EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1653095
Powinno trafić raczej do Hydeparku ale co mi tam. Na FB Mariana Zembali znalazłem taki oto wpis:

Szanowni Państwo!

Rządzący mają nie tylko prawo, ale statutowy obowiązek rozwijać kraj i zabezpieczać potrzeby jego mieszkańców w możliwym jak największym zakresie.
Dobrze, że jestem lekarzem ekspertem, a nie politykiem, który swoją misję jako Minister Zdrowia starał się wypełnić w 5-miesiącach każdego dnia pracując z fantastycznym Zespołem ludzi przez 24h / dobę, włączając soboty i niedziele.
Dlatego apeluje do wszystkich.
Zamiast emocjonalnych, politycznych, często bardzo subiektywnych i krzywdzących ocen sięgajmy po wywarzone, pragmatyczne, merytoryczne opinie, które rzeczywiście budują a nie burzą, poprawiają a nie niszczą, rozwijają nas a nie cofają.

Dlatego proszę Państwa o poszukiwanie dialogu i porozumienia.
Ponownie zachęcam do lektury mojego zawodowego rachunku sumienia jako Ministra Zdrowia w minionych 5-miesiącach.
Jestem z niego dumny i czuję, że daną mi okazję służenia Najjaśniejszej Rzeczypospolitej wraz Zespołem nie zmarnowaliśmy.

Prof. Marian Zembala


Myślałem że ten profil nie działa Bo moje proste pytanie:

Panie profesorze, jak odniesie się Pan do raportu Królewskiego Kolegium Lekarzy w kontekście słów które wypowiadał Pan podczas wczorajszej komisji zdrowia? Czy powtórzy Pan publicznie że raporty RCP czy PHE to pseudoargumenty? Czy podważy Pan autorytet dwudziestu dwóch światowej klasy naukowców stawiając na szali swój własny?


Nie doczekało się nie tylko odpowiedzi, ale nawet publikacji.

Źródło:
https://www.facebook.com/prof.zembala/

Rachunek sumienia do znalezienia tutaj:
http://www.mz.gov.pl/aktualnosci/minist ... e-zdrowia/
Awatar użytkownika
By gemino
#1653106
Mnie zadziwia, że lekarz, który pomagał wprowadzać innowacyjną metodę leczenia chorób serca, boi się, nie ufa innowacji, która jakby nie patrzeć, ma bliski związek z chorobami serca. Istna hipokryzja. Sam udawadnia swoją postawą, że jest bardziej politykiem niż lekarzem

Wysłane z fona :O
Awatar użytkownika
By myszaty
#1653108
Obawiam się, że lekarzem przestał być jak został politykiem. Biorąc ood uwagę jego wiek, jego zachowanie zaczyna przypominać objawy starczej demencji.
Awatar użytkownika
By kho
#1653110
Ten pan jest ślepy i głuchy na prawdę o e-p, wiec zakładam, że wziął w łapę konkretną sumę, korzystając z doświadczeń jako lekarz, nie polityk. ;)
By Akam
#1653122
Ne wydaje mi się aby chodziło o korupcję. Ot często ludzi na świeczniku, polityków, biznesmenów, naukowców również dotyka przypadłość nieomylności. Taki człowiek jest święcie przekonany że ma rację i żadne argumenty go nie przekonają. Poczytajcie sobie jak wyglądała sprawa wielu teorii naukowych obecnie uznanych a które w chwili ogłoszenia przez środowisko naukowe zostały zmieszane z błotem. Moim zdaniem brak otwartości oraz odrzucanie wszelkich dowodów niezgodnych z opinią prof. Zembali wynika właśnie z takiego przekonania. Człowiek tak bardzo jest przekonany o słuszności własnej opinii że nawet nie ma ochoty zapoznać się z wiarygodnymi badaniami i publikacjami negującymi jego stanowisko. Bardzo chętnie natomiast zapozna się z czymkolwiek co potwierdzi że ma racje. Tu nawet nie musi być złej woli. Z punktu widzenia Pana profesora to my stoimy po złej stronie. Najpewniej nawet nie zdaje sobie sprawy że daje sobą manipulować.
Awatar użytkownika
By kho
#1653148
Myślę, że gdzieś tam korupcja miała miejsce. Może nie u Zembali - za rękę go nie złapałem ;) - ale u kogoś innego, kto każe mu robić to, czego chce partia, zgodnie z zasadą partyjnej dyscypliny. Może i Zembala jest przekonany o swej nieomylności, tylko na podstawie czego wyrobił sobie takie a nie inne zdanie o e-p? Poprzedni Minister Zdrowia chyba myślał tak samo, jak obecny. Dziwne, naprawdę...
Myślę, że wszyscy zainteresowani, w tym tytułowy pan Zembala, doskonale wiedzą, o co tutaj chodzi, w co i w kogo uderzą przeforsowywane zmiany, wiedzą, kogo to wszystko ma zniszczyć lub potężnie osłabić, a komu ma nie stać się krzywda (koncerny tytoniowe).
By orient
#1653183
Akam pisze:Poczytajcie sobie jak wyglądała sprawa wielu teorii naukowych obecnie uznanych a które w chwili ogłoszenia przez środowisko naukowe zostały zmieszane z błotem.


A to jest zupełnie naturalne i wręcz wskazane. Nowa teoria musi przejść próbę ogniową aby być przyjęta. Nauka to nie pokaz mody, żebyśmy się na coś nowego rzucali niczym kobiety na nową apaszkę tylko dlatego lepszą, ze jest nowa. Nowych teorii powstaje wiele a później jedzie brzytwa Ockhama.
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#1653291
LogerM pisze:Myślałem że ten profil nie działa Bo moje proste pytanie:

Panie profesorze, jak odniesie się Pan do raportu Królewskiego Kolegium Lekarzy w kontekście słów które wypowiadał Pan podczas wczorajszej komisji zdrowia? Czy powtórzy Pan publicznie że raporty RCP czy PHE to pseudoargumenty? Czy podważy Pan autorytet dwudziestu dwóch światowej klasy naukowców stawiając na szali swój własny?


Nie doczekało się nie tylko odpowiedzi, ale nawet publikacji.

Toteż pozwoliłem sobie zadać owo pytanie ze swej strony :wink:
Awatar użytkownika
By Deimond
#1653313
A ja dodałem od siebie :
Niech Pan mi powie, czy nazywa Pan dbaniem o zdrowie społeczeństwa praktyczne unicestwienie rynku o 95% mniej szkodliwych Inhalatorów Nikotyny,(poprzez obostrzenia jakie Pan zaproponował) podczas gdy palacze papierosów mogą je kupić w każdym kiosku. Czy to jest Ministerstwo Zdrowia czy Ministerstwo Śmierci....Polecam Panu do obejrzenia https://www.youtube.com/watch?v=zSq9iqal2cA
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.