EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By Kokop
#1676011
:bry
Nie wiem czy było (nie znalazłem) jeżeli tak to do śmietnika moje rozkminy.

Dzisiaj w robocie na przerwie idę sobie walnąć chmurę *SMOKEKING* i znienacka zaatakował mnie zwierz :?
Przez resztę dnia myślałem jak gada więcej nie poczuć i wymóżdżyłem że tak: Bober to jest jak już wata przyschnie i zamiast parować liquida to wiadomo- nic odkrywczego w sumie :roll: .
No więc najlepiej pozbyć się tej sprzyjającej bobrom materii.
Nooo. Najlepiej coś co się nie zjara 8) oczywiście. Mój wybór padł na watę szklaną a dokładnie to na nitki z tkaniny. Wygotowałem kilka (bo cholera wie czym to mażą żeby żywica brała) i na wszelki wypadek wypłukałem w spirytusie i zabrałem się do dzieła:

Obrazek

Obrazek

żeby ułatwić sobie przenizanie przez grzałkę posiłkowałem się skrawkiem taśmy klejącej

Obrazek

potem trochę porolowałem w palcach żeby się wypuchaciła i na koniec dodałem odrobinkę bawełny- na wszelki wypadek żeby liquid nie leciał jak szalony- tylko na same konuszki poza grzałką. Oczywiście ucięcie na długość jak i ilość bawełny całkiem fachowo na czuja. Tyle ile zdawało mi się że będzie dobrze- tak jak na obrazku widać :D

Obrazek

Teraz sobie :cygaro: i jest *TANIEC*
--- odrobinkę za mało bawełny i gdy skręcę powietrze na max to trochę za dużo liquidu przeciąga. Ale to pryszcz bo ja i tak raczej na dużych przeciągach walę w płuco. Następnym razem zbadam wersję żeby przeciągnąć przez otwory i uciąć poza nimi tak żeby sterczały z 1 mm z każdej strony. Wydaje mi się że będzie OK i wogóle bawełna nie jest potrzebna. Szkło całkiem fajnie transportuje liquid - pewno miałem farta z jej ilością.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2016, 21:09 przez Kokop, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Goldi
#1676012
W zasadzie to cofnąłeś się w rozwoju z tym włóknem szklanym o kilka lat. Dawno temu już to przerabialiśmy na forum.
Awatar użytkownika
By beton34
#1676014
Nie lepiej nauczyć się robić poprawne setupy...
Awatar użytkownika
By bofh
#1676016
Był również sznurek wędliniarski. Potrzeba matką wynalazków, ale wapowanie kleju z taśmy klejącej nie może być fajne :roll: Nie polecam, wystarczyło poślinić ;)

Edit @hrb: oj racja... to ogólnie pachnie jakąś torturą inkwizycyjną :oops:
Ostatnio zmieniony 27 cze 2016, 21:14 przez bofh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By hrb
#1676017
Nie dość, że się cofnąłeś, to nie pozbyłeś się bobra. Zdziwisz się jak osuszysz...
Dodatkowo narażasz się na wciąganie do płuc ostrych drobinek szkła (zwłaszcza że rolując, wiele włókien połamałeś).
Zły pomysł :(
Awatar użytkownika
By Kokop
#1676018
A to ja nie wiedziałem że sto lat za cywilizacją jestem :) Ale kleju nie wapuję bo nadmiar uciąłem :)
(chyba za słabo czytałem w prehistorii forum )
Ostatnio zmieniony 27 cze 2016, 21:15 przez Kokop, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By slaviop
#1676019
Toż to falstart na maxa. To jakby zmienić własną kobietę na dmuchaną lalę.
Nie chcę być złośliwy , ale kolega Kokop chciał zabłysnąć i nie bardzo mu wyszło...
Awatar użytkownika
By Kokop
#1676030
Etam zaraz zabłysnąć. Myslałem tylko że sprytny jestem i masz babo placek :mrgreen: Wy tutaj już wapujecie od czasów gdy jeszcze sporty w kiosku były a ja sierota ledwo co.
---- teraz znalazłem jakies rozkminy z 2010 czy 11 no to i tak sobie poczytam. Sprawdzę jeszcze (jeżeli sie uda) jak smakuje szklany bóbr :lol:
By Polan
#1676037
Sprawdź jeszcze bobra z mesha (siatka metalowa) przeżycie które ciężko zapomnieć :D

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Donayo
#1676279
Oj tak, szklanych bobrów nie pamiętam, ale kto nie poczuł bobra z mesha, nie wie co to prawdziwy bóbr :D
Awatar użytkownika
By Sulkov
#1676283
Dobra chłopaki, kiedy ktoś napisze o kulkach wojana?
Awatar użytkownika
By tajwoj
#1676285
-> Kokop

Masz u mnie dużego plusa za samodzielne rozwiązywanie problemów, zamiast zadawania debilnych pytań (debilnych, bo jak twierdza znawcy, głupich pytań nie ma) i wylewania żali.
Nie każda próba rozwiązania problemu kończy się całkowitym sukcesem.
Ale ważne że się próbuje.
Awatar użytkownika
By Donayo
#1676315
Sulkov, o nich i o bobrze kiedyś nawet piosenki były :D
Pamiętam, że ktoś miał nawet linki w opisie :lol:
Awatar użytkownika
By Mutango
#1676386
Kokop nie kombinuj. Sznurki tmc, silica (ceramiczne) wciąż jeszcze są w sprzedaży https://e-plyny.pl/Sznurki. Wytrzymują ponad tysiąc stopni i nie musisz dodawać do nich bawełny. Ale bober nie polega tylko na przypalaniu samego nośnka. Bardziej chodzi o przypalenie nagaru, który gromadzi się w nośniku i na drucie. Z tego jest najbardziej trujący i duszący dym.
Awatar użytkownika
By Kokop
#1676406
Nie kombinuj? Nie jest możliwe w moim wydaniu :)
Będę teraz odwracał kota ogonem. No bo tak- wczoraj trochę odczytałem zaległości z prehistorii i moja mała kombinacja (10-cio minutowa i bezinwestycyjna) z odrobiną szkła to pryszcz przy tym co działo się kiedyś i co wyrabia się do tej pory. Miliony parowników-grzałek-watek-druciaków w układach podłużnych i porzecznych które ciągle potrafią zadziwić i pokazać swój seksualny stosunek do wapera w nieoczekiwanej chwili.
Tak na chłopski rozum> bober żyje i ma się dobrze :) Może utajony mniej lub bardziej ale żyje. No i dobrze, bo jest okazja działać.
Cała para rozwojowa poszła w strone elektroniki, zdaje się w dobrą stronę i osiągneła już całkiem niezły poziom (zostaje w zasadzie walka na waty albo kilowaty :) ) Ale sprawa transportu liquidu nic a nic. Bo tak na dobrą sprawę są to wszystko warianty tego samego. A to watka taka albo śmaka wetknęta w dziurkę kwadratową bądź podłużną a aktywnego systemu nie ma.
Po prostu wszystko działa jak gaźnik- taka analogia mechanika :)
(żeby nie było że nie lubie gaźników. Mam trzy motocykle i wszystkie gaźnikowe )
Trzeba zrobić sobie coś co można by nazwać > common rail
Dzisiaj z nudów wykoncypowałem sobie ogólny zarys jak by to miało wyglądać. Będzie trudno - bardzo trudno :) I o to chodzi.
Kiedyś dla jaj robiłem zegarki to myślę że sobie poradzę z odpowiednio małą pompą.
A jeżeli nie no to trudno. Eksperymenty ze sznurkami odpuszczam sobie i odkładam w miejsce gdzie światło nie dociera bo te grzałki które w sklepie mogę kupić za grosze całkiem dobrze działają . Mam na mysli te Heraklesowe- może sie nie znam ale zdaje mi się że trzeba nieźle umieć kręcić drutem żeby takiego dyma zrobić.
Kupię tylko drugiego boxa na wszelki wypadek :) Myślę o Evic-u VTC który ma coś w sobie co mnie się podoba
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1676462
Jak chcesz eksperymenty, to zrób, nie, naucz się mesha.
Żeby nie było, nie chodzi mi, że ja umiem, będziesz miał coś na wypełnienie wolnego czasu.
Evica mini masz na myśli ? to dobre zasilanie.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1676470
Nie ma czegoś takiego jak "anty-bóbr".
Obojętnie co siedzi w grzałce (bawełna, sznurek czy siatka) zaciąg z drutu rozgrzanego do kilkuset stopni i spalanego nagaru będzie podobnie paskudny.
Awatar użytkownika
By Kokop
#1676477
STRUNA pisze:Evica mini masz na myśli ? to dobre zasilanie.


Tak, Evica mini mam na myśli. Bo troche mnie stresuje poleganie wyłącznie na jednym zasilaniu. Wapuję od niedawna i od chwili zakupu sprzętu nie kupiłem fajek. Ledwie miesiąc z groszami ale już nie dopuszczam do siebie mysli że lecę po nocy gdzieś po paczkę fajek. Na jakichś mega cumulusach mi nie zależy i ten mój subox mini generalnie spełnia całkowicie moje >potrzeby< :) I działa jak dotychczas- tfu-tfu bez najmniejszych niespodzianek.
A to wdłubanie czegoś to tak dla zasady. Żeby z wprawy nie wyjść :)
Muszę zobaczyć czy uda się zrobić pompę którą wepcham w objętość :roll: 1 ccm wraz z napędem- łącznie oczywiście.
(muszę trochę w przechwałki uderzyć-- zrobiłem kiedyś mechanizm ważacy 0.9 grama i składał się z prawie setki elementów. Ale to pryszcz bo rekordy są w okolicy 2 tys elementów na gram. Oczywiście nie żadna nano technologia tylko ręczna robota)
Ostatnio zmieniony 28 cze 2016, 21:27 przez Kokop, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1676484
To tylko się uczyć i kiedyś może mnie, czy innych dziadków czegoś nauczysz. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Kokop
#1676490
pawel_aa pisze:Nie ma czegoś takiego jak "anty-bóbr".
Obojętnie co siedzi w grzałce (bawełna, sznurek czy siatka) zaciąg z drutu rozgrzanego do kilkuset stopni i spalanego nagaru będzie podobnie paskudny.


Pewno sie nie znam do końca ale śmiem polemizować. Uważam że cos takiego już jest i nazywa się to tutaj kontrolą temperatury. Z lektury forum wynika że dobrze trybiąca natychmiast odcina napięcie nawet na suchym knocie :) No więc nie mamy prawa zaciągnąć żara z rozpalonego druta :lol:

tajwoj pisze:Pompkę da się zrobić, ciekawsze będzie sterowanie nią.

---nikt nie robił takiej małej pompki która na ułamkach mililitra ma pracować i spodziewam się problemów :lol:
Myślę że najlepiej na początku iść na łatwiznę. Wydatek regulowany dławikiem fachowo na oko (albo na smaka) - a start razem z resztą. Ew. ukraść troche sygnału z np. evica z jego tybu pracy w kontroli temperatury i tym samym komplikować dla zasady konstrukcję :)
---to wszystko tylko gdybanie jeszcze--
Ostatnio zmieniony 28 cze 2016, 21:44 przez Kokop, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1676496
Zgadza się, ale tylko po części.
Nie złapiesz bobra jeśli potrafisz poprawnie ustawić TC.
Z lektury forum wynika, że niektórym to się nie udaje...
Awatar użytkownika
By LogerM
#1676501
Kokop pisze:Pewno sie nie znam do końca ale śmiem polemizować. Uważam że cos takiego już jest i nazywa się to tutaj kontrolą temperatury. Z lektury forum wynika że dobrze trybiąca natychmiast odcina napięcie nawet na suchym knocie :) No więc nie mamy prawa zaciągnąć żara z rozpalonego druta :lol:

I z TC lekki bóbr polecieć potrafi, bo TC nie jest od wykrywania suchego knota tylko od zadawania ustalonej temperatury, podgrzewając nagar do 180st nadal nie jest przyjemnie, ale nic to w porównaniu do spalonego filtusa, suchej siatki czy spalonej bawełny.
Awatar użytkownika
By Kokop
#1676505
Nie no, pewnie. Jak nastawią za dużą temperaturę i prawie zablokują przepływ liquidu to może i bobrzy na okragło ?
Nie przerabiałem tych sprzętów i nie wiem co innego można skopać. Ja miałem tylko jednego bobra. Generalnie sam chciałem można powiedzieć bo jak zaciagnąłem to ciągnałem i ciagnałem. Aż mnie przytkało hahahahahah.
A normalnie to nie. Za pierwszym razem sam uzbrajałem RDA to za duzo bawełny i czułem że na wiekszym przeciągu zaczyna jakby cos zalatywać onucą lekko. Zmniejszyłem ilość i było OK. Tylko że ja czasami lubię tak cztachnąć jak pelikan bez opamietania i przysuszyłem knota :)

-- [scalono] 28 cze 2016, 20:54 --

tajwoj pisze:
nikt nie robił takiej małej pompki która na ułamkach mililitra ma pracować


Śmiałe stwierdzenie.

Może i śmiałe :) Nie liczę żadnych piezo co na pikolitrach działają. Mam na myśli normalny napęd- silnik elektyczny itd...
Awatar użytkownika
By kwinto
#1676575
Polan pisze:Sprawdź jeszcze bobra z mesha (siatka metalowa) przeżycie które ciężko zapomnieć :D

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Jux kiedyś pisałem sle jak wykop ki to wykopki - bóbr z mesh to jest predator w świecie bobrów,bobr zabójca .
Ps
Aż lecę zroluje coś do Origena[WINKING FACE]
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.