EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By MMM
#1649712
Witam serdecznie, nie wiem czy jest to odpowiednie miejsce na nurtujący mnie problem ale jednak spróbuję napisać tutaj i mam ogromną nadzieję na odpowiedź z państwa strony, szczególnie Pana starego chemika. Otóż, jestem e palaczem od jakiś 4 lat, generalnie e palenie jest według mnie dużo bezpieczniejszą formą utrzymywania nałogu nikotynowego:) Jednak niestety jakiś rok temu zaczęły się moje problemy zdrowotne, zaczęły się pojawiać u mnie poważne duszności, zwłaszcza w nocy, umiejscowione z lewej strony nad klatką piersiową. Ból był tak silny że wylądowałem na kardiologii z objawami dusznicy bolesnej. Jednak wszystkie badania pokazały, iż serce mam zupełnie zdrowe, koronanografia nie wykazała zwężenia tętnic, wręcz lekarz mi powiedział iż tętnice mam czyściutkie i naprawdę zdrowę. No i jak to zwykle bywa, zasugerowali mi nerwicę, ja jednak po nitce do kłębka wreszcie doszedłem do źródła mojego problemu z dusznościami. Otóż zrobiłem badania na oddziale gastrologicznym, gastroskopia stwierdziła poważny refluks przełyku, do tego tzw przełyk barreta, jest to zmiana tkanki dolnej przełyku na przypominającą tkankę żołądka lub jelita. Dzięki Bogu wycinki wykazały iż jest to zmiana która nie jest podatna na zmiany nowotworowe, tzw metaplazja, gorzej gdyby to była dysplazja. Więc moi drodzy pytanie moje jak się domyślacie jest następujące, otóż jak myślicie, czy osoby takie jak ja, z ciężkim refluksem przełyku i w dodatku z przełykiem barreta, mogą zupełnie bezpiecznie palić e fajki? Generalnie, po e papierosach naprawdę czułem się dużo lepiej, przestałem kasłać, sapać, oddech się zupełnie uspokoił, mogłem biec w maratonach bez zadyszek. Jednak teraz, po tych latach i odkryciu we mnie tej choroby, zaczynam mieć pewne wątpliwości, czy wdychanie nawet tzw chmurek bez substancji smolistych, jest w zupełności bezpieczne. Otóż śmiem twierdzić, że tak naprawdę czy wapowanie jest bezpieczne, będzie oczywiste dopiero po kilku dobrych latach. My jako króliki doświadczalne na swoje życzenie, jesteśmy włączeni do eksperymentu:) Czy ktoś z Państwa chciałby coś doradzić, lub po prostu czy ma ktoś wiedzę jaki może mieć wpływ e palenie na refluksowców. Pozdrawiam serdecznie
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.