EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Skr3cz
#1560479
Zrobiłem sobie mały test akusa awt 40A, bo wydawał mi się dziwny ( że krótko trzyma )
Oto co zrobiłem.
-naładowałem akumulator do pełna 4.2v
-wkręciłem tfv4 mini z grzałką ~0.58Ohm
-ustawiłem 35W
-oraz przygotowałem 10ml lq samogon 50/50, wypłukałem dokladnie smoka tfv4 mini, wymieniłem wate i zalałem na full atomizer (pół buteleczki prawie poszło)
-strzeliłem foto evica (zeby puffki i time zapamiętać)
-wkręciłem atoma i nic nie zmieniając zacząłem palić
-po rozładowaniu akusa do ~3,26V strzeliłem zdjęcie

FOTO:
Obrazek

(jedno zdjęcie jest zanim wkreciłem atomizer)

Jeszcze jedna kwestia, ile lq zdołałem wywapować :D
Poszła cała butla 10ml a w smoku zostało blisko ~1ml na oko
zatem wyjarałem blisko ~9ml

No i tak myślę, czy te wyniki są zadowalające?
Ma ktoś może porównanie do innych akusów?
Oceńcie sami, temat może sie przyda na forum, może ktoś akurat pali podobnie do mnie i porówna sobie moje wyniki z jego i wyciągnie jakieś wnioski, nie wiem :D
Pozdrawiam :D

-- [scalono] 11 sty 2016, 19:03 --

Napisze podsumowanie żeby już było gotowe:

Puff: 360
Time: 597s
Time/Puff: ~1,61s
Lq: ~9ml

Jeśli chodzi o to ile trwał test to zacząłem od 15:00 i do dnia następnego do godziny 18:00 nie dotykałem w evicu nic poza przyciekiem "fire" :D

Można powiedzieć trzyma dzień spokojnie :d

I chyba wydaje sie być to normalnym wynikiem, ale musiałem sobie to sprawdzić i przy okazji podzielić sie na forum :D
Awatar użytkownika
By lelek6
#1560487
Też się tak bawiłem po zakupie eVica :)
eVic mini, ogniwo VTC5, moc 30W. Według zapisków czasy i puffy wyglądają następująco:
870 213
891 206
854 208
844 211
844 208
828 190
875 207
Zużycie liquidu: minimum 10 ml w Bellus v2

Średnio:
Puff: 206
Time: 858s
Time/Puff: 4,17s
Liquid: ~>10ml
Wyliczona poj.: 1931 mAh

Pozdrawiam

EDIT:
Dopisałeś. Dopiszę i swoje puffy :)
Ostatnio zmieniony 13 sty 2016, 07:27 przez lelek6, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By Parman
#1560698
jak sprawdziś puff time chodzi mi o średni czas zaciągnięcia się ?
Awatar użytkownika
By Parman
#1560707
lelek6 pisze:Kalkulatorem...? ;)

Pozdrawiam




hahahhaha :D niby racja :D
nie służy mi wstawanie o 4 rano O-o
Awatar użytkownika
By aiji
#1561665
To samo ogniwo,czerwone AWT 3000mAh 40W,tyle że 9,5W na kajtku:
Puff-ok.450
Time-ok.1600
Puff/Time -ok.3,5
Liquid-ok.7ml
I lekki off top - w ktorej wersji oprogramowania jest taki wygląd [WHITE SMILING FACE]?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By lelek6
#1561702
Taki wygląd jest w v2.0 ;)
W związku z tym, że liczby "time", "puff" same w sobie nic nie mówią o ogniwie, bo zależą choćby od ustawionej mocy, proponuję podawać wyliczoną pojemną ogniwa wg. wzoru, który podał @Mutango. Bo przecież porównujemy ogniwa, a nie kto jakiej długości puffy robi ;) U siebie wyedytowałem.

P.S.
"Ciekawie" wygląda ogniwo AWT 3000 mAh z wynikiem 1141 mAh ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Mutango
#1561812
lelek6 pisze:...proponuję podawać wyliczoną pojemną ogniwa wg. wzoru, który podał @Mutango.

Przy czym wzór ten obowiązuje tylko w sytuacji, jeśli ktoś wapuje przez cały czas na jednym ustawieniu mocy, nie zmienia mocy i wapuje tylko w trybie Power (VW). Chyba że posiada moda który na bieżąco liczy ilość energii w dżulach.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1561834
Mutango pisze:Przy czym wzór ten obowiązuje tylko w sytuacji, jeśli ktoś wapuje przez cały czas na jednym ustawieniu mocy, nie zmienia mocy i wapuje tylko w trybie Power (VW).

Dokładnie. I takie warunki wyznaczył @Skr3cz w pierwszym poście:
-ustawiłem 35W [...] zacząłem od 15:00 i do dnia następnego do godziny 18:00 nie dotykałem w evicu nic poza przyciekiem "fire"


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Skr3cz
#1562048
Korzystając ze wzoru kolegi @Mutango wyszło mi 1569mAh, fakt jak pisał @lelek6 "ciekwy" wynik.

Znów dowiedziałem się czegoś ciekawego na forum, nie znałem wzoru na uzyskanie mah"ów aż sobie w wolnym czasie wytestuje wydajność innych Aku.
Ps. jakby ktoś się pytał dlaczego np używam softa w v.2.0 to uważam że jeśli nie korzystam przynajmniej teraz nie odczuwam potrzeby, korzystania z TCR? to po cóż mi nowy soft a po drugie bardzo lubię układ jaki prezentuje v2 i nie rozumiem dlaczego nie dodano zakładki do tej formy graficznej, czekam może wyjdzie coś do własnej personalizacji :-P

Pozdrawiam wszystkich na gorze i dzięki za garść przydatnych informacji :-D

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
By blackdog
#1579670
Wszyscy kupujący AWT 40A - moim zdaniem trzeba mocno uważać na te akusy - na 99% w obecnie sprzedawanych egzemplarzach - przynajmniej tych sprzedawanych na e-dymie - nie siedzą już LG HG2 dające ~20A ciągłego, wygląda na to, że producent przerzucił się prawdopodobnie na ogniwo Samsung 30Q (o gorszych parametrach - z tego co piszą to ma 15A tylko ciągłego)

rozpoznać to idzie na pierwszy rzut oka - wcześniej top cap miał 4 otwory, teraz w nowszych egzemplarzach ma 3 otwory, plus nawet patrząc po prostu na dwa ogniwa - starsze i nowsze - widać od razu, że to nie to samo, mimo dokładnie tych samych nadruków na koszulce, kodów kreskowych

co do stare i nowe - kupiłem w grudniu jedno takie ogniwo, z ciekawości, bo robiłem zakupy akurat w e-dymie, brałem Soniacza to myślę - a wezmę dla porównania, czy faktycznie te AWT i Efesty to shit :)

później przy kupnie Cuboida w styczniu stwierdziłem, ze dokupię sobie drugiego AWT 40A, będzie parka rezerwowa ale przynajmniej dokładnie tych samych ogniw ( czytałem, ze najlepiej właśnie w takim modzie mieć identyczne ogniwa, na co dzień mam wsadzone w Cuboida Sony VT5),
zresztą przeważnie wapuję dosyć delikatnie więc nawet jak szału nie bedzie to do spokojnego kopcenia na Subtanku Mini stykną tak czy tak, a ogniw nigdy za mało :)

No i jak przyszło to moje 2 ogniwo AWT 40A to na początku się nie jorgnąłem w ogóle - a któregoś dnia po prostu zauważyłem że baterie mają różne top capy i w sumie deko inaczej wyglądają jak się bliżej im przyjrzeć

Na trawniku nie zauważyłem, żeby ktoś poruszał temat, natomiast "w necie" ludziska o tym pisali.

poniżej link i zdjęcia z tamtego tematu, moim zdaniem AWT zdecydowanie można dołączyć do kompletu z Efestem, ja już raczej nic od nich nie kupie nigdy, bo to totalna loteria co tam aktualnie pod koszulką siedzi.

https://www.e-cigarette-forum.com/forum/threads/awt-40a-3000mah-18650-bench-retest-results-only-a-20a-battery-damaged-at-over-30a.717124/


Awatar użytkownika
By mordek
#1579674
blackdog: Właśnie m.in dlatego tego typu przewijaki nie są polecane.
By SnakeX
#1625127
Podsumowując post, warto kupić ten akumulator czy lepiej LG HG2 3000 do VTC Mini, bo nie ma na stanie LG, jest za to ten właśnie AWT i nie wiem czy brać czy nie ?
By SnakeX
#1625131
Ehhh... to będę miał nowe zasialanie bez aku :( bo nigdzie nie umiem dostać LG HG2 3000.... chyba że kupie Samsung INR18650-30Q 3000mAh
By SnakeX
#1625153
lelek6 pisze:
SnakeX pisze:nigdzie nie umiem dostać LG HG2 3000....

To może SONY VTC5 ?

Pozdrawiam


Niestety także brak w edymie... a musze mieć jakieś zasilanie na start.
Mają w edymie tego Samsung 30Q to na razie go wezmę, a przez neta gdzie indziej zamówię LG HG2 jako zapas :)
By hjrhombre
#1625201
Mutango pisze:Niektórzy twierdzą, że 30Q najlepsze, a producent w papierach sporo zaniża rzeczywistą wydajność prądową (czyli przeciwieństwo jajcarzy z efesta i awt;)

W testach Mooha wyszło że mają 20A, więc to praktycznie to samo co HG2

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By lelek6
#1625264
Z ciekawości przeczytałem od czego ten wątek się zaczął :D A chodziło o to ile liqudu da radę odparować dane ogniwo. Wyliczaliśmy nawet rzeczywistą pojemność tych ogniw. Po przeczytaniu nasunęło mi się takie spostrzeżenie: wyliczona pojemność nie jest rzeczywistą pojemnością ogniwa, ale pojemnością, z której mod był łaskaw skorzystać. Dla wyjaśnienia: w moim przypadku, a raczej w przypadku ogniwa Sony VTC5, wyliczona pojemność wyniosła 1931 mAh. Jak widać znacznie poniżej znamionowej 2600 mAh. Z tym, że nie jest to całkowita pojemność mojego ogniwa, ale z tylu własnie skorzystał mój eVic, bo po włożeniu do ładowarki, pokazało się 35%. Czyli owe 1931 mAh to 65% całkowitej pojemności ogniwa, więc 100% to 2970 mAh. To też nie jest prawdziwy wynik, bo taką dużą pojemność miałoby ogniwo gdy wyssać je do cna. A przecież pojemność ogniwa podaje się do osiągnięcia granicznego napięcia, a nie zera.
Krótko mówiąc, jeśli wyliczona sposobem z pierwszych postów pojemność jest mniejsza od znamionowej o około 25%, ogniwo można uznać za "trzymające parametry".

Pozdrawiam
By SnakeX
#1625595
Ooo dzięki za linka :) zamawiam :)
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1625641
Obecnie używam:
LG HG2
LG HE2
Sony VTC4
Sony VTC5
Samsung 30Q
Wszystkie aku kupione w jednym terminie i używane jednakowo.
Muszę przyznać, że 30Q całkiem dobrze sobie radzą i nie odbiegają możliwościami od LG HG2.
Nie spodziewałem się tak dobrego działania tych Samsungów, a kupiłem je jako rezerwowe, a zostały podstawowymi, równorzędnie z HG2.


________________
Tapa tapa z es piątki.
By SnakeX
#1625760
W sobotę lub w przyszłym tygodniu kupuje jeden z tych wymienionych:

LG HG2
LG HE2
Sony VTC4
Sony VTC5
Samsung 30Q

Ale dzisiaj wziąłem AWT 40A 3000mha (był jeszcze tylko Evic, a w całych Kce nie było nic firmowego od ręki), bo nie wytrzymałbym patrząc na nowy nabytek jak stoi na meblach i się kurzy (VTC Mini), porównam na własnej skórze jak się sprawuje AWT z aku LG/Sony/Samsung, najwyżej będzie na rezerwę jak się okaże do bani.
By SnakeX
#1625790
lelek6 pisze:Jak nie przesadzisz z mocą, to może dożyjesz do tych "wymienionych" ;)

Pozdrawiam


Czytałem o wybuchaniu AWT, ale także trafiłem na post że niby AWT = LG...
'ajfony' też wybuchały podobno :D

Nie przekraczam mocy 35W - grzałki będę kręcić >= 0,5 ohma
A jak będę bawić się claptonem to już na innym aku :)
Awatar użytkownika
By lelek6
#1625796
35W na 0,5 ohma to daje prąd trochę ponad 8A. Powinno być OK. Gorzej jeśli pod koszulką AWT siedzi nie daj Boże jakaś laptopówka... ;) Ale to poznasz od razu. Po temperaturze ogniwa i dziwnym syczeniu ;)

Pozdrawiam
By SnakeX
#1625800
No 35W= 7,5A tak pokazuje, zjechałem do 30W=7A bo strzela liquidem...
Na razie nic nie syczy, nic się nie grzeje (po za parownikiem) :)
Awatar użytkownika
By lelek6
#1625830
Czyli trafiłeś w nie najgorsze ogniwo ;) Może puść kupon totolotka ;)
Ale lepiej mieć pewność co się włożyło do boxa, żeby nie stać się gwiazdą TVNu ;)

Pozdrawiam
By SnakeX
#1625844
lelek6 pisze:Czyli trafiłeś w nie najgorsze ogniwo ;) Może puść kupon totolotka ;)
Ale lepiej mieć pewność co się włożyło do boxa, żeby nie stać się gwiazdą TVNu ;)

Pozdrawiam


Żeby mieć pewność co się włożyło to samemu by trzeba było to wyprodukować ;)
Nigdy nic nie wiadomo co się kryje pod naklejką :)
A w totka to nie mam w ogóle szczęścia :D
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1625923
SnakeX pisze:W sobotę lub w przyszłym tygodniu kupuje jeden z tych wymienionych:

LG HG2
LG HE2
Sony VTC4
Sony VTC5
Samsung 30Q

To proponuję pierwszy lub ostatni.
Na pozostałych wyraźnie czuć mniejszą pojemność akumulatorków.

________________
Tapa tapa z es piątki.
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1626045
Nie ma też od razu co tak demonizować AWT :)
Mam troche ponad półroczne żółte 2600, jade czasami wg mini evica na 15-17A i żyje :)

Dla testu wsadziłem je też w mechanika na grzałce 0.2 oma, kilka serii długich buchów i rozgrzewają sie jak inne Sony, LG, Samsung.

Po zakupie robie sobie zawsze test obciążenia każdego ogniwa. Jak sie nie rozgrzeje mocno to powinno sie nadawać.
Nie paruje ogniw. Jak zauważę że słabiej trzymają to idą do pudełka ogniw latarkowych/zapas na kilkudniowy wyjazd do lasu.
Kilka procent różnicy w pojemności nie jest dla mnie odczuwalne w codziennej eksploatacji. Cena nowych nie jest jakimś kosmicznym wydatkiem.

Użytkując codziennie zamiennie Sony VTC 4/5, Samsung 25R/30Q, LG HG2, AWT 2600 na 10A (0.5 om 60W) nie widzę jakiś dużych różnic.
Jak spada moc to podłączam kabelek lub zmieniam ogniwa :)

NA coroczny tygodniowy wyjazd bez dostępu do prądu, zamiast kupować drożej specjalnie parowane jakieś wyczynowe modele, wziełem po prostu więcej ogniw w dobrej promocji znanego sklepu :)
Awatar użytkownika
By Mutango
#1626113
MarioBernatti pisze:Mam troche ponad półroczne żółte 2600, jade czasami wg mini evica na 15-17A i żyje :)

Evic nie pokazuje prądu płynącego przez ogniwo, tylko prąd płynący przez grzałkę. Tylko w trybie Bypass prąd płynący przez grzałkę jest tym samym prądem, który płynie przez ogniwo. W innych trybach prąd płynący przez ogniwo może być dużo wyższy lub dużo niższy, w zależności czy przetwornica w danej chwili pracuje w trybie step-down czy step-up.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.