EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By See
#1602973
Witam, przejrzałem tematy ale nie znalazłem chyba dokładnie takiego problemu jaki występuje u mnie. Vapuje troche ponad tydzien wcześniej paliłem analogi, teraz gdy się zaciągam to występuje u mnie drapanie w gardle jakby podrażnienie i nie jest to zbyt komfortowe gdy skończę palić i czegoś sie napije problem wydaje mi sie ze przechodzi tzn troche drapie ale tylko kilka minut i dużo mniej. Pale liquid 6mg zielone jabłko i mięta, czasem oba naraz. Miał ktoś z was podobne objawy?
By See
#1602978
Raczej z 3 mg ciężko bedzie sie napalić. Czyli rozumiem ,że każdy tak miał na początku i jak gardło się przyzwyczai będzie już ok?
Awatar użytkownika
By minimaluser
#1602982
See pisze:Raczej z 3 mg ciężko bedzie sie napalić. Czyli rozumiem ,że każdy tak miał na początku i jak gardło się przyzwyczai będzie już ok?

Z mojego doświadczenia - tak. Powinno przejść. Pij dużo :)
Awatar użytkownika
By marcinx1313
#1605042
U mnie na drapanie pomogła zmiana lq na takie z większą zawartością gliceryny przy 50/50 zrobiło się ok
By See
#1605507
Już wszystko przeszło a nic nie zmieniałem, jednak gardło musiało mi się chyba przyzwyczaić. Jedyne co to to czuje czasami suchość po paleniu ale wystarczy łyk wody i już wszystko wraca do normy :)
By AndyOO
#1605510
See pisze:...Jedyne co to to czuje czasami suchość po paleniu...

I daj już spokój i przestań palić ten liquid, wapuj po prostu i już :idea: :wink:
By Monia95
#1607651
Miałam podobnie, po pewnym czasie po prostu organizm się przyzwyczaja i jest luz.;-)
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1607782
To norma. Przyzwyczaisz się, jak mam dłuższą przerwę, albo z rana wapuję to też gryzie/drapie na początku.
A suchość u mnie występuje po niektórych aromatach np menthol, r4ydouble itp
By Gizo_YY
#1920504
Ile trzeba sie przyzwyczajać zeby nie drapało w gardło liquid z 6mg .
Awatar użytkownika
By Pesio
#1920527
Jaki masz liquid? Podejrzewam że 50PG/50VG. Poszukaj 30PG/70VG albo zacznij mieszać sam, to przestanie gryźć.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Pesio
#1920531
Oglądnij dokładnie opakowanie tego liquidu i sprawdź zawartość PG/VG, PG czyli glikol propylenowy odpowiada za gryzienie w gardło, albo znajdziesz o zawartości 30/70 albo zacznij sam mieszać. Nie wiem czy są gotowe liquidy inne niż 50/50.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Pesio
#1920544
Tak podejrzewałem. Mieszanie to nic skomplikowanego, tak jakbyś rosół gotował, tyle mięsa, tyle warzyw, tyle wody. Zainstaluj sobie apkę Vape Tool i tam podajesz tylko wartości jakie chcesz uzyskać. Przepisy znajdziesz na Przepis na Liquid albo e-Liquid Recipes. Poza tym sporo jest tematów tu na forum z mieszaniem związanych.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Pesio
#1920563
Tam się nic nie pali. Możesz wapować/chmurzyć ile chcesz, ale nic nie pal, tam się nic nie pali. Nie bardzo rozumiem co znaczy według Ciebie "ile bym musiał".

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
By Mystics91
#1920662
Po sobie zauważam, że czasem nie sama gęstość bazy ma znaczenie, a sam aromat do bazy. Jedne armaty drapią w gardło inne nie, więc jest też taka opcja.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1920664
Oczywiście że tak, koledze nalałem kiedyś Pistachio Man na Cubano Type to chłopak pozieleniał po pierwszym buchu, a dla mnie to jeden z najlepszych płynów.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.