EPF
Co z czym i jak mieszać.
By JApiotrek
#1644185
Witam,
Mam problem z samogonami. Prawie dwa miesiące temu zacząłem mieszać własne liquidy. Oczywiście najpierw poczyniłem przygotowania (sprzęt + teoria). Zacząłem grubo, bo kupiłem aromatów od TPA (trochę też od Flawor West i Inawera) + baza Optimum 0mg. Namieszałem. Pojedyncze smaki jak i różnie mieszanki. Owocowe i owocowo-deserowe. Liquidy odstały około miesiąca, mieszane średnio co 2 dni. Mieszanki robione wg przepisów. Pojedyncze smaki wg próbek: 5,10,15,20 %. Po pierwszych testach masakra. Jakbym wapował samą bazę z końcowym posmakiem aromatu. Żadna mieszanka jak dotąd nie spełniła moich oczekiwań. Miałem nadzieję, że stworzę liquid o intensywnym smaku, jak sklepowe, a tu lipa. Po pewnym czasie dokupiłem EM 10%. Dodawałem go po trochu do poszczególnych smaków, ale niewiele pomogło. Nie poddałem się. Kupiłem na próbę aromat Just Fake oraz eliquid24.pl, a także bazy z Just Fake, Peleon i Inawera (wszystkie 50/50). Leżą już ponad 2 tygodnie. Spróbowałem jednego i szczerze mówiąc nie jest najlepiej. Macie może jakieś pomysły, podpowiedzi, co można zrobić, żeby mak nie był taki płaski, żeby liquid był intensywny w smaku, tak jak seryjne? Moje testowałem na Subtanku, Melo2 i UD Rosary, grzałki od 0,5 do 1,2 Ohm.
By JApiotrek
#1644190
nie dawałem. A jakie to ma znaczenie, jeśli testuję na trzech różnych parownikach, różnych grzałkach, a liquidów do testów mam masę i żaden nie sprostał moim oczekiwaniom?
Awatar użytkownika
By lelek6
#1644195
Choćbyś testował na 100 parownikach i 100 grzałkach, to wciąż to są te same kubki smakowe. Daj komuś do spróbowania, bo to może z Tobą coś jest nie tak.
By JApiotrek
#1644200
Chyba masz trochę problem z logicznym myśleniem. Skoro są te same kubki smakowe, to czemu kupne liquidy smakują bardzo dobrze, a własne kiepsko? Ale OK, skoro tak radzisz to tak zrobię, chociaż nie widzę w tym żadnego sensu.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1644205
Po co zadajesz pytanie na forum, skoro i tak twoja odpowiedź jest najwłaściwsza, a jeśli ktoś jednak zdecyduje się odpowiedzieć, to obrażasz. To Ty masz problem, i to Ty przyszedłeś tu PROSIĆ o "pomoc".
By JApiotrek
#1644212
Czy Ty w ogóle doczytałeś mojego posta do końca? Przecież napisałem, że skorzystam z Twojej "pomocy", o którą przyszedłem tu PROSIĆ. A jeśłi CIebie obraziłem, to wybacz, nie wiedziałem, że taki delikatniś jesteś. Po prostu wyrażałem swoją opinię na temat Twojego pomysłu.
Awatar użytkownika
By TrenerDaniel
#1644225
Akurat @lelek6 ma tu rację.
Był ostatnio temat na forum gdzie ktoś czuł smak dopiero po tym jak dał kilka kropel na język a jego koledzy czuli bardzo dokładnie smak itp.

Nie masz kataru itp?
By JApiotrek
#1644239
No ja rozumiem, ale nie mam problemów z odczuwaniem smaków, a skoro liquidy ze sklepu smakują dobrze, to może jest na to jakaś konkretna recepta. A co do mojego kataru, to wszystko jest w porządku :) no zobaczę jeszcze, dam komuś na spróbowanie.
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1644271
Zrób mieszankę z większą proporcją aromatu i spróbuj na świeżo.
Tylko wymieszaj
Awatar użytkownika
By lelek6
#1644277
Zarzucasz mi brak logicznego myślenia a sam nim nie grzeszysz. Oczywiście nie obrazisz się, przecież nie jesteś delikatniś. Gdybyś logicznie myślał, zadałbyś sobie pytanie: skoro sklepowe czuję, a swoich nie, to czym różnią się moje liquidy od sklepowych? A odpowiedź jest jedna: Twoje zawierają tylko 50% glikolu, a sklepowe zazwyczaj 70%. A to glikol uznawany jest za "nośnik smaku".
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1644279
lelek6 pisze:A odpowiedź jest jedna: Twoje zawierają tylko 50% glikolu, a sklepowe zazwyczaj 70%. A to glikol uznawany jest za "nośnik smaku".

Czyli mieszanki 50/50 nie mają prawa mieć intensywnego smaku?
By JApiotrek
#1644287
Oj już się tak nie spinaj człowieku, faktycznie czasem brakuje mi logicznego myślenia, jeśli ucieszy Ciebie ten fakt i to, że masz rację. Poza tym, trzeba było napisać wcześniej o tym glikolu. Nie zdawałem sobie sprawy, że sklepowe zawierają go aż tyle. W takim razie czeka mnie weekend pełen rozlewania :)
Awatar użytkownika
By lelek6
#1644289
Riccardo pisze:Czyli mieszanki 50/50 nie mają prawa mieć intensywnego smaku?

Tego nie powiedziałem ;) . Moje są 50/50 i ja odczuwam go doskonale. I podobnie jak większość tu piszących ;) To autor ma problem ze swoimi i jedyne (a przynajmniej tak wynika z jego opisu) co odróżnia sklepowe liquidy od jego, to proporcje. Więc tu doszukuję się problemu. Bo raczej nie w aromacie, skoro pisze, że dawał go nawet 20% i nic.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1644294
Grzałki do bani, to sobie lepiej radzą z 70/30 niż 50/50, stąd też pewnie takie odczucia. Albo coś pomylone przy mieszaniu.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.