EPF
Awatar użytkownika
By Goldi
#1648548
Nowa odsłona popularnego RX200 wyróżniająca się dużo większym wyświetlaczem. A tego od początku brakowało w RX200. :wink:




Parameter
Size: 50.0*40.0*84.0mm
Thread Type: 510 spring loaded thread
Cell type: High-rate 18650 cell (discharging current should be above 25A)
Output Mode: VW/TC-Ni/TC-Ti/TC-SS/TCR Mode
Output Wattage: 1-200W
Resistance Range: 0.05-1.5ohm for TC modes
Resistance Range: 0.1-3.5ohm for VW mode
Temperature Range: 100-315°C/ 200-600°F (TC modes)











Awatar użytkownika
By xD_
#1648582
Moim zdaniem duzy wyswietlacz to żaden plus,wieksza szansa ze cos się z nim stanie ;)
Awatar użytkownika
By Goldi
#1648584
Wygląda dużo lepiej, ten mikroskopijny wyświetlacz w RX200 nie bardzo pasuje do całości.
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1648605
Teraz moda na loga, gry, wygaszacze, zegarki więc trzeba iść z duchem czasu :D
W końcu kolor odpowiedni, ciekawe czy to tak na przekór Evolv'owi..

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Timi
#1648609
Goldi pisze:Wygląda dużo lepiej, ten mikroskopijny wyświetlacz w RX200 nie bardzo pasuje do całości.

Wygląd to pikuś. Czytelność najważniejsza. Szczególnie jak wiek już nieco zaawansowany i choć wzrok dobry, to ręka za krótka ;-)
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1648752
Bardzo ładny. Szkoda, że czcionka cyfr jest tragiczna. Nie można zrobić zwykłych zaokrąglonych cyfr, tylko jak z jakiegoś radzieckiego kalkulatora?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By rzuwbuotny
#1649614
@up

Pewnie będzie się dało zmienić, skoro w evicu się dało, w cubisie i zwykłym rx200 to w tym też musi się dać zmienić czcionkę, a nawet gierkę wgrać :) tylko niech odpowiednie osoby dostaną w łapki to cudo, to aż się boję co ludzie wymyślą :)

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Goldi
#1649711
Sama już różnica w wyświetlaczu i tym co on wyświetla powoduje, że firmware nie może być identyczny jak w RX200. Nie wiadomo też czy zmiana dotyczy tylko wyświetlacza czy może coś jeszcze zostało zmienione w elektronice.
Awatar użytkownika
By lukiboss2
#1649841
Ale poprawili coś? Tzn w zwykłej wersji pomiar napięcia akusów działał beznadziejnie, wyglądało to tak że wsadzając 3 akusy po załóżmy 4V, box mierzy ich napiecie jako np. kolejno : 3.8, 4.1, 3.7 a wariacje bywały jeszcze większe.
Balancer też ponoć działa tak jak działa.
Wypuszczają nową wersję i tylko wyświetlacz dali większy?
Awatar użytkownika
By Goldi
#1649920
Nikt tego boxa jeszcze nie ma, ciężko stwierdzić co się zmieniło oprócz wyświetlacza.
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1650264
Jeśli tylko większy wyświetlacz to dla mnie to odgrzany kotlet i nie zamierzam wydawać $$$.
Fakt, wygląda zdecydowanie lepiej ale kto z Was tak często patrzy na wyświetlacz? Ja jedynie przy nowym setupie i od czasu do czasu na stan baterii.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By dodo21x
#1655551
Nie ma już na Enzo :(

Panowie, można go ładować z USB? Widziałem, że odczyty napięcia z moda (na podstawie RX200) i są dalekie od ideału ale te same baterie mierzone zewnętrznym miernikiem napięcia miały jedynie marginalne różnice.
By Benko2rr
#1655688
Sam producent zaleca używanie zewnętrznej ładowarki, to mówi samo za siebie ;-)
Awatar użytkownika
By Goldi
#1655960
Chyba jeszcze nie ma nigdzie dedykowanych. Można pokombinować z powiększeniem otworu na wyświetlacz w silikonie do wersji RX200 lub DNA200.
Awatar użytkownika
By cimon
#1656327
Obrazek

Huehehe..

Obrazek

A niech sie targaja po court'ach - u mnie na biurku predzej czy pozniej i tak bedzie. ;)
Te dwa boxy ( z foty powyzej), to chyba najlepsze co sie ostatnimi czasy w swiecie e-fajek przydarzylo.

1. Wiesik DNA200 za caloksztalt
2. Wies na Joy'u za cene do jakosci
By Benko2rr
#1656361
Teraz ciekawe kiedy pojawi się oprogramowanie do pobrania na stronie wismeca


Ps. Albo mi się wydaje albo ten rx200s jest minimalnie lżejszy od zwyklego rx'a
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1657796
pol pisze:W pierwszym poście




Absolutnie nic nie mogę wywnioskować z powyższej grafiki... Jedyne co podpowiada mi, że to to samo dziadostwo to:


Dlatego pytam posiadaczy, czy cokolwiek się zmieniło w wersji finalnej, która trafiła do sklepów(np enzo).
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1657851
To samo, powiem więcej tak samo jest w Kubusiu i vtc mini, Presa pewnie też :wink:
A co byś chciał @TooCruel?
Pude!lek pisze:Bardzo ładny. Szkoda, że czcionka cyfr jest tragiczna. Nie można zrobić zwykłych zaokrąglonych cyfr, tylko jak z jakiegoś radzieckiego kalkulatora?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Właśnie teraz nabrał uroku, zaokrąglone cyfry zostawmy w evicu...

Awatar użytkownika
By TooCruel
#1657861
Tymon78 pisze:To samo, powiem więcej tak samo jest w Kubusiu i vtc mini, Presa pewnie też :wink:
A co byś chciał @TooCruel?

Po prostu męczą mnie już fixy tych 510:) Co nie wyjdzie od joytecha to rozkręcaj/ przerabiaj/ męcz się. Wiem, że zdarzają się egzemplarze bezproblemowe, ale mi się taki nie trafił(np cuboid... pierwszy fix po 2 tygodniach... całkowita wymiana konektora po ok 2 mies).
Awatar użytkownika
By pol
#1657862
Może to nie wina 510 tylko jak to zazwyczaj bywa, wina użyszkodnika.
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1657863
Oczywiście, że wina użyszkodnika... ...całe szczęście użyszkodnik jest jeszcze w stanie poradzić sobie z pozbyciem się problemu na stałe. Zawszę mogę zostawić 1 parownik i nie wkręcać innych, bo przecież to strasznie niszczy izolator i wybija cały układ sprężynowy coraz głębiej do środka... Ew zamknąć się w parownikach z krótkimi 510 i nie wystającymi pinami.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2016, 02:08 przez TooCruel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
#1657864
Jakże często spotykany wpis na forum:
"Macie jakiś sposób na wykręcenie parownika? Próbowałem zamrażać, gotować i nic. Gwint nie puszcza."
Awatar użytkownika
By Zodziu
#1657891
TooCruel pisze:... Pytanie zasadnicze do posiadaczy: Czy Ska posiada ten samo konektor co wersja standardowa 1:1... bez żadnych poprawek/ fixów?


Gdzieś na yt, nie pamiętam u jakiego recenzenta (chyba Mike Vapes), największym minusem wg jego słów jest gwint 510, który jest taki sam jak w poprzedniej wersji, określony jako wrzód na :dupa , więc w sumie to jest dokładnie taki sam poczciwy RX tylko z wyświetlaczem na sterydach :mrgreen:
By mirasek60
#1657941
A ja tak od czapy zapytam?! Nie mam za bardzo doświadczenia z box-ami a i za bardzo nie mam czasu na dogłębne analizowanie. Czy dobrze rozumiem?! - jak trzy baterie, to dłużej vapuje bez uzupełniania energii?
Ostatnio zmieniony 22 maja 2016, 13:11 przez mirasek60, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1657950
@mirasek60
Teoretycznie tak, trzy akumulatory dla ścisłości.
Dlaczego teoretycznie?
Jednemu wystarczy jedno ogniwo 18350, drugiemu i 3 zejdą przez dzień.
Jak jesteś waper spokojny to i 5 dni wytrzyma. Kwestia własnych zdolności :wink:
Awatar użytkownika
By szpenio
#1657955
Tymon78 pisze:Jak jesteś waper spokojny to i 5 dni wytrzyma. Kwestia własnych zdolności :wink:

Śmię wątpić. :)
Prosty przykład:
Ten sam czajnik, ta sama grzałka, to samo paliwo, ta sama moc, te same aku i...
I np taki Wiesiek wytrzymuje tyle samo co ipv4s na dwóch ogniwach.

Myślę, że akurat w tym temacie zwykły RX nie będzie odstawał od 200s.


Klapnięte z N910c
By mirasek60
#1657957
Dzięki za info Tymon78, wyczerpujące!, oczywiście o czas mi nie chodzi, niestety prawie nie wypuszczam z reki (nałóg totalny)wiec i dni wielu się nie spodziewam :) Generalnie chodziło mi aby wydłużyć maksymalnie. Trochę męczy mnie vapowanie na "smyczy" bo na chwilę obecną evic vtc mini albo do kompa albo do gniazda zasilania w pojeździe podpięty ;) aby nie zaskoczył mnie w "polu" :)
Awatar użytkownika
By Timi
#1657959
mirasek60 pisze:Trochę męczy mnie vapowanie na "smyczy" bo na chwilę obecną evic vtc mini albo do kompa albo do gniazda zasilania w pojeździe podpięty ;) aby nie zaskoczył mnie w "polu" :)

Kup sobie zewnętrzną ładowarkę i kilka akumulatorów, a smycz cudownie zniknie ;-)
Inaczej sobie nie wyobrażam. Można zwariować.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1657991
szpenio pisze:
Tymon78 pisze:Jak jesteś waper spokojny to i 5 dni wytrzyma. Kwestia własnych zdolności :wink:

Śmię wątpić. :)
Prosty przykład:
Ten sam czajnik, ta sama grzałka, to samo paliwo, ta sama moc, te same aku i...
I np taki Wiesiek wytrzymuje tyle samo co ipv4s na dwóch ogniwach.

Myślę, że akurat w tym temacie zwykły RX nie będzie odstawał od 200s.


Klapnięte z N910c

Nakręć kolego grzałeczkę 1.2 om na kaytka lite i podepnij pod Kubusia, zapodaj nastawy rzędu 18 W i patrz co dzieje się...., w Rx masz jedno ogniwo więcej... Pomyśl i czytaj ze zrozumieniem.... :wink:
Mi EIN okropnie nie paruje.
Awatar użytkownika
By szpenio
#1658014
Tymon78 pisze:Pomyśl i czytaj ze zrozumieniem.... :wink:

Dokładnie to samo mógłbym rzec do Ciebie.
Specjalnie ukręcę grzałę z większym oporem żeby się o tym przekonać.
Tak jakbym tego nie wiedział.

Chyba wystarczająco jasno napisałem i porównałem "jabłko do jabłka", tak?
I chyba właśnie o to chodziło.



Klapnięte z N910c
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1658023
@szpenio
A co Ty porownałeś?... Nic.. Powiedz ile odparujesz lq to możemy konwersować.
Kwestia własnych zdolności i spokojne wapowanie..., jak wcześniej pisałem.
Druga sprawa, nie wiem ale przykładowo mogę rzec iż HC DNA 200 z ogniwem Li - po dłużej trzyma niż ipv 5 z 2 aku 18650.2500 mAh.., Co to ma do pytania, jeśli chodzi o Wismeca a nawet bardziej ogólnie - kwestii ilości ogniw zadanego przez @mirasek60 ?, wpadleś i twierdzisz że trzyma dłużej ale co z czym to Filip z Konopi...
Inny ipv 5 posadzi w 3 godziny..., jak się dobrze postara.
Dalej twierdzisz że zrozumiałeś....?
Awatar użytkownika
By szpenio
#1658024
Tymon78 pisze:wpadleś i twierdzisz że trzyma dłużej...

Tak. Teraz to wiem!
Koniecznie przeczytaj jeszcze raz to co napisałem wcześniej.

Z mojej strony to tyle.



Klapnięte z N910c
By Benko2rr
#1658144
A ja dodam coś od siebie. Na RX200s z akusami awt 3000mAh 40A i parownikiem tfv4 z grzałką Q4 (0.16ohm) wypaliłem 500-700 buchów bez ładowania. Jak dla mnie starcza a i tak po całym dniu wracam i mam jeszcze resztki baterii na 100-200 zaciągnięć.
By Benko2rr
#1658268
Czyli jak dobrze rozumiem to mam akusy "LG HG2" pod osłoną awt tak?
Awatar użytkownika
By rafik87
#1658296
Benko2rr pisze:Czyli jak dobrze rozumiem to mam akusy "LG HG2" pod osłoną awt tak?

Bardzo dobrze rozumiesz.

Wysłane z X600
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1658644
Ładny, tylko to Wismec czy elektronika z boxa w cudnej /cudzej opakowce?
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1658649
To taki to Wismec.... :wink:
Awatar użytkownika
By dodo21x
#1658741
Używam go już parę dni.
Wcześniej kupiłem RX200 ale nie przypadł mi do gustu, otworzyłem opakowanie oglądnąłem i sprzedałem tego samego dnia.
Eska nadrabia wyświetlaczem w stosunku do poprzedniej wersji, mam wrażenie, że box jest wart więcej niż mnie kosztował.
Awatar użytkownika
By TrenerDaniel
#1659014
Mam obie , i RX200 i RX200S , zakochany jestem w nich obu :)
Awatar użytkownika
By dywersant
#1659027
Dotarły do mnie sygnały, że konektor 510 jest podobno jeszcze większym szmelcem niż w poprzednim modelu. Czy jakiś posiadacz może się w tej kwestii wypowiedzieć ?
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1659032
Konektor jaki był taki jest, nowa wersja w tej kwestii nie odstaje od poprzednika...
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.