EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1673040
Zakończyło się ostatnie już posiedzenie podkomisji jedyna zmiana to poprawka w art 5a ust. 4.

Właściciel lub zarządzający lokalem gastronomicznym lub gastronomiczno rozrywkowym z co najmniej dwoma pomieszczeniami przeznaczonymi do konsumpcji może wyłączyć z pod zakazu określonego w art. 5 jedno zamknięte pomieszczenie konsumpcyjne w zakresie palenia:
1. Papierosów elektronicznych lub nowatorskich wyrobów tytoniowych
2. Wyrobów tytoniowych w tym nowatorskich wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych
Jeżeli to pomieszczenie konsumpcyjne jest wyposażone w wentylacje zapewniającą aby dym tytoniowy nie przenikał do innych pomieszczeń.



Oczywiście nie mogło zabraknąć naszego ulubieńca czyli oczywiście Mariana "McDonalda" Zembali. Pan były minister który lobbuje za ustawą musiał na ostatnim posiedzeniu komisji dopytać czy aby na pewno jest tak że EIN są w Polsce opodatkowane wyłączenie na zasadach ogólnych wskazują na brak akcyzy na te produkty.

Tym razem jednak Pan Zembala przekroczył cienką granicę wykazują swoją kompletną niewiedzę w zakresie EIN przeciw którym tak mocno się opowiada cyt.:

Chciałbym się upewnić, że rzeczywiście tak jest że e-papierosy w Polsce są opodatkowane na zasadach ogólnych. To znaczy tylko podatek VAT bez akcyzy - proszę zwrócić uwagę - bez akcyzy. W kraju w którym zależy nam bardzo na tym aby paliło mniej i żeby oszczędzać. Tymczasem we wszystkich krajach jest tego typu akcyza, a w niektórych na których się wzorujemy: Francja czy Wielka Brytania jest dodatkowy podatek od wyrobów z podgrzewanym tytoniem. Wiemy o co chodzi.


Powiem to z pełną świadomością konsekwencji: Zembala jesteś oszustem! Powiedziałbym że łżesz jak pies, ale po pierwsze lubię psy (a Ciebie nie), a po drugie psy nie łżą, a Ty tak i to przed komisją sejmową. To wystąpienie wyglądało jak słaba ustawka Pinkas-Zembala którzy chcieli w ten sposób zasugerować wprowadzenie akcyzy resortowi finansów. Tym samym drogi panie za zasadne uważam przekazanie informacji o tych kłamstwach do Sejmowej Komisji Etyki.

Boże drogi, tani i za cenę rozsądną, znowu mam przez faceta alergię, no łapy mnie świerzbią...

Ustawa przeleciała przez komisję 2 i 3 czytanie może się odbyć już na kolejnym (po okresie notyfikacji) posiedzeniu Sejmu.

Całość (bardzo krótka): http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/transm ... 300305461#
Awatar użytkownika
By sikor370
#1673044
haha... dowalą nam jeszcze akcyzę :P
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1673081
LogerM pisze:
Powiem to z pełną świadomością konsekwencji: Zembala jesteś oszustem!



Kolego LogerM ja to już powiedziałem 7 listopada 2015r.

SzamanDM pisze:Memy to dziecinada IMHO, ale masz @pol, częstuj się:

Obrazek


post1508582.html#p1508582

Mem zrobiłem o ile pamiętam po tym, jak ówczesne MZ pod wodzą Zembali kompletnie olało konsultacje społeczne, a wcześniej wstępnie obiecało nam wykreślenie zakazu handlu internetowego i transgranicznego.

EDIT:
Chyba nie zawsze się wyświetla. Tu powinno być widać:
Obrazek
Awatar użytkownika
By minimaluser
#1673092
Nie chce mi się marnować klawiatury na słowa pogardy dla tego, tfu, "człowieka".

Ale czegoś nie łapię... Ostatnie posiedzenie miało być jutro? Co z wysłuchaniem publicznym? Nie mogę teraz obejrzeć "relacji", nie wiem jakie informacje mógłbym z tego wynieść...
Awatar użytkownika
By szcz0ta
#1673098
Jak się `podgrzewa tytoń`, to i się w głowie pierd...aczy.
Dziwię się temu człowiekowi, że tyle czasu spędził, by zdobyć swoje tytuły, a nie może poświęcić czasu na przeczytanie choć jednego, rzetelnego artykułu o e-papierosach (w sumie... niewiele ich jest) lub przeanalizować badania nad EIN. Tylko po co, lepiej robić kisiel z mózgu innym lub się nim dzielić. W końcu ma go najwięcej.
Skoro tak bardzo zależy mu na naszym zdrowiu, to czemu nam blokuje drogę do polepszenia jego stanu?
A później raki, sraki i inne ścierwa ludziom się przytrafiają, pomocy tu nie dostaną, to jadą za gramanicę. W kapciach siedzi, ciepło w tyłek ma, a hajs się zgadza.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1673209
minimaluser pisze:Ale czegoś nie łapię... Ostatnie posiedzenie miało być jutro? Co z wysłuchaniem publicznym? Nie mogę teraz obejrzeć "relacji", nie wiem jakie informacje mógłbym z tego wynieść...

Przepraszam że tak wyskoczyłem z tym ostatnim, faktycznie pod jutrzejszym posiedzeniem pojawił się dopisek "Posiedzenie aktualne w przypadku zakończenia prac podkomisji i przyjęcia sprawozdania". Ja jednak myślałem że po prostu pomyliły mi się daty i to dzisiejsze jest tym jutrzejszym, tym bardziej że dzisiejszego miało nie być - ot tak sobie wszedłem do iTV i zobaczyłem że jest.

Co do wysłuchania to sprawę pilotował Robert z SUEP od którego wyszła inicjatywa, nie wiem czy wniosek został / zostanie złożony. Na wszelki wypadek również wysłałem informacje i prośby dotyczące wysłuchania publicznego ale co z tego wyniknie ciężko powiedzieć.

SzamanDM pisze:Mem zrobiłem o ile pamiętam po tym, jak ówczesne MZ pod wodzą Zembali kompletnie olało konsultacje społeczne, a wcześniej wstępnie obiecało nam wykreślenie zakazu handlu internetowego i transgranicznego.

Ja tylko dodam że resort pierwotnie ten zakaz usunął, a zaraz po komisji uzgodnieniowej wprowadził go ponownie. Dziękujemy panie Jurczyński...

Edycja: teraz doczytałem dokładnie: i się wszystko zgadza jutro obraduje komisja, dziś była podkomisja.
Awatar użytkownika
By pol
#1673232
LogerM pisze:....
Ja tylko dodam że resort pierwotnie ten zakaz usunął, a zaraz po komisji uzgodnieniowej wprowadził go ponownie. Dziękujemy panie Jurczyński...

Już wtedy dbał o interes nowego pracodawcy - BAT.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.