EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By MagdalenaW
#1616969
Hmm mam wrażenie, że niektórzy tutaj tworzą już wręcz coś w rodzaju całej subkultury epalaczy.
Zaczynają się zabawy w kto jest bardziej prawilnym wyznawcą kultu a kto nie. Identycznie zresztą jak w subkulturach metalowych czy hiphopowych gdzie zaraz jest wyzywanie od pozerów, wywyższanie się czy też udawanie znawcy.

Widzę tutaj same nagonki na typowo masowe produkty jak Volish albo nawet spotkałam się z hejtowaniem kangertecha, bo przecież klony czy też jakieś inne wynalazki to jedyna słuszna opcja a prawda jest taka, że paliłam od znajomej "komercyjnego" Volisha jakąś brzoskwinię i bardzo przyjemny miał smak lepszy od samogonów moich znajomych, które miałam okazję do tej pory testować. Znajoma ma baterie działającą do tego epapierosa od 4-5lat jak nie lepiej grzałki wymienia co około 3 tygodnie i wszystko jej zgrabnie działa. Ale przecieć Volish to g**no jak i cała reszta tegu typu produktów.

Mam wrażenie, że stajecie się kolejnymi gadzeciażami, którzy poszukują jakiejś magii przeczącej prawom fizyki jak audiofile.
Kupując drut za tysiąc złotych wmawiają sobie, że słyszą różnicę. Testowałam wasze magiczne Fiber Freak i w smaku nie widzę różnicy, jak i 3 moich znajomych, którym podrzucałam po płatku jako próbkę. Owszem szybciej zmienia się smak oraz nośnik dłużej wytrzymuje bez wymiany i to właściwie tyle z plusów nośnika za 6zł.

ja mam grzałkę potrójną.
ja poczwórną
ja za to mam claptona.
a ja mam grzałkę ze smakiem 3D
a ja 4D
a ja robię grzałki, aby ładnie wyglądały i cykam im foteczki.

Z dostarczania nikotyny do swojego organizmu tworzycie jakaś nową religię jak przeklęci Veganie wciskający wszystkim na siłę swoje kity i przekonania. Rozumiem mieć w domu 3 parowniki z 3 baterie na zapas i do różnego zastosowania, ale niektórzy tutaj to zbierają na półkach w dziesiątkach i prawie się do tego modlą robiąc święte krucjaty na forumku to wyznawców innego niesłusznego sprzętu.

Chyba gdzieś się zagubiliście.
By remik33
#1616982
MagdalenaW pisze:Hmm mam wrażenie, że niektórzy tutaj tworzą już wręcz coś w rodzaju całej subkultury epalaczy.
Zaczynają się zabawy w kto jest bardziej prawilnym wyznawcą kultu a kto nie. Identycznie zresztą jak w subkulturach metalowych czy hiphopowych gdzie zaraz jest wyzywanie od pozerów, wywyższanie się czy też udawanie znawcy.

Widzę tutaj same nagonki na typowo masowe produkty jak Volish albo nawet spotkałam się z hejtowaniem kangertecha, bo przecież klony czy też jakieś inne wynalazki to jedyna słuszna opcja a prawda jest taka, że paliłam od znajomej "komercyjnego" Volisha jakąś brzoskwinię i bardzo przyjemny miał smak lepszy od samogonów moich znajomych, które miałam okazję do tej pory testować. Znajoma ma baterie działającą do tego epapierosa od 4-5lat jak nie lepiej grzałki wymienia co około 3 tygodnie i wszystko jej zgrabnie działa. Ale przecieć Volish to g**no jak i cała reszta tegu typu produktów.

Mam wrażenie, że stajecie się kolejnymi gadzeciażami, którzy poszukują jakiejś magii przeczącej prawom fizyki jak audiofile.
Kupując drut za tysiąc złotych wmawiają sobie, że słyszą różnicę. Testowałam wasze magiczne Fiber Freak i w smaku nie widzę różnicy, jak i 3 moich znajomych, którym podrzucałam po płatku jako próbkę. Owszem szybciej zmienia się smak oraz nośnik dłużej wytrzymuje bez wymiany i to właściwie tyle z plusów nośnika za 6zł.

ja mam grzałkę potrójną.
ja poczwórną
ja za to mam claptona.
a ja mam grzałkę ze smakiem 3D
a ja 4D
a ja robię grzałki, aby ładnie wyglądały i cykam im foteczki.

Z dostarczania nikotyny do swojego organizmu tworzycie jakaś nową religię jak przeklęci Veganie wciskający wszystkim na siłę swoje kity i przekonania. Rozumiem mieć w domu 3 parowniki z 3 baterie na zapas i do różnego zastosowania, ale niektórzy tutaj to zbierają na półkach w dziesiątkach i prawie się do tego modlą robiąc święte krucjaty na forumku to wyznawców innego niesłusznego sprzętu.

Chyba gdzieś się zagubiliście.

Magda czekałem na taki komentarz.:-) Trafiłaś w sedno.Niektórzy nie chcą czy nie mogą zrozumieć że nie każdy chce zmieniać swojego e-papierosa co miesiąc ,nie każdy chce się prześcigać w coraz to nowych produktach ,nie każdy chce szpanować coraz to większą ilością dymu itp itp.bardzo dużo ludzi kupuje e-papierosa bo traktuje to jako zamiennik zwykłego palenia.Nie interesują ich ciągle jakieś nowości ,wymieniają go powiedzmy raz na rok,chcą tylko dokupić grzałkę raz na miesiąc i mieć święty spokój oraz satysfakcję ...że nie śmierdzą.I co oni nie mają prawa do takiej formy e-palenia.Wczoraj w klubie rozmawiałem z młodym gostkiem który jest zachwycony tym całym epenem vype.Zna koszty i nie przeszkadzają mu.Tutaj zapewne by został wyśmiany więc co też go miałem wyśmiać tylko dlatego że osobiście używam evica i zephurusa ? Raczej nie.Tak czy tak pozdrawiam wszystkich.
By Krasnal45
#1616985
MagdalenaW W pewnym sensie masz absolutną rację, ale...... "Firma" Volish jeszcze niczego nie wyprodukowała. Brandują tylko sprzęt produkowany przez różne Chińskie fabryczki. Skupują kontenerami za grosze, naklejają swój brand, ładnie pakują, walą 100-200% marży i puszczają w obieg. Vype, innowacyjny sprzęt najnowszej generacji, stworzony przez najlepszych na świecie naukowców. Jakichś inżynierów, doktorów i profesorów. Tak naprawdę, to sprzęt z poprzedniej epoki e-papierosowej, zarzucony 5-6 lat temu bo się po prostu nie sprawdził. Bo stworzono coś nowszego, lepszego. Śmiechu warte. Fakt. 95% społeczeństwa nie ma o tym zielonego pojęcia i na tym bazują...
By Wysoki_Blondyn
#1616990
Przypominam że firma Joyetech,która produkuje Evica Vt,który ma nie złe opinie też jest z Chin,zresztą nie tylko ta firma.
Wydaje mi się że nie w tym tkwi problem skąd produkt pochodzi,tylko kto jest jego dystrybutorem i to w większości niektórym nie daje spokoju :D.
Ale to tylko moja skromna opinia
By remik33
#1616992
Wysoki_Blondyn pisze:Przypominam że firma Joyetech,która produkuje Evica Vt,który ma nie złe opinie też jest z Chin,zresztą nie tylko ta firma.
Wydaje mi się że nie w tym tkwi problem skąd produkt pochodzi,tylko kto jest jego dystrybutorem i to w większości niektórym nie daje spokoju :D.
Ale to tylko moja skromna opinia

Wiadomo który dystrybutor nie daje tu większości spokoju.Na szczęście to się zmienia.Coraz więcej odważnych komentarzy pod prąd wbrew przyjętej tutaj modzie.I dobrze ,bo forum jest dla każdego .
Awatar użytkownika
By MagdalenaW
#1617002
Drogi Krasnalu ja to w zupełności rozumiem tylko zachowajmy jakiś zdrowy rozsądek i obiektywizm. Nie każdy ma czas albo ochotę nabywać całą tajemną wiedzę związaną z epapierosami kupi zwyczajnie to, co będzie pod ręką, bo chce odejść od normalnego palenia, albo przynajmniej ograniczyć palenie. Są tu osoby co na siłę, gdyby mogły wyrywałby ludziom "analogi" z ust i wciskali jedyną słuszną opcję. Ludzie mają wybór i owszem można nie szanować ludzi, którzy są zwyczajnie płytcy i zbyt leniwi do nabywania takowej wiedzy, ale trzeba też pogodzić się z faktem, że nie każdy ma na to czas. Sama pisząc tu pierwsze posty z pytaniami dostawałam odnośniki do tematów co mają po 40-90 stron z tekstem "tak ciężko poczytać?" tak ciężko jest osobie pracującej i jednocześnie np. uczącej się albo mającej inne obowiązki siedzieć całą noc i wertować temat za tematem o wiedzy, która tak naprawdę do niczego jej się nie przyda pomijając chwilę zakupu, bo za jakieś 2 lata przy ewentualnej zamianie sprzętu całą tę wiedzę może wywalić do kosza i znowu ma zarywać cały tydzień, zamiast uzyskać prostą klarowną odpowiedź pod tytułem chcesz pewny sprzęt, który cię zadowoli kup sobie to i to bez patrzenia czy jest to jakiś kangertech, czy nie bo zaraz do tematu wejdzie parę osób piszących"kangertech to syf słabo oddaje smak kup chińskiego klona niedostępnego w Polsce i czekaj 2 tygodnie na przesyłkę z nadzieją, że nie będzie miał wady produkcyjnej"

Uświadamianie ludzie o tym, że coś jest zwykłym chwytem marketingowym i bublem to nic złego, ale po co przy okazji zachowywać się jak święta krucjata wyrzynająca wszystko na swojej drodze i toczyć wojenki religijne albo okazywać brak szacunku osobom które zwyczajnie są zielone w temacie. Bo równie dobrze taka osoba może mieć wiedzę która tobie może kiedyś być potrzebna i nie poczujecie się fajnie gdy wchodząc na forum np o elektronice czy audio/akustyce zaczną was obrzucać testami sprzętu gdzie co drugie słowo występują obce wam terminy jak kardioidalne, pojemnościowe, źródło, pozycjonowanie etc. i zapewniam was że poczujecie się jak zwykły noob a w żaden sposób otrzymanie tematu na 50 stron nie zachęci was do jego przewertowania zwłąszcza okraszonym tekstem "tak ciężko poszukać?"


Z jednej strony walczycie o swoje prawa chcecie, aby ludzie was nie truli analogami i sprawiacie wrażenie jakbyście chcieli, aby epalaczy było coraz więcej. Więc może przestańcie się zachowywać jak jakaś elitarna grupa nadludzi, bo zapewniam, że palenie epapierosa niczym elitarnym nie jest. Jedynie takim zachowaniem zniechęcacie nowych użytkowników robiąc z tego tematu jakąś wiedzę tajemną, w której progi zapraszacie jedynie wybrańców dążących do świętego graala. Gdy tak naprawdę zazwyczaj tym wybrańcem jest osoba, która pracuje w biurze i nie ma co robić w pracy wertując temaciki na forum i oglądając śmieszne filmiki na youtube. Nie każdy ma tak dobrze i trzeba takim osobom ułatwić dostęp do wiedzy jeśli chcecie aby się z wami później liczono.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2016, 14:25 przez MagdalenaW, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1617005
MagdalenaW pisze:Widzę tutaj same nagonki na typowo masowe produkty jak Volish

Jak jest powód, to się hejtuje. Jeśli Vismec Presa kosztuje 120zł, a Volish Control Press kosztuje 250zł, to się tego drugiego hejtuje. Dlaczego? Dlatego że jest to dokładnie ten sam produkt z innym nadrukiem. Hejtuje się, bo cenę trudno inaczej nazwać niż lichwą. Gdybyśmy nie hejtowali, to większość klientów nawet by nie wiedziała że jest ofiarą lichwy. Forum jest po to żeby takie rzeczy bezwzględnie ujawniać, i bezwzględnie hejtować. Nie hejtuje się klientów firmy, tylko hejtuje się firmę za robienie swoich klientów w balona. A klienci są różni, jeden się obrazi na tego, który go zrobił w balona, a drugi się obrazi na tego, kto go o tym uświadomił.
By remik33
#1617013
Mutango pisze:
MagdalenaW pisze:Widzę tutaj same nagonki na typowo masowe produkty jak Volish

Jak jest powód, to się hejtuje. Jeśli Vismec Presa kosztuje 120zł, a Volish Control Press kosztuje 250zł, to się tego drugiego hejtuje. Dlaczego? Dlatego że jest to dokładnie ten sam produkt z innym nadrukiem. Hejtuje się, bo cenę trudno inaczej nazwać niż lichwą. Gdybyśmy nie hejtowali, to większość klientów nawet by nie wiedziała że jest ofiarą lichwy. Forum jest po to żeby takie rzeczy bezwzględnie ujawniać, i bezwzględnie hejtować. Nie hejtuje się klientów firmy, tylko hejtuje się firmę za robienie swoich klientów w balona. A klienci są różni, jeden się obrazi na tego, który go zrobił w balona, a drugi się obrazi na tego, kto go o tym uświadomił.

Hm to dlaczego nie hejtujecie e-dymu za to że np.bateria inow kosztuje tam 149 podczas gdy w esmokingu 99 .( mnie by to nie przyszło do głowy aby to hejtować ale to Twój tok myślenia ) To nielogiczne co napisałeś bo volisha pressa juz dawno nie ma ,a wtedy gdy był wismec presa nie kosztował 120.
Awatar użytkownika
By Hunka
#1617019
MagdalenaW pisze:.....zapewniam, że palenie epapierosa niczym elitarnym nie jest.

Podobnie jak korzystanie z telefonu czy roweru. Trzeba mieć przynajmniej jakieś blade pojęcie o tym czego się używa.
Jedynie takim zachowaniem zniechęcacie nowych użytkowników robiąc z tego tematu jakąś wiedzę tajemną, w której progi zapraszacie jedynie wybrańców dążących do świętego graala. Gdy tak naprawdę zazwyczaj tym wybrańcem jest osoba, która pracuje w biurze i nie ma co robić w pracy wertując temaciki na forum i oglądając śmieszne filmiki na youtube. Nie każdy ma tak dobrze i trzeba takim osobom ułatwić dostęp do wiedzy jeśli chcecie aby z wami później się liczono a nie robić wszystko aby swoich zachowaniem takich ludzi odstraszyć.

Ułatwieniem dostępu do wiedzy jest również informacja że odnowiona hulajnoga (w dodatku reklamowana jako nowinka techniczna) sprzedawana za cenę wyścigowego roweru to robienie ludziom z mózgu wody.

Na tym forum są dziesiątki osób które na takim sprzęcie zaczynały rozstawać się z papierosami. Nielicznym się udało.
Większość wywaliła ten cud techniki do kosza i rozpaczliwie szukała lepszych rozwiązań żeby jakoś wytrwać w niepaleniu.
Inni wrócili do analogów lub/i popalali hybrydowo dopóki nie kupili czegoś przyzwoitszego jakościowo.

Jak ktoś ma ochotę i pieniądze to niech się bawi i cieszy czym chce.
Ja się mogę tylko cieszyć tym, że miałam szczęście rzucać palenie na egonkach bez stabilizacji bo odstawienie dwóch paczek dziennie na tym cudownym wynalazku byłoby nierealne.
By Krasnal45
#1617022
Droga Magdaleno :mrgreen:
Widzisz, ja akurat jestem z tych konserwatystów, którzy pozostali na "poprzedniej epoce" z mechanikami, Kayfunami i TGT i zasadami zgodnymi z tym co mam w podpisie. Nie interesują mnie subomy, megawaty i biżuteria grzałkowa. Dla mnie e-palenie to zamiennik dla analogów, a raczej etap przejściowy do całkowitego pozbycia się nikotyny z życia, a nie moda i lans jaki prezentuje tutaj 90% nowych userów. I na moją pomoc Ci lanserzy nie mają co liczyć, bo zwyczajnie tego nie umiem i nie chcę umieć.
Uwierz, że ta moda już niedługo się skończy, a Ci którzy naprawdę potrzebują pomocy w pozbyciu się nałogu, obudza się pewnego dnia z ręka w nocniku :wink:
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1617023
remik33 pisze: Hm to dlaczego nie hejtujecie e-dymu za to że...

Jak jest powód to można i edyma zahejtować, a jak jest powód to można i pochwalić. To samo dotyczy Volisha. To nie jest sytuacja zero/jedynkowa. Ale nie oczekuj ode mnie, że będę teraz śledził wszystkie prawidłości i nieprawidłości na rynku, nie jestem psem gończym... Co do presy, to faktycznie sprawa była sprzed kilku miesięcy i dotyczyła produktu w tej chwili już archiwalnego. Dlatego nie jestem w stanie teraz linkami udowodnić sytuacji, w której ten sam produkt był w podwójnej cenie. Zresztą nie o to chodzi żebym coś udowadniał, tylko chodzi o to, że czasami po prostu jest powód żeby coś hejtować, i wtedy trzeba to robić, i nie ma się co szczypać i udawać poprawności politycznej.
By remik33
#1617030
Mutango pisze:
remik33 pisze: Hm to dlaczego nie hejtujecie e-dymu za to że...

Jak jest powód to można i edyma zahejtować, a jak jest powód to można i pochwalić. To samo dotyczy Volisha. To nie jest sytuacja zero/jedynkowa. Ale nie oczekuj ode mnie, że będę teraz śledził wszystkie prawidłości i nieprawidłości na rynku, nie jestem psem gończym... Co do presy, to faktycznie sprawa była sprzed kilku miesięcy i dotyczyła produktu w tej chwili już archiwalnego. Dlatego nie jestem w stanie teraz linkami udowodnić sytuacji, w której ten sam produkt był w podwójnej cenie. Zresztą nie o to chodzi żebym coś udowadniał, tylko chodzi o to, że czasami po prostu jest powód żeby coś hejtować, i wtedy trzeba to robić, i nie ma się co szczypać i udawać poprawności politycznej.


Oki zgoda ,ale ja wcale nie przeczę że takie sytuacje jak opisałeś miały miejsce.Tyle tylko że każda firma ma prawo do swojej polityki cenowej . To jest to samo co np .z produktami iJust i Wave.Dla jednych to jest to samo ,a inni wiedząc o istnieniu ijusta wybierają milda mimo że droższy.To samo liquidy -dla jednych takie pink fury to to samo co liqueen a inni wybierają właśnie liqueena bo im inne nie podchodzą.Nie widzę tu powodu do hejtu tylko dlatego że cena jest taka a nie inna.Może im to nie przeszkadza a przecież wiedzą że są inne tańsze liquidy.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2016, 14:50 przez remik33, łącznie zmieniany 1 raz.
By Krasnal45
#1617032
remik33 pisze:Oki zgoda ,ale ja wcale nie przeczę że takie sytuacje jak opisałeś miały miejsce.Tyle tylko że każda firma ma prawo do swojej polityki cenowej . To jest to samo co np .z produktami iJust i Wave.Dla jednych to jest to samo ,a inni wiedząc o istnieniu ijusta wybierają milda mimo że droższy.Nie widzę tu powodu do hejtu.

Mają prawo do takiej polityki, a my mamy prawo, a wręcz obowiązek, aby to piętnować.
Awatar użytkownika
By hrb
#1617038
Magdo, po części masz rację. Większość osób wchodzących na forum po radę "co kupić na początek" nie ma nawet pojęcia, że jest coś więcej niż volish. Chce tylko przestawić się z tytoniu na coś tańszego lub mniej szkodliwego. Niestety ci ludzie nawet nie potrafią określić czego oczekują, bo nie wiedzą, że obecnie jest taka masa sprzętu dająca duże możliwości wyboru.
Posłużę się analogią motoryzacyjną...
Wchodzi ktoś na forum motoryzacyjne i zadaje pytanie "Jaki samochód kupić?", a na pytanie "Jaki ma być?" pada odpowiedź "Srebrny". Można odpowiedzieć "matiza" i większości osób wystarczy. Wystarczy przynajmniej tym, którzy do tej pory jeździli autobusem. Ale można też zapytać "Do czego ten samochód ma być? Mały, duży, do miasta, w trasę, do pracy i sklepu, na wakacje rodzinne...". Można kupić matiza - jeździ, :dupa przewiezie, niewielkie i niesprecyzowane wymogi spełnia, ale można kupić coś innego, lepiej dostosowanego do wymagań. A jeśli ten matiz będzie w cenie mercedesa, nie dziw się, że ktoś kto ma trochę wiedzy taki zakup będzie odradzał.
I właśnie z volishem jest jak z tym matizem: niby jeździ, przemieścić się z punktu A do B można, reklamówkę z Tesco też przewiezie (jak nie zmieści się do bagażnika, to wejdzie do kabiny) itd.
I nie dziw się też, że ktoś kto "chce samochód", a widział tylko matiza, odsyłany jest do poczytania podstaw, czy poczytania o innych samochodach, choćby po to, by wiedział, że są samochody miejskie, kompaktowe, sedany, kombi, sportowe, vany... Odsyłany jest do "czytanki" również po to, by mógł określić swoje preferencje, swoje oczekiwania, by wiedział, że ma wybór wykraczający poza wybór koloru.
A że na forum są też zwolennicy RS-ów, GT, biturbo itd... Dla zwykłego śmiertelnika to może i jest chore, bo po co, on chce się tylko wozić, ale czy wyobrażasz sobie forum, czy jakąś społeczność bez fascynatów?
W wielu przypadkach, a w przypadku e-p jest to bardzo widoczne, to właśnie ci fascynaci spowodowali i wymusili postęp, dzięki nim jest coś więcej niż analogopodobny e-papierosek z diodką na końcu i atomizerem watkowym...
Awatar użytkownika
By Mutango
#1617040
remik33 pisze:Oki zgoda ,ale ja wcale nie przeczę że takie sytuacje jak opisałeś miały miejsce.Tyle tylko że każda firma ma prawo do swojej polityki cenowej . To jest to samo co np .z produktami iJust i Wave.Dla jednych to jest to samo ,a inni wiedząc o istnieniu ijusta wybierają milda mimo że droższy.Nie widzę tu powodu do hejtu.

Jasne że firma ma prawo prowadzić dowolną politykę cenową. Jest wolny rynek i mają prawo sprzedawać nawet 10x drożej. Dlatego nikt im nie zarzuca przestępstwa. Gdyby to było przestępstwo, to sprawę zgłosiłbym do prokuratury... Ale wolny rynek nikogo nie zwalnia od oceny przyzwoitości. Forum służy do swobodnej wymiany informacji, i swobodnej oceny tej informacji. Jeśli widzę, że ktoś jawnie robi kogoś w bambusa, to o tym mówię na forum i już. Jedni będą to nazywać wyrażeniem opinii, inni będą nazywać to hejtem. Spoko, oni też mają prawo do oceny mojej oceny ;)
Awatar użytkownika
By Katia
#1617042
Słuchajcie, znowu się utworzył offtop, pod tytułem "Volish i CHIC, hejtować czy nie?". Jestem za tym, żeby temat Vype'a zostawić dla osób, którzy go zakupią i będą szukać informacji... A patrząc na agresywną reklamę, takich osób będzie całkiem sporo.

Jak uwielbiam trawnik, tak przekopywanie się przez tematy pełne przepychanek, w poszukiwaniu informacji, to katorga. A jestem tu od 4 lat - co ma powiedzieć nowy?
Droga Moderacjo, czy można rozdzielić wątki?
Awatar użytkownika
By MagdalenaW
#1617046
Krasnal45 pisze:Droga Magdaleno :mrgreen:
Widzisz, ja akurat jestem z tych konserwatystów, którzy pozostali na "poprzedniej epoce" z mechanikami, Kayfunami i TGT i zasadami zgodnymi z tym co mam w podpisie. Nie interesują mnie subomy, megawaty i biżuteria grzałkowa. Dla mnie e-palenie to zamiennik dla analogów, a raczej etap przejściowy do całkowitego pozbycia się nikotyny z życia, a nie moda i lans jaki prezentuje tutaj 90% nowych userów. I na moją pomoc Ci lanserzy nie mają co liczyć, bo zwyczajnie tego nie umiem i nie chcę umieć.
Uwierz, że ta moda już niedługo się skończy, a Ci którzy naprawdę potrzebują pomocy w pozbyciu się nałogu, obudza się pewnego dnia z ręka w nocniku :wink:
Pozdrawiam.


Ależ ja cię doskonale rozumiem dlatego też tak zwracam uwagę na osoby, które w tematach o pomoc przy wyborze pierwszego sprzętu wciskają ludziom cuda na kiju, do których nawet ludzie poradników nie znajdą na youtube, jak skręcić dobrze grzałkę. Zaraz tacy użytkownicy zaleją forum kolejnymi pytaniami, a że połowa będzie z zakresu wiedzy podstawowej i zwyczajnie będą to dla większości użytkowników idiotyczne pytania pod tytułem "jakiej grubości drut, aby nie ciekło?" to poleje się na nich tona hejtu i odsyłanie do tematów gdzie trzeba wertować 10 stron, aby uzyskać odpowiedź. W ten sposób narodzi się jedynie kolejne 10 pytań i wątpliwości, bo przez 10 stron człowiek naczyta się 20 nieprzychylnych opinii o dziwnych problemach, jak śrubka do wymiany, podawanie całym setupów oringów czy wiercenie większych kanałów na liquid. W takim momencie nowy użytkownik czuje się jakby dostał mokrą szmatą w twarz
a przecież można mu polecić coś prostego i popularnego, do czego znajdzie milion odpowiedzi w Google i 50 filmików instruktażowych.

hrb to może stwórzcie zwykły prosty poradnik ze słowniczkiem wszelką nowomową oraz podstawami, zamiast zmuszać ludzi do wertowania 10 tematów po X stron
i nie chodzi mi tu o poradnik pod tytułem "polecane zestawy epapierosów" bo to sobie można....
Awatar użytkownika
By hrb
#1617051
MagdalenaW pisze:hrb to może stwórzcie zwykły prosty poradnik ze słowniczkiem wszelką nowomową oraz podstawami, zamiast zmuszać ludzi do wertowania 10 tematów po X stron
i nie chodzi mi tu o poradnik pod tytułem "polecane zestawy epapierosów" bo to sobie można....

A bardzo proszę:
FAQ i leksykon
http://www.e-papierosy-forum.pl/przewodniki-i-informacje-f257.html
By Krasnal45
#1617054
hrb pisze:
MagdalenaW pisze:hrb to może stwórzcie zwykły prosty poradnik ze słowniczkiem wszelką nowomową oraz podstawami, zamiast zmuszać ludzi do wertowania 10 tematów po X stron
i nie chodzi mi tu o poradnik pod tytułem "polecane zestawy epapierosów" bo to sobie można....

A bardzo proszę:
FAQ i leksykon
http://www.e-papierosy-forum.pl/przewodniki-i-informacje-f257.html

...poza tym, były próby tworzenia nowszych słowników i poradników, niestety prawie zawsze pomysły paliły na panewce, bo i tak nikt ze świerzynek z tego nie korzystał. Taka mentalność "młodzieży". Już, natychmiast, tu i teraz, bo "przecież od tego jest forum".
Lenistwo, lenistwo i jeszcze raz lenistwo...
Awatar użytkownika
By MagdalenaW
#1617056
Bo polecane zestawy epapierosów w niczym nie pomagają 90% ludzi lubi poczuć, że są traktowani indywidualnie więc i tak zrobią nowy temat i zapytają co mają kupić.

Może i głupota, bo zazwyczaj dostają takie same odpowiedzi, ale co zrobisz ludzkiej natury nie oszukasz tym bardziej podając im kolejny odnośnik do tematu co poskutkuje tym, że pójdą na YouTube i zaczną w komentarzach pytać pod filmikami jakichś krzykliwych typków promujących pink fury i sporą chmurkę. W odpowiedzi dostaną top 10 polecanych zestawów na pierwszym miejscu iJust i zaczną srać tematami, że im przycisk niedziała. Kółeczko się zamyka.



hrb pisze:
MagdalenaW pisze:hrb to może stwórzcie zwykły prosty poradnik ze słowniczkiem wszelką nowomową oraz podstawami, zamiast zmuszać ludzi do wertowania 10 tematów po X stron
i nie chodzi mi tu o poradnik pod tytułem "polecane zestawy epapierosów" bo to sobie można....

A bardzo proszę:
FAQ i leksykon
http://www.e-papierosy-forum.pl/przewodniki-i-informacje-f257.html

Zwracam honor
Tylko podczepcie to pod najczęściej używany wątek na forum "zakup e-papierosa" bo siedzę tu 2 miesiące a nikt nie odesłał mnie do tego tematu i nawet go na oczy nie widziałam. Za to hejtów i odsyłania po wszelkich innych tematach naczytałam się sporo.

To jest właśnie problem, gdy forum jest na tyle duże, że nowy użytkownik nieużywający takich reliktów jak fora internetowe zwyczajnie w nich się gubi.

-- [scalono] 20 mar 2016, 15:37 --

Krasnal45 pisze:
hrb pisze:
MagdalenaW pisze:hrb to może stwórzcie zwykły prosty poradnik ze słowniczkiem wszelką nowomową oraz podstawami, zamiast zmuszać ludzi do wertowania 10 tematów po X stron
i nie chodzi mi tu o poradnik pod tytułem "polecane zestawy epapierosów" bo to sobie można....

A bardzo proszę:
FAQ i leksykon
http://www.e-papierosy-forum.pl/przewodniki-i-informacje-f257.html

...poza tym, były próby tworzenia nowszych słowników i poradników, niestety prawie zawsze pomysły paliły na panewce, bo i tak nikt ze świerzynek z tego nie korzystał. Taka mentalność "młodzieży". Już, natychmiast, tu i teraz, bo "przecież od tego jest forum".
Lenistwo, lenistwo i jeszcze raz lenistwo...


Nie jestem pewna czy tu chodzi tylko o młodzież jak wcześniej wspomniałam ludzie lubią poczuć, że są traktowani indywidualnie.
Często idąc np. z chęcią zakupu nowego telewizora zaczynają zadawać pytania sprzedawcy, aby spersonalizować swój zakup, nawet jeśli pytania są totalnie idiotyczne a sprzedawca w myślach ma jedynie "zabij się"
Nie oszukamy ludzkiej natury zawsze tak było i będzie wiem to po sobie, bo polecałam swego czasu sprzęt audio na pewnym forum jak i pracując w sklepie. Codziennie zadawano mi dokładnie takie same pytania bez nawet podstaw wiedzy i doskonale wiem, że jeśli nie odpowiesz takiemu człowiekowi to zaraz pójdzie szukać odpowiedzi w innym miejscu i nie będzie to link, który podeślesz z identycznego tematu. Zakończy się to tym, że kupi jakiś popularny headset dla graczy, czyli syfilis gorszy od waszego przeklętego iJusta :d
Awatar użytkownika
By Hunka
#1617081
MagdalenaW pisze:Nie oszukamy ludzkiej natury zawsze tak było i będzie wiem to po sobie, bo polecałam swego czasu sprzęt audio na pewnym forum jak i pracując w sklepie. Codziennie zadawano mi dokładnie takie same pytania bez nawet podstaw wiedzy i doskonale wiem, że jeśli nie odpowiesz takiemu człowiekowi to zaraz pójdzie szukać odpowiedzi w innym miejscu i nie będzie to link, który podeślesz z identycznego tematu. Zakończy się to tym, że kupi jakiś popularny headset dla graczy, czyli syfilis gorszy od waszego przeklętego iJusta :d

Na szczęście forum nie ma prowizji od sprzedaży i nikt tu nie ma obowiązku odpowiadania na milion identycznych pytań.
Od nowych użytkowników wymaga się przestrzegania pewnych zasad.
Jeżeli komuś to nie odpowiada - jego prawo żeby poszedł gdzie chce, czytał co chce i kupił co chce.
Jeżeli komuś zależy na rzuceniu palenia w maksymalnie komfortowy i korzystny dla kieszeni sposób to przeważnie stać go również na to aby minimalnie wysilić też własny a nie tylko cudzy mózg i wykazać się odrobiną wysiłku.

Niestety, dywagacje na temat funkcjonowania forum, ludzkiej natury i mody na chmury w temacie poświęconym konkretnemu urządzeniu, nie pomagają ani nowym ani starym użytkownikom w uzyskaniu dostępu do rzetelnej informacji.

Z konkretnymi propozycjami zapraszam tutaj:
administracja-forum-f24.html
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1617095
Nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi. Wszystko jest chińskie. Nawet od jakiegoś czasu firma Volvo... Problem w tym, że chińskie nie znaczy marne. I tak jak ze wszystkim jest produkt chiński wysokiej jakości i myśli inżynieryjnej np. Joyetech i produkt chiński tzw. taniocha np. właśnie Vype czy inne Nunchaku i Spinnery. Bajki, że Vype jest produkowany w UK jak głosi marketing można przemilczeć. Nawet na pudełku jest "made in china".


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By Wysoki_Blondyn
#1617105
Pude!lek pisze:Nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi. Wszystko jest chińskie. Nawet od jakiegoś czasu firma Volvo... Problem w tym, że chińskie nie znaczy marne. I tak jak ze wszystkim jest produkt chiński wysokiej jakości i myśli inżynieryjnej np. Joyetech i produkt chiński tzw. taniocha np. właśnie Vype czy inne Nunchaku i Spinnery. Bajki, że Vype jest produkowany w UK jak głosi marketing można przemilczeć. Nawet na pudełku jest "made in china".


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Teraz dla zmyły piszą P.R.C :D
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1617119
Vype to syf na poziomie ego-t. Podobna technologia.
I te liquidy wyprodukowane przez 30 profesorów. Marketingowe blablabla.

A odnośnie pomocy na forum to muszę przyznać, że kiedyś to chyba inaczej wyglądało.
Aż włączyłem sobie maszynę czasu i znalazłem mój pierwszy tu post:
londyn-szukam-kartomizerow-do-m401-oraz-dobry-model-ego-t11964.html

Wszystkie odpowiedzi rzeczowe i na temat. Pamiętam do dziś jak miło byłem zaskoczony próbami pomocy.
No ale to było zanim gimbaza zaczęła biegać z iJustami. Inne czasy.
Awatar użytkownika
By Timi
#1617131
jvc pisze:A ja tam spożywam tą tragedię trzeci dzień , nie mam porównania ,więc nie narzekam. :D

Nie gniewaj się, ale przypominasz mi kolegę z dawnych czasów. Kupił 126p i tak sobie zrobił głowę, że był to najlepszy samochód wszechczasów. Do tego chęć kupowania Volisha. Toż to pachnie sadomasochizmem w wydaniu międzygalaktycznym. :wink:

-- [scalono] 20 mar 2016, 18:12 --

@MagdalenaW
Odpowiedz proszę na pytanie po co Ty wchodzisz na hobbystyczne forum dla pasjonatów e-palenia skoro, sądząc po treściach Twoich wypowiedzi, wystarczy Ci prosty Vilish i instrukcja do niego?
Nie chcesz nic wiedzieć o niuansach grzałek, parowników, watek i setkach innych drobiazgów, które rajcują zaangażowanych waperów. To nie jest miejsce dla Ciebie i Tobie podobnych.
Zależy Ci na przekształceniu tego forum w instrukcję obsługi Vype i innego szajsu typu Volish, bo jesteś zabiegana, zmęczona, absorbują Cię dzieci i chcesz po najmniejszej linii oporu? OK, dla tak nastawionych są panie na wysepkach, które mają 10 zł prowizji za wciśnięcie badziewia.
By Wysoki_Blondyn
#1617158
Dobrze wszyscy wiemy że dla sporej liczby osób Cena jest wyznacznikiem ..Nie będę tu pisał o jakości :D ale Cena jest wyznacznikiem Prestiżu prawda?...Bo po co Ktoś Kupuje Bugatti za 1,5 bańki jak może mieć inny samochód o połowę tańczy o podobnych lub nawet lepszych osiągach..Dla Prestiżu..Osobiście nie widzę sensu przekonywania osób o tym co jest lepsze a co gorsze,bo jeżeli będzie chciał to kupi to co uważa za stosowne,można mu tylko doradzić.Ja pozostaje obiektywny w tej kwestii jeżeli ktoś lubi małego,lekkiego,łatwego w obsłudze i wygodnego dla mnie osobiście przereklamowanego Vype to niech go sobie kupi a jeżeli ktoś lubi się "spuszczać" nad kręceniem druta proszę bardzo.
By remik33
#1617159
Mutango pisze:
remik33 pisze:Oki zgoda ,ale ja wcale nie przeczę że takie sytuacje jak opisałeś miały miejsce.Tyle tylko że każda firma ma prawo do swojej polityki cenowej . To jest to samo co np .z produktami iJust i Wave.Dla jednych to jest to samo ,a inni wiedząc o istnieniu ijusta wybierają milda mimo że droższy.Nie widzę tu powodu do hejtu.

Jasne że firma ma prawo prowadzić dowolną politykę cenową. Jest wolny rynek i mają prawo sprzedawać nawet 10x drożej. Dlatego nikt im nie zarzuca przestępstwa. Gdyby to było przestępstwo, to sprawę zgłosiłbym do prokuratury... Ale wolny rynek nikogo nie zwalnia od oceny przyzwoitości. Forum służy do swobodnej wymiany informacji, i swobodnej oceny tej informacji. Jeśli widzę, że ktoś jawnie robi kogoś w bambusa, to o tym mówię na forum i już. Jedni będą to nazywać wyrażeniem opinii, inni będą nazywać to hejtem. Spoko, oni też mają prawo do oceny mojej oceny ;)

Oki.Spoko ja akurat tej Twojej wypowiedzi za hejt nie uważam.
Awatar użytkownika
By Peter007
#1617170
Wysoki_Blondyn pisze:Dobrze wszyscy wiemy że dla sporej liczby osób Cena jest wyznacznikiem ..Nie będę tu pisał o jakości :D ale Cena jest wyznacznikiem Prestiżu prawda?...Bo po co Ktoś Kupuje Bugatti za 1,5 bańki jak może mieć inny samochód o połowę tańczy o podobnych lub nawet lepszych osiągach..Dla Prestiżu..Osobiście nie widzę sensu przekonywania osób o tym co jest lepsze a co gorsze,bo jeżeli będzie chciał to kupi to co uważa za stosowne,można mu tylko doradzić.Ja pozostaje obiektywny w tej kwestii jeżeli ktoś lubi małego,lekkiego,łatwego w obsłudze i wygodnego dla mnie osobiście przereklamowanego Vype to niech go sobie kupi a jeżeli ktoś lubi się "spuszczać" nad kręceniem druta proszę bardzo.


Nie tak do końca. Taki volish ma bardzo wysokie ceny za sprzęt, który pod inną nazwą jest dostępny za połowę tej sumy. I w tych przypadkach droższy nie znaczy prestiżowy.
Awatar użytkownika
By hrb
#1617175
Peter007 pisze:
Wysoki_Blondyn pisze:Dobrze wszyscy wiemy że dla sporej liczby osób Cena jest wyznacznikiem ..Nie będę tu pisał o jakości :D ale Cena jest wyznacznikiem Prestiżu prawda?...Bo po co Ktoś Kupuje Bugatti za 1,5 bańki jak może mieć inny samochód o połowę tańczy o podobnych lub nawet lepszych osiągach../...ciach.../

Nie tak do końca. Taki volish ma bardzo wysokie ceny za sprzęt, który pod inną nazwą jest dostępny za połowę tej sumy. I w tych przypadkach droższy nie znaczy prestiżowy.

...a taki Vype to jak matiz w cenie mercedesa. Nie zaszpanujesz matizem, choćby i pierdyliard dolców kosztował...
Awatar użytkownika
By Peter007
#1617186
Ma służyć do zaspokojenia oczekiwań a nie do szpanu.
By Wysoki_Blondyn
#1617188
hrb pisze:
Peter007 pisze:
Wysoki_Blondyn pisze:Dobrze wszyscy wiemy że dla sporej liczby osób Cena jest wyznacznikiem ..Nie będę tu pisał o jakości :D ale Cena jest wyznacznikiem Prestiżu prawda?...Bo po co Ktoś Kupuje Bugatti za 1,5 bańki jak może mieć inny samochód o połowę tańczy o podobnych lub nawet lepszych osiągach../...ciach.../

Nie tak do końca. Taki volish ma bardzo wysokie ceny za sprzęt, który pod inną nazwą jest dostępny za połowę tej sumy. I w tych przypadkach droższy nie znaczy prestiżowy.

...a taki Vype to jak matiz w cenie mercedesa. Nie zaszpanujesz matizem, choćby i pierdyliard dolców kosztował...

Nie wszystkich może interesować to że pod maską CLSA jest silnik z Matiza,ładne ma być i jeździć.

-- [scalono] 20 mar 2016, 17:46 --

Kupując auto za 1.5 bańki wyjeżdżając nim z Salonu traci momentalnie na wartości i to nie małej.
Więc po co ludzie kupują auta z Salonu,jak mogą kupić to samo,używane miesiąc czasu,kilkadziesiąt tysi taniej?..A no dlatego że On jest "gość" i byle ch*em jeździć nie będzie,kupując go w salonie ma +50 do zajebistości...Nie zmienisz ludzkiego postrzegania,kogo stać ten kupi,przyjdzie,pogłaska i weźmie nie musząc tracić czasu na oglądanie czegoś innego przez ekran monitora.
Awatar użytkownika
By MagdalenaW
#1617199
Timi pisze:
jvc pisze:A ja tam spożywam tą tragedię trzeci dzień , nie mam porównania ,więc nie narzekam. :D

Nie gniewaj się, ale przypominasz mi kolegę z dawnych czasów. Kupił 126p i tak sobie zrobił głowę, że był to najlepszy samochód wszechczasów. Do tego chęć kupowania Volisha. Toż to pachnie sadomasochizmem w wydaniu międzygalaktycznym. :wink:

-- [scalono] 20 mar 2016, 18:12 --

@MagdalenaW
Odpowiedz proszę na pytanie po co Ty wchodzisz na hobbystyczne forum dla pasjonatów e-palenia skoro, sądząc po treściach Twoich wypowiedzi, wystarczy Ci prosty Vilish i instrukcja do niego?
Nie chcesz nic wiedzieć o niuansach grzałek, parowników, watek i setkach innych drobiazgów, które rajcują zaangażowanych waperów. To nie jest miejsce dla Ciebie i Tobie podobnych.
Zależy Ci na przekształceniu tego forum w instrukcję obsługi Vype i innego szajsu typu Volish, bo jesteś zabiegana, zmęczona, absorbują Cię dzieci i chcesz po najmniejszej linii oporu? OK, dla tak nastawionych są panie na wysepkach, które mają 10 zł prowizji za wciśnięcie badziewia.


Timi chyba źle mnie zrozumiałeś. Posiadam subtanka oraz lemo2, które sam mi polecałeś:X

To, że piszę w obronie nowych użytkowników, bo wiem jak czasem są tutaj odbierani nie oznacza, że sama latam z volishem czy też innym czymś na V. Wspomniałam jedynie, że raz paliłam Volisha i mojej znajomej dobrze służy i nie rozwodzę się w tym temacie, jak i żadnym innym nad jego wyższością. Pisząc o polecaniu łatwego do ogarnięcia sprzętu wcale nie miałam na myśli czegoś na V. Swoją drogą pisałam, że uświadamianie ludzi o tym, że coś jest zwykłym bublem, czy chwytem marketingowym nie uważam za coś złego.

Chodzi mi jedynie o zachowanie obiektywizmu i zdrowego rozsądku.

Pomijając już zupełnie fakt, że nie widzę nigdzie wielkiego napisu "forum hobbystyczne dla pasjonatów" o tym właśnie wcześniej wspominałam nie róbcie z siebie jakiejś elity, bo jedynie palicie elektronicznego szluga :D

I to czy macie ich 10 ustawionych ładnie na półeczce nie zmienia faktu, że jest to nadal tylko przyrząd będący substytutem standardowego papierosa.

Nie wiem, od kiedy z nałogu robi się hobby :)
Awatar użytkownika
By Timi
#1617241
MagdalenaW pisze:To, że piszę w obronie nowych użytkowników, bo wiem jak czasem są tutaj odbierani

Nie rozumiem przed kim lub przed czym ich bronisz?
Krzywda im się dzieje, że ktoś wymaga odrobinę własnego wkładu zamiast "gotowca z frytkami i piwkiem"?
6 lat temu wetowałem to forum nocami, żeby się czegoś nauczyć i wiedzieć jakie pytania zadać. Podobnie było kilka miesięcy temu, gdy wróciłem po kilku latach nieobecności. Też mam dzieci, obowiązki, rynnę do naprawienia i wielką chęć na piwko zamiast przerzucania wątków. Jedak nie wpadłem z 24532'im pytaniem "co kupić?".

nie oznacza, że sama latam z volishem czy też innym czymś na V. Wspomniałam jedynie, że raz paliłam Volisha i mojej znajomej dobrze służy i nie rozwodzę się w tym temacie, jak i żadnym innym nad jego wyższością. Pisząc o polecaniu łatwego do ogarnięcia sprzętu wcale nie miałam na myśli czegoś na V. Swoją drogą pisałam, że uświadamianie ludzi o tym, że coś jest zwykłym bublem, czy chwytem marketingowym nie uważam za coś złego.


Sama sobie odpowiedziałaś.

Chodzi mi jedynie o zachowanie obiektywizmu i zdrowego rozsądku.


Zdrowy rozsądek jest IMHO zachowany, a na obiektywizm nie licz. To taka sama utopia jak realny komunizm, czy demokracja.

Pomijając już zupełnie fakt, że nie widzę nigdzie wielkiego napisu "forum hobbystyczne dla pasjonatów"

Ciekawe czy nad warszawskim Amber Roomem dostrzeżesz napis "snobistyczna restauracja dla nowobogackich pozerów"? :wink:

o tym właśnie wcześniej wspominałam nie róbcie z siebie jakiejś elity, bo jedynie palicie elektronicznego szluga :D
I to czy macie ich 10 ustawionych ładnie na półeczce nie zmienia faktu, że jest to nadal tylko przyrząd będący substytutem standardowego papierosa.


Ciekawe czy na widok Gullwinga z 1954r. też byś powiedziała, że to jakaś kupa złomu? A może pasjonatowi wina, że Château Mouton-Rothschild '45, to sikacz śmierdzący korkiem. To jeszcze prześmiewstwo, czy już ignorancja?

Nie wiem, od kiedy z nałogu robi się hobby :)

Ja też, ale wiem kiedy jest odwrotnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1617242
Zdrowy rozsądek Magdo został już dawno zatracony... jeszcze przed tematem " idą zmiany" ... to trawnik - każdy ma swój łep ale nie każdy z niego korzysta :wink:
W skrócie - roztropni sobie poradzą, mimo dyrektyw i innych pierdów.
Nowi i leniwi - im jeden wuj, popalają hybrydowowo, dla lansu i modnie do sprawy podchodzą. A moda mija...
Awatar użytkownika
By MagdalenaW
#1617308
Timi uwierz, są ludzie co naprawdę cierpią na chroniczny brak czasu i nie chodzi tutaj o ludzi co mają zwyczajnie obowiązki, bo każdy człowiek jakieś w życiu posiada. Bywają takie chwile, kiedy właściwie wcale nie posiadam czasu, nawet aby odpisać na pw przez ostatnie parę dni albo wchodzę o 4 nad ranem, aby chociaż przeczytać wiadomość przed wyjazdem do pracy i naprawdę rozumiem ludzi co jednak nie mogą sobie pozwolić na śmiganie po setkach stron wiedzy nieprzydatnej w życiu zwłaszcza jak nie są "hobbystami" i chcą zwyczajnie dowiedzieć się jaki bezawaryjny i pewny sprzęt kupić, aby mieć święty spokój. Nie mam pojęcia czy znowu zrozumiesz mnie źle ja mimo wszystko wciąż tu siedzę i nabywam w wolnych chwilach takową wiedzę, tyle że ja lubię to robić i lubię marnować swoje życie na nabywanie nieprzydatnej do niczego wiedzy mimo to umiem uszanować innych użytkowników co mogą nie mieć na tyle zapału i interesuje ich jedynie skręcenie grzałki, zalanie atomizera i palenie.

Dalej nie rozumiem, na co sobie sama odpowiedziałam skoro pisałam o tym już dobre parę godzin temu. Chodzi mi jedynie o bycie obektywnym, a nie wchodzenie na temat i pisanie "to, to i to jest gównem" a nawet danego sprzętu nie mając w ryju w sporej większości ja wypowiedziałam się na temat Volisha nie wnikając w jego cenę, że smak miał dobry i że służy już długi czas bezawaryjnie znajomej oraz że grzałki spełniają wymogi użytkownika w odróżnieniu od polecanego na tym forum nautilusa :)

Z komunizmem i demokracja się pewnie dogadamy, ale nie zmienia to faktu, że dalej nie wiem co ma piernik do wiatraka. Tak jak w przypadku wspomnianego też Gullwinga, chyba że masz zamiar zaciągać się z jego rury wydechowej.

Kupowanie nałogowo nowinek związanych z epaleniem to zwykłe gadżeciarstwo albo zakupoholizm, a nie żadne hobby :P





Tymon78 sama jestem nowa i właśnie dlatego staram się uświadomić poniektóre osoby, że gdy zachowujesz się jak elitarny buc wciskając nowości, którymi się zachwycasz zaraz po zakupie, użytkownikowi, który potrzebuje czegoś pewnego i sprawdzonego, aby nabrać doświadcenia i rzucić skutecznie bezproblemowo palenie, a nie bawić się w odsyłanie towaru do sklepu i męczenie z mailami i wertowaniem kolejnych tematów wiedzy, którą uważa za zbędną. Nie każdy wchodzący tutaj użytkownik jara się epapierosami i je kolekcjonuje jak znaczki pocztowe niektórzy nawet nie poszukują zdrowszej dla siebie opcji, ale zwyczajnie tańszej i trzeba to przyjąć do wiadomości. Mimo że jestem nową użytkowniczką zarówno forum, jak i epapierosa też mnie irytują osoby co palą w imię trendu albo aby tworzyć wielkie chmurki, ale zarówno irytują mnie osoby co z nałogu robią hobby jak i uważają, że wiedza, którą posiadają sprawia, że są w jakiś sposób lepsi od plebsu, który nie ma chęci bądź możliwości sięgnąć po wiedzę i ja umiem to uszanować. Nie każdy ma zamiar siedzieć i wertować tematy, zwłaszcza że jest to typowo nieprzydatna do życia wiedza ja nie traktuje ludzi z wyższością, kiedy nie mają zielonego pojęcia o elektroakustyce czy audio a chcą kupić monitory studyjne i nie wymagam od nich nawet podstaw, bo wiem, że dla przeciętnego człowieka, który chce zwyczajnie mieć dobre głośniki (nie wnikając czy do lansu, czy innych celów) jest to wiedza zwyczajnie nieprzydatna do życia. Są znacznie ważniejsze dziedziny wiedzy niż epapierosy, chociażby historia, aby mieć świadomość, że sami ją tworzymy i nasze życiowe decyzje mogą być istotne na życie zarówno znanych nam ludzi jak i tych, których nigdy nie będziemy mieć możliwości poznać w przyszłości.

Tak jestem walniętą idealistką i na tym zakończę dyskusję nie z braku chęci do dalszego jej prowadzenia, lecz właśnie braku czasu.

"Nieważne jak, byle by mówili"
By Krasnal45
#1617309
MagdalenaW pisze:Kupowanie nałogowo nowinek związanych z epaleniem to zwykłe gadżeciarstwo albo zakupoholizm, a nie żadne hobby :P

Kupowanie dzieł sztuki, czystej krwi arabów, zabytkowych samochodów za XXX dolców, to też gadżeciarstwo? :mrgreen:
Awatar użytkownika
By MagdalenaW
#1617314
Krasnal45 pisze:
MagdalenaW pisze:Kupowanie nałogowo nowinek związanych z epaleniem to zwykłe gadżeciarstwo albo zakupoholizm, a nie żadne hobby :P

Kupowanie dzieł sztuki, czystej krwi arabów, zabytkowych samochodów za XXX dolców, to też gadżeciarstwo? :mrgreen:

A co ma epapieros do dzieła sztuki czy nadkonia :D
chyba że podciągniesz tworzenie czystej krwi arabów pod eugenikę to jeszcze mogę poszukać wspólnego wątku z Adolfem Hitlerem, który był wrogiem papierosów co za tym idzie można go podciągnąć pod zwolennika epalenia :lol:
Awatar użytkownika
By Timi
#1617324
MagdalenaW
Bardzo dobrze Cię rozumiem, ale jedynie w części dotyczącej Twojego zdania na temat...
Akceptuję je jako Twoje, osobiste zdanie odrębne ;-)

:drinkb
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1617338
MagdalenaW pisze:Timi uwierz, są ludzie co naprawdę cierpią na chroniczny brak czasu i nie chodzi tutaj o ludzi co mają zwyczajnie obowiązki, bo każdy człowiek jakieś w życiu posiada. Bywają takie chwile, kiedy właściwie wcale nie posiadam czasu, nawet aby odpisać na pw przez ostatnie parę dni albo wchodzę o 4 nad ranem, aby chociaż przeczytać wiadomość przed wyjazdem do pracy i naprawdę rozumiem ludzi co jednak nie mogą sobie pozwolić na śmiganie po setkach stron wiedzy nieprzydatnej w życiu zwłaszcza jak nie są "hobbystami" i chcą zwyczajnie dowiedzieć się jaki bezawaryjny i pewny sprzęt kupić, aby mieć święty spokój. Nie mam pojęcia czy znowu zrozumiesz mnie źle ja mimo wszystko wciąż tu siedzę i nabywam w wolnych chwilach takową wiedzę, tyle że ja lubię to robić i lubię marnować swoje życie na nabywanie nieprzydatnej do niczego wiedzy mimo to umiem uszanować innych użytkowników co mogą nie mieć na tyle zapału i interesuje ich jedynie skręcenie grzałki, zalanie atomizera i palenie.

Dalej nie rozumiem, na co sobie sama odpowiedziałam skoro pisałam o tym już dobre parę godzin temu. Chodzi mi jedynie o bycie obektywnym, a nie wchodzenie na temat i pisanie "to, to i to jest gównem" a nawet danego sprzętu nie mając w ryju w sporej większości ja wypowiedziałam się na temat Volisha nie wnikając w jego cenę, że smak miał dobry i że służy już długi czas bezawaryjnie znajomej oraz że grzałki spełniają wymogi użytkownika w odróżnieniu od polecanego na tym forum nautilusa :)

Z komunizmem i demokracja się pewnie dogadamy, ale nie zmienia to faktu, że dalej nie wiem co ma piernik do wiatraka. Tak jak w przypadku wspomnianego też Gullwinga, chyba że masz zamiar zaciągać się z jego rury wydechowej.

Kupowanie nałogowo nowinek związanych z epaleniem to zwykłe gadżeciarstwo albo zakupoholizm, a nie żadne hobby :P





Tymon78 sama jestem nowa i właśnie dlatego staram się uświadomić poniektóre osoby, że gdy zachowujesz się jak elitarny buc wciskając nowości, którymi się zachwycasz zaraz po zakupie, użytkownikowi, który potrzebuje czegoś pewnego i sprawdzonego, aby nabrać doświadcenia i rzucić skutecznie bezproblemowo palenie, a nie bawić się w odsyłanie towaru do sklepu i męczenie z mailami i wertowaniem kolejnych tematów wiedzy, którą uważa za zbędną. Nie każdy wchodzący tutaj użytkownik jara się epapierosami i je kolekcjonuje jak znaczki pocztowe niektórzy nawet nie poszukują zdrowszej dla siebie opcji, ale zwyczajnie tańszej i trzeba to przyjąć do wiadomości. Mimo że jestem nową użytkowniczką zarówno forum, jak i epapierosa też mnie irytują osoby co palą w imię trendu albo aby tworzyć wielkie chmurki, ale zarówno irytują mnie osoby co z nałogu robią hobby jak i uważają, że wiedza, którą posiadają sprawia, że są w jakiś sposób lepsi od plebsu, który nie ma chęci bądź możliwości sięgnąć po wiedzę i ja umiem to uszanować. Nie każdy ma zamiar siedzieć i wertować tematy, zwłaszcza że jest to typowo nieprzydatna do życia wiedza ja nie traktuje ludzi z wyższością, kiedy nie mają zielonego pojęcia o elektroakustyce czy audio a chcą kupić monitory studyjne i nie wymagam od nich nawet podstaw, bo wiem, że dla przeciętnego człowieka, który chce zwyczajnie mieć dobre głośniki (nie wnikając czy do lansu, czy innych celów) jest to wiedza zwyczajnie nieprzydatna do życia. Są znacznie ważniejsze dziedziny wiedzy niż epapierosy, chociażby historia, aby mieć świadomość, że sami ją tworzymy i nasze życiowe decyzje mogą być istotne na życie zarówno znanych nam ludzi jak i tych, których nigdy nie będziemy mieć możliwości poznać w przyszłości.

Tak jestem walniętą idealistką i na tym zakończę dyskusję nie z braku chęci do dalszego jej prowadzenia, lecz właśnie braku czasu.

"Nieważne jak, byle by mówili"

I Cię lubię i nie :wink:
Widzisz, pieprzysz jak potłuczona, ja też jestem idealistą, hobbystą, romantykiem... Każdy człowiek to tygiel... Można ale nie trzeba, można ale nie muszę i można ale mi się nie chce...
Tak są znacznie lepsze rzeczy niż ep, te też są do :dupa ale człek wychodzi taniej i zdrowiej..
Do czego zmierzam?
Ano jesteśmy na forum a to zobowiązuje i wręcz wypada...
My się już nie jaramy ep... Kwestia jak wyjść z najmniejszym bólem.
Awatar użytkownika
By zarthos
#1617345
Powielę coś, co było już powiedziane.
Co mi tam...

Ja użyję takiej (ledwo)metafory.
Wyobraźcie sobie tę samą sytuację w sprzedaży biznesowej, firma-firma.
Działają sobie różne firmy produkcyjne w podobnej branży.
Niektóre dłużej, niektóre krócej. Niektóre z większym, niektóre z mniejszym powodzeniem.
Te dłużej działające firmy, posiadają świetne rozeznanie na rynku zaopatrzeniowym.
Doskonale wiedzą ile zapłacić za dany surowiec, dlatego nie kupują od nieuczciwych dostawców, którzy zawyżają swoje ceny nie dając nic w zamian (np. doskonałej obsługi klienta).
Te nieuczciwe firmy zarabiają tylko na nowych fabrykach, takich które działają z bardzo kiepskim rozeznaniem.
Mówiąc wprost, dostawcy ci, robią w kompletne bambuko swoich klientów, bazując na ich niewiedzy.
Nic w tym nielegalnego, ale wśród tych "starych wyjadaczy" nikt nie darzy tych firm jakimkolwiek szacunkiem.

Teraz nawiążmy trochę do tematu rozmowy.
Pojawiają się na rynku nowe firmy produkcyjne w tejże samej branży.
Mając znajomości u starych wyjadaczy, publicznie wystosowują do nich taką oto prośbę:

"Czy możecie przestać mówić złe rzeczy o dostawcy X i Y ? Co z tego że sprzedają to samo co konkurencja (5 lat temu) o 100% drożej ?
Co więcej, podoba nam się to, do czego doszliście. Ale my i inne nowe fabryki, nie mamy czasu na to, żeby dojść do tego tą samą drogą co wy - pracą.
Dawać nam tu w takim razie na tacy , cały know-how jaki posiadacie. I nie raz, tylko 200 razy, żebyśmy zapamiętali. I proszę nam tu wytłumaczyć jak krowie na rowie, bez żargonu, cobyśmy zrozumieli"
Awatar użytkownika
By pol
#1653491
Co mnie podkusiło, aby otworzyć ten wątek?

Po przeczytaniu odnoszę nieodparte wrażenie, że MagdalenaW jest zapowiedzią nasilającego się marketingu jednego słusznego sprzęt oferowanego przez BAT.

MagdalenaW pisze:to może stwórzcie zwykły prosty poradnik ze słowniczkiem wszelką nowomową oraz podstawami, zamiast zmuszać ludzi do wertowania 10 tematów po X stron

Poświęcasz tyle czasu na pisanie o niczym, to może napisz owy poradnik.

MagdalenaW pisze:Nie jestem pewna czy tu chodzi tylko o młodzież jak wcześniej wspomniałam ludzie lubią poczuć, że są traktowani indywidualnie.

Forum to nie agenda handlowych.

MagdalenaW pisze:Często idąc np. z chęcią zakupu nowego telewizora zaczynają zadawać pytania sprzedawcy, aby spersonalizować swój zakup, nawet jeśli pytania są totalnie idiotyczne a sprzedawca w myślach ma jedynie "zabij się"

Na wysepkach "Volish" sorry wysepkach BAT zostaną odpowiednio potraktowani przez wykształconą ekipę sprzedawców i spersonalizuje się ich zakup do Vype - ePen
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.