EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1652932
Do:
Przewodniczący podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (druk nr 432) pan poseł Tomasz Latos.

Szanowny Panie Przewodniczący,

Jako użytkownicy elektronicznych inhalatorów nikotyny, określanych u projekcie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych mianem elektronicznych papierosów, z wielkim niepokojem obserwujemy wypowiedzi posłów dotyczące tych urządzeń. Dlatego prosimy o udzielenie odpowiedzi na kilka intrygujących nas pytań:

1. Czy podczas prac nad ustawą Ministerstwo Zdrowia zleciło wykonanie jakichkolwiek badań lub przygotowanie raportów w oparciu o istniejące już badania naukowe, aby ocenić ewentualne skutki proponowanych przez siebie rozwiązań dla zdrowia publicznego?

2. Czy podkomisja posiada jakąkolwiek wiedzę na temat badań na których bazowało Ministerstwo Zdrowia projektując przepisy ustawy?

3. Czy podkomisja została poinformowana o istnieniu raportów Głównego Inspektoratu Sanitarnego stworzony w ramach Programu profilaktycznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych oraz Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego: "Wpływ e-papierosów na zdrowie w porównaniu do papierosów tradycyjnych w świetle badań naukowych"?

4. Czy podkomisja weźmie pod uwagę raporty Królewskiego Kolegium Lekarzy lub Public Health England (agencji brytyjskiego Ministerstwa Zdrowia), a także inne publikacje naukowe wykorzystywane w bliźniaczych implementacjach w pozostałych krajach członkowskich?
5. Czy podkomisja przewiduje zaopiniowanie poprawek jeżeli badania naukowe będą wskazywały, że elektroniczne inhalatory nikotyny mają korzystny wpływ na zdrowie publiczne?

6. Czy członkowie podkomisji posiadają kompletne informacje na temat opublikowanych badań naukowych na temat związanych z tematem elektronicznych inhalatorów nikotyny (około 1700 publikacji)?

7. Czy podkomisja planuje wykonanie dodatkowych raportów i analiz aby dogłębnie zgłębić temat elektronicznych inhalatorów nikotyny, tak aby serwowana nam przez koncerny tytoniowe nagonka medialna nie zaciemniała obrazu tych urządzeń?

8. Czy podkomisja zdaje sobie sprawę, że projekt ustawy wprowadza jedne z najbardziej restrykcyjnych w Europie przepisy dotyczące elektronicznych inhalatorów nikotyny?

9. Czy podkomisja rozważy ponownie postulaty strony społecznej całkowicie zignorowane przez Ministerstwo Zdrowia w czasie rządów koalicji PO-PSL?

10. Czy podkomisja przewiduje weryfikacje Oceny Skutków Regulacji która w naszym mniemaniu została przygotowania w sposób nierzetelny?

11. Czy podkomisja zdaje sobie sprawę, że ustawa w obecnym jej kształcie pozwoli na praktyczne przejecie całego rynku elektronicznych inhalatorów nikotyny w Polsce przez koncern British American Tobacco? Co potwierdza wydana przez UOKiK decyzja DKK-211/2015.

W imieniu społeczności osób użytkujących elektroniczne inhalatory nikotyny (pot. e-palaczy / waperów).
By tomeh
#1752649
Mam pytanie czy była jakaś odpowiedź w tej sprawie od odbiorcy? Niestety ja bardzo jestem źle nastawiony do urzędników bo gdy mają z reguły nie czują obowiązku słania odpowiedzi. Na nich działa tylko siła a nie papier moim zdaniem.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1752876
Odpowiedziała mi cisza, biorąc pod uwagę podejście wszelakich polityków i innych zer społecznych do szarego obywatela należy uznać to za odpowiedź ;)
Jakiej muzyki słuchacie? :D

Ja sie zarazilem hardrockiem/R'n'R od kumpla :D w […]

Uwaga na aromaty cynamonowe.

Na blogu Strego Chemika: https://starychemik.wordp[…]

Grzalki a box

Witam. Posiadam boxa Smok T-Priv. Ostatnio będąc w[…]

Czarna grzałka na środku

Witam, Od jakiegoś czasu robię sam grzałki i co j[…]