśl, to fakt, ale mają rację.
Ilu z tego forum udało się rzucić ten nałóg? No ilu? A patrząc po Waszych licznikach, to nie wygląda to tak, że "pyk" i już rzucone.
Bądźcie obiektywni choć trochę, skoro zarzucacie kłamstwa innym. (pomijam fakt, że Fakt to kłamliwy szmatławiec nie mający zbyt wiele wspólnego z faktami)


Ja do tej pory drastycznie ograniczyłem nikotynę (36mg na początku do 6mg teraz). Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo, a najtrudniejsze jeszcze przede mną (sięganie po "e"). Łykając jakieś tabletki, lub używając silnej woli, nie jest powiedziane, że po jakimś czasie nie wciągniesz się z powrotem w nałóg. Z uzależnieniem od nikotyny jest jak z alkoholem, zawsze zostaniesz nałogowcem

P.S. to jest dłuższy proces,ale może bardziej skuteczny, niż dotychczasowe
Awatar użytkownika
By Mutango
#1684308
pythonetka pisze:Z tym utrudnianiem rzucania, mają rację. Źle sformułowali myśl, to fakt, ale mają rację.
Ilu z tego forum udało się rzucić ten nałóg? No ilu?

Jakby nie rozumieć sformułowania "nałóg papierosowy", to mnie się udało rzucić około 4000 tysięcy substancji pochodnych od spalania, w tym około 40 zjadliwie rakotwórczych. Jeśli chodzi o uzależniającą nikotynę, to udało mi się ograniczyć dawkę około 10-krotnie. Nawet gdyby tak miało pozostać do końca życia, to i tak będę zadowolony z rezultatów.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1684319
@pythonetka
Z nałogiem papierosowym zerwał tu każdy. Dobrze wiemy o co chodzi w tym sformułowaniu - wapując nie masz szans rzucić analogi i albo jarasz hybrydowo, albo wracasz do analogów. Uważam, że o to w tym chodzi.
Poza tym, chwileczkę. Sam fakt, że nie tknąłem analoga od 2008 roku jest wystarczającym argumentem, by napisać, że e fajki pomagają rzucić palenie z sukcesem.
Nikt nie powiedział, że rzucenie nałogu papierosowego ma oznaczać rzucenie nałogu nikotynowego, bo jedno od drugiego dzieli gruba linia.
Większość z nas lubi wapować i nie zamierza przestać.
Wiele osób wapuje "zerówki" - czy oni zerwali z nałogiem papierosowym? Tak czy nie...? Ciężko powiedzieć, prawda?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1684363
Co ciekawe, z analizy Polskiej Grupy Raka Płuca wynika, że wdychanie nikotyny aromatyzowanej w parze wodnej stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia oraz może powodować szybsze uzależnienie niż w przypadku tradycyjnych wyrobów tytoniowych.

:palm
Ta grupa od raka płuca niech się już przestanie ośmieszać.

I ta ankieta na końcu:
Palisz e-papierosa? Tak czy Nie?
No tak czy nie? Pytam się!

:palm
Awatar użytkownika
By Timi
#1684434
pythonetka pisze:Z tym utrudnianiem rzucania, mają rację. Źle sformułowali myśl, to fakt, ale mają rację.
Ilu z tego forum udało się rzucić ten nałóg? No ilu? A patrząc po Waszych licznikach, to nie wygląda to tak, że "pyk" i już rzucone.
Bądźcie obiektywni choć trochę, skoro zarzucacie kłamstwa innym. (pomijam fakt, że Fakt to kłamliwy szmatławiec nie mający zbyt wiele wspólnego z faktami)

Mnie się udało i to bez większych problemów.
35 lat kurzyłem analogi. Pod koniec dochodziłem do 3 paczek brązowych Davidoffów na dobę. Odstawienie na 2 godziny powodowało takie reakcje, że lekarz z wezwanego pogotowia kazał mi natychmiast zapalić. Rzucenie było na tamtym etapie niewykonalne.
Potem 2-3 lata wapowałem. Zaczynałem od 18-nastek i w kilka miesięcy zszedłem do dwójek. Potem jakoś samo mi odeszło i przez 3 lata nie puściłem nawet chmurki.
Niedawno syn chciał rzucić palenie i zacząłem mu towarzyszyć. Czyste hobby i zabawa. Nikotyny nie używam i bezboleśnie mogę w każdej chwili odstawić chmurkę.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1684453
SzamanDM pisze:
Co ciekawe, z analizy Polskiej Grupy Raka Płuca wynika, że wdychanie nikotyny aromatyzowanej w parze wodnej stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia oraz może powodować szybsze uzależnienie niż w przypadku tradycyjnych wyrobów tytoniowych.

:palm
Ta grupa od raka płuca niech się już przestanie ośmieszać.


Moi 2 starsi bracia palili analogi i obydwaj po pięćdziesiątce zmarli na raka płuc. Gdzie wtedy była ta grupa?
Ja żeby mieć większe szanse od moich braci zacząłem wapować i udało mi się rzucić analogi. Zacząłem od 24mg, obecnie jestem na 12. Nie będę tu pisał co o ich wypowiedzi myślę, bo cenzura tego nie przepuści.
Awatar użytkownika
By SAS
#1684485
Przez takie szmatławce okłamujace ludzi człowiek potem czuje się jak by robił coś złego. Ostatnio byłem u swojego znajomego mechanika samochodowego i jak on i jego pracownicy zobaczyli że mam epapierosa zaraz zaczeli to gorsze od papierosów. Dodam że oni wcale nie palą, pol godziny próbowałem im wytłumaczyć ale nie dało się ich przekonać. Craz częściej miewam takie sytuacje. :(

Wysłane z Sony Z 3
By bs912
#1685264
I ta reklama desmoxanu nad artykułem - chyba wiadomo kto za niego zapłacił

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/20160716/053443cfd7f2179a6a7e1d1408a31f68.jpg[/img]
Awatar użytkownika
By Timi
#1685293
bs912 pisze:I ta reklama desmoxanu nad artykułem - chyba wiadomo kto za niego zapłacił



Oglądając takie kwiatki ogarnia mnie przerażenie nt. przyszłości Polski, za sprawą poziomu naszego społeczeństwa. Skoro takie coś jak Fakt istnieje, to ktoś to musi kupować i czytać. I nie jest to jedna osoba, nie sto i nie tysiąc. Przecież ludzie, którzy pozwalają takiemu szmatławcowi istnieć za własne pieniądze nie nadają się nawet do kopania rowów. Poziom ich intelektu zawstydza jedynie rozwielitki i to chyba nie wszystkie.

Edit:
Doczytałem, że Fakt kupuje codziennie średnio ok. 300.000 ludzi. Test to lider sprzedaży dzienników w Polsce.
:palm2
By Krasnal45
#1685298
Timi, to nie jest lider sprzedaży dzienników, a lider sprzedaży brukowców najordynarniejszego rodzaju. Tylko kasa się liczy, a społeczeństwo mamy jakie mamy. Nie tylko w Polsce. Na całym świecie.
Awatar użytkownika
By Timi
#1685302
Krasnal45 pisze:Timi, to nie jest lider sprzedaży dzienników, a lider sprzedaży brukowców najordynarniejszego rodzaju.

Niestety chyba nie. Nie ma podziału na codziennie wychodzące brukowce i gazety. Dziennik to dziennik. W tym segmencie, wg Związku Kontroli Dystrybucji Prasy liderem jest Fakt, na drugim miejscu GW, a na trzecim Super Ekspres.

Tylko kasa się liczy, a społeczeństwo mamy jakie mamy. Nie tylko w Polsce. Na całym świecie.

Ale kiedyś tak nie było. W ogóle nie było brukowców. Reforma oświaty, moda na "amerykański styl życia", czy jak?
By Krasnal45
#1685303
Kasa misiu, kasa :mrgreen:
A nie ma tam czasem, w tym Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, podziału procentowego, jaki to rodzaj społeczeństwa (wiek/miejsce zamieszkania/wykształcenie) kupuje dane tytuły? :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Timi
#1685308
Krasnal45 pisze:A nie ma tam czasem, w tym Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, podziału procentowego, jaki to rodzaj społeczeństwa (wiek/miejsce zamieszkania/wykształcenie) kupuje dane tytuły? :mrgreen:

Dostęp do szczegółowych danych jest płatny, ale przynajmniej dla mnie temat jest oczywisty. Im mniej sprawnych, szarych komórek, tym większa popularność tytułu.
By orient
#1692554
kubica pisze:Wszystko może być trujące-to tylko kwestia stężenia.


Nie tyle stężenia, co ilości. Ale o tym wiedzieli już starożytni. Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Jak wypijesz za dużo wody, to będzie szok elektrolityczny i też zejdziesz.

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.