EPF
Nasze własne produkcje
By fayny
#1662328
Witam
W oczekiwaniu na VT75 wystrugałem sobie ze sklejki i miedzi moda na DNA75.
Będę musiał jeszcze trochę nad nim popracować,ale bardzo mnie ciekawiło jak działa ten chip :) No i działa super jak wszystkie inne DNA.
Nie wiem tylko dlaczego przy monitorowaniu escribe czasem wyświetla error,przez chwilę pojawiają się jakiś dziwne piki.Później wszystko wraca do normy,może zrobią jeszcze jakąś aktualizację.
Klocek wyszedł mi ciężki,razem z baterią prawie 0,3 kg :) ale może za to przy 26650 wystarczy na cały dzień.
Obrazek
Będę też musiał coś zrobić z przyciskami,teraz są z pleksi i zbyt jasno świecą.Chyba nie ma opcji zmniejszenia jasności świecenia tej diody.
Awatar użytkownika
By jomat
#1662383
Szeregowo z diodą jest rezystor, możesz zwiększyć jego wartość,
zmniejszy się prąd płynący przez diodę, zmniejszy się jasność.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1662473
Zaraz, to programowo nie da się jej wygasić ? Albo ustawić jakiś nieupierdliwy kolor, np. "miedziany" ?
W ostateczności maźnij przyciski od spodu lakierem lub cieniutką folię przyklej.
By fayny
#1662482
@jomat masz rację można wymienić rezystor,tylko to są SMD i kiepsko mi idzie z lutowanie takich drobiazgów.Więcej ich szukam jak lutuję ))
@Nałóg Totalny da się wygasić,nie da się przyciemnić.Kolory można zmieniać ale chyba tylko na podstawowe,jeszcze sprawdzę.Pewnie tak się to skończy że zakleję folią lub zamaluję żeby tak nie raziła.
Ty też masz chyba tą PCB pisałeś w wątku o VT,podepnij pod komputer bez akumulatora i możesz się pobawić.
Awatar użytkownika
By Miotła
#1663353
Można zobaczyć więcej fotek boxa? Zawsze mi się ciężkie miedziane boxy podobały :D
By fayny
#1663822
Miotła pisze:Można zobaczyć więcej fotek boxa? Zawsze mi się ciężkie miedziane boxy podobały :D


Mówisz i masz :)
Tylko że będę musiał go poprawić.Elementy z miedzi muszą być lepiej dopasowane,część ze sklejki(polakierowana na zielono) zostane wymieniona na drewno.
Robiłem na szybko bo chciałem sprawdzić jak działa DNA75.Jak tylko dotrze zamówiony VT75 to ten idzie do poprawek.
No ale teraz wygląda tak
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By Miotła
#1663836
Jak zielone drzewko to walnij niebieska, niebieskozielona patyne i miodzio będzie :D

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
By fayny
#1663840
Drzewienko to chyba naturalne zostawię,miedź jak nabierze patyny to powinno się dobrze komponować.
Zamówiłem jakąś deskę egzotyczną, zobaczę jak dojdzie i wydłubie skorupkę :)
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.