EPF
Awatar użytkownika
By BlackCashmire
#1644935
Odebrałem wczoraj swojego Reapera. Dzisiaj go ładnie złożyłem, zakręciłem LQ i AH. Wlałem ok 3ml liquidu. Poczekałem kilka minut, odkręciłem LQ i AH i jakie było moje zdziwienie gdy po kilku minutach prawie cały baniak był pusty..
Nie, nie zwapowałem całej zawartości - wszystko wyciekło przez AH, jak to możliwe?

Wysłane z mojego m8 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By gentillo
#1645072
Coś nie tak z setupem.

Wysłane z mojego X900+ przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By BlackCashmire
#1645073
Zapomniałem dodać - fabryczna grzałka 0.4ohma więc to nie to ;)

Wysłane z mojego m8 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By einon
#1645109
Fabryczne grzalki 0.4 przeciekaja. W niektorych sklepach nawet dawali druga sztuke za free. Wadliwa partia.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By gentillo
#1645138
Dotarły do mnie grzałki ceramiczne. Pierwsza rzecz: nie wyglądają tak jak na materiałach prasowych. Zmienił się zakres mocy na których powinno się ich używać. 30-60W. Wapuję na 50. Chmura ok. Smak ok. Jeden minus jak dla mnie który może sprawić że się do końca nie polubimy. Brak kopa w gardło. W tej chwili używam mocy 2 do 3 mg/ml i w większości parowników jest to aż za dużo. W wypadku grzalki ceramicznej przy takiej mocy liquidu kopnięcie w gardło nie występuje. Testuję dalej.

Wysłane z mojego X900+ przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By BlackCashmire
#1646519
Mam w komplecie grzałkę SS316L, sprawuje się lepiej w trybie W czy TC?

Wysłane z mojego m8 przy użyciu Tapatalka
By grzes3974
#1646529
BlackCashmire pisze:Mam w komplecie grzałkę SS316L, sprawuje się lepiej w trybie W czy TC?

Wysłane z mojego m8 przy użyciu Tapatalka



Na TC :)
o ile Twój box obsługuje grzałki/drut SS

Na W też pochmurzysz
Awatar użytkownika
By BlackCashmire
#1646530
Gdyby nie obsługiwał to nie pytałbym o ten tryb [WINKING FACE]
To zaczynam testy, mam nadzieję że wyjdą lepiej niż na fabrycznej 0.4 która przeciekała

Wysłane z mojego m8 przy użyciu Tapatalka
By grzes3974
#1646532
BlackCashmire pisze:Gdyby nie obsługiwał to nie pytałbym o ten tryb [WINKING FACE]
To zaczynam testy, mam nadzieję że wyjdą lepiej niż na fabrycznej 0.4 która przeciekała

Wysłane z mojego m8 przy użyciu Tapatalka


Tak na wszelki zaś nadmieniłem o obsłudze SS :)
Awatar użytkownika
By BlackCashmire
#1646590
Cholera, ta również cieknie. Wkurzyłem się!
Czas na własny setup i jeżeli nadal tak będzie to odsyłam go do reklamacji.

Wysłane z mojego m8 przy użyciu Tapatalka
By scorpion4
#1647004
Nie paliłem praktycznie grzałek fabrycznych (1 ciekła - wytrzymałem 3 buchy), ale na rba Reaper zdobył u mnie nagrodę najbardziej suchego parownika ever :). Nie ma znaczenia czy stoi, czy leży, czy tłucze się w kieszeni, czy spada z biurka, po prostu nie cieknie i nie poci się. Fakt, że żłopie lq jak nałogowy pijak i mistrzem oddawania smaku też nie jest (to nadal w testach), ale bez względu na warunki jest suchutki bez podcieków i skroplin.
Awatar użytkownika
By BlackCashmire
#1647008
W takim razie głupie pytanie - czy podczas wapowania LQ może być cały czas otworzony?

Wysłane z mojego m8 przy użyciu Tapatalka
By scorpion4
#1647015
BlackCashmire pisze:W takim razie głupie pytanie - czy podczas wapowania LQ może być cały czas otworzony?

Wysłane z mojego m8 przy użyciu Tapatalka

Rozumiem, że chodzi Ci o kontrolę przepływu :). Eksperymentowałem z tym by ograniczyć apetyt Reapera na lq, ale bez efektów. Najczęściej mam ustawione na max otwarte i jest dobrze. Pomiędzy otworami lq control a grzałką jest sporej pojemności bufor na płyn, więc nawet po zamknięciu masz zapas na parę zaciągnięć zanim grzałka się wysuszy. Jest to naturalny sposób na otworzenie parownika przy pełnym baniaku i nie upapranie się w lq.
Dopiszę jeszcze, że używam lq ~50/50 bez wody.
Awatar użytkownika
By Michaelred
#1663531
Popsułem :( uszczelkę przy wlewie liquidu... Wie ktoś gdzie takie cudo dostać, ewentualnie czym ją zastąpić? Zapasowej w komplecie nie widzę (no chyba, że zgubiłem)
Obrazek
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1665758
Michaelred pisze:Popsułem :( uszczelkę przy wlewie liquidu...

U mnie podobnie, przy myciu uszkodziłem. Na razie jeszcze wisi na jednym włosku ale niedługo pęknie. Będę kombinował coś z vapebandem.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1678517
Niestety, ww. uszczelka kompletnie mi pękła. Problem rozwiązałem dopasowując odpowiedni oring. Wszystko trzyma się teraz dobrze.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.