EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By upcam
#102393
Witajcie E-palacze :)

chciałbym się pochwalić moimi modami zrobionymi ze wskaźników laserowych. Czekając na Protege z nudów zrobiłem dwa pojemniczki na akuski 10440.

Pierwszy modzik zrobiłem nie zastanawiając się z wpasowaniem mojego ulubionego atomka - 801 (ten na drugim planie).

Ulubioną moją "zabawką" jest ten z panterką. Jakos atomek 901 mi nie pasuje w smaku.

"Głowiczka" dorobiona na CNC z PA6. Atomek 801 idealnie pasuje.

Obrazek
Awatar użytkownika
By upcam
#102487
Obrazek

Element opisany jako CNC to wspomniana głowiczka (PA6 to stop aluminium - duraluminium).


Zresztą, projekcik pod CNC:

Obrazek

Nie ma w nim elektroniki.
Jadą akuski protected, więc nic nie jest w nim potrzebne.


To "pojadę" jeszcze moim homade STICK'iem:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 lut 2010, 00:17 przez upcam, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By keluj
#103584
Średnio interesują mnie linki, które podałeś Akam, chodzi mi o same laserki, a nie gotowe modyfikacje za 70$ :O

Więc ponawiam pytanie, do autora, gdzie kupiłeś te laserki? Napisałem Ci PW, ale widzę ze mnie olałeś ;] dzięki..
By Dabi
#103686
Witam wszystkich.

Laserki można kupić np tu: http://www2.dealextreme.com/details.dx/sku.10760

Tego typu mod znany jest od dość dawna, z tego co pamiętam mod by Cisco :wink:

http://www.e-cigarette-forum.com/forum/modders-forum/26377-laser-pointer-mod-guide.html

Gratuluje fajnego efektu końcowego i wytrwałości w dalszych projektach życzę :)
Awatar użytkownika
By keluj
#103701
A gdzieś w Polsce idzie kupić takie laserki? Bo gdzie nie patrze, to albo tanie chińczyki na płaskie baterie, albo bardzo drogie 'profesjonalne' wskaźniki laserowe..

A sam chciałbym wykonać sobie taka modyfikacje pod atomizer od 510 :)
By Dabi
#103705
Tego typu laserków nie widziałem w Polsce (ale też nie szukałem).
Spróbuj poszukać w sklepach internetowych oferujących latarki ... ale te lepsze zasilane właśnie ogniwami 3,7V.

Ale taniej chyba niż te $4.70 z darmową wysyłką nie znajdziesz. Sklep z linku co Ci podałem sprawdzony i polecany. Przesyłka w około 2 tygodnie u Ciebie.
Awatar użytkownika
By upcam
#104009
Witam szanownych forumowiczów.

Widzę, że temat się rozwija :) co cieszy mnie bardzo.

Ciekaw jestem jak dymi :)

Dymi całkiem fajnie, wiadomo ograniczeniem jest tu bateria 10440. Zaobserwowałem ostatnio że atomki na tych bateriach troszkę mniej dymią niż na 14500. Jak przypuszczam spowodowane jest to jedynie różną wydajnością prądową tych ogniw.

Gdzie kupiłeś takie laserki?

Widzę, że już podano adres - DX.

ale widzę ze mnie olałeś

nie olał. Brak czasu, a z telefonu źle się pisze - bynajmniej ja nie lubię tego robić (podobnie SMS'y :) )

Jak rozwiązałeś problem zasilania, jakiego akumulatora użyłeś, jakie daje on napięcie? Czy dużo było kombinacji ze zrobieniem tego?


Wyłącznik wykorzystany z laserka (wraz z płytką) i takim "dynksem". Zasilanie do gwintu 801 podłączone jednym przewodem - gruby i w silikonowej izolacji. Spadków napięcia nie powinno być.
Akus do zasilania to 10440, czyli taki jak w stiku.
No pierwsza wersja nawet nie dużo kombinowania - dremel, lutownica i dobre frezy - właściwie więcej nie potrzeba poza oczywiście gwintem pod atomizer. Jednak V1 i V2 mają jedną wadę. Wszystko wchodzi na wcisk i dlatego należy używać kleju do gwintów na łączeniach, tak aby wszystko dobrze trzymało. Stąd moje rozważania nad V4.
W przypadku 510 nie wiem jak to będzie, bo jeszcze nie mam tego gwintu, więc nie znam wymiarów.

mod by Cisco :wink:

Tak, właśnie na nim się wzorowałem. Jednak po zrobieniu pierwszego egzemplarza stwierdziłem, że po pierwsze nie za fajnie to wygląda a po drugie za mało w nim własnej "twórczości".

Już mam kolejny pomysł na moda V3 i V4.

V3 - jak już wspominalem będzie pod 510.
V4 - tu jeszcze nie wiem, ale zamierzam popracować nad "środkiem". Myślę nad skróceniem głowiczki oraz zrobieniem własnej płytki pod microswitcha tak aby bezproblemowo szło w razie awarii wyłącznika go wyciągnąć i wlutować nowy.

Postaram się zamieścić filmiki jak to dymi. Mam już do czego porównywać bo właśnie dotarł do mnie Protege.
Filmik jak dymi MOD V2 mam, ale obrobić materiał w HD jakoś na razie się zmusić nie mogę.

Myślę też nad zaimplementowaniem od razu do moda układu zabezpieczającego przed nadmiernym rozładowaniem. Jednego 10440 już zajechałem i właściwie to po niecałym miesiącu jest do wyrzucenia.
Awatar użytkownika
By szczuro
#104017
to ja tak przy okazji :-)
http://www.neyoo.pl/lasery-czerwone/277 ... ytime.html
Important FDA Warning for all >5mW Lasers: FDA advices all customers that these lasers may be purchased only if you are NOT a citizen of the United States and you are NOT currently living in the United States.

i dlatego wole Polske :-D
Awatar użytkownika
By m@rcin
#166934
Zrobiłem sobie takiego moda z gwintem 801 (zniszczyłem dobrą baterie :( ) użyłem takiego aku http://www.jet-pol.pl/p285,akumulator-t ... 00mah.html niestety, rozczarowałem się bardzo bo palę na tym dość krótko. Bateria od age czy pena wytrzymuje ze trzy razy dłużej, no ale cóż chciałem to zrobić i zrobiłem :lol:
By user
#166943
Bo jak z tych 600mAh na naklejce masz 300, to i tak dobrze. Te szare 10440 są IMO totalnie do dupy. Lepsze były te "stickowe" niebieskie. Pisało, że 320/360mAh, ale trzymały o wiele dłużej niż szare.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.