EPF
Awatar użytkownika
By kooobas
#1622110
Nowa aktualizacja Escribe 1.0.42. Ktoś miał już styczność? Jest coś nowego oprócz dodanych kilku nowych drutów? Nie wiem ale mam jakiś uraz do aktualizowania bo mam wrażenie że coś spitolę ;)
By polak345345
#1626731
Mordzie jeśli w escribe miałem ustawiony 14.44Wh ( vt200 ) i mod odciął zasilanie przy 13% to wystarczy odjąć te 13% od ustawionych wcześniej Wh i " mniej więcej " mod przy rozładowaniu pokaże te 0-2% prawda? Czy może to tak nie działa? Najlepiej zrobić analizę, wiem lecz nie posiadam zaplecza do tego, nawet grubego drutu. A poza tym wszystkim, trochę się boje i chce iść na łatwiznę.

Edit:

Również chciał bym znać rezystencje wew. układu ponieważ przy tc nie działa jak należy. Czytałem że, trzeba zrobić zwarcie, a że jestem głupek to uwierzyłem i prawie wsadziłem polecany przez kogoś śrubokręt. Czy faktycznie podczas analizy mam złączyć + i - zwykłym śrubokrętem? ( nie mam nic miedzianego w domu ). Pytam zanim zrobię sobie krzywdę i wyląduje w TV.
By karol1241
#1626790
Wpisz jako wewnętrzną rezystancję 0.022 ohma, potwierdzam działa :)
By polak345345
#1626826
tinOFbeer pisze:Tu masz odpowiedź na pierwsze pytanie post1537194.html#p1537194
a tu na drugie post1608044.html#p1608044

Dziekuje czytałem ten temat 2 razy. Te posty są mi dobrze znane bo wertowane dziesieciokrotnie lecz dla mnie, osoby mającej zerowe pojecie o prądzie, elektronice itp jest to mało precyzyjne i nie jasne. Brakuje opisu krok po kroku.
Nie prosze o to. To nie temat dla poczatkujacych, dobrze zdaje sobie z tego sprawe.


Jeśli chodzi o baterie poszedłem na łatwiznę i zabaczymy co będzie, jesli test sie nie powiedzie sprobuje zrobić analize, ukrece claptona na 0.4 wiekszy kawałek ewentualnie będę skromnie prosił o pomoc,
Co do rezys. wew. układu wpisałem polecaną rezystencje.
Naładuje boxa i sprawdze działanie tc. Jeśli sie powiedzie zostanie kwestia analizy liPo.
Chodź rownie dobrze mógłbym zapamiętać że, 13% = odcięcie zasilania i ładowanko;)
Super box tylko trzeba cierpliwie poświęcić trochę czasu na naukę obsługi samego urządzenia jak i programu.
W moim przypadku bedzie to ciężka sprawa ponieważ, używam go sporadycznie pomimo jego świetności. Najchętniej zamknął bym go w jakieś gablotce i tylko spoglądał od czasu do czasu.
Strasznie mi szkoda go używać :/



Sent from my SAMSUNG-SM-N910A using Tapatalk
Awatar użytkownika
By geffer
#1634139
Za nic na świecie nie mogę ogarnąć dobrego configu w Escribe czy to ni200 czy ss. Profil ni200 mam ori standardowy, ss316 po aktualizacji softu, oraz ss316 od djlsvape. Najbliżej do perfekcji zbliżyłem się na ori ss316 ( firmware chipu 23-02-2016 ).

Nie wiem co źle robię, ale czy to gotowa grzałka ( zephyrus v2 ni200 0.15ohm ) czy zrobiony setup - ss316 microcoil dual 0.39 ohm ( supreme rdta ), ss316 z odstepami dual 0.46 ohm ( griffin ).

Posiadam VT200 i Wismeca DNA 200.

Jakieś rady, może mam złe profile - mógłby ktoś wskazać który konkretnie pod w/w materiały z trawnika użyć, bo widziałem np 2 różne ss316.

Druga sprawa, widzę także, że duża rola to internal resistance, lecz wiesiek z ustawieniami ori, które są dobre również idealnie nie działa, a jak widzę niektórych osób wykresy to jest płasko że ... :)

Liczę na jakąś małą pomoc bo zaczynam kombinować coraz bardziej a poprawy nie widać, nawet za każdym razem jest gorzej.
Awatar użytkownika
By Sammael
#1636343
Nawiazując do poprzedniego postu... Czy ktoś z Was testował może TFR pod SS316 z trawnika? Męczę się już z tym drutem troszkę, testuje różne ustawienia i jak do tej pory TC działa mi tylko przy wyższym nastawie temperatury(na pliku ze steam engine).Wiec jeśli ktoś testował te ustawienia, to proszę o opinię, a jak tylko będę miał chwile wolną sam potestuję :wink:

pozdr.
sml

edit
@geffer Co do drutu niklowego, to ustawienia ze Steam Engine dają radę. Korzystam głównie przy temperaturach 450-500*F 40-55W bez preheat-u(lub z przy dualu) i działa.
By Hoxworth
#1660771
Kupiłem używane SDNA. Sprzedający twierdził, że wszystko już jest poprawnie ustawione w Escribe. Jednak chciałbym samemu się o tym przekonać. Chodzi mi głównie o poprawne ustawienie pakietu lipo. To jest moje pierwsze DNA, więc prosiłbym o porady. Temat przejrzałem, ale właściwie 90% postów, jest o profilach pod TC, co aktualnie mnie nie interesuję. Proszę o wyrozumiałość. Z góry dzięki za pomoc.
By Hoxworth
#1660782
Czyli, żeby poprawnie ustawić ustawienia pakietu w Escribe, muszę tworzyć taki układzik z rezystorami? :~
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1660816
Hoxworth pisze:Czyli, żeby poprawnie ustawić ustawienia pakietu w Escribe, muszę tworzyć taki układzik z rezystorami? :~


Jeżeli nie ufasz zapewnieniom poprzedniego właściciela to tak ;) Ja proponuję jednak testowe zrobić dwa pełne przebiegi (użytkowanie-ładowanie) i zobaczyć, a nóż-widelec analiza pakietu została przeprowadzona prawidłowo i dane dotyczące pakietu LiPo właściwie odwzorowują rzeczywistość ;)

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Haze
#1660823
Hoxworth pisze:Czyli, żeby poprawnie ustawić ustawienia pakietu w Escribe, muszę tworzyć taki układzik z rezystorami? :~

Najlepiej ale nie koniecznie. Jeśli podłączysz parownik z grzałką w okolicach 0,5 ohma ukręconą z jakiegoś grubasa (np. 10 zwojów z Kanthala 0,6mm) to też powinno się udać, bo w czasie tego testu DNA nie daje czadu w sposób ciągły, tylko z przerwami na wychłodzenie grzałki.
By Hoxworth
#1660824
1. Średnia 2.0mm powinna być okej? Ustawić 40W?
2. Czy zrobienie update firmware'u da się w jakiś sposób spieprzyć? :E
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1660831
Ad.1 Ustaw taką moc, na której zazwyczaj będziesz wapował. Dla mnie domyślne 40 W, było jak najbardziej właściwą wartością. Im grubiej (im większa średnica wewnętrzna testowej grzałki) tym lepiej, nie będzie się mocno grzało na około ;)

Ad.2 Nie. O ile dobrze rozumiem oczywiście definicje słowa "spieprzyć" ;)


Pozdrawiam
Grzegorz
By Hoxworth
#1660838
Dziękuję. Ostatnie pytanie. Czy można jakąś kombinacją klawiszy całkowicie wyłączyć moda? Nie mówię o blokadzie.
Awatar użytkownika
By cimon
#1660867
Hoxworth pisze:Dziękuję. Ostatnie pytanie. Czy można jakąś kombinacją klawiszy całkowicie wyłączyć moda? Nie mówię o blokadzie.


Nie - nie można. DNA200 jest 24/7 w stand by.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1661085
cimon pisze:
Hoxworth pisze:Dziękuję. Ostatnie pytanie. Czy można jakąś kombinacją klawiszy całkowicie wyłączyć moda? Nie mówię o blokadzie.


Nie - nie można. DNA200 jest 24/7 w stand by.

Każdy mod elektroniczny jest non stop w standby. Gdyby nie był, nie odebrałby i nie zrozumiał kombinacji włączającej. Całkowite wyłączenie tylko poprzez fizyczne odłączenie/wyjęcie baterii.
By Hoxworth
#1661887
Boxa ładuję zwykłą ładowarką do telefonu. Do Samsunga S6 dostałem ładowarkę, która obsługuje "szybkie ładowanie" (zakładam, że po prostu potrafi podawać wyższy amperaż). Czy mogę nią ładować boxa, bez uszkodzenia/osłabienia pakietu lipo?
[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/20160530/6358bdf2100bc75e3c558a96953cf9f4.jpg[/img]

Tapnięte z SGS6
Awatar użytkownika
By pol
#1661888
Zapewne nie jest to ładowarka do telefonu.
Jest to adapter sieciowy 110-240V na 6.0V 1.67A lub 5.0V 2.0A


By Hoxworth
#1662002
1. Poprawna nazwa tego urządzenia nie ma znaczenia. Chodzi mi tylko o to czy można tym ładować boxa bez uszkodzenia pakietu lipo?
2. Czy ktoś mógłby podrzucić link do dobrej ładowarki/adaptera sieciowego (wiadomo o co chodzi), który będzie to lipo ładował w zaufany i dobry sposób?
3. Czy po osiągnięciu 100% chip odcina napięcie i przestaję ładować lipo (znaczek ładowania znika?)
Awatar użytkownika
By texom78
#1662090
pol pisze:Zapewne nie jest to ładowarka do telefonu.
Jest to adapter sieciowy 110-240V na 6.0V 1.67A lub 5.0V 2.0A


Przeczytaj jeszcze raz dane znamionowe i popraw. A jakie niby przeciwwskazania są do ładowania telefonu, czy boksa?
Awatar użytkownika
By pol
#1662096
@ texom78,

texom78 pisze:..... Przeczytaj jeszcze raz dane znamionowe i popraw. A jakie niby przeciwwskazania są do ładowania telefonu, czy boksa?


Czy to urządzenie na zdjęciu prezentuje ładowarkę?

Edit:
Pokrewny temat:
post1661963.html#p1661963
Awatar użytkownika
By texom78
#1662112
pol pisze:@ texom78,

texom78 pisze:..... Przeczytaj jeszcze raz dane znamionowe i popraw. A jakie niby przeciwwskazania są do ładowania telefonu, czy boksa?


Czy to urządzenie na zdjęciu prezentuje ładowarkę?

Edit:
Pokrewny temat:
post1661963.html#p1661963
Nie jest to ładowarka, nie zaprzeczam, ale urządzenie dostarczające wystarczająca ilość napięcia i prądu do zasilenia modułu ładującego w telefonie lub innym urządzeniu. Bardziej adapter USB. To poniżej na zdjęciu też nie ale czy można tym naładować telefon albo coś co wymaga 5V i dajmy na to 2A, czemu nie?
Obrazek
Awatar użytkownika
By pol
#1662120
Nie, tym nie można naładować ogniwa w telefonie. W telefonie znajduje się ładowarka.
To co pokazujesz, jest tylko źródłem zasilania ładowarki 5V o wskazanym prądzie.

Przeczytałeś wskazany wątek?
To teraz odpowiedz czy DNA200 ma balancer czy nie.
Awatar użytkownika
By texom78
#1662129
pol pisze:Nie, tym nie można naładować ogniwa w telefonie. W telefonie znajduje się ładowarka.
To co pokazujesz, jest tylko źródłem zasilania ładowarki 5V o wskazanym prądzie.

Przeczytałeś wskazany wątek?
To teraz odpowiedz czy DNA200 ma balancer czy nie.
przepraszam czy Ty przeczytałeś mój ostatni komentarz? Czy ja napisałem, że to jest ładowarka? Wczoraj "adapterem USB" do iPada ładowałem mojeg Wieśka z dna200 i zgadnij co się stało? Wybuchł! Oczywiście, że nie. Naładował się i to całkiem ładnie. Oczywiście preferuje ładowarki zewnętrzne to było z czystej ciekawości.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2016, 15:57 przez texom78, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By pol
#1662135
texom78 pisze:..... ale czy można tym naładować telefon albo coś co wymaga 5V i dajmy na to 2A, czemu nie?

To jeszcze raz. Tym się nic nie naładuje.
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1662136
texom78 pisze:......Wybuchł! Oczywiście, że nie naładował się i to całkiem ładnie. .......
Proszę Cię. Przeczytaj to, co napisałeś i wstaw odpowiednie znaki interpunkcyjne w odpowiednich miejscach.
Ja z tej wypowiedzi zrozumiałem, że box wybuchł i to z efektami specjalnymi.

________________
Tapa tapa z es piątki.
Awatar użytkownika
By texom78
#1662139
amisiek1969 pisze:
texom78 pisze:......Wybuchł! Oczywiście, że nie naładował się i to całkiem ładnie. .......
Proszę Cię. Przeczytaj to, co napisałeś i wstaw odpowiednie znaki interpunkcyjne w odpowiednich miejscach.
Ja z tej wypowiedzi zrozumiałem, że box wybuchł i to z efektami specjalnymi.

________________
Tapa tapa z es piątki.
Czy to miała być kąśliwa riposta? O czymś takim jak dysortografia Pan słyszał? Staram się jak mogę, przez spory okres czasu przebywania poza granicami kraju i interpunkcja szwankuje. Mogę Cię jedynie przeprosić za ból oczu, jeżeli takiego doznałeś.
Awatar użytkownika
By texom78
#1662142
@pol, czemu jesteś taki uparty? Czy tylko czytasz bez zrozumienia?


Wysłane z końca..... gdzieś tam....
Awatar użytkownika
By sikor370
#1662147
co Wy, okres wszyscy macie? :P
By Hoxworth
#1662155
Wygląda na to, że humorek nie dopisuje. Nadal czekam, aż ktoś odpowie na moje pytania :E
Awatar użytkownika
By texom78
#1662174
Hoxworth pisze:Wygląda na to, że humorek nie dopisuje. Nadal czekam, aż ktoś odpowie na moje pytania :E
Jeżeli chodzi o ładowanie twojego moda to innej opcji nie ma ( jeżeli jest to SMY sdna200), obudowa jest nierozbieralna i tylko takim adapterem go "naładujesz". Przepraszam zasilisz wewnętrzną ładowarkę, bo zaraz się znowu szczegółów zaczną czepiać.
Awatar użytkownika
By pol
#1662198
texom78 pisze:@pol, czemu jesteś taki uparty? Czy tylko czytasz bez zrozumienia?

A piszesz ze zrozumieniem?
Awatar użytkownika
By texom78
#1662205
pol pisze:
texom78 pisze:@pol, czemu jesteś taki uparty? Czy tylko czytasz bez zrozumienia?

A piszesz ze zrozumieniem?
Poddaję się..... Nie ciągnę tego dalej, szkoda temat zaśmiecać. Przepraszam za niezrozumiałe zwroty typu adapter.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1662221
Najśmieszniej jest jak jest taka ładowarka zewnętrzna, zwykła z koszykiem, i jest ona bez wbudowanego zasilacza. Wtedy trzeba ją łączyć z gniazdkiem za pośrednictwem adaptera sieciowego. No i wtedy jest śmiesznie, bo w sklepach czasami objaśniają, że trzeba ładowarkę połączyć z ładowarką od telefonu, coby ładować ładowarkę ładowarką.
Awatar użytkownika
By texom78
#1662228
Brzmi jak porada z Media Markt :)


Wysłane z końca..... gdzieś tam....
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1662480
No właśnie, dlatego pol i Mutango starali się nakłonić do używania właściwego nazewnictwa, bo inaczej nasze porady będą wyglądały jak te z MM :)
Wracając do odpowiedzi na pytania kolegi Hoxworth, to :
1.Tak, można podpiąć ten adapter, który masz.
2. j.w.
3. Jak pamiętam (bo obecnie nie mam DNA200), to po naładowaniu układ pobierał prąd rzędu 50mA. Czyli nie było całkowitego odcięcia napięcia.
By Hoxworth
#1665050
Nałóg Totalny pisze:No właśnie, dlatego pol i Mutango starali się nakłonić do używania właściwego nazewnictwa, bo inaczej nasze porady będą wyglądały jak te z MM :)
Wracając do odpowiedzi na pytania kolegi Hoxworth, to :
1.Tak, można podpiąć ten adapter, który masz.


Dziękuję bardzo :)
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1665851
Może ja blondynka jestem, może ni doczytałem w tym szumie informacyjnym ale...od którejś z wersji Escribe mamy możliwość wyboru rodzaju drutu (Ni, Ti, SS) na którym chmurzymy. Z drugiej strony zostały "stare" definiowane przez użytkownika profile. Jedno i drugie (i rodzaju drutu i profil) mamy możliwość wyboru z poziomu interfejsu zasilania.
Pytanie :
- w przypadku wyboru rozbieżnego (np. wybraliśmy rodzaj drutu Ni, a profil przykładowa dla Ti), która z opcji ma wyższy priorytet dla sterownika ? Według której będzie realizowana funkcja TC ?


Pozdrawiam
Grzegorz

PS. No spać mi to nie daje :D :D
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1665861
Krasnal45 pisze:Zgłupieje i wybierze SS :lol:
Sorry za OT :mrgreen:



A niech by i tak było, byle coś pewnego :mrgreen: :mrgreen:

A serio - ustawiam oczywiście zbieżnie - jak SS to SS, jak Ti to Ti, jak Ni200 to Ni200 ale...pytanie wciąż to samo, czy sterownik pracuje wg rodzaju drutu (defaultowo), czy wg modyfikowanego profilu własnego ?

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By rafik87
#1665869
Gwido67 pisze:Może ja blondynka jestem, może ni doczytałem w tym szumie informacyjnym ale...od którejś z wersji Escribe mamy możliwość wyboru rodzaju drutu (Ni, Ti, SS) na którym chmurzymy. Z drugiej strony zostały "stare" definiowane przez użytkownika profile. Jedno i drugie (i rodzaju drutu i profil) mamy możliwość wyboru z poziomu interfejsu zasilania.
Pytanie :
- w przypadku wyboru rozbieżnego (np. wybraliśmy rodzaj drutu Ni, a profil przykładowa dla Ti), która z opcji ma wyższy priorytet dla sterownika ? Według której będzie realizowana funkcja TC ?


Pozdrawiam
Grzegorz

PS. No spać mi to nie daje :D :D

Według Ti, nieważne jaki profil wybierzesz to po zmianie na inny materiał TCR będzie ustawione dla tego zmienionego, pozostaną jedynie ustawienia odnośnie preheatu no i nazwa profilu

Wysłane z X600
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1665873
rafik87 pisze:
Gwido67 pisze:Może ja blondynka jestem, może ni doczytałem w tym szumie informacyjnym ale...od którejś z wersji Escribe mamy możliwość wyboru rodzaju drutu (Ni, Ti, SS) na którym chmurzymy. Z drugiej strony zostały "stare" definiowane przez użytkownika profile. Jedno i drugie (i rodzaju drutu i profil) mamy możliwość wyboru z poziomu interfejsu zasilania.
Pytanie :
- w przypadku wyboru rozbieżnego (np. wybraliśmy rodzaj drutu Ni, a profil przykładowa dla Ti), która z opcji ma wyższy priorytet dla sterownika ? Według której będzie realizowana funkcja TC ?


Pozdrawiam
Grzegorz

PS. No spać mi to nie daje :D :D

Według Ti, nieważne jaki profil wybierzesz to po zmianie na inny materiał TCR będzie ustawione dla tego zmienionego, pozostaną jedynie ustawienia odnośnie preheatu no i nazwa profilu

Wysłane z X600


Może za szybko ;) W moim przykładzie wybrałem profil dla Ti (ale material Ni200)...i piszesz, że wg Ti (czyli profil) a za chwilę, że nie ważny jaki profil wybiorę, ponieważ i tak i tak TC będzie realizowane wg TCR dla wybranego materiału ( "...po zmianie na inny materiał TCR będzie ustawione dla tego zmienionego..."). Przepraszam, może jest rano ale nie rozumiem... ;)


Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By rafik87
#1665882
Wyjaśniam wybrałeś profil Ti a materiał Ni czyli TC będzie działało jak dla Ni.

Wysłane z X600
Awatar użytkownika
By STR
#1665884
Na steem-

Wysłane z mojego PMT3277_3G przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1665885
rafik87 pisze:Wyjaśniam wybrałeś profil Ti a materiał Ni czyli TC będzie działało jak dla Ni.

Wysłane z X600


To jest jasne i czytelne ;) Dzięki.

Ale, jako człek wścibski z natury muszę zapytać w tym wypadku - jaki sens mają w ogóle obecnie profile, skoro i tak i tak funkcja TC realizowana jest z poziomu wyboru materiału grzałki ? Tylko preaheat i jego parametry ?


Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By STR
#1665888
Na steam-engine są dostępne profile dla prawie każdego rodzaju drutu jakiego używamy wystarczy wybrać jaki chcemy pobrać i wgrać do naszego DNA.

Wysłane z mojego PMT3277_3G przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1665892
STR pisze:Na steam-engine są dostępne profile dla prawie każdego rodzaju drutu jakiego używamy wystarczy wybrać jaki chcemy pobrać i wgrać do naszego DNA.


Dzięki ale jakby nie o to chodziło ;)

Kiedyś sterowałem funkcją TC dla różnych rodzajów materiałów grzałki z poziomu profili. Obecnie, kiedy funkcja TC jest sterowana z poziomu materials, profile jakby tracą na znaczeniu. Oczywiście, pliki ze Steam Engine, wgrywamy obecnie z poziomu zakładki Materials a nie jak kiedyś pod profilami.

Pozdrawiam
Grzegorz
By Fronti3r
#1665901
@Gwido67, jak dla mnie aktualnie profil (nazwa) to tylko nazwa a rodzaj drutu, jaki tam zdefiniujesz jako materiał, jest istotny.
Czyli w danym profilu dajesz nazwy/napisy/opisy jakie tam tylko sobie zechcesz, definiujesz parametry pracy i dobierasz materiał ... ale mogę się mylić ;-)
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

Hej. Potrzebuje pomocy. Byłem użytkownikiem Draga […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.