EPF
Co z czym i jak mieszać.
By Hawaiix3
#1658493
Witam wszystkich, mam problem. Otóż ostatnio zaczęłam robić olejki. O ile te małe wychodzą to z tymi dużymi jest problem. Na 92 ml bazy VPG dałam 8 ml aromatu TPA Marshmallow no i jest problem, mianowicie smaku nie czuć w ogóle a drapie w gardło. Z tego co przeczytałam na forum jest za dużo aromatu wlane. I tu się nasuwa pytanie ile należy dolac bazy aby uzyskać dobre stężenie?
Przepraszam za jakiekolwiek błędy, ale niestety pisze z telefonu. Dziekuje za wszelką pomoc i pozdrawiam. :wink:
Awatar użytkownika
By krisIs
#1658497
Dozowanie tego aromatu to od 2.5-6%. Policz sobie ile na 100ml potrzeba.

I nie mówi się olejki.
Awatar użytkownika
By Margaretta
#1658511
Hawaiix3 pisze: gdybym umiała sobie policzyć nie pytałabym.


Przepraszam,a w szkole nie nauczyli liczyć % ?
Zanim się ktokolwiek zabierze za mieszanie powinien DOKŁADNIE przeczytać odpowiedni dział na forum.
Tu masz kalkulator (po polsku co by nie było problemu ze zrozumieniem angielskiego),do góry rozwijasz "co chcesz policzyć" i dawaj....
http://skrypty.info.pl/kalkulator.html
Awatar użytkownika
By kho
#1658516
A ten Twój samogon ile się "przegryzał"? Może trzeba mu dać trochę czasu. Skoro wlałaś za dużo aromatu, czemu nie ma jego smaku? Jeżeli rozcieńczysz samogon, smak się pojawi? Jakoś nie chce mi się wierzyć. ;)

Dolej 50 ml, wtedy osiągniesz ok. 6-procentowe stężenie - może już będzie dobrze?
By Hawaiix3
#1658518
Uczyli ale matematyka nie jest mocna strona :). Angielski sobie ogarnę. Dziekuje, luz. Nie wiem po co od razu skakać do gardła skoro po prostu pytam bo sobie sama nie umiem poradzić.
Przegryzal ok. Tygodnia. I z tego co czytałam na różnych forach, właśnie tak działa zbyt duża ilość aromatu, że smak zanika.:)
Awatar użytkownika
By mNType
#1658552
nie wiem, ale biorąc to na logike to jak wlewasz sok (taki koncentrat) i mieszasz go z wodą to im więcej soku wlejesz tym słodszy napój otrzymasz i bardziej intensywny będzie jego smak...
U siebie dawkuje 10% z reguły i zawsze jest dobrze...
Jak małe buteleczki wychodzą Ci dobrze to zrób 10 po 10ml a nie jedną ze 100...
Awatar użytkownika
By Margaretta
#1658586
Hawaiix3 pisze: I z tego co czytałam na różnych forach, właśnie tak działa zbyt duża ilość aromatu, że smak zanika.:)


Sugerowane stężenie tego aromatu to 5% Ty dałaś 8%
Oczywiście każdy preferuje inne smaki tzn.jednemu starczy te 5% innemu 8% będzie mało.Skoro uważasz,że dałeś za dużo to rozcieńcz bazą.Ale jeśli dawałaś tyle samo % do małych buteleczek to może poczekaj jeszcze trochę,albo zmień smak na inny,niech kubki smakowe się od tego odzwyczają.Być może masz jakis kryzys smakowy? Mięta dobrze sobie z tym radzi :)
Awatar użytkownika
By einon
#1658621
Marshnallow nie dotykalem przed min. 2 tygodniami przegryzania(bez metod przyspieszajacych). Wszystkim nie-owocowka 3 tygodnie lezakowania. Jak po 3tyg nie ma smaku to wtedy mozna cos zmieniac.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By kadzidelko
#1658928
mNType pisze:nie wiem, ale biorąc to na logike to jak wlewasz sok (taki koncentrat) i mieszasz go z wodą to im więcej soku wlejesz tym słodszy napój otrzymasz i bardziej intensywny będzie jego smak...
U siebie dawkuje 10% z reguły i zawsze jest dobrze...
Jak małe buteleczki wychodzą Ci dobrze to zrób 10 po 10ml a nie jedną ze 100...


W sumie to niekoniecznie - istnieje punkt, po ktorego przekroczeniu po prostu sok bedzie coraz bardziej slodszy, a smaku, dajmy na to maliny tudziez truskawki, nie uswiadczysz wiekszej, bo po prostu bedziesz czul wieksza i wieksza slodycz, ktora bedzie zabijala smak samego owocu. Analogiczna sytuacja, jak w krzywej Laffera *SMOKEKING*
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.