EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By kiraki
#1667965
Witajcie, od 2 lat używam już e-papierosa, nigdy nie zdarzyło się tak żebym miała jakieś uczulenie z tego powodu, a zamawiałam i kupowałam w różnych miejscach. Ostatnio takie uczulenie się pojawiło było one tak silne że trafiłam do szpitala - opuchlizna była tak duża że ledwo byłam wstanie oddychać. Szukam pomocy, bo przeszłam okropny moment i naprawdę martwiłam się o życie. Czy ktoś miał podobną sytuację ? Lub jacyś znajomi ?
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1667967
Jeżeli masz uczulenie na jad osy, nie hasasz po łące. Jak masz uczulenie na coś z e-p - odpuść temat i po kłopocie.
Chociaż dziwnym jest, ze dwa lata było w porządku, aż tu nagle takie "atrakcje". Może użyłaś nowego aromatu, liquidu, itp. i to to właśnie Cię uczula?
Awatar użytkownika
By SqrK
#1667969
Kostka Ci spuchła czy kolano?
Awatar użytkownika
By hrb
#1667998
@kiraki wybacz, ale Twój post wygląda jak jakaś prowokacja. 2 lata OK i nagle o mało nie umarłaś?
Jeśli piszesz poważnie, to napisz może co zmieniłaś. Może jakiś nowy płyn, może do tej pory używałaś plastikowego ustnika, a teraz jakiś metalowy... A może szukasz nie tu gdzie trzeba. Może coś zjadłaś, albo urypał Cię jakiś pajączek, robaczek czy inne paskudztwo, a Ty nieprawidłowo przypisujesz to ep, bo nie zauważyłaś stwora. Może wcześniej miałaś jakieś niewielkie symptomy uczulenia, teraz dołożyły się do tego jakieś pyłki, a Ty znalazłaś się o krok od nieszczęścia...
Napisz czy robili Ci jakieś testy alergiczne, czy byłaś/jesteś na coś uczulona, nawet coś, co pozornie nie łączy się z ep.
Skrobnij coś jeszcze, bo teraz Twoje słowa wyglądają niepoważnie, a może właśnie masz jakąś bardzo ważną wiedzę czy informację, o której może nawet sama jeszcze nie wiesz, że ją masz...
Awatar użytkownika
By kho
#1668002
Trafiłaś do szpitala, leczono Cię tam... leczono nie wiadomo na co? Niczego się nie dowiedziałaś? Nie stwierdzono przyczyny zagrażającym (?) życiu objawów?
Awatar użytkownika
By hrb
#1668016
Kiedyś trochę miałem do czynienia z ratownictwem, mogę się mylić, niemniej wydaje mi się, że akurat w przypadku reakcji alergicznych czy nawet wstrząsu anafilaktycznego (ciężka, zagrażająca życiu, natychmiastowa reakcja nadwrażliwości) z punktu widzenia ratowania życia, nie ma szczególnego znaczenia co wywołało reakcję. Standardowe postępowanie: adrenalina, leki przeciwhistaminowe i zabezpieczenie podstawowych funkcji życiowych.
Bardzo więc możliwe, że leczyli nie wiedząc co jest przyczyną.
Niemniej mało prawdopodobne, że nie próbowano dociec (nawet po odratowaniu), co reakcję wywołało.
Awatar użytkownika
By kurok
#1668057
Dwa lata wapujesz i teraz pierwszy post. Oczywiście doceniam, że piszesz i życzę zdrowia.
Awatar użytkownika
By Prokop
#1668158
Ja od ok. pol roku tez mam pokrzywke i co jakiś czas puchły mi a to palce u rak, a to cześć dłoni, a to cześć twarzy. Tez sie zastanawiałem czy może to nie od jakiegoś olejku, ponieważ zawsze uzywałem baz od inawery i poł roku temu przesiadłem sie na gotowce. Poszedłem do lekarza, zrobili testy, z których nic właściwie nie wynikło oprócz standardowych rzeczy typu pyłki na które od zawsze byłem uczulony, ale nie aż tak by puchnąć (katar, oczy itp). Przepisali mi tabletki i jest lepiej, choć czasem jeszcze zdarzają sie mniejsze spuchnięcie czy pokrzywka mimo ze rownież wróciłem do inawery.

Wykrywanie co uczula to jedna wielka loteria.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By kho
#1668924
Zupełnie nie wiecie, co Was uczula, ale wiecie, że to jakiś składnik liquidu? Skąd takie przypuszczenia?
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1668931
kiraki pisze:Witajcie, od 2 lat używam już e-papierosa, nigdy nie zdarzyło się tak żebym miała jakieś uczulenie z tego powodu, a zamawiałam i kupowałam w różnych miejscach. Ostatnio takie uczulenie się pojawiło było one tak silne że trafiłam do szpitala - opuchlizna była tak duża że ledwo byłam wstanie oddychać. Szukam pomocy, bo przeszłam okropny moment i naprawdę martwiłam się o życie. Czy ktoś miał podobną sytuację ? Lub jacyś znajomi ?



To uczulenie na trawnik..., idą wakacje - będzie więcej uczuleń i rozczuleń. Norma.
By Polan
#1668932
Ehhh. Polecam kupować sprawdzone gotowe bazy.
Ja dymie samą bazę a raz na tydzień mecze jakiś liquid (z tym, że zawsze dobre liquidu kupuje a nie jakie fiuty...)

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By dudson
#1670444
Ja kiedys dostalem dosc silnego uczulenia (krosty na prawie calym ciele). 2 tyg szukalem powodu, ktorym okazal sie ktorys z lq od hangsena. Odstawilem ten smak i po 3 dniach wysypka znikla.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.