EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1612963
Ok, posypuje głowę popiołem. Łatwo się pogubić w tym temacie i przeoczyłem ten link

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
By jaana
#1613059
Czyli wygląda na to, że jedynymi naszymi obrońcami są producenci tytoniu?
Fakt, wiele lat żyli dzięki mojej kasie ale na aż taką wdzięczność nie liczyłem.
Uprzedzam lojalnie, że raczej już mojej kasy nie zobaczą.
Ale nigdy nie należy mówić nigdy.
By Wapujemy
#1613143
Mietowy pisze:Jezeli faktycznie ustawe (cala) przesuneli na 2017, to... Eh :).
Tyle kasy na zapasy poszlo... Nie zmarnuje sie :).

Tapam z telefonu. Wybaczcie brak "ą i ę" :)
Pozdrawiam, Mateusz.


:zakrecony całą ustawę czy zmienili terminu obowiązku wejścia poszczególnych podpunktów? W/g UE ustawa musi wejść w życie od 20 maja, wiec jak? Dopytuję bo chodzi mi o zakaz reklamy czyli zmianę szyldów, sklepu internetowego i kilku jeszcze innych rzeczy, które ustawa wyklucza z chwilą wejścia.
Ma ktoś pewność?
By remik33
#1613162
BHBmacieg pisze:http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/komunikat.xsp?documentId=BA7EA6285EA5601FC1257F55004963CB

DT przesunięta na luty 2017.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Niestety nic takiego nie nastąpi.
By dzejmsblond007
#1613699
http://prawoibezprawie.blog.pl/2016/03/ ... kich-malo/
"1. Wystarczy wyprodukować moda, który nie będzie przeznaczony do wykorzystywania do spożycia pary zawierającej nikotynę, a jedynie mieszanki glikolu z gliceryną i aromatami zapachowymi (czyli liquidu bez nikotyny), żeby „wyrwać” urządzenie spod rządów ustawy. Oczywiście wlewania liquidu z nikotyną nie będzie złamaniem prawa."

„2. zawartość nikotyny w płynie nie może przekraczać 20 mg/ml”. Dotyczy to oczywiście płynów służących do napełniania epapierosów, które umieszczone są w pojemnikach zapasowych. Poza regulacją pozostają bazy nikotynowe oraz aromaty, które pozwalają na samodzielne przygotowanie liquidu. W ich przypadku pojemność i zawartość nikotyny pozostaje poza regulacją. Będzie to dobry sposób na ominięcie tych kuriozalnych przepisów. Ustawa nie dotyczy osób fizycznych, które nie wprowadzają produktów do obrotu, więc ich działalność w zakresie własnej „produkcji” liquidów zostaje poza przedmiotem regulacji ustawy.

Może to naprawdę jest takie proste? Jeżeli autor bloga jest osobą obeznaną z prawem (a nie ma według mnie podstaw by sądzić inaczej) to wystarczyłoby aby sprzedawca przy produkcie napisał "urządzenie nie jest przeznaczone do wykorzystywania do spożycia pary zawierającej nikotynę" (wiem że były tutaj na ten temat już dyskusje).
Awatar użytkownika
By LogerM
#1613706
Omawiane miliona czterysta dwadzieścia sześć razy; pobożnych życzeń już było od groma niestety, nie będzie tak cudownie. Baza z aromatem czy bez jest płynem do uzupełniania ustawa mówi:
płyn zawierający nikotynę jest wprowadzany do obrotu (...)
. Oczywistym jest że możemy sobie na własny użytek produkować płyn nawet w wannie tutaj autor ameryki nie odkrywa. To samo jeżeli chodzi o urządzenia (i przysięgam za żarówki zastrzelę):
papieros elektroniczny – wyrób, który może być wykorzystywany do spożycia pary zawierającej nikotynę za pomocą ustnika
By user
#1613710
Jak dobrze rozumiem ustawa ubije tylko sprzedaż internetową? Bazy i aromaty nadal będą dostępne w punktach fizycznych?
I czy zamówienia z fasttecha na druty i watę będą możliwe czy będę musiał udawać pszczelarza i kupować watę w większych ilość od razu od Muji?
Awatar użytkownika
By aiji
#1613715
To taki mały OT na rozluźnienie :
Przychodzi zajączek-vaper do Logera i pyta:
-Masz broń?
-Nie
-To może da się do moda przykręcić źarowkę?

Wysłane z mojego SM-N910C
Awatar użytkownika
By zarthos
#1613810
Mała próbka mentalności naszych ryżowych braci zza oceanu przed wprowadzeniem dyrektywy:
[02:28:04] We could try to get a better declare name
[02:29:23] Sometimes it will be received luckily
[02:32:15] anyway we will
[02:32:27] as your requests.


tłumaczenie:
Możemy pokombinować z deklaracjami celnymi
czasem przesyłki szczęśliwie dojdą.
Tak czy siak, zrobimy jak będziecie chcieli

No to kombinerek ciąg dalszy :lol:
Awatar użytkownika
By LogerM
#1613812
To że w krajach z poza EU będą kombinować w deklaracjach to akurat nic dziwnego i nic nowego. Dobrze wiemy o tym, że zarówno Chińczyk jak i Amerykanin w deklarację wpisze co się każe, wolny rynek. My jednak nadal mamy problemy na miejscu bo chyba większość woli zrobić zakupy w kraju lub przynajmniej w obrębie kontynentu, a więc woli tutaj załatwiać kwestie rękojmi, nie wspominając już że przesyłka będzie znacznie szybciej. Na kombinacje przyjdzie czas. Na razie wartościowsze były by jednak pomysły co jeszcze możemy zrobić, do kogo możemy jeszcze uderzyć.
By Frigo
#1614271
Samą akcyzę bym zniósł, ale zakaz sprzedaży przez internet no halo, ale cały świat teraz żyje ze sprzedaży przez kable. Już nie mówię o osobach które mają 100km do najbliższego sklepu stacjonarnego - we wrocku jest ich trochę, ale i tak wole zamawiać przez internet.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1614516
Podobnie alkohol. "Ustawa o wychowaniu w trzeźwości", a dowolny alkohol kupię od ręki przez internet, a do tego każdy sklep handlujący np. winami ma fanpage na fejsie.
Na liquidach nie może być grafik obrazujących smaki, bo niby to "namawia dzieci" do zakupu. Ale na cydrze, który stoi w każdym supermarkecie można umieścić piękne jabłuszko, albo rozmaite banany czy grapefruity na piwach smakowych.
To wszystko dla "dobra obywateli, a przede wszystkim młodzieży"... Jasne...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By LogerM
#1614532
oliee0 pisze:Normalne papierosy (analogi) można kupić w internecie <b>legalnie</b>, a będą zakazywać duuużo mniej szkodliwego e-papierosa. Śmiech na sali. :D

Teraz tak, ale projekt przewiduje zakaz dla analogów również.
Pude!lek pisze:Podobnie alkohol. "Ustawa o wychowaniu w trzeźwości", a dowolny alkohol kupię od ręki przez internet, a do tego każdy sklep handlujący np. winami ma fanpage na fejsie.

To już omawialiśmy, wszystko fajnie do póki nie przyjdzie stanąć za ten handel przed sądem. Czym innym jest zakaz, czym innym jego przestrzeganie szczególnie jeśli kara jest śmieszna.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1614591
LogerM pisze:To już omawialiśmy, wszystko fajnie do póki nie przyjdzie stanąć za ten handel przed sądem. Czym innym jest zakaz, czym innym jego przestrzeganie szczególnie jeśli kara jest śmieszna.

Zapewniam Cię, że jeśli zakaz sprzedaży alkoholu przez internet rzeczywiście istnieje, to jest stuprocentowo symboliczny. Nikt tego nie przestrzega i nikt nie egzekwuje. Mój sąsiad prowadzi od wielu lat jedną z największych sieci sklepów specjalistycznych z winami. Piękna strona www, rabaty dla stałych klientów do 60%, fanpage na fejsie, newslettery, degustacje prowadzone w sklepach.
Prawda jest taka, że jedynym wymogiem, jaki stawia się przed takimi sklepami, to nieśmiertelny komunikat przy wchodzeniu na www "czy masz ukończone 18 lat? - tak/ nie"...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By orient
#1614656
arcik99 pisze:Czy poza wyrobami spotykanymi w aptece, nikotyna w płynie ma jakieś inne zastosowanie? Coś mi się obiło o uszy ze do tepienia gryzoni się jej używa?


Miała. Jakieś 40-50 lat temu, do zwalczania owadów, w postaci roztworów siarczanu nikotyny w wodzie. Może trochę dłużej to przetrwało u działkowiczów używających roztworów z namaczania liści tytoniu. Obecnie całkowicie wyparta przez środki syntetyczne.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1614757
Pude!lek pisze:Zapewniam Cię, że jeśli zakaz sprzedaży alkoholu przez internet rzeczywiście istnieje, to jest stuprocentowo symboliczny.

Jest symboliczny do póki ktoś się tematem nie zainteresuje, wówczas zaczyna się seria problemów. Wszystko jednak zależy od miejscowych urzędników i konkurencji.
Pude!lek pisze:Prawda jest taka, że jedynym wymogiem, jaki stawia się przed takimi sklepami, to nieśmiertelny komunikat przy wchodzeniu na www "czy masz ukończone 18 lat? - tak/ nie"...

To chyba raczej jest dodawane z przyzwyczajenia, takie okienko akurat nie ma żadnej wartości. Ot skopiowane z USA gdzie dla niektórych treści jest ono wymagane prawem.

orient pisze:Obecnie całkowicie wyparta przez środki syntetyczne.

Jakiś czas temu środki na bazie nikotyny znowu wróciły do łask za sprawą mody na zdrową żywność choć w Polsce ten trend nie był zbyt widoczny, zasadniczo zamykał się on w słoikach z wodą na balkonach palacz ;) to na zachodzie powrót do przeszłości był już całkiem nieźle widoczny 5-6 lat temu, nie wiem jak jest obecnie.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1614785
LogerM pisze:
Pude!lek pisze:Zapewniam Cię, że jeśli zakaz sprzedaży alkoholu przez internet rzeczywiście istnieje, to jest stuprocentowo symboliczny.

Jest symboliczny do póki ktoś się tematem nie zainteresuje, wówczas zaczyna się seria problemów. Wszystko jednak zależy od miejscowych urzędników i konkurencji.

Zatem wiedz, że sprzedaż alkoholu przez internet nie stanowi najmniejszego problemu. Nikt nawet tego nie traktuje jako coś, czego niby nie wolno robić. Firmy regularnie modernizują swoje sklepy www, zamawiają nawet aplikacje mobilne do sprzedaży swoich produktów, żeby zwiększyć zasięg.
Czy ktoś się wobec tego tym interesuje? Nie. Wspomniana przeze mnie wyżej sieć realizuje sprzedaż przez internet od 2010 roku i pies z kulawą nogą do nich nie zapukał w tej sprawie. Problem dla nich nie istnieje.
Nawet jeśli są za to przewidziane kary, to są tak niskie, że każdy ma to głęboko w d...
Ciekawe zatem jak to by wyglądało przy e-papierosach. Obawiam sie, że zupełnie inaczej. I o to mi chodzi. Bo za zakazem sprzedaży efajków stoi lobby tytoniowo farmaceutyczne, a alkohol niech się sprzedaje - im więcej tym lepiej - akcyza i takie tam...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By LogerM
#1614789
Pude!lek pisze:Zatem wiedz, że sprzedaż alkoholu przez internet nie stanowi najmniejszego problemu. Nikt nawet tego nie traktuje jako coś, czego niby nie wolno robić. Firmy regularnie modernizują swoje sklepy www, zamawiają nawet aplikacje mobilne do sprzedaży swoich produktów, żeby zwiększyć zasięg.
Czy ktoś się wobec tego tym interesuje? Nie. Wspomniana przeze mnie wyżej sieć realizuje sprzedaż przez internet od 2010 roku i pies z kulawą nogą do nich nie zapukał w tej sprawie. Problem dla nich nie istnieje.
Nawet jeśli są za to przewidziane kary, to są tak niskie, że każdy ma to głęboko w d...
Ciekawe zatem jak to by wyglądało przy e-papierosach. Obawiam sie, że zupełnie inaczej. I o to mi chodzi. Bo za zakazem sprzedaży efajków stoi lobby tytoniowo farmaceutyczne, a alkohol niech się sprzedaje - im więcej tym lepiej - akcyza i takie tam...

Najpoważniejszą z kar jest utrata koncesji na alkohol + jakaś symboliczna wręcz grzywna. Powtórzę że sprawy nie ma do momentu gdy ktoś się nie doczepi. To że firmy modernizują sklepy online to akurat nie jest dowód, sprzedają bo się to opłaca i robią to pomimo iż wyroki w sprawach są znane, gdyby kary bardziej odstraszały to zapewne z sieci zniknęło by 80% sklepów, a w ich miejsce powstało by tyle samo zakładanych na słupy; ale wszyscy wiedzą że często gęsto oko jest przymykane, a kary są symboliczne (najbardziej boli utrata koncesji, bez niej grożą już poważne kary w przypadku kontynuacji sprzedaży).
By Galadorn
#1614845
Pewnie się czepiam szczegółów ale czy niektóre zapisy ustawy mówiące o parze wodnej mogą być zgodne z prawem skoro w e papierosach nie wdychamy pary wodnej a areozol? Na zasadzie zakażemy czekolady gorzkiej a przecież jest też mleczna i z nadzieniem :D
Awatar użytkownika
By oliee0
#1615209
orient pisze:
arcik99 pisze:Czy poza wyrobami spotykanymi w aptece, nikotyna w płynie ma jakieś inne zastosowanie? Coś mi się obiło o uszy ze do tepienia gryzoni się jej używa?


Miała. Jakieś 40-50 lat temu, do zwalczania owadów, w postaci roztworów siarczanu nikotyny w wodzie. Może trochę dłużej to przetrwało u działkowiczów używających roztworów z namaczania liści tytoniu. Obecnie całkowicie wyparta przez środki syntetyczne.

Jeszcze słyszałem, że używa się (lub używało) w medycynie na choroby typu Parkinson, Alzheimer itp.

Wysłane przez P8 Lite by Tapatalk.
By Leodewink
#1615232
Pude!lek pisze:
LogerM pisze:To już omawialiśmy, wszystko fajnie do póki nie przyjdzie stanąć za ten handel przed sądem. Czym innym jest zakaz, czym innym jego przestrzeganie szczególnie jeśli kara jest śmieszna.

Zapewniam Cię, że jeśli zakaz sprzedaży alkoholu przez internet rzeczywiście istnieje, to jest stuprocentowo symboliczny. Nikt tego nie przestrzega i nikt nie egzekwuje. Mój sąsiad prowadzi od wielu lat jedną z największych sieci sklepów specjalistycznych z winami. Piękna strona www, rabaty dla stałych klientów do 60%, fanpage na fejsie, newslettery, degustacje prowadzone w sklepach.
Prawda jest taka, że jedynym wymogiem, jaki stawia się przed takimi sklepami, to nieśmiertelny komunikat przy wchodzeniu na www "czy masz ukończone 18 lat? - tak/ nie"...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tylko jest taka mała różnica,że przy alko jest kara w wysokości zależnej od osoby karzącej,w dyrektywie jest mowa o jednej kwocie,200 tys.zł..Jak 20 maja 2016 r. będę miał na półce w sklepie jeden liquid powyżej 10 ml.,to taką,a nie inną karę płacę....
By Vapujący Białystok
#1615266
Jak sama nazwa tematu wskazuje i znak interpunkcyjnych "?" na końcu, że jest to miejsce na polemikę. Tylko czy można ja toczyć nie znając podstaw tematu, a w tym przypadku projektu ustawy ? Może lepsze pomysły bedą jak nie dopuścić do jej przyjęcia / omijania jej, jeżeli zanim zabierzemy głos, zapoznamy się z jej treścią. Tak tylko sugeruje jako czynny / bierny użytkownik forum, czytający nie które wypowiedzi ;)
Awatar użytkownika
By Deimond
#1615270
Ta kara 200 000 to jakaś z :dupa .
To już lepiej do więzienia iść.

Zawsze można mieć na półce karnister 5l płynu EKO do zastosowania w ogrodnictwie(bez zawartości siarki). :lol:
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1615374
Leodewink pisze:Tylko jest taka mała różnica,że przy alko jest kara w wysokości zależnej od osoby karzącej,w dyrektywie jest mowa o jednej kwocie,200 tys.zł..Jak 20 maja 2016 r. będę miał na półce w sklepie jeden liquid powyżej 10 ml.,to taką,a nie inną karę płacę....

Różnica jest taka, że dowolny sklep z efajkami, który ośmieliłby się pozostać w sieci po wejściu dyrektywy zostałby wystrzelony w kosmos razem z jego właścicielem w ciągu pewnie kilku dni/ tygodni. W przypadku alkoholi, owszem, zdarza się, że cofają koncesję, ale głównie, gdy ktoś podkabluje, że alkohol idzie do nieletnich. Sprzedaż internetowa ma według mnie pełne przyzwolenie. Tam skąd leci kasa do budżetu kończą się restrykcje. Dużo ludzi zamawia alkohol via internet. Sam to robię, bo wolę dostać karton z winami pod drzwi, a nie z nim biegać po mieście.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Wendigo
#1615626
Po przeczytaniu tego:

https://starychemik.wordpress.com/2016/03/18/pilne-dowiedzcie-sie-co-przed-nami-ukrywa-wladza/

doszedłem do wniosku, że tak naprawdę chyba już nic nie można zrobić, bo skoro państwowe instytucje, stwierdzają
że e-papierosy są dużo mniej szkodliwe niż analogi, a nasze rządy i tak mają to głęboko w d**ie, to podejrzewam
że ich obraz jest tak przesłonięty mamoną, że już nawet rozsądne argumenty (takie jak w linku) do nich nie dotrą.

Ale cóż, rozsyłajcie ten link po znajomych i dalej w świat, niech może wielu z tych, którzy uwierzyli w zagrożenie
zwane "E-papierosami", przejrzy na oczy i zobaczą prawdę..


A prawda ich wyzwoli.... :/
Awatar użytkownika
By minimaluser
#1615633
Wendigo pisze:Po przeczytaniu tego:

https://starychemik.wordpress.com/2016/03/18/pilne-dowiedzcie-sie-co-przed-nami-ukrywa-wladza/

doszedłem do wniosku, że tak naprawdę chyba już nic nie można zrobić, bo skoro państwowe instytucje, stwierdzają
że e-papierosy są dużo mniej szkodliwe niż analogi, a nasze rządy i tak mają to głęboko w d**ie, to podejrzewam
że ich obraz jest tak przesłonięty mamoną, że już nawet rozsądne argumenty (takie jak w linku) do nich nie dotrą.

Ale cóż, rozsyłajcie ten link po znajomych i dalej w świat, niech może wielu z tych, którzy uwierzyli w zagrożenie
zwane "E-papierosami", przejrzy na oczy i zobaczą prawdę..


A prawda ich wyzwoli.... :/


Szczęka mi opadła. :shock:
Awatar użytkownika
By psn
#1615741
Jestem bardzo poruszony ostatnim wpisem na blogu Starego Chemika, zresztą co tu dużo gadać - nie tylko tym. Niestety ten ostatni to swoistego rodzaju pointa, że mają gdzieś nasze zdrowie czy zdrowie palaczy analogów, tutaj ktoś grubo smaruje... Bioetyka - YEAH, RIGHT.
W związku z tym napisałem dość zwięzły acz merytoryczny tekst do TVN Uwaga powołując się na ostatni wpis Starego Chemika. Nie wiem czy to oleją czy nie ale każda metoda jest dobra, grunt by nie demonizowali. Mam nadzieję, że stać ich będzie choćby na minimum czasu poświęconego tej sprawie czego życzę nam wszystkim. *CZAJNICZEK*


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By aiji
#1615762
Po ostatnich wypowiedziach Jarosława i postępowania naszych co poniektórych najmadrzejszych ministrów , wapowanie ma dla mediów IMO znaczenie mniej niż marginalne- za dużo jest bardziej znaczących problemów.

Wysłane z mojego SM-N910C
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1615800
dawca90 pisze:Z innej beczki ale tez unia. z małej unia bo dla mnie to zero co się tam wyrabia http://www.wiocha.pl/1334872,Tak-wyglad ... -peklowana

W UK chcieli kiedyś zakazać tradycyjnego puddingu świątecznego. Anglicy to po prostu olali. Nasi oczywiście padną na kolana przed UE jak zwykle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Ajks28165
#1615801
No cóż wpis na blogu jasny... badana również jasne , pozostaje nadal ,,pluć im pod nogi '' i pokazać że społeczeństwo nie da się tak wychu***

PS: Dzięki @psn jak i również wszystkim za poważne podejście do sprawy.
Awatar użytkownika
By psn
#1615824
aiji pisze:Po ostatnich wypowiedziach Jarosława i postępowania naszych co poniektórych najmadrzejszych ministrów , wapowanie ma dla mediów IMO znaczenie mniej niż marginalne- za dużo jest bardziej znaczących problemów.

Wysłane z mojego SM-N910C


Myślę, że możesz mieć rację. Nie zmienia to faktu, że próbować warto, przyatakowałem ich jeszcze na kilka sposobów.
Mam człowieka montażystę w TV Republika która nie jest w żaden sposób po drodze z moją ideologią, natomiast właśnie przekazał sprawę jednemu z redaktorów, otrzyma on od nas materiały, zapewne głównie z bloga i oceni czy ten temat lizną. Myślę, że każda droga do nagłośnienia jest dobra, a chociaż tyle mogę zrobić na tę chwilę dla naszego społeczeństwa. Jeśli coś będe wiedział to na pewno dam Wam wszystkim znać. Zupełnie niczego nie mogę obiecać bo tamtejsza góra ma swoje przekonania jak pewnie niektórzy z Was się domyślają i trudno ocenić czy ostatecznie będą zainteresowani.
Siła jest w nas i walczmy o swoje, nawet jeśli w taki szczątkowy sposób.
Życzę pysznych weekendowych chmurek. *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Deimond
#1615891
psn pisze:
aiji pisze:Po ostatnich wypowiedziach Jarosława i postępowania naszych co poniektórych najmadrzejszych ministrów , wapowanie ma dla mediów IMO znaczenie mniej niż marginalne- za dużo jest bardziej znaczących problemów.

Wysłane z mojego SM-N910C


Myślę, że możesz mieć rację. Nie zmienia to faktu, że próbować warto, przyatakowałem ich jeszcze na kilka sposobów.
Mam człowieka montażystę w TV Republika która nie jest w żaden sposób po drodze z moją ideologią, natomiast właśnie przekazał sprawę jednemu z redaktorów, otrzyma on od nas materiały, zapewne głównie z bloga i oceni czy ten temat lizną. Myślę, że każda droga do nagłośnienia jest dobra, a chociaż tyle mogę zrobić na tę chwilę dla naszego społeczeństwa. Jeśli coś będe wiedział to na pewno dam Wam wszystkim znać. Zupełnie niczego nie mogę obiecać bo tamtejsza góra ma swoje przekonania jak pewnie niektórzy z Was się domyślają i trudno ocenić czy ostatecznie będą zainteresowani.
Siła jest w nas i walczmy o swoje, nawet jeśli w taki szczątkowy sposób.
Życzę pysznych weekendowych chmurek. *SMOKEKING*


Dzięki za to co robisz :) ja rzucę kilka cytatów które udało mi się wygrzebać w sieci:

Sprawa Jarosława Pinkasa - obecnego wiceministra zdrowia, którego kilka lat temu łódzka prokuratura apelacyjna oskarżyła o korupcję ma wrócić na wokandę. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Warszawie - poinformował w środę rzecznik PA Jarosław Szubert.
http://www.parlamentarny.pl/ludzie/spra ... ,3731.html

Gehenna byłego wiceministra rozpoczęła się w kwietniu 2008 roku, kiedy został zatrzymany przez funkcjonariuszy ABW pod zarzutem korupcji w kontaktach z jedną z firm farmaceutycznych. – 16 kwietnia 2008 roku, czyli prawie równo siedem lat temu, złamano mi życie.

Były wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas opuścił areszt śledczy, gdzie spędził ponad miesiąc w związku z podejrzeniem o korupcję.
http://wiadomosci.wp.pl/gid,9982941,gpa ... leria.html



Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1615898
Deimond pisze:
psn pisze:
aiji pisze:Po ostatnich wypowiedziach Jarosława i postępowania naszych co poniektórych najmadrzejszych ministrów , wapowanie ma dla mediów IMO znaczenie mniej niż marginalne- za dużo jest bardziej znaczących problemów.

Wysłane z mojego SM-N910C


Myślę, że możesz mieć rację. Nie zmienia to faktu, że próbować warto, przyatakowałem ich jeszcze na kilka sposobów.
Mam człowieka montażystę w TV Republika która nie jest w żaden sposób po drodze z moją ideologią, natomiast właśnie przekazał sprawę jednemu z redaktorów, otrzyma on od nas materiały, zapewne głównie z bloga i oceni czy ten temat lizną. Myślę, że każda droga do nagłośnienia jest dobra, a chociaż tyle mogę zrobić na tę chwilę dla naszego społeczeństwa. Jeśli coś będe wiedział to na pewno dam Wam wszystkim znać. Zupełnie niczego nie mogę obiecać bo tamtejsza góra ma swoje przekonania jak pewnie niektórzy z Was się domyślają i trudno ocenić czy ostatecznie będą zainteresowani.
Siła jest w nas i walczmy o swoje, nawet jeśli w taki szczątkowy sposób.
Życzę pysznych weekendowych chmurek. *SMOKEKING*


Dzięki za to co robisz :) ja rzucę kilka cytatów które udało mi się wygrzebać w sieci:

Sprawa Jarosława Pinkasa - obecnego wiceministra zdrowia, którego kilka lat temu łódzka prokuratura apelacyjna oskarżyła o korupcję ma wrócić na wokandę. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Warszawie - poinformował w środę rzecznik PA Jarosław Szubert.
http://www.parlamentarny.pl/ludzie/spra ... ,3731.html

Gehenna byłego wiceministra rozpoczęła się w kwietniu 2008 roku, kiedy został zatrzymany przez funkcjonariuszy ABW pod zarzutem korupcji w kontaktach z jedną z firm farmaceutycznych. – 16 kwietnia 2008 roku, czyli prawie równo siedem lat temu, złamano mi życie.



Bardzo ciekawe info, które chyba wiele wyjaśnia.
Awatar użytkownika
By psn
#1615910
Niestety fakt, że został uniewinniony przeważa na jego korzyść, w świetle prawa jest "czysty", ale faktycznie daje to ostro do myślenia, trudno nie złożyć tego w logiczną układankę. :twisted:
Być może sam nadinterpretuję no ale nawet odnosząc się do samego raportu z którym się dziś zapoznałem to utajanie bardzo istotnych faktów.
To już nie są żarty, zalatuje ostrą manipulacją, jednak nawet jeśli ma coś za uszami to teraz ma odpowiednie zaplecze ochronne. :(
Zobaczymy co pokaże czas, dziękuję jednocześnie za miłe słowa, doceniam. :)
Ja wiem, że osoby mojego pokroju sobie i tak poradzą mimo dyrektywy ale nie chcę żeby było "jakoś", fajnie jakby jednak ten rynek był choć częściowo otwarty i rozwojowy. Za pewnymi obostrzeniami jestem tj. choćby karaniem za stosowanie choćby w komunikacji publicznej, kinach czy tym podobnych miejsach, niestety to głównie młodzież pozwala sobie na takie zachowania, mi to by nigdy nie przyszło do głowy. No ale to już kwestia kultury osobistej i w sumie represje tutaj są wskazane, podobnie jak za obsikiwanie chodnika. ;)
Jednak nie sądzę, że tylko oni wyrabiają nam opinię, my sami też możemy na codzień pokazać właśnie szanując pewien wspólny obszar. :)
Niestety jak czytam komentarze na niektórych forach to ludzie spoza tematu patrzą również przez pryzmat w/w występków, jest to oczywiście generalizowanie ale warto ich "nawracać", bo lepiej mieć wśród niewapujących i niepalących również sprzymierzeńców, chociaż w jakimś tam małym calu. ;)
Awatar użytkownika
By Deimond
#1615915
psn pisze:Niestety fakt, że został uniewinniony przeważa na jego korzyść, w świetle prawa jest "czysty", ale faktycznie daje to ostro do myślenia, trudno nie złożyć tego w logiczną układankę. :twisted:
Być może sam nadinterpretuję no ale nawet odnosząc się do samego raportu z którym się dziś zapoznałem to utajanie bardzo istotnych faktów.
To już nie są żarty, zalatuje ostrą manipulacją, jednak nawet jeśli ma coś za uszami to teraz ma odpowiednie zaplecze ochronne. :(
Zobaczymy co pokaże czas, dziękuję jednocześnie za miłe słowa, doceniam. :)
Ja wiem, że osoby mojego pokroju sobie i tak poradzą mimo dyrektywy ale nie chcę żeby było "jakoś", fajnie jakby jednak ten rynek był choć częściowo otwarty i rozwojowy. Za pewnymi obostrzeniami jestem tj. choćby karaniem za stosowanie choćby w komunikacji publicznej, kinach czy tym podobnych miejsach, niestety to głównie młodzież pozwala sobie na takie zachowania, mi to by nigdy nie przyszło do głowy. No ale to już kwestia kultury osobistej i w sumie represje tutaj są wskazane, podobnie jak za obsikiwanie chodnika. ;)
Jednak nie sądzę, że tylko oni wyrabiają nam opinię, my sami też możemy na codzień pokazać właśnie szanując pewien wspólny obszar. :)
Niestety jak czytam komentarze na niektórych forach to ludzie spoza tematu patrzą również przez pryzmat w/w występków, jest to oczywiście generalizowanie ale warto ich "nawracać", bo lepiej mieć wśród niewapujących i niepalących również sprzymierzeńców, chociaż w jakimś tam małym calu. ;)

Oczywiście jest to generalizowanie Jednak mi kilka faktów nie daje spokoju:
- Minister jest przeciw EIN i przepycha to na siłę ustami Pinkasa
- Raport wskazuje na coś innego niż przepycha minister
- ESW brało udział od początku w sprawie + decyzja UOKIK pomyślna dla ESW
- ESW w stenogramach z posiedzenia Komisji Zdrowia w osobie Jurczyńskiego ma ton o wiele łagodniejszy niż posłowie PO , Zwraca delikatnie uwagę na problem palarni - pomija temat handlu internetowego (coś co zmienia całkowicie analizę UOKIK)
- Jacyś posłowie w tym także z PO wyskakują z oczywistymi pytaniami(popierającymi zakazy) do MZ o sprawy które już dawno są dostępne w projekcie


Trzech "muszkieterów"

By jodek1
#1616006
psn pisze:Jestem bardzo poruszony ostatnim wpisem na blogu Starego Chemika, zresztą co tu dużo gadać - nie tylko tym. Niestety ten ostatni to swoistego rodzaju pointa, że mają gdzieś nasze zdrowie czy zdrowie palaczy analogów, tutaj ktoś grubo smaruje... Bioetyka - YEAH, RIGHT.
W związku z tym napisałem dość zwięzły acz merytoryczny tekst do TVN Uwaga powołując się na ostatni wpis Starego Chemika. Nie wiem czy to oleją czy nie ale każda metoda jest dobra, grunt by nie demonizowali. Mam nadzieję, że stać ich będzie choćby na minimum czasu poświęconego tej sprawie czego życzę nam wszystkim. *CZAJNICZEK*


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pude!lek pisze:
dawca90 pisze:Z innej beczki ale tez unia. z małej unia bo dla mnie to zero co się tam wyrabia http://www.wiocha.pl/1334872,Tak-wyglad ... -peklowana

W UK chcieli kiedyś zakazać tradycyjnego puddingu świątecznego. Anglicy to po prostu olali. Nasi oczywiście padną na kolana przed UE jak zwykle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


nie widzicie o co tutaj chodzi ?
są 4 globalne koncerny tytoniowe które 20 maja mają oczyszczony polski rynek z kilkuset POLSKICH firm .....ten rok na konanie nic nie zmieni .... za chwilę zacznie sie ostra panika bo do każdego przedsiębiorcy dotrze że ma przed sobą typowy dekret Bieruta ...... lobbing zachodnich koncernów tytoniowych spowoduje bankructwo kilkuset firm , rynek zostanie zamieciony, będziecie płacić za liquid po 15-20 za 10ml a jak nie to wrócicie do zwykłych papierosów - co byście nie zrobili to i tak 4 koncerny na tym wygrają - bo pakują od dawna kasę w to by ta ustawa wyglądała tak jak wygląda , bat się obudził że jak są już te zaporowe notyfikacje , ograniczenia kasujace mody , coś się mówi o braku grzałek na wymianę to może by jednak był internet ..... zaczeli nawet o to walczyć .... bo i tak inne punkty ustawy zamiotą wszystkich małych przedsiębiorców z rynku.

Cały temat mdli naiwnoscią komisji zdrowia , układami ,naiwnością - itd.....

Najgorze jest to że ci tempi ludzi z tej komisji nie widzą że są narzędziami w rękach potentatów rynku tytoniowego oraz po częsci również medycznego .... taka polska , taka dobra zmiana ..... dramat dla e-papierosów w dotychczasowej formie polskiej przedsiębiorczości ...... bo nikogo z polskich przedsiębiorców nie stać na te wszystkie cuda z tej ustawy - powtórzę nikogo !!!!
Awatar użytkownika
By psn
#1616051
Chwile, ale przyzwoite liquidy są już chyba po 15-20pln, dorzucić do tego akcyzę i zaczną się robić ceny jakie obecnie widać tylko za importowane soki premium, ale nie to jest najważniejsze.
Drogi jodek1 - widzimy bardzo wiele, nie tylko lobby tytoniowe chce coś ugrać i zjeść kawałek tortu a także farmaceutyczne, ich "cudowne" tabletki czy inne wynalazki też się muszą sprzedawać. Zresztą co tu dużo gadać - to właśnie ci drudzy charakteryzują się wyjątkowym wynaturzeniem, chęcią zaleczania ludzi a nie leczenia - nie mówię tu o nałogu nikotynowym a cięższych dolegliwościach - zresztą myślę, że tematu nie trzeba nawet rozwijać. No ale wróćmy do tematu - bankructwo może dotknąć małe firemki, tzw. resellerów, moim zdaniem ci więksi sobie poradzą ale czy to jest jakieś pocieszenie? NIE BARDZO. Tak jak wspomniałem, smarowane jest od dawna, począwszy od pozyskania sprzymierzeńców w ustawie, jak i sponsorowania przekłamanych badań do których odnosił się wielokrotnie Stary Chemik w swoich wpisach. Wczoraj gdy poruszyłem temat z kolegą montażystą który dzwonił w tej sprawie dalej to od razu zaczęliśmy podkład dyskusji nie od tego co robi nasz rząd a od szerszego spektrum tj. lobby tytoniowe i farmaceutyczne. Dziś planuje wysłać mu linki by przekazał temu człowiekowi, a ten niech podda analizie czy się za to weźmie czy nie. Co do ludzi z komisji, nie bądź taki pewien, że to zagubione owieczki. Może są cieńcy w uszach w porównaniu z potentatami tytoniowymi ale mogło im coś też skapnąć w zupełnie innej formie. I tutaj uwaga, z ostatniej chwili!!!
http://www.parlamentarny.pl/ludzie/spra ... ,3731.html

Zatem mimo uniewinnienia muszą być uzasadnione podstawy by wznowić proces temu panu jeśli sąd przystał na wniosek prokuratury.
Pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By remik33
#1616946
jodek1 pisze:
psn pisze:Jestem bardzo poruszony ostatnim wpisem na blogu Starego Chemika, zresztą co tu dużo gadać - nie tylko tym. Niestety ten ostatni to swoistego rodzaju pointa, że mają gdzieś nasze zdrowie czy zdrowie palaczy analogów, tutaj ktoś grubo smaruje... Bioetyka - YEAH, RIGHT.
W związku z tym napisałem dość zwięzły acz merytoryczny tekst do TVN Uwaga powołując się na ostatni wpis Starego Chemika. Nie wiem czy to oleją czy nie ale każda metoda jest dobra, grunt by nie demonizowali. Mam nadzieję, że stać ich będzie choćby na minimum czasu poświęconego tej sprawie czego życzę nam wszystkim. *CZAJNICZEK*



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


nie widzicie o co tutaj chodzi ?
są 4 globalne koncerny tytoniowe które 20 maja mają oczyszczony polski rynek z kilkuset POLSKICH firm .....ten rok na konanie nic nie zmieni .... za chwilę zacznie sie ostra panika bo do każdego przedsiębiorcy dotrze że ma przed sobą typowy dekret Bieruta ...... lobbing zachodnich koncernów tytoniowych spowoduje bankructwo kilkuset firm , rynek zostanie zamieciony, będziecie płacić za liquid po 15-20 za 10ml a jak nie to wrócicie do zwykłych papierosów - co byście nie zrobili to i tak 4 koncerny na tym wygrają - bo pakują od dawna kasę w to by ta ustawa wyglądała tak jak wygląda , bat się obudził że jak są już te zaporowe notyfikacje , ograniczenia kasujace mody , coś się mówi o braku grzałek na wymianę to może by jednak był internet ..... zaczeli nawet o to walczyć .... bo i tak inne punkty ustawy zamiotą wszystkich małych przedsiębiorców z rynku.

E trochę jednak przesadzasz :-)
Awatar użytkownika
By Flare
#1617211
papieros elektroniczny – wyrób, który może być wykorzystywany do spożycia pary zawierającej nikotynę za pomocą ustnika


No i prościej - zróbmy parownik bez ustnika, nie będzie wtedy e-papierosem :wink:
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 101
Drut/grzałki prebuilt

Hej hej Niedawno przerzuciłem się z poda na RTA (Z[…]

Hejka wcześniej 3 lata miałam sticka , a od miesią[…]

https://i.ibb.co/yRmxn4f/1.jpg […]

Liquid o mocy 40

Witam, czy jest możliwe stworzenie liquidu o mocy […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.