EPF
Nasze własne produkcje
By Kondrzak
#1642017
Siema ! Chciałbym się pochwalić swoim nowym boxem na 1x 18650 :) wszystko jest jeszcze w trakcie prac no ale ile mi się dzisiaj udało zrobić więc się tym pochwalę. Drewno to sosna wysuszona boczek miedziany (mam zamiar wypolerować na lusterko) taki kawałeczek metalu na froncie jest mosięzny. Wszystko pomalowane na kolor palisander . Mam też dylemat czy tą miedzianą klapkę władować na neodymy czy zamknąć wszystko na stałe. Zainstalowałem też w nim moduł ładowania, przełącznik load/off/on i miernik napięcia co by za bardzo nie rozładować akumulatora :)

oceniajcie:) jestem otwarty na krytykę . Pozdrawiam !

foto:










Ostatnio zmieniony 23 kwie 2016, 22:34 przez Kondrzak, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1642132
Z zewnątrz całkiem ładnie, ale wygląda jakby miał albo grube ścianki albo jakby było sporo miejsca w środku. Pokaż bebechy :).

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
By Kondrzak
#1642139
spoko już mam możesz usunąć te zdjęcia co wstawiałeś by przejrzyście było. Dzięki z góry :)

edit:

Tak box ma w środku dużo miejsca bo przy klejeniu "sufitu" i "podłogi się pomyliłem i wyszedł troszkę szerszy a niższy niż wyższy a węższy. różnica około 7mm :)
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1642193
Jak rozumiem, box do domowego chmurzenia? W teren nie nadaje się z powodu delikatności konstrukcji. Upadek mógłby źle się skończyć. Proponuję wkleić dodatkowe wzmocnienia wewnątrz, jest na to miejsce. I klej Wikol pomoże ;) Jest na tyle miejsca.
Może fachowcy od drewników dopomogą, ja niestety tylko podstawy rodzaju "karmnik dla ptaszków" :D
Bardzo ładnie wyszły słoje, pomysł z klapką całkiem udany.
Gdzie bezpiecznik polimerowy?
Koszyk na akumulator? W obecnym stanie to nie może sprawnie-trwale-bez strat funkcjonować.
Ale pomysł fajny. Do dopracowania :)
By Kondrzak
#1642285
Koszyk mi sie nie zmieści na wysokość :/ przez tą pomyłkę podczas klejenia jak pisałem wyżej . Wszystko kleiłem na vikol i potem jeszcze łączenia wszystkie dodatkowo przeleciałem "super-glue" :). Jeszcze jest w trakcie prac wiec nawet MOSFET-u nie mam ani włącznika :).

I nie wiem jak z Tą klapką czy wpakować na ładne śrubki czy neodymy. Neodymy bardziej praktyczne i nie oszpecą klapki ale śrubki mi sie wydaje że będą lepiej trzymać tą klapkę :/
By Kondrzak
#1642948
Forumowicze . Mam problem trochę otóż kupilem juz czesci i pragnąłbym to w końcu skończyć lecz mosfet-n nie działa jak natura by chciała. Otóż się on nie otwiera do końca po przyłożeniu obciązenia na pin i wciśnięciu fire jest taki spadek napięcia na mosfecie ze grzalka ledwo sie rozgrzewa a mosfet w kilka chwil robi się gorący. Jest to irf3205. Zmiana rezystora nie pomogła w czajniczku siedzi 0,33 Ohm .
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1642949
Chyba uszkodzony mosfet.

E: nie jestem też pewny czy aby ten mosfet jest dobry do tego zastosowania. Wg opisów rezystancja przewodzenia to 8mOhm, a polecany do modów mosfet IRLB3034PBF ma 1,7mOhm. Nie jestem pewny ale to może być to.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
By Kondrzak
#1643066
No mam jeszcze jeden irf3205 kupilem dwa. Sprawdze a jak nie to podróż do elektronika:/

Edit;

Zmienilem na inny nie pamiętam modelu ale działa :)
Awatar użytkownika
By jomat
#1643115
Mosfet nie jest uszkodzony ale ten się nie nadaje,
oprócz małego Rds ważny jest również mały Vgs.
Jesteś ograniczony napięciem akumulatora więc parametr Vgs winien być jak najmniejszy
by napięcie aku mogło maksymalnie otworzyć mosfeta.
W Twoim przypadku mosfet nie otwiera się w pełni (zbyt małe napięcie podajesz na bramkę) i dlatego się grzeje.
Rds=8mOhm dotyczy sytuacji gdy mosfet jest w pełni otwarty, jeśli tak nie jest
to Rds jest dużo większe i dlatego mosfet się grzeje.
Porównaj Vgs z różnych not katalogowych to się zorientujesz (w tym wykresy Ids/Vgs)
Przy grzałce np. 1 Ohm dla Ciebie nie ma znaczenia czy Rds ma 8 czy 80 mOhm (przy niepełnym otwarciu)
ale dla mosfeta tak bo wydziela się w nim moc 10 razy większa.
Poszedłem troszku po skrótach ale chodziło mi o zrozumiały sens.
By Kondrzak
#1643283
Zrozumialem wszystko co napisales akurat :)

Dzięki i tak jak klapkę zamontuję wrzuce fotki :)
By Kondrzak
#1669417
Skończony już dawno no i nie wyszedł trochę z moim widzi mi się :/ brak pasty polerskiej + trochę lamowaty przycisk ale powstało coś innego w sośnie jak dokończę to wrzucę foto :)







-- [scalono] 13 cze 2016, 18:56 --

No i najnowsze dzieło troszkę jeszcze popracować nad dokładnością i będzie pieknie :)








Awatar użytkownika
By Empirek
#1670109
Piękny sprzęt :) Gratuluje kreatywności. Czekam na następne ^^
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.