EPF
Co z czym i jak mieszać.
By Hand
#1379232
A czy ktoś opracował może już magiczna formułę Midnight Apple? Bo korci mnie niezmiernie ten smak :-D
Awatar użytkownika
By marehel
#1379907
Trafił mi się przepis ale zaznaczam, że nie wypróbowałem, ponieważ Shisha Apple od Aqua, na długo zniechęcił mnie do tego smaku :mrgreen:
Midnight Apple Clone

4% DOUBLE APPLE
2% VANILLIN
2% SWEETENER
2% KOOLADA
2% MAXX BLEND
0.5% CINAMON
By Hand
#1391108
Mieszanka ma spory potencjał, ale te 2% coolady to zdecydowanie za dużo! Daleko odbiega od tego delikatnego smaku z midnight Apple, mocno tłumi pozostałe smaki. Czeka druga mieszanka z 0,5%, zobaczymy jaki efekt będzie.
Awatar użytkownika
By AdwokatkaDiabla
#1427461
yacoop pisze:
agregat76 pisze:Testował ktoś może Aqua Red Cloud? Jeśli tak to prośba o podzielenie się wrażeniami :mrgreen: :beer:


Yep, jak w przypadku Shisha Apple mamy odpowiednik Midnight Apple od Halo (tytek jabłkowy), tak tutaj odpowiednika w Halo nie ma bo jabłko zostało zastąpione truskawką. Dla mnie Red Cloud to nr 1 z AQUA.

No i ja sie skusilam... Cos ostatnio mnie wzielo na tytoniowki, to trzeba potestowac

-- [scalono] 11 lip 2015, 11:40 --

yacoop pisze:
agregat76 pisze:Testował ktoś może Aqua Red Cloud? Jeśli tak to prośba o podzielenie się wrażeniami :mrgreen: :beer:


Yep, jak w przypadku Shisha Apple mamy odpowiednik Midnight Apple od Halo (tytek jabłkowy), tak tutaj odpowiednika w Halo nie ma bo jabłko zostało zastąpione truskawką. Dla mnie Red Cloud to nr 1 z AQUA.

No i ja sie skusilam... Cos ostatnio mnie wzielo na tytoniowki, to trzeba potestowac
Awatar użytkownika
By JacekTW
#1462091
Czy ktoś się orientuje, czy Aqua "Oriental" to odpowiednik Halo "Turkish Tobacco"?
Kiedyś miałem i pamiętam, że podchodził mi ten smak.
By dar_i_juz
#1548256
Odgrzebię temat:)

Red Cloud
W samym aromacie poczułem zapach truskawki i kwaskowatość - tak mi się na przynajmniej na pierwszy węch skojarzyło.
Ale wapując czuję raczej w tle wędzoną śliwkę:)
Aromat świetny.

Shisha.
Cóż tu napisać? Nie potrafię określić tego zapachu - jabłka tu nie czuję - może gdzieś daleko-daleko jest ta nuta, czuję też trochę chłodu, ale to raczej anyż niż mentol. Jest i ta wędzarnia.
To jest bardzo, bardzo dobre.

555.
Tu zaskoczenia nie ma. Jest to klasyczne 3&5 - słodkawe orzeszki. Mogliby czymś podrasować, byłoby jeszcze lepsze, ale.... to tylko moja opinia.
Aromat bardzo dobry - podobny (może trochę) do RY69, trochę do Nutacco Atmosa?...

Revolution.
Sam nie wiem:)
Ma on to COŚ z Red Cloud i z Shishy... Trochę mi przypomina Apacza od Atmosa...ale tylko trochę.
Aromat też bardzo dobry.

W sumie to na żadnym z tych czterech się nie zawiodłem - te aromaty mają w sobie tę taką szlachetność.
Po buchu zostaje ci w ustach na jakiś czas ten ich posmak.
Rozrabiałem na 50 ml bazy - czyli na 9%.
Nie są to aromaty wydajne w porównaniu np. z Atmosem, ale na pewno warte zakupu.

pozdrawiam światecznie:)
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1550039
Mógłby ktoś wypowiedzieć się o aromacie "liberety" ? Znalazłem tylko jedną opinię w tym temacie, a jestem bardzo zainteresowany tym aromatem :beer:
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1550185
Nie miałem przyjemności kosztować Revolution
Awatar użytkownika
By lud3ik
#1557426
SHISHA APPLE 8% Wędzone jabłko trochę piecze po ozorku po jakimś czasie. Czuć lekką słodycz. Jest bardzo fajne aczkolwiek po jakimś czasie męczące. Jak ktoś nie lubi Hallo to to nie jego bajka. Je można kochać albo nienawidzić.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1557439
@BlackDeViil
Liberty przypomina mi czysty tytoń fajkowy, ale jakiś taki sztuczny. Inna sprawa, że mój samogon leżakuje dopiero od 6 grudnia i próbowałem takiego dwutygodniowego. Stężenie 8%.
Polecam aromat Golden - jak dla mnie to tytoniówka z jakimś owocowym końcem. Ciężko napisać co to. Dobry też jest Route66 - podobny do Shisha apple, ale jakby bardziej podbity mentolem.
Ogólnie samogony na aromatach Aqua wymagają długiego leżakowania. Np. Golden nadawał się według mnie do wapowania dopiero po ponad miesiącu. Wcześniej na wydechu pozostawiał jakiś dziwny chemiczny aromat, który później przeszedł w jakiś owocowy smak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1565189
Nabyłem Aqua 555
Ile procent zadać? Tak jak wyczytałem 5ml aromatu na 50 ml? Solo, czy warto coś dodać?
By MadziaQ..
#1565213
Również mam pytanie dotyczące aromatu aqua 555, ponieważ od początku dostępności na rynku liquidów Halo kupuje Prime 15 to obecnie mam ogromy problem.
W Polsce nie ma już dostępnych od pewnego czasu Liquidów Halo... Zaopatrywałam się w klony u kolegi z forum ale teraz podobno jest chory i nie wiadomo kiedy będzie. Mam już końcówkę swoich zapasów i nie wiem co zrobić. Proszę nie pisać żebym zmieniła smak bo tego nie zrobię. Nie znam się kompletnie na mieszaniu i nic z tego nie rozumiem (nigdy nie potrafiłam liczyć i nawet te dostępne kalkulatory na forum są dla mnie średnio zrozumiałe). Prześledziłam sporo tematów o mieszaniu a ten to prawie na pamięć znam. Dlatego chciałam się zapytać czy jeśli kupie bazę nikotynową 12mg(takiej mocy używam na co dzień) i doleje do niej aromat aqua 555 to czy mogę uzyskać smak prime15? Jaką bazę najlepiej kupić żeby oddawała smak z prime 15? Bardzo proszę o pomoc.
ps. nie mam możliwości kupowania w zagranicznych sklepach liquidów i baz bo nie mam karty kredytowej i nie uznaje systemu paypal.
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1565215
Nie wiem czy to będzie dokładnie smak prime15 bo nigdy nie próbowałem ale baza i aromat w zupełności wystarczą do zrobienia liquidu ;)
By MadziaQ..
#1566410
A orientuję się ktoś która baza nikotynowa (jakiej firmy) może najlepiej nadawać się do tego aromatu aqua 555 żeby najlepiej oddawała smak prime 15?
Zaopatruję się głównie u e-dyma więc może u nich można by było coś dobrać?
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1568349
Wapuję jeszcze świeżego 555 9%.
Bardzo mi pasuje, idealny do porannej kawy.
Do porównania mam Tribeca klon (TPA RY4 Double - 9%, Acetyl Pyrazine 1 kropla na 5 ml.).
Bardziej smakuje mi 555.
By MadziaQ..
#1572074
Chciałabym prosić o pomoc ponieważ po przeczytaniu wielu wątków i tematów postanowiłam pierwszy raz sporządzić samemu liquid i mam tylko jedno pytanie...
Kupiłam sobie baze:
https://e-plyny.pl/Zestaw_bazy_350ml
Polecana na forum baza. Oczywiście po przeczytaniu poradników i tematów już wiem że muszę ten zestaw zmieszać aby uzyskać odpowiednią moc w moim przypadku 12mg, do tego mam aromaty aqua 555.
Ile ml muszę dolać aromatu na 100ml bazy aby uzyskać smak podobny do Prime 15 od Halo? Bardzo proszę o odpowiedź bo jest kilka wersji w tym podawane w % a ja bym poprosiła aby jeśli ktoś może to napisał mi poprostu ile mililitrtów byłby dobrze dodać.
Awatar użytkownika
By Haze
#1572126
MadziaQ.. pisze:Ile ml muszę dolać aromatu na 100ml bazy aby uzyskać smak podobny do Prime 15 od Halo?

A ile flaszek aromatu kupiłaś? Bo jeśli dwie to może być za mało na 100ml - niektórym Aquom wystarcza wprawdzie stężenie 8%, ale są i takie że 12% to mało. Tak że najlepiej zacznij od 23ml bazy + 2ml aromatu - to da Ci stężenie 8%. Odczekaj MINIMUM 3 dni i spróbuj - zapewne będziesz zawiedziona smakiem :wink: więc jak do tego co masz dolejesz kolejne 0,5ml aromatu otrzymasz stężenie w okolicach 10%. Kolejne 0,5ml aromatu to będzie już prawie 12%.
By MadziaQ..
#1572913
Haze pisze:
MadziaQ.. pisze:Ile ml muszę dolać aromatu na 100ml bazy aby uzyskać smak podobny do Prime 15 od Halo?

A ile flaszek aromatu kupiłaś? Bo jeśli dwie to może być za mało na 100ml - niektórym Aquom wystarcza wprawdzie stężenie 8%, ale są i takie że 12% to mało. Tak że najlepiej zacznij od 23ml bazy + 2ml aromatu - to da Ci stężenie 8%. Odczekaj MINIMUM 3 dni i spróbuj - zapewne będziesz zawiedziona smakiem :wink: więc jak do tego co masz dolejesz kolejne 0,5ml aromatu otrzymasz stężenie w okolicach 10%. Kolejne 0,5ml aromatu to będzie już prawie 12%.


Mam 10 buteleczek tego aromatu więc spokojnie dam radę :) Czyli 5ml aromatu na 50ml bazy to może być jednak za dużo pewnie?
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1572926
Według mnie 5-8% stężenie, to maks dla aromatów Aqua. Zrobiłem dwie serie po 50ml z Red cloud, Golden i Liberty. Pierwsza seria 5% druga 8%.
O ile Golden w obu próbach był ok, to Liberty i Red cloud przy 8% były zbyt skondensowane i słodkie jak ulep.
Oczywiście to moje odczucia. Każdy ma inny smak.
Najlepiej testować samemu zaczynając od 5%, bo posiłkując się opiniami można zgłupieć. Jednemu pasuje 5%, drugiemu 8, komuś innemu 15% to mało. Ludzie mają też różne parowniki, w nich różne setupy itd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Haze
#1572976
555 nie jest gigantem intensywności więc przy 5% prawdopodobnie niewiele poczujesz, ale Koledzy mają rację - zgodnie ze sztuką lepiej zacząć od tych 5%. Czyli najlepiej:
* ściągnij z butli z bazą 5ml (zakładam, że masz butlę 100ml?) i wlej flaszkę 555 (5ml) - dostaniesz wtedy stężenie 5%,
* jak później dolejesz do tego kolejne 2ml aromatu to dostaniesz ~7%
* kolejne 2ml da Ci ~8,5%,
* i kolejne 2ml to będzie 10%.
Awatar użytkownika
By tokenz
#1581154
Pude!lek pisze:Według mnie 5-8% stężenie, to maks dla aromatów Aqua. Zrobiłem dwie serie po 50ml z Red cloud, Golden i Liberty. Pierwsza seria 5% druga 8%.
O ile Golden w obu próbach był ok, to Liberty i Red cloud przy 8% były zbyt skondensowane i słodkie jak ulep.
Oczywiście to moje odczucia. Każdy ma inny smak.
Najlepiej testować samemu zaczynając od 5%, bo posiłkując się opiniami można zgłupieć. Jednemu pasuje 5%, drugiemu 8, komuś innemu 15% to mało. Ludzie mają też różne parowniki, w nich różne setupy itd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


1. Na jakim parowniku (setup) wapujesz ?
2. Doplucnie ?
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1581170
@tokenz
1. Parowniki to Kayfun Lite+ / TGT2 / LeMagister / Origen V2. Setupy we wszystkich identyczne - 1,2-1,3ohma na drucie Kanthal D 0,3. Nośnik Muji. 11-14W.
2. Dopłucnie. Nawet na KL+ :)
Samogon na bazie Liberty wzbogaciłem eksperymentalnie o aromat TPA Creme de menthe. Niestety nie byłem w stanie wapować czystego Liberty nawet w stężeniu 5%... :( Słodki i mdlący... Teraz po rozrobieniu z wytrawną miętą nawet ujdzie i jest szansa, że 50ml liquidu nie wyląduje w muszli.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1583097
Te nasze gusta i wrażliwość kubków smakowych mają ogromny rozrzut.

Aqua Liberty samogon 10% - delikatny, zupełnie nie mdlący, nie męczący, na pewno nie słodki. Lekko bezbarwny. Chmurka w otoczeniu z ledwo wyczuwalnym zapaszkiem.

Aqua Shisha Apple samogon 10% - z butelki samogonu intensywny niemiły odór, przy wapowaniu zamieniający się w bardzo przyjemny smak, przypominający Shishę z nutką jakby anyżku. Tutaj pokuszę się o dodanie kropelki mięty (zazwyczaj paliłem sziszę jabłko-mięta).
Osoba postronna stwierdziła, że chmurka w otoczeniu śmierdzi, jak kocie siki :) - faktycznie jest charakterystyczna i moco wyczuwalna.


Ogólnie wypróbowałem już 3 aromaty Aqua (555 wcześniej) i na żadnym się nie zawiodłem. Kilka innych przegryza się, czekając na opinię.

Preferowany do nich parownik to Kayfun.
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1583200
Shisha Apple dla mnie 8% to już dużo, za to dodaje do niej kilka/kilkanaście kropel Green Apple i jest świetna.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1583216
Ja uwielbiam Shisha Apple. Robiłem na 5% i jest doskonały.
Co do Liberty, to dziwne. U mnie kolor przy 8% jest zdecydowanie ciemno-brązowy. Z pewnością nie jest to delikatne w smaku. Jakbym wapczył torbę cukru z domieszką czegoś udającego tytoń do cygar lub obrzydliwy tani tytoń fajkowy. Mam wrażenie, że taki 24h był o wiele lepszy od tego, który stoi od 21 listopada zeszłego roku. Grudniowy jest równie obrzydliwy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1583323
"Bezbarwny" Liberty chodziło mi bardziej o "bezsmakowy". Jest brązowy. A ta słodkość to naprawdę nie wyczuwam nic słodkiego w tej mieszance. Jest ok, tzn nie jest obrzydliwy, a to już nieźle :), choć nie wiem, czy będę go jeszcze mieszał. Co innego shisha, jest naprawdę bardzo dobra.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1583352
Może obrzydliwy nie jest najlepszym określeniem :) Raczej męczący/ zamulający. Ale z pewnością nie jest to liquid, który można beztrosko wapować po 3 baniaki dziennie.
Skończyłem 3ml z dodatkiem mięty i mam dość na cały tydzień.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By vapvap
#1585669
Zauważyliście może podobieństwo pomiędzy aromatami Aqua Shisha Appple i Route66? Nie mam ich w tym momencie obu na raz więc nie porównam bezpośrednio ale jak dla mnie to albo różnica jest bardzo subtelna albo dostałem błędnie oznaczony aromat - Shisha Apple smakujący jak Route66.
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1585681
Route66 - 10% wytrawna lekko gryząca i ostra tytoniówka, nie męcząca. Jest inna od shisy appple, której smak trąci jakby anyżkiem, zupełnie inna nutka, choć wszystkie Aqua mają w sobie to coś.

Red Cloud -10% ten aromat najbardziej przypomina analogową paloną shishę jabłkową. Bardzo smaczny, choć po dłuższym wapowaniu delikatnie mdląco zamula.

O ile 555, Liberty, Route66 wchodzą bez zastrzeżeń przy stężeniu 10%, tak Shisha Apple i Red Cloud są raczej zbyt aromatyczne i lekko męczą po pewnym czasie. Rozcieńczę je bazą.
Awatar użytkownika
By muadep
#1669116
Muszę i ja dodać od siebie dla fanów aqua red cloud.
Bardzo lubię tan aromat, ale z powodu smrodu jaki zostawia chmura postanowiłem znaleść coś lepszego choć podobnego.
Żona po powąchaniu dymu wymiotowała - tak to śmierdzi po wydechu. W pracy krzywią się wszyscy. Stąd kończę z tym aromatem.
Jak dla mnie mieszanka wapowana na świeżo - smaczniejsza, po trzech tygodniach podobna, ale te smaki tytoniowo-przyprawowe silniejsze, a poziomka słabsza.
Ja robię coś od czego nie mogę oderwać się i chmurka prosi się o wąchanie z następujących składników.
• Inawera poziomka - w red cloud po mojemu to jest, a nie truskawka
• Capella anise
Na 10 ml po 15-25 kropel każdego - w zależności od nastroju. Aromaty w stosunku pół na pół, a czasem z 10% więcej poziomki.
Baza do niedawna vpg+, obecnie optimum.
W red cloud wg mnie jest jeszcze dosłownie deczko mięty i jakaś tytoniuwa typu ry4 z azjatyzką nutą.
Mam nadzieje, że spodoba się i nie zostanę ukamienowany. *SMOKEKING*
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.