EPF
Awatar użytkownika
By cough
#1279695
No i stało się dna40 nie jest jedynym układem zdolnym kontrolować temperaturę, nawiasem mówiąc era dna40 się skończyła, nowy sx350j jak dna40 oferuję stepup/stepdown 1-9,5V 200°F-580°F /100℃-300℃ , i 60W z jednej baterii, 120W z 2x18650. W erze wariujących wyświetlaczy dna40, myślę że sx350j szybko zdobędzie popularność.

PS. mam nadzieje że wypuszczą update firmware do sx350mini, bo są to bardzo podobne układy i myślę że jest możliwe zmienienie sx350mini w sx350j


Awatar użytkownika
By saradonin
#1279698
cough pisze:[...] nawiasem mówiąc era dna40 się skończyła[...]
Fantazjujesz kolego, bo DNA40 cieszy się ogromną popularnością, wystarczy wyjrzeć trochę poza trawnik.

To jednak bardzo dobrze, że pojawiła się konkurencja (zdrowa konkurencja zawsze jest dobra), tym bardziej, że Yihi pokazało, że wie jak zrobić dobrą elektronikę.
Awatar użytkownika
By cough
#1279701
no właśnie często wyglądam poza, i tematach związanych z dna40 można spotkać się z lawiną niezadowolonych klientów którym pojawiają się problemy, głównie z wyświetlaczem. A cieszyło się popularnością ze względu na innowacyjną kontrolę temp, teraz większość się zastanawia czy jak kupi układ czy zasilanie na dna40 otrzyma wadliwą serię. Tak czy inaczej, dna40 vs sx350j przynajmniej na papierze wygrywa sx350j.
Awatar użytkownika
By donjohn
#1279924
dodo21x pisze:Nikt raczej nie mówi o końcu ale dla nas jako konsumentów to świetna sytuacja.

Czytając rożne posty, nie jestem przekonany do DNA40


A Ja jako user DNA 40 jestem zadowolony :D
Jakbym czytał wszystko co ludzie piszą to bym nic nie kupił :lol:
Trzeba się przekonać na własnej skórze :beer:
Awatar użytkownika
By dodo21x
#1279966
Ja nie czekam, jestem zadowolony z tego co obecnie posiadam.

Napisałem jedynie, ze nie jestem przekonany do DNA40 biorąc pod uwagę doświadczenia innych. Nie mowie, ze to zły układ, mowie, ze nie jest dla mnie w tym momencie.
Awatar użytkownika
By meshuggah1975
#1280365
Nie wiem czy to dla nas fajna konkurencja...yihi - 70$, dna40 - 60$. Wolałbym konkurencję yihi 50$, dna 40 60$. I szczerze powiedziawszy takiej się spodziewałem. Jestem zaskoczony tą ceną, wychodzi na to, że chińskie sprzęty będą niedługo droższe niż amerykańskie. To pierwszy przykład. Świat zwariował.
Awatar użytkownika
By cough
#1280374
tyle że w yihi masz 60w, dasz dwa ogniwa masz 120w. śmiem wątpić czy linia produkcyjna evolva jest w USA, zapewne otrzymują gotowe pcb i tylko programują. Wolny rynek, a chętni i tak się znajdą na yihi, to że coś robione jest w chinach nie znaczy że jest gorsze jakościowo.
Awatar użytkownika
By meshuggah1975
#1280380
Jasne. Nie to miałem na myśli. Sam mam sigeleia z yihi i traktuję ten chip na równi z dna30, które też posiadam. Jednak wolałbym, żeby oprócz tego, że konkurują parameterami, konkurowali też cenami ;) Spójrzmy np. na cenę sx mini (mówię o modzie). Jest droższy niż vaporshark dna 30.
Awatar użytkownika
By jupiajo
#1280412
cough pisze:śmiem wątpić czy linia produkcyjna evolva jest w USA


Jak śmiesz? :lol:
By orient
#1280444
meshuggah1975 pisze:Spójrzmy np. na cenę sx mini (mówię o modzie). Jest droższy niż vaporshark dna 30.


Co w tym dziwnego? Sx mini to piękny, elegancki sprzęt, z większymi możliwościami. Vaporshark to przy nim wygląda jak niezbyt ładna mydelniczka z okienkiem, na dodatek ta 30W jest węższa niż 22 mm, co powoduje, że parowniki o tej średnicy częściowo wiszą w powietrzu. Sorry, ale żeby coś sprzedać za odpowiednią cenę, trzeba coś więcej niż tylko nakleić nalepkę Made in USA i uważać, że to wystarcza.
Awatar użytkownika
By meshuggah1975
#1280479
Zgadzam się, jednak wszyscy wiemy z czym kojarzy się nam wszystkim napis "Made in China". I nie zaprzeczysz, że jeszcze rok temu, tu na tym forum, mówienie o przewadze chińskich modów, chipów itp. nad amerykańskimi, wywołałoby salwę śmiechu i pospolite ruszenie. Jak powiedziałem - świat (przynajmniej waperski) się zmienia.
By szyroki
#1280496
Tyle postów, ale nikt nie zauważył, że to nie YiHi, tylko Evolv pcha świat waperski do przodu i opracowuje prawdziwe innowacje. YiHi tylko czerpie z ich pracy. Jasne, z DNA 40 są problemy - sam zrezygnowałem z zamówionego VaporSharka z tego powodu, ale to przynajmniej oryginalny produkt i prawdziwa nowość.

To nie znaczy, że nie kupię YiHi, po prostu uważam, że nie możemy zapominać kto tutaj prawdopodobnie definiuje jak będziemy wapować w przeciągu następnych miesięcy, czy lat.
Awatar użytkownika
By donjohn
#1280551
szyroki pisze:Tyle postów, ale nikt nie zauważył, że to nie YiHi, tylko Evolv pcha świat waperski do przodu i opracowuje prawdziwe innowacje. YiHi tylko czerpie z ich pracy. .


Dokładnie ;)
Tak samo wyrokowali 2 lata temu jak czajna mody wychodziły z elektroniką ( słynna Larwa :lol: ) ,że to koniec z PV itp ..
I co ? Dalej trwają i mają klientów :D
Tak samo będzie z DNA według Mnie , bo duużo BOX-ów i pare rurek wyszło z tym układem i ludzie są happy :D
A co do yhy :mrgreen:
Poczekajmy na te YIHI i steścimy co warte :beer:
Dobrze , że jest jakiś konkurent - będzie ciekawiej :o
Awatar użytkownika
By AKCEDEMEDIS
#1280582
tak se poczytałem te wszystkie wywody i konkurent to nie jest żaden, bo jego cena nawet w hurcie jest na dzień dzisiejszy o 50% wyższa. Co do wykonania to Dna daje mozliwość swobodnego dolutowania kabelków jakich sie chce, wymiany wyswietlacza jak sie urwie lub peknie-przy YHi nie jest juz tak kolorowo. Druty przylutowane na stałe-zalane jakims czarnym klejem lub żywicą -wyświetlacz na stałe przytwierdzony do płytki itp.itd. Wiem bo wkładam i jedne i drugie układy do boxów. Co do tego że maja 60-czy 120 watów to każdy "normalny" vaper nie potrzebuje 60 czy 100 watów bo nie jest mu to do szczęscia potrzebne. Ale jak to mówia konkurencja-może ie cenowa w tym przypadku -jest dobra dla konsumenta. Ale na dzień dzisiejszy i tak wieksze branie ma DNA.
By purge
#1304347
Panowie, a widzieliście kiedyś co sami Amerykańce mówią o sprzęcie robionym w USA :D? Bardziej go szkalują niż Polscy użytkownicy klonów :D.
Oczywiście są też patrioci, którzy kupują narodowy sprzęt dla polepszenia gospodarki, koszta utrzymania pracownika żyjącego w Stanach...Inni racjonalizują to mówiąc, że koszty utrzymania w Shenzen są o 9% niższe niż w Detroit, a sprzęt i tak robią o wiele tańszy. Natomiast trzeba przyznać, że Evolv wprowadziło innowację (bo takie obliczanie temperatury to nie jest nowość POZA światem waperskim) i mimo moich wątpliwości co do ni200...chcę spróbować kontroli temperatury. Co do niekonkurencyjnej ceny w elektronice YiHi, no cóż...elektronika daje 60, a nawet 120 wat, dodatkowo ma funkcję kontroli temperatury, więc można by stwierdzić, że YiHi wzięło to co najlepsze i połączyło w całość. W ten sposób stworzyli chip który przypadnie do gustu każdemu i klałd czejserom i ludziom którzy chcą na spokojnie pochmurzyć na określonej temperaturze.
W dodatku z tego co widziałem YiHi SX mini podaje na ekranie też dżule, niestety nigdzie nie powiedzieli co to konkretnie jest, ale jeżeli podają kJ/mol będzie wiadomo czy doprowadzamy na grzałkę tyle ciepła by ów nikiel zaczął z niej parować i mieszać się z naszą chmurką. Ale jeszcze sprawdzę co to tak naprawdę pokazuje...
@EDYTA: Nie, po prostu pokazuje dżule i w sumie nikomu kto nie chce siedzieć podczas wapowania nad kartką papieru z długopisem się to nie przyda, natomiast jak ktoś będzie chciał sobie obliczyć entropię układu, jak najbardziej. No i w zasadzie, po głębszym zastanowieniu jakby podawało kJ/mol i tak trzeba by było siedzieć z długopisem nad kartką. Chyba, że zrobiliby wersję z bluetoothem i aplikacją na telefon, gdzie podajesz grubość drutu, ilość zwoi, średnicę, długość drutu doprowadzającego, to tak...to wtedy by to miało zastosowanie... :zakrecony
Awatar użytkownika
By witgit
#1448564
Panowie planuję zmodzić sobie coś na sx350j i powiedzcie mi czy w konfiguracji na 2x18650 połączonych szeregowo muszę dać tą dodatkową ładowarkę z balanserem ?
Ładowarka z układu sx nie naładuje akusów?

Po drugie,
dwa akusy szeregowo i układ daje 150w , jeden akus daje 60w, a co w przypadku dwóch akusów połączonych równolegle?
Też daje 60w?
Awatar użytkownika
By Goldi
#1448573
witgit pisze:Panowie planuję zmodzić sobie coś na sx350j i powiedzcie mi czy w konfiguracji na 2x18650 połączonych szeregowo muszę dać tą dodatkową ładowarkę z balanserem ?
Ładowarka z układu sx nie naładuje akusów?

Wtedy potrzebna jest ta ładowarka z gniazdem jack podłączana do 9V.

witgit pisze:a co w przypadku dwóch akusów połączonych równolegle?Też daje 60w?

Tak, daje 60W. Tyle, że działa 2x dłużej i można aku ładować z USB.
Awatar użytkownika
By Goldi
#1548549
Są tylko 2 możliwości podłączenia akusów jak w opisach powyżej. 3x 18650 szeregowo nie da się podłączyć do tego modułu. Równolegle się da, ale moc pozostanie na poziomie 60W a zwiększy się tylko czas pracy.
Awatar użytkownika
By rollweed
#1599594
Trochę odświerze temat .
Mianowice jest kwestia tego typu iż ponieważ druty ss są zacne na tc i zabieram się do dłubania z tym drutem na moim boxie z sx350j (updated 150w i Ti). Który tryb pracy Ti czy Ni lepiej się nadaje na ss ?
Zalecenia porady mile widziane .
Pozdrawiam
By Greeg6043
#1599812
Słyszałem że nie którzy urzywają na Ti, niestety z kontrolą temperatury mało to ma wspólnego.
Rezystancje Ti a ss to dwa rozne tematy, dla ss musisz ustawić inny TCR o ile masz taką mozliwość(nie wiem nie miałem doczynienia z tą elektroniką). Najpierw dodaj jeszcze jaka stal bo ss moze być 304, 316 itd (troche tego jest)
Tutaj troszke z tego forum na ten temat do poczytania;)
cala-prawda-o-kontroli-temperatury-grzalek-t88315-380.html
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1599814
rollweed pisze:Trochę odświerze temat .
Mianowice jest kwestia tego typu iż ponieważ druty ss są zacne na tc i zabieram się do dłubania z tym drutem na moim boxie z sx350j (updated 150w i Ti). Który tryb pracy Ti czy Ni lepiej się nadaje na ss ?
Zalecenia porady mile widziane .
Pozdrawiam

Można używać SS na trybie Ti, z odpowiednio niską temperaturą.
By Greeg6043
#1599817
W takim ogólnikowym skrócie kontrola temperatury to wzrost rezystancji podczas pogrzewania drutu, zapisany jako algorytm w elektronice dla poszczegolnego drutu
Elektonika nie odczytuje temperatury a zmiany rezystancji i na tej podstawie wskazuje temperaturę, dlatego tak istotne jest ustawienie odpowiedniego TCR dla kazdego drutu
Awatar użytkownika
By rollweed
#1599960
Wiem co to jest kontrola temp. i na jakiej zasadzie działa tylko ze na trybie Ti temperatura przy oporze 0.29 2x 10 na fi 2.5 na 50J skacze max do 60-70C .I jakoś tak dziwnie mi sie wydaje smak oddaje.
By jaro19591
#1660395
No to jest problem. Już w drugim boxie na SX-mini, coś się dzieje. Co jakiś czas, boxy odstawione na ławę po paru buszkach nie wygaszają wyświetlacza. Dopiero kolejne kliknięcie powoduje powrót do normalności. Miał ktoś takie objawy?
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.