EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1611809
Witam,
Temat był już poruszany m. in. e-palenie-a-ciaza-t61207.html
Tyle że dyskusja oparła się o nikotynę, a co z LQ bez nikotyny tz."zerówkami"?

Żona szuka informacji... ale w naszych rodzimych publikacjach więcej informacji że ep zabija i jest gorsze od analogów..
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1612260
Wpływ, na organizm, glikolu, gliceryny i substancji z aromatów, przyjmowanych poprzez wchłanianie oddechowe, jest na tyle mało znany, że W TYM przypadku sugerowałbym zaniechanie wapowania - po co kusić licho?
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1612913
Najlepiej zrezygnować z wapowania podczas ciąży. Wbrew pozorom to może być łatwe. Np. moja żona straciła w ogóle ochotę na palenie analogów, gdy zaszła w ciążę. Z dnia na dzień przestała palić i nie odczuwała głodu nikotynowego. Nie pali w ogóle już od ponad 2 lat. Do nałogu nie wróciła.
W czasie ciąży warto wsłuchać się w organizm, bo daje on wyraźne sygnały czego potrzeba, a czego nie wolno. Tak to działa u większości kobiet.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Śliwa
#1616938
Organizm organizmem, a uzależnienia i/lub przyzwyczajenia to co innego. Nie będę tu podawał drastycznych przykładów, bo mowa tu tylko o chmurzeniu, ale to też czasem jest rodzaj odruchu czy przyzwyczajenia, tudzież uzależnienia.
Jeśli chodzi o nikotynę, to jest ona toksyną, więc na pewno odpada jeśli chodzi o stan prenatalny. Jeśli chodzi o całą resztę, to jak do tej pory mamy udowodnione istnienie w chmurce tylko kilku potencjalnie szkodliwych substancji w ilościach mających jakikolwiek wpływ (mowa tu o akroleinie i formaldehydzie), natomiast nie wiemy jakie kategorie stosowania w ciąży mają pozostałe, które normalnie nie są szkodliwe, tudzież jaki wpływ na rozwój płodu mają niektóre substancje aromatyzujące stosowane w liquidach :)
Ja wprawdzie jeszcze ojcem nie jestem i chwilowo być nie zamierzam, ale nie pozwoliłbym swojej kobiecie na palenie/wapowanie czegokolwiek ;)
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.